Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Фалшив профил в сайт за запознанства

Препоръчан отговор

Здравейте,незнам дали темата ми е за тук съжалявам ако не е. Търся помощ,пожене всеки месец ми се правят фалшиви профили в различни сайтове за запознанства. Пиша на админа изтриват го и след няколко дена нов. Мога ли да разбера по някакъв начин кой стои зад тези профили? Ай Пи? Моля някой може да ми помогне! Отчаяна съм!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подавате жалба към Компютърни престъпления към ГДБОП

https://www.cybercrime.bg/bg/contacts

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да откриеш първопричината за тези профили.Едва ли е някой непознат за теб човек. 

Обикновено такива профили се правят от ядосани ухажори или жени,с чийто гаджета сте си имали вземане даване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГДБОП - Главна дирекция за борба с ОРГАНИЗИРАНАТА престъпност. Да, те определено ще обърнат внимание за няколко фалшиви профила в еди кой си сайт. 

Хаха, ало, живейте в реалния живот. Тия форуми и тоя интернет съвсем ви изпържиха мозъците. :))))))))))))))))))))))) Има сняг, разходете се, дишнете малко въздух. Тука на теория само професори и разбирачи, заеби. хахаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че трябва по неоспорим начин да се докаже, че друг е създал фалшиевите профоили и злоупотребява с тях.
http://www.rs-byala.org/Dela/0070f517/40230618.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, **Alex&Vanko** написа:

Е това престъпление ли е да си правиш фалшиви профили?

Да се представяш за някой друг и да извършваш каквито и да е действия от негово име... мда, мисля че е престъпление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, _Belial_ написа:

Да се представяш за някой друг и да извършваш каквито и да е действия от негово име... мда, мисля че е престъпление.

Ако няма престъпление, не е. Преди 1-2 седмици даваха точно такъв случай по Нова ТВ (ако не греша) и потърпевшият, и самата телевизия, това питаха - защо е невъзможно да се предпазиш и Законът не те пази. В България не е престъпление да си правиш профили с чужди снимки, име и т.н. Ако чрез това се стигне до финасова измама - да, но без престъпление, не е проблем. Та, в това интервю даваха колко е потресаваща реакцията на МВР. Човекът пуснал жалба, куките го направили на 5 стинки, защото се бил държал като 15 годишен лигльо и не бил се развил достатъчно (или нещо от сорта).  А случаят му беше много красив - в малък град, всички се познават, жени му скачат на бой пред жена му на улицата с думите "А, сега като си с жена си се правиш, че не ме познаваш".

преди 3 часа, Таня Станева написа:

Трябва да откриеш първопричината за тези профили.Едва ли е някой непознат за теб човек.

Причината е ясна - някой е изтрещал с главата и има свободно време.

преди 4 часа, Катина написа:

Моля някой може да ми помогне!

Ако не си помогнеш сама, никой не може да ти помогне. Всяка качена от теб информация в нета и по-лошото - на "социялни" сайтове - става публична информация. Имаш два избора - или се взимаш в ръце и "изчезваш" от публичния нет (трудно изпълнимо за хора, които не са в ИТ сектора), или продължаваш да си пишеш имена, да си слагаш твои снимки по разни сайтове от сорта на ФБ и се примиряваш със ситуацията. Дето се вика - да не ти пука ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Geri19 написа:

Ако няма престъпление, не е. Преди 1-2 седмици даваха точно такъв случай по Нова ТВ (ако не греша) и потърпевшият, и самата телевизия, това питаха - защо е невъзможно да се предпазиш и Законът не те пази. В България не е престъпление да си правиш профили с чужди снимки, име и т.н. Ако чрез това се стигне до финасова измама - да, но без престъпление, не е проблем. Та, в това интервю даваха колко е потресаваща реакцията на МВР. Човекът пуснал жалба, куките го направили на 5 стинки, защото се бил държал като 15 годишен лигльо и не бил се развил достатъчно (или нещо от сорта).  А случаят му беше много красив - в малък град, всички се познават, жени му скачат на бой пред жена му на улицата с думите "А, сега като си с жена си се правиш, че не ме познаваш".

А ти какво точно очакваш да направят полицаите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, halek написа:

А ти какво точно очакваш да направят полицаите?

Те не, а Законодателя. А дори и полицаите, имат какво да направят - поне 1 съвет могат да дадат и да не се държат надменно. Даже е идея.. Ако на мен ми се случи, ще скокна в РПУ-то със скалъпено оплакване, за да го издирят по IP. Че се представя за мен и заплашва или изнудва от мое име мои познати. После те ще разследват и ако го издирят, ще ти кажат кой е и къде живее.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ostavime написа:

ГДБОП - Главна дирекция за борба с ОРГАНИЗИРАНАТА престъпност. Да, те определено ще обърнат внимание за няколко фалшиви профила в еди кой си сайт. 

Хаха, ало, живейте в реалния живот. Тия форуми и тоя интернет съвсем ви изпържиха мозъците. :))))))))))))))))))))))) Има сняг, разходете се, дишнете малко въздух. Тука на теория само професори и разбирачи, заеби. хахаха

Тези хора работят, вярваш или не, а идиоти като теб могат да реват колкото си искат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези хора работят, вярваш или не, а идиоти като теб могат да реват колкото си искат.
Е, щом казваш, да пуска сигнал в ГДБОП за фалшив профил и да чака... да пръдне гущера. ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Geri19 написа:

Те не, а Законодателя. А дори и полицаите, имат какво да направят - поне 1 съвет могат да дадат и да не се държат надменно. Даже е идея.. Ако на мен ми се случи, ще скокна в РПУ-то със скалъпено оплакване, за да го издирят по IP. Че се представя за мен и заплашва или изнудва от мое име мои познати. После те ще разследват и ако го издирят, ще ти кажат кой е и къде живее.

...и го причакваш някоя вечер и го довършваш с пила за нокти и спрей в очите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Maleficient написа:

Те полицаите като и кажат кой е и къде живее, сигурно ще и дадат и някакво оръжие и боеприпаси :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, halek написа:

Те полицаите като и кажат кой е и къде живее, сигурно ще и дадат и някакво оръжие и боеприпаси :hush:

Не, те може и да не ѝ кажат вербално, но пишат на решението. На него пише кой кого в какво е обвинил и какво са установили. И копие се връчва на всички. Дори не съм сигурен дали няма и ЕГН-та, но за 3-те имена и адрес по л.к. съм сигурен.

преди 7 часа, Maleficient написа:

По съвест. Човек ми е навредил. От мен зависи дали ще продължи да го прави и по-важното - да се разчуе как съм го наказал. Имаш ли желание, има и начин. Едно нещо може да се свърши по много начини. При дамите естествено е чрез заплащане. Да не забравяме, че това е БГ - брутални неща са достъпни на символични цени.

преди 9 часа, pix3l написа:

Не, не работят. В ГДБОП - може би. Останалите са.. , още повече и днес. Преди 25 години иди-доди да кажеш, че полицията вършеше нещо. Днес е само по поръчка или за очевадни престъпления, та не ги мисли в този смисъл, а в другия - да работят още повече и да им занижат щата и заплатаите, защото са 50 хил. души.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Geri19 написа:

Ако няма престъпление, не е.

Самото действие е престъпление. Дори си има съдебен термин- Кражба на самоличност. Без значение дали с откраднатата самоличност се извършва някакво престъпление, това действие е незаконно. И ако някакви лигльовци в районното са се отнесли несериозно към подобно оплакване, то в ГДБОП гледат доста сериозно на тези неща.

Нека не отказваме хората от търсенето на справедливост, а да им помогнем (ако можем) да се борят за правата си.

преди 16 часа, **Alex&Vanko** написа:

Аз мога си направя профил на жена да си хортувам с цесекарчето.:D

Следваща стъпка и да се преоблечеш като жена, а цесекарчето да те опъне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване