Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Марката "Xiaomi" стана доста популярна и мисля, че е време да се отдели, предлагам да се направи подфорум в "Мобилни телефони".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-популярна е марката "Lenovo".Имам две такива.

Предлагам и за Леново да има подфорум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам пък няколко "samsung"-а......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най популярни са Нокиите с фенерчета. Досега имам 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ivan_pop написа:

Най-популярна е марката "Lenovo".Имам две такива.

Предлагам и за Леново да има подфорум!

https://www.kaldata.com/forums/forum/281-lenovo/

преди 7 минути, Raze написа:

Аз имам пък няколко "samsung"-а......

https://www.kaldata.com/forums/forum/146-samsung/

И двете марки телефони имат под форуми. 

Xiaomi от 4-5 години е в топ 5 по продажби. 

А от как и мобилните оператори започнаха да предлагат техни телефони почти всеки трети човек е с техен апарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По логика на автора на темата, то трябва да има и "подфорум" за yotaphone, макар, че пазарния дял е малък.

Към автора: Това, че има "подфорум":

https://www.kaldata.com/forums/forum/153-android-базирани-телефони/

защо не ви стига?!

Създайте тема там и в последствие може да прерасне в "подфорум" ... идея към автора ... ще се види до колко е удачна тази ви идея за "подфорум" на съответната марка мобилни телефони.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някога имаше правило да дадеш линкове към десетина-петнадесет теми и ако са актуални и в тях се пише се отделят в под-форум. 

Всичко което е под хардуер надолу е така създадено. Пишете на администратор или най-добре на Kalin Karaboychev.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времената се менят. XIaomi стана много разпространена марка. Повече от HTC, Sony, Lenovo и Motorola, за които има отделни подфоруми.

Така че предложението е логично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Xiaomi" в момента е на 4-то място по продажби след "Samsung", "Huawei" и "iPhone". Останалите брандове изостават драстично, къде по качества, къде по стабилност или цена. Други лежат на стари лаври, визирам най-вече "Nokia" и "Motorola". При условие, че те имат не виждам защо и "Xiaomi" да няма собствен раздел.

преди 5 часа, trial version написа:

Някога имаше правило да дадеш линкове към десетина-петнадесет теми и ако са актуални и в тях се пише се отделят в под-форум. 

Всичко което е под хардуер надолу е така създадено. Пишете на администратор или най-добре на Kalin Karaboychev.

Ето някоя част от темите, които намерих и то само на първата страница по заглавие:
https://www.kaldata.com/forums/forum/153-android-базирани-телефони/
https://www.kaldata.com/forums/topic/289284-проблем-със-снимки-и-xiaomi-redmi-6a/
https://www.kaldata.com/forums/topic/288800-xiomi-mi-9-и-xiomi-mi-9-se/
https://www.kaldata.com/forums/topic/284066-проблем-с-twrp-на-xiaomi-mi5s/
https://www.kaldata.com/forums/topic/271938-проблем-сьс-звука-и-известията-на-xiaomi-redmi-5plus/
https://www.kaldata.com/forums/topic/271675-сигнал-в-края-на-разговора-xiaomi-mi-a2/
https://www.kaldata.com/forums/topic/291244-избор-на-мобилен-телефон-xiaomi/

Да не говорим, че във всяка тема, в която се търси бюджетен телефон, се предлагат винаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎8‎.‎2‎.‎2020‎ г. в 19:05, tepmu написа:

Марката "Xiaomi" стана доста популярна

И с какво телефоните им са по яки от самсунг ? Аз вече 10 години ползвам продукти на самсунг  и съм доста доволен .Първият ми смартфон от малките  е на самсунг и батерията още бачка. Имах Леново за кратко време и се развали не искам да чуя за тях вече  кво ми ги хвалите толкова ? Сега имам Самсунг галакси а20е и съм супер доволен . Имам и тв 42 инча самсунг 5 години и супер си бачка .

Да българите са си такива като излезе някаква нова марка веднага искат да я пробват . Ама без да мислят каква ще е производителността , струват ли си парите оня от БСП май ще се окаже прав , че 90 % сме дебили . Взимаме стока без да гледаме характеристики и после псуваме като се развали и ругаеме , че  са ни я пробутали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие малоумни ли сте или мен искате да ме изкарате такъв? Темата е за добавяне на подфорум "Xiaomi", къде съм писал дали "Samsung" са по-добри или по-лоши? "Samsung" и "Lenovo" вече имат подфоруми ако не сте забелязали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.02.2020 г. в 0:47, adersa написа:

И с какво телефоните им са по яки от самсунг ?

Навремето ми се наложи да живея на ново място, нов град, друга държава. Трябваше ми навигация.

Андройд телефоните набираха скорост, купих си първият Самсунг Галакси и дърво почти половин година не ми работеше камерата и чаках ъпдейт на софтуера. Между другото апарата работи и до ден днешн, ползвам го за радио.

За Xiaomi разбрах случайно, запалих се и си купих Redmi Note 1W. Оказа се здрав и с добро съотношение цена качество ползвах го 3 години имаше редовни ъпдейти на MIUI на български.

Първите години моделите им се брояха на пръстите на ръцете. Ползвал съм почти всички телефони на марката без тези чиято цена е над 700-800лв.

В момента имам Redmi Note 5 и 7 и двата работят отлично и двата когато ги купивах бяха с цени под 350лв. поръчани са на преордер от Китай.

Освен телефони имам и още доста техни джаджи всичко работи идеално а цените макар и малко по високи от други китайчета са по изгодни от Самсунг примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Венци Стефанов
      Здравейте,
      Искам да попитам дали сте имали проблеми със заглушаване на слушалката, понеже на мен този проблем ми се появява за трети път. Моят вариант е Xiaommi Mi6. За втори път ми се случва да се прецака, но не мога да установя истинската причина, техникът който ми я сменя няма обяснение. Двата пъти от случаите това се случи когато телефонът ми бе свързан чрез Bluetooth със устройство на същата марка за музика в запалката на колата. А третия път мисля че се получи от намокряне. Някой имал ли е такъв проблем и има ли констатация от какво се получва това гърмене на слушалките?
    • от BojidarSK
      Здравейте, трябва да се сдобия с 2 подходящи бюджетни смартфона които имат добър цена-качество коефициент. След като се разрових в интернет успях да формирам лист с няколко смартфона които изглеждат добри за цената си и са налични в нашите магазини, но все пак искам да се допитам до вашето мнение. Телефоните биват:
      Motorola One - 340 лв
      Xiaomi Mi A2 Lite - 360 лв
      Honor 8X - 380 лв
      Motorola Moto G6 Plus - 390 лв
      Huawei P Smart - 420 лв
      Huawei P20 Lite - 500 лв

Не съм сигурен дали Huawei P20 Lite не е малко над бюджета ми, но все пак съм го поставил тук. Кой от тези смартфони бихте препоръчали? По характеристики са много близки един до друг което пречи на преценката ми.
    • от Валентин Кънчев
      Здравейте, имам Xiaomi Redmi 5 Plus и наскоро го ъпдейтнах до MIUI 10 Global 8.8.16, защото исках да го пробвам, но се оказа, че не съм доволен и искам да си върна MIUI 9. Обаче се оказа, че през системната опция, от настройките не може да се инсталира по-стара версия. А чрез компютъра също не мога, защото bootloader-a ми е заключен. Прерових целия интернет и никой от начините за моментално отключване не проработи, а не ми се чака да ме одобрят от Xiaomi за отключването. 
      Моля кажете някакъв начин, да си върна 9-ката, или поне да отключа bootloader-a,  защото 10-ката за момента е само бета версия и не ми допада особено.
    • от Камелия М.
      Здравейте! След като моето LG G2 успешно се развали след много години ползване нон-стоп, реших че ще трябва да си купя нов телефон. Колебая се между Xiaomi Redmi Note 5 AI и Huawei P20 Lite. По принцип съм доста прагматична и само визията не ме устройва, важно е цялостното представяне. Тъй като изобщо не съм сигурна че ще направя добра покупка, бих искала съвет или препоръка.
      (Бързина, камера и памет - това са моите критерии)
      Игри ще се играят, но от най-леките
    • от Svetlio88
      Здравейте!
      Препоръчайте смартфон до 300 лв. (това ми е абсолютния таван), който да е задължително с дисплей 5.5", тъй като големият дисплей е важен за мен.
      За момента се колебая между следните модели:
      1. Xiaomi Redmi Note 5А Prime 
      Операционна система: Android 7.1 Nougat
      Дисплей: 5.5" (1280x720) IPS
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Камера: 13 MP
      Добри параметри като за парите, които мога да отделя, но като кажа името на марката много хора ме гледат с недоумение
      2. Xiaomi Redmi Note 5А
      Операционна система: Android 7.0 Nougat
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.4 GHz)
      Оперативна памет: 2 GB
      Вградена памет: 16 GB
      Една идея по-евтина алтернатива на горния, компромис с параметрите.
      3. Meizu M3 Note
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Оперативна памет: 3 GB
      Вградена памет: 32 GB
      Добри параметери като за парите си, но тази марка поне за мен е напълно непозната и се съмнявам в качеството, предвид ниската цена. 
      4.  Meizu U20
      Операционна система: Android 6.0
      Дисплей: 5.5" (1920x1080) LTPS IPS
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.8 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Сходна цена с горния, но по-малко памет?? Тук дилемата е по-малко памет и Андроид 6 при У20 срещу повече памет, но андроид 5.1.1 при М3 Ноут.
      5. HTC Desire 728G
      Операционна система: Android 5.1.1
      Дисплей: 5.5" (1280x720) Super LCD2
      Процесор: 8x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Оперативна памет: 1.5 GB
      Камера: 13 M
      По-популярна марка, за качество незнам. Това е телефон, който ми харесва най-много чисто визуално, особено варианта с белия панел. Бих се радвал ако разясните дали операционната система Android 5.1.1 е "минус" за този телефон спрямо Android 7.1 при Xiaomi. Първоначално се бях спрял на HTC, но бюджетните модели гледам са доста стари.
      6. HTC Desire 820
      Операционна система: Android 4.4.2
      Дисплей: 5.5" (1280x720) LCD
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.5 GHz) + 4x Cortex-A53 (1.0 GHz)
      Това е телефон, който наистина ми харесва много като дизайн. Но се замислям, защото самия модел май е старичък, а и Android 4.4.2 също, при наличие на 7 версия при други смартфони.
      7.  ASUS ZenFone Go ZB552KL
      Операционна система: Android 6.0
      Процесор: 4x Cortex-A53 (1.3 GHz)
      Като марка Асус я харесвам много и бих заложил на нея, независимо дали е за смартфон или лапоп. Този модел е по-ниска цена от всички гореизброени модели, разбира се това е и компромис с параметрите, но пък имам доверие в марката.
      Това са моделите, на които съм се спрял, но не се ограноичавам само до тях. Вероятно има и други подходящи модели и марки.
      Приоритет при избора ми е наличие на 5.5" дисплей и приемливо качество на материалите, от които е изработен. Първите модели предполагам са по-бюджетни и съмнителни поне за мен марки, но вероятно по-нови модели. Последните (HTC и Asus) са по-познати и класически модели, но вероятно по-стари. С различните версии на Андроид не съм запознат, така че разчитам на Вас  
      Благодаря предварително на всеки!
  • Дарение

• Добави ново...