Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Взех си едно lenovo ideapad 510 на старо. За мое съжаление е инсталирана като операционна система ubuntu. Търся помощ как мога да премахна ubuntu-то и да си сложа Windows, тъй като след няколко неуспешни опита не ми се получи. 

Целия хард е само с един дял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш DVD диска с Windows в оптиката, извикваш от boot menu-то и даваш да зареди от ODD, почва инсталацията на OS-а - до тук тези неща получават ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартираш инсталация на Windows. Изтриваш съществуващия дял с Linux. Създаваш нов дял за Windows с размер поне 30GB, може и повече, ако ще инсталираш много или големи програми. Останалата част от харда я правиш на друг дял, за данни. Избираш първия дял, и завършваш инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажи каква точно версия на windows се опитваш да инсталираш? Как записваш USB? BIOS на UEFI или CSM е настроен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как така ще го махаш, тва лaйнoкса е голема работа, спецовете от форума как така не са ти обяснили???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.02.2020 г. в 13:04, Hot Bastard написа:

То в днешно време всичкия софтуер е така. Такава е модата. Всеки ден се пускат нови версии, а потребителя е длъжен да ъпдейтва, на никой разработчик не му пука дали има бъгове, защото утре пак ще пуснат нова версия която уж ги оправя, хората пак ще ъпдейтнат и така до безкрай. Не е като едно време когато пускаха нова версия веднъж на няколко години, но тествана и работеща. Свършиха се тия времена. Свиквайте, и по-зле ще става. Телеметрията и постоянните ъпдейти, не само на ОС, ами на всичкия софтуер, вече е прието като нещо нормално и задължително.

@Hot Bastard, кажи му как да го махне и какво го чака после в света на модата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се включиха с помощ! Честно казано се оказва, че проблемът е бил с флашка, която опитвах да ползвам - намерих един диск от 2017-та, верно 32 бита, обаче оправи нещата. Сега вече си свалям 64 битовата версия и ще си направя нещата както си му е реда. Най-вече благодарение на @plamen_petrov_80 се усетих какво не правя като хората.

преди 2 часа, Hot Bastard написа:

Как така ще го махаш, тва лaйнoкса е голема работа, спецовете от форума как така не са ти обяснили???

@Hot Bastard аз лично ако не трябваше да пиша дипломна работа, Линукса щях да го оставя. Факта, че не ми се търсят алтернативи на много от програмите, с които работя, ме кара да мина на Windows. А пък и с тази алтернатива на MS Word форматирането е различно и нещата като цяло се различават. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше да си инсталираш windows като втора ОС или да ползваш програмите под wine или виртуална машина с windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, petrov.m2479 написа:

Факта, че не ми се търсят алтернативи на много от програмите, с които работя, ме кара да мина на Windows. А пък и с тази алтернатива на MS Word форматирането е различно и нещата като цяло се различават. 

Правилно си решил. Първо работата, а удоволствието после!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎9‎.‎2‎.‎2020‎ г. в 12:12, petrov.m2479 написа:

Целия хард е само с един дял. 

Първо с

gnome.png

се дели на няколко дяла.

После се инсталира Windows на някой и се настройва така системата, че да избираш коя ОС да се стартира.

Аз така бих постъпил, стига да не Ви пречи някаква намеса при стартиране на определена ОС, макар че там се настройва коя да е по подразбиране и след колко време да се стартира без намеса.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...