Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Предстои ми едно пътуване до германия,чувал съм че трябва да се направи прокси сървар за да мога да гледам български сайтове.Как се прави операционата система е уиндоус 7 браузера chrome но не е проблем да го сменя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Коя машина е с Windows 7 - тази, която ще носите в Германия или тази, която ще остане в България и ще инсталирате proxy?

Впрочем, аз препоръчвам VPN.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп с уиндоус 7 ще нося в германия.Имам и компютър с уиндоус 10 който ще е в българия.То ме се ли прави само на лаптопа.Ако се прави нещо и на компютъра той трябва ли да е включен.Ако може с vpn може и е по лесно няма проблем 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, valyo_93 написа:

Лаптоп с уиндоус 7 ще нося в германия.Имам и компютър с уиндоус 10 който ще е в българия.То ме се ли прави само на лаптопа.Ако се прави нещо и на компютъра той трябва ли да е включен.Ако може с vpn може и е по лесно няма проблем 

Трябва. Системата е следната:

Някои сайтове са си ограничили съдържанието само до IP адреси в България. Например мамунда.нет , много видео материяли на btvnovinite.bg , nova.bg и т.н. За да ги достъпваш от Германия, ти е необходимо да си прекараш трафика през компютър в България. За тази цел ще ти трябва работещ комп, който да е в БГ. Имаш два вариянта - или си настройваш твои, или наемаш такъв. Начините за "прекарване" на трафика, са основно два:

1. Proxy - чрез него може да си прекараш само част от трафика или целия (ако ОС ти го поддържа). Например само браузера (например Firefox) да "влиза в нета" през България или всичко.

2. Чрез VPN - целият трафик на машината минава през България. Няма опция само за една програма. При VPN на OS ще имаш още една "лан карта", която ще е виртуална.

И за двата метода, ще ти трябва инсталирана машина в България с proxy и/или VPN сървърен софтуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фейзбук,ютуб,вибокс,сайтове за онлайн телевизия и онлайн филми,замунда

как да направя впн и компютъра трябва ли да е включен като съм в германия 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@valyo_93, ако искаш безплатно, ще трябва всичко сам да си правиш и да се грижиш машината в България да е винаги Up. Сам трябва да си инсталираш сървър, да конфигурираш и т.н. Понеже и видно, че нямаш опит, аз предлагам да си наемеш машина в BG за тази цел. Зависи от офертите. някои имат cpanel и става с няколко клика. Или да си наемеш VPN от някой сайт. С уговорката, че държателите на тези услуги ще имат 100% достъп до трафика ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли платени сървари без да е нужно да е включен моя компютър и какви са цените.Не е проблем да имат достъп до трафика ми стига да не ми се показват паролите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да влизаш в За...да от Германия, дори и през прокси. Недай си боже - да теглиш нещо.

За другите сайтове не мисля, че ще е проблем. Имах приятел в Берлин, повече от 2 години сме общували редовно, отваряли сме какво ли не. Просто се пазеше да не сваля от подозрителни места. Там и трафикът се следи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, valyo_93 написа:

Има ли платени сървари без да е нужно да е включен моя компютър и какви са цените.Не е проблем да имат достъп до трафика ми стига да не ми се показват паролите.

Има море от услуги. Това за паролите си зависи от съответните сайтове. По спомен, маймунадата нямат https и всеки между теб и сървъра им ти вижда всичко, включително и паролите.

Ето ти няколко примера:

https://eurohoster.org/cart.php?gid=27

Не е точно VPN, а виртуален сървър (VPS) за VPN. Предполагам има 1-click инсталиране.

NordVPN

CyberGhost

Последните 2 са само VPN услуги. Според мен най-удачна е първата услуга на Eurohoster.

Без значение какво ще решиш, обезателно изтегли https://www.wireshark.org/

Инсталирай я и провери дали и DNS заявките минават през съответния сървър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, valyo_93 написа:

Мерси

Това за Маймундата в чужбина, е леко относително. Действително има огранияения към подобни сайтове от различни държави като САЩ, Германия, Великобритания. Ако имаш добре конфигурирана връзка до България, те няма как да разберат какъв трафик имаш - дали теглиш торенти, дали гледаш видео в YouTube. В смисъл - има, но според зависи. VPN-a е тунел, с криптиран трафик между две машини. Карам те да ползваш Wireshark, за да си сигурен, че целият трафик минава през него. Има вариянт DNS заявките да не минават (въпрос на конфигурация/настройка). Ако това е така, то доставчика ти ще вижда, че отваряш маймунда и после имаш криптиран трафик до България. Ако си прекараш и DNS заявките в тунела, доставчика няма да вижда нищо, освен само и единствено криптиран трафик до България, който може да съдържа всичко. Имам познати глобени, предупреждавани, но и такива, които ползват VPN и нямат проблеми. Тези, които ги глобиха или предупредиха - не ползваха нито VPN, нито прокси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам безпалтен vpn с криптиране на връзката ssl и ipv6 има 1 български сървър и отваря замунда.

Ето да го истеглите и инструкции има как да се инсталира. Като по време на инсталацията е много важно да изберете това 1-вото от картинката.

https://www.vpngate.net/en/howto_softether.aspx

03.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valyo_93 написа:

фейзбук,ютуб,вибокс,сайтове за онлайн телевизия и онлайн филми,замунда

как да направя впн и компютъра трябва ли да е включен като съм в германия 

NordVPN https://nordvpn.com/fr/download/

Минаваш през Ebay купуваш си един годишен лиценз за няколко евро, логваш се, теглиш, инсталираш и си ти.
Има и безплатен начин без въпросната програма но правилата тук не позволяват да пиша в темата, ако си заинтересован пиши на ЛС и ще помагам.

преди 1 час, Gangosa написа:

Препоръчвам безпалтен vpn с криптиране на връзката ssl и ipv6 има 1 български сървър и отваря замунда.

Ето да го истеглите и инструкции има как да се инсталира. Като по време на инсталацията е много важно да изберете това 1-вото от картинката.

https://www.vpngate.net/en/howto_softether.aspx

03.jpg

Айде недей, човека първо очевидно не отбира много много от материята та не знам как ще се оправи с тая програма, освен това това не е VPN а най обикновено прокси и всяко работи по 10 минути(средно) и после спира, скоростите няма да ги коментирам.

преди 2 часа, valyo_93 написа:

Предстои ми едно пътуване до германия,чувал съм че трябва да се направи прокси сървар за да мога да гледам български сайтове.Как се прави операционата система е уиндоус 7 браузера chrome но не е проблем да го сменя

Иии да ти кажа, НЕ ТРЯБВА да се прави никакъв прокси сървър, нито пък ти трябва компютър в България, за тая работа има програми като тая дето съм ти дал по-горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, valyo_93 написа:

Мерси

В Берлин живея и нямам проблеми със сайтовете, само не тегля филми от торентите, а ги гледам от където мога, честитката е 800 евракита. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом може да се гледат онлайн това ми стига.Не знаех че в германия има такива солидни глоби за торенти.Благодатя ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз преди години бях в Берлин свалях си фотошоп , уиндоуси какво ли не, но исках да се науча да приказвам на техния език и изтеглих Ace Translator портабле и така научих германския и ме пипнаха копелетата показаха ми логове от имейла ми и други работи шашнах се. Обаче писах тук  в тоя форум и питах приятели и стигнахме до извода , че е скам .Копелетата ми искаха 100 еврака , но не платих и се размина. Сега гледам тая програма май вече не я поддържат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване