Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux Mint

Харддиска ми се натоварва

Препоръчан отговор

Харддиска ми се натоварва без нищо да е отворено освен task manager дори след преинсталация на OS

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тегли ъпдейти след преинсталацията - нормално е.

Можеш ли все пак да цъкнеш на "Disk", за да се сортират процесите, и да видим кой точно товари?...

ПП. Отървѝ се от това "Boost by Reason".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, RudeBoy написа:

Можеш ли все пак да цъкнеш на "Disk", за да се сортират процесите, и да видим кой точно товари?...

За сега намаля натоварването

преди 23 минути, RudeBoy написа:

Отървѝ се от това "Boost by Reason".

Като сложа windows 10 компа ми е бавен ако беше със windows 7 беше бърз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А компютъра ти е?

И трябва да бъде с 10 защото?

Нямам компютър аз съм на лаптоп лаптопа е Acer Aspire E1-531G, трябва да съм с 10 защото 7 приключи поддръжката си а microsoft силно ми препоръчват да правя ъпгрейд до 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Teodor Tech написа:

Нямам компютър аз съм на лаптоп лаптопа е Acer Aspire E1-531G, трябва да съм с 10 защото 7 приключи поддръжката си а microsoft силно ми препоръчват да правя ъпгрейд до 10

https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_E1_531-acer_aspire_e1_531g_NX_M58EX_022

https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_E1_531-acer_aspire_e1531g_NX_M7BEX_036

Както виждаш и двете са твоя лаптоп, но може и нито един да не е същия ...

Отделно може да си променял началната конфигурация ...

А M$ ако ги слушаш ...

Та да се върнем на въпроса какъв точно е компютъра ти?

Кое точно налага да си с W10?

И в какво точно искаш да ти се помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_E1_531-acer_aspire_e1_531g_NX_M58EX_022

https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_E1_531-acer_aspire_e1531g_NX_M7BEX_036

Както виждаш и двете са твоя лаптоп, но може и нито един да не е същия ...

Отделно може да си променял началната конфигурация ...

А M$ ако ги слушаш ...

Та да се върнем на въпроса какъв точно е компютъра ти?

Кое точно налага да си с W10?

И в какво точно искаш да ти се помогне?

Нито един не е мой моя е Pentium 2020M някаква nvidia харддиска е Toshiba MQ01ABD050 и 6GB ram което точно налага да ъпгрейдвам до 10 е за да получавам повече поддръжка от microsoft не ми казвай да си слагам 8.1 защото е пълен боклук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

А нормално ли е, ако ъпдейтите са на пауза?

При мен, Service Host:SysMain и SkypeApp пържат диска. Само тези двете го държат на 100% след рестарт.wsappx също не им отстъпва и чегърса с по 13-14MB/sec когато си реши. Трагичното е, че дори не ползвам Skype.

И дори при ъпдейти, не е нормално това. Първо - тегленето е много по-бавно поради простата причина, че HDD или, както в моя случай SSD, са много по-бързи от капацитета на интернет връзката. Също, след всеки рестарт да инсталира гигабайти ъпдейти? Дори и при ъпдейтие на пауза? Щото дискът го товари дивашки до 100% след рестарт и то за 1-2 мин, а също така и без причина и без да се използва машината (например wsappx)

А, също и Antimalware service executable - компът ми е рестартиран преди 10 мин и сега пак дискът заби 100%

Впрочем, Таск Мениджърът не показва коректно скоростите. Като удари 100% ми показва, че Service host:SysMain и SkypeApp използват по 10-15MB/sec, а всичко друго под 0.1% . След 10-тина минути, пак се вдига на 100% със Antimalware service executable, но на 15МБ/сец. След още 5-6 мин, вече пада на 50% натоварването и само antimalware, който записва/чете (не знам какво показва) с 50МБ/сек...

Опа .. Прибавям и Photos.exe с 7-8MB/sec и 55-60% натоварване на диска..

Май нещо не е у ред с тази ОС и хептем не е у ред и Таск Менидьъра. Или не показва всичко, или са му забили нова математика.

На мен е  Windows 10 home 1909 build 18363.592 64 bit

Intel(R) Core(TM) i5-7500 CPU @ 3.4GHz 3.41GHz

100GB SSD

8GB RAM DDR4 2400mHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Geri19, кажи тогава, защо при мен няма такова натоварване. Моя комп и уин ли са дефектни нещо. Ако искаш пак ще ти запиша 5 минути (може и повече) на таск мениджера. Даже сега съм с последното инсайдерско превю. Би трябвало диска, нета и процесора да са тогава на 100% всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

Geri19, кажи тогава, защо при мен няма такова натоварване. Моя комп и уин ли са дефектни нещо. Ако искаш пак ще ти запиша 5 минути (може и повече) на таск мениджера. Даже сега съм с последното инсайдерско превю. Би трябвало диска, нета и процесора да са тогава на 100% всички.

Чеки сега.. Тука питаме с автора защо така се получава при нас, а не защо не се получава при вас. Ако искаш, отвори си нова тема по въпроса. Имаме конкретни проблеми и питаме за решения. Ти нямаш, аз и той имаме, искаш аз да отговарям защо ти нямаш? Ми, питай Microsoft, а не мен. Няма как да знам какво са инсталирали на хората по компютрите и още по-малко да знам как работи - пазят го в тайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за всеки случай и една снимка:

Capture.png

Като се има в предвид, че съм разрешил на майкрософт да си дърпа каквито данни иска от мен. То и това е изискването като инсайдер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Teodor Tech написа:

Като сложа windows 10 компа ми е бавен ако беше със windows 7 беше бърз

Доказано е, че Windows 10, инсталиран на твърд диск се държи много мудно. Замисли се за добавяне/смяна със ssd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Geri19 написа:

. Тука питаме с автора защо така се получава при нас, а не защо не се получава при вас.

Гергано при теб е изяснено защо, медицината е просто безсилна.

Автора няма нищо общо със теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате възможност слагайте SSD. Цените да вече ужасно ниски. Разликата в скоростта е огромна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

Доказано е, че Windows 10, инсталиран на твърд диск се държи много мудно. Замисли се за добавяне/смяна със ssd

И аз това си помислих, но после гледам:

преди 1 час, Geri19 написа:

На мен е  Windows 10 home 1909 build 18363.592 64 bit

Intel(R) Core(TM) i5-7500 CPU @ 3.4GHz 3.41GHz

100GB SSD

8GB RAM DDR4 2400mHz

и ми стана интересно. Може и диска да е повреден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чеки сега.. Тука питаме с автора защо така се получава при нас, а не защо не се получава при вас. Ако искаш, отвори си нова тема по въпроса. Имаме конкретни проблеми и питаме за решения.

Ти нямаш, аз и той имаме, искаш аз да отговарям защо ти нямаш? Ми, питай Microsoft, а не мен.

По твоята логика, защо питаш тук, защо не ти върви уина? - "Ми, питай Microsoft, а не мен."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

vpvelev - не хранѝ форумния трол. Моля те.

Извинявам се! Няма повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на производителя няма драйвери за Windows 10, така че има вероятност просто да не е съвместим с тази ОС. Сигурен ли си, че ОС е инсталирана на SSD диска. ОС от Microsoft ли е свалена чрез техния инструмент? 1909 ли е версията на Windows 10?

Пробвай да изключиш услугите SysMain и Windows Search от services.msc. Пробвай и решението от тази тема https://support.microsoft.com/bg-bg/help/3083595/task-manager-might-show-100-disk-utilization-on-windows-10-devices-wit

Може също да пробваш с различни Chipset и SATA AHCI драйвери от Windows 7 или 8. https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/4485?b=1

Други варианти са да минеш на по-стара ОС - Windows 8.1, която още се поддържа официално от Microsoft или Windows 7, за която ще има платена поддръжка, а и браузърите и анти-вирусните също ще я поддържат още 1-2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи точно кой процес ти товари хард диска. В момента вероятно вървят updates и докато не минат все ще е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

microsoft силно ми препоръчват да правя ъпгрейд до 10

Реално Microsoft препоръчват да си вземеш нов компютър който да е с 10-ка, а не да слагаш 10-ка на стария който особенно ако е с хард ще е като бабичка с 10-ка. Тъй че или слагай SSD или си стой със 7-цата ще работи най-малкото още година ~ година и половина без да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Teodor Tech написа:

Харддиска ми се натоварва без нищо да е отворено освен task manager дори след преинсталация на OS

Добавената антивирусна програма 360 total security е излишна и може да се премахне защото в Windows 10 има достатъчно добра AV. Всяка добавена AV програма оказва влияние над хард диска който е механичен, а не SSD в случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.02.2020 г. в 20:02, FusE написа:

Добавената антивирусна програма 360 total security е излишна и може да се премахне защото в Windows 10 има достатъчно добра AV. Всяка добавена AV програма оказва влияние над хард диска който е механичен, а не SSD в случая. 

Windows Derender не ми харесва и сега е изключен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Teodor Tech написа:

Windows Derender не ми харесва и сега е изключен

Мисля че не може да се изключи на 100% Windows defender в Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.02.2020 г. в 19:04, tepmu написа:

В сайта на производителя няма драйвери за Windows 10, така че има вероятност просто да не е съвместим с тази ОС. Сигурен ли си, че ОС е инсталирана на SSD диска. ОС от Microsoft ли е свалена чрез техния инструмент? 1909 ли е версията на Windows 10?

Пробвай да изключиш услугите SysMain и Windows Search от services.msc. Пробвай и решението от тази тема https://support.microsoft.com/bg-bg/help/3083595/task-manager-might-show-100-disk-utilization-on-windows-10-devices-wit

Може също да пробваш с различни Chipset и SATA AHCI драйвери от Windows 7 или 8. https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/4485?b=1

Други варианти са да минеш на по-стара ОС - Windows 8.1, която още се поддържа официално от Microsoft или Windows 7, за която ще има платена поддръжка, а и браузърите и анти-вирусните също ще я поддържат още 1-2 години.

Аз ползвам драйверите на 8.1 за 10 windows не е инсталиран на ssd а пък нямам такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...