Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux проект като Windows 12 Lite

Препоръчан отговор

Цитат

Любителски проект на база Linux предизвика интерес сред ентусиастите в интернет. Най-вече заради името си – Windows 12 Lite – и сходството в дизайна на десктопа с операционната система на Microsoft.

Според информацията от сайта, новата ОС обещава безпроблемни ъпгрейди, тя е имунизирана от вируси и рансъмуер и може да работи заедно с Windows 7 и Windows 10, или напълно да ги замени.

Нещо повече, твърди се, че Windows 12 Lite е над 3 пъти по-бърза от Windows 10, включва набор от приложения и възможност за добавяне на повече от 80 000 заглавия чрез софтуерния мениджър.

Системата е идеална и за стари лаптопи и настолни компютри, хвалят се авторите на проекта. Освен това не са необходими лиценз или ключ за активиране – потребителите притежават софтуера.

Повече за проекта от линка към статията. 

https://technews.bg/article-122670.html

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 201
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не ме интересува коя е официалната страница защото вече имам флашка с 12-ка и утре ще я инсталирам и на настолния компютър където ще играя Roleplay в GTA 5, легално закупена в Steam. Много ясно, че не

разбра се каква версия на линукс седи зад windows 12 lite  https://windows12iso.com/windows-12-lite-download/

Аве факамада, вече има Windows 20-ka, много си изостанал със тая 12-ка

Публикувани изображения

В интерес на истината вчера @Mozo писа за тази новост с линк към камината.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

В интерес на истината вчера @Mozo писа за тази новост с линк към камината.

Не съм го видял поста, но наистина няма начин с това име да бъдат на пазара, а искат по 15 паунда за диск с дистрибуцията. 

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Geri19 написа:

Ама това какво е? Дитрибуция ли, тапети ли? Сайтът им е без коментар. Нямат линк за download.

Дистрибуция, но казват че не може да бъде свалена безплатно, а трябва да я купиш, някой е измислил начин за изкараване на бързи пари докато могат. 

• Харесване 2
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Дистрибуция, но казват че не може да бъде свалена безплатно, а трябва да я купиш, някой е измислил начин за изкараване на бързи пари докато могат. 

Ем, успех в начинанието ;) Гледам домейн и хостинг във Великобритания имат... Ако са платили с карта, със сигурност ще ги овътрят с парите - ще ги сцепат от дела.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Geri19 написа:

Ем, успех в начинанието ;) Гледам домейн и хостинг във Великобритания имат... Ако са платили с карта, със сигурност ще ги овътрят с парите - ще ги сцепат от дела.

С името Windows няма как да продават продукт, но вероятно ентусиастите не са запознати с това. 

преди 1 минута, мадафака написа:

Аз днес инсталирах този Windows 12 и много ми хареса, само една забележка, това не е Linux, а Windows. 

Нещо си се дълбоко объркал и май не си наясно какво точно си инсталирал, дай снимки да видим. 

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към момента това най-се доближава до концепцията на "Прозореца".

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, мадафака написа:

Аз днес инсталирах този Windows 12 и много ми хареса, само една забележка, това не е Linux, а Windows. 

да бе да
джам ама друг път
кога си види ушите без огледало
Screenshot_2020-02-12_05-38-31.png.547f93bdd86053f6fc8a1589eb426f49.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, FusE написа:

Нещо си се дълбоко объркал и май не си наясно какво точно си инсталирал, дай снимки да видим. 

Ами сега гледам форума от него. Определено това е Windows.

Screenshot-2020-02-12-05-09-19.png

Screenshot-2020-02-12-05-21-01.png

Screenshot-2020-02-12-05-22-21.png

• Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, rostislaf написа:

преди години се появи един проект Lindows... Microsoft ги осъдиха...

+1

Да бе, мъчех се да си спомня името им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, мадафака написа:

Ами сега гледам форума от него. Определено това е Windows.

Не е ли Мента определено? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

Каква Мента? Това е новия Windows 12 и определено е по-бърз от 10-ката. Кефи ме.

• Ха-ха 4
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, мадафака написа:

Каква Мента?

Не тази за пиене дет е :D

https://linuxmint.com/

• Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, мадафака написа:

Каква Мента? Това е новия Windows 12 и определено е по-бърз от 10-ката. Кефи ме.

Как се обновява? Как я обновяваш? Как и инсталира Chrome?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Как се обновява? Как я обновяваш? Как и инсталира Chrome?

Ами на сайта пишеше, че няма автоматични ъпдейти, за разлика от 10, и не съм пипал нищо. Chrome инсталирах както на всеки Windows - с инсталатора от сайта на Google. Засега ми допада, напомня на XP и 7-цата повече и може би затова е по-бърза.

• Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, FusE написа:

Цитат

Става въпрос обаче за любителски проект, който стъпва на Linux Lite 4.8 LTS с тапет на Windows 10 и плоски икони. Очевидно неговите автори са добри психолози, тъй като вече успяха да привлекат сериозен интерес с името на системата, което внушава, че тя е с две поколения напред спрямо Windows 10.

със скин на дажама, за да могат потребителите да привикват с линукс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бошлаф работа е тази дистрибуция

• Харесване 2
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, rostislaf написа:

преди години се появи един проект Lindows... Microsoft ги осъдиха...

https://www.linux.org/threads/lindows.11236/

Цитат

In 2002, Microsoft sued Lindows because of the name being an infringement of the Windows trademark. The court found in favor of Lindows, but Lindows transferred their name to Microsoft and then changed their name to Linspire as well as the OS.

• Харесване 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, дръндю написа:

със скин на дажама, за да могат потребителите да привикват с линукс

Linux Lite 4.8 LTS тоест базирана на Mint и Ubuntu дистрибуция? 

преди 12 минути, DarkEdge написа:

Няма по - голяма глупост да търси някой алтернатива на Windows в Linux и да прави графична среда приличаща на Windows . 

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо държите темата за Windows 12 да е в Linux раздела. Според мен няма никаква логика, но щом сте решили, нека е така. Преди малко го инсталирах и добре се държи. Потърси в любимите си тракери и ще го намериш. Не мога да ти дам линк защото е нарушение на правилата на форума.

Screenshot-2020-02-12-06-28-57.png

Screenshot-2020-02-12-06-30-04.png

• Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване