Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 40 минути, Roujin Z написа:

Старият процесор е с Wraith Spire така че явно е новия.

Не е така. Купувал съм от тях както със Spire , така и със Stelth .  Както ти каза , нека да пита за да е сигурен .

преди 40 минути, Raze написа:

Дали? Че другия месец мисля да поръчам още 2х8 от същата памет, каквато имам в момента:

2x8 GB Crucial Ballistix Sport LT Red DDR4-3000(XMP)

Според мен с 4х8ГБ най-много да срещнеш проблем, ако правиш опит да подкараш паметта на честота над XMP профила . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Raze написа:

В този сайт не е много ясно какво се поръчва, аз бих говорил с тях предварително (ако не е говорено), за да пратят наистина AF процесор, понеже и на двата пише:

В описанието на единия по-евтиния пише YD1600BBAFBOX. Не съм говорил с тях но оставих коментар , че държа процесора да е AF. 

Имам доста неща купени от тях преди години и тогава бяха ОК.

Примерно от Никем нет съм получавал дъно без опаковка а пласмасовата капачка върху сокета на процесора беше от друга марка дъно. Окомплектовката също не беше пълна.

Предпочитам да пазаря от SKY но в момента сайта им е под всякаква критика.

рам предпочетох една плочка не вярвам да се появи нужда от втора но все пак мисля ,че 2х16 е по добре.

При АМ3 двуканалния режим даваше съвсем малък приръст предполагам и тук ще е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, pepy86 написа:

Според мен с 4х8ГБ най-много да срещнеш проблем, ако правиш опит да подкараш паметта на честота над XMP профила . 

Това и аз съм го чувал, но ако е много зле работата, ще я продам и ще взема 2х16. Но първо ще тествам, и без това ги вземам на цени под продажните компонентите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, П.е.т.ъ.р написа:

При АМ3 двуканалния режим даваше съвсем малък приръст предполагам и тук ще е така.

Особено при игри разликата изобщо не е малка .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Raze написа:

Това и аз съм го чувал, но ако е много зле работата, ще я продам и ще взема 2х16. Но първо ще тествам, и без това ги вземам на цени под продажните компонентите.

- всичко зависи от това дали дънната платка има daisy chain или t topology конфигурация на слотовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще си проличи като взема памет. Дънната платка е в подписа и тези неща не са ми познати:

Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4

преди 3 часа, П.е.т.ъ.р написа:

АМ4 няма нищо общо с предния сокет.

https://www.google.bg/search?q=ryzen+signle+dual+channel&hl=bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Raze написа:

АМ4 няма нищо общо с предния сокет.

https://www.google.bg/search?q=ryzen+signle+dual+channel&hl=bg

Сигурно е така. Поръчах 16gb с идеята за ъпгрейд. По принцип 2х8gb е достатъчно но след година или пет няма да е.

А ако всичко е наред това дъно ще се ползва следващите 6-7 пък и е възможно и повече години.

Днес разчиствах и намерих гаранциите на хардуера който ползвам в момента и се оказва че дъното съм го купил 2010г. с 2gb ram и през годините съм добавял и махал, в момента е с 6gb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Raze написа:

Ще си проличи като взема памет. Дънната платка е в подписа и тези неща не са ми познати:

Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4

Общо взето това са пълни глупости за занимавка на лапетата по форумите и тубата. По тяхната логика трябва да ползваш дъно с 2 слота за върхов оувърклок, а никой не споменава вградения IMC и разликата м/у самите семпли. Важното е да имаш Т-топология за 4 запълнени слота, а Дейзи чейн за 2. Това според спецовете. Не им обръщай внимание и си свиркай. Ползвай си компютърчето с удоволствие и не се занимавай с глупости.

П.П. Твоето дъно май още не се знае от всезнайковците с каква топология е.:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При 1-во и 2-ро поколение от настоящите системи Ryzen наистина не могат да се справят с четворна памет на високи честоти, независимо от топологията.  Основна роля ще изиграе контролера на паметта. Дори на старото ми Тайчи мога да го потвърдя при опит за по-сериозен овърклок на паметта. Тествано както с adata xpg 2800 4x8GB така и със Самсунг b-die чипове. Raze , за съжаление съм твърде глупав и не мога да ти погна относно твоя Fatal1ty B450 Gaming K4 , но по някаква случайност се обзалагам ,че ще позная относно клока на 4-те плочки и факта ,че няма да надминеш XMP честотата.   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Днес получих чарковете, сглобих и в момента пиша от новия компютър.

За съжаление Windows7 не иска да тръгне :( 

на втория хард имам 10 той тръгна без проблем, не съм инсталирал нито драйвери нито нищо всичко си тръгна от раз.

Без име 1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Ще тръгне windows 7, но ще ти трябва ps/2 клавиатура и евентуално мишка, понеже няма usb3 драйвери.

Вече съм с правилния профил :) Клавиатурата си работи, мишока и той.

Тръгва да зарежда забива и после иска поправка и дотам.  Харда със седмицата е чисто нов и празен  след малко ще му метна една десетка.

Леко съм разочарован от начина по който се захваща стоковия охладител към дъното. С болчета !? неможаха ли да му сложат едни щипки ?

Между другото старото охлаждане пасна но все пак сложих стоковото. Поне е тихо и процесора е 4-5 градуса над стайната температура. 

При стартиране мрънка че е само с една плочка рам :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При теб има някакъв друг проблем - кофти версия на windows 7 или повреден носител. Аз стоковия го разкарах и си взех друго охлаждане, че не ми харесваха температурите а и имаше много гадно жужене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нова флашка с WINDOWS 7 от която съм инсталирал десетки пъти изобщо нe тръгва поправката или инсталацията. както и да е ще сложа десет. Имам го безплатен от сайта на Майкрософт :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Вече съм с win 10 :) 

Първото впечатление от новия компютър е , че разлика със стария ...................... не се усеща ха ха ха 

И преди и сега всичко зарежда почти мигновенно, имам предвид неща като ОС, браузер , Фб и подобни. Вероятно в игрите ще има разлика. 

Монитор    BenQ G2222HDL от стария комп.

Кутията xigmatek utgard от стария комп.

Захранването е cooler master 550W от стария комп.

Видеокарта    Radeon RX 580 Nitro Sapphire   (8 GB) втора ръка 180лв

SSD   Crucial BX500 480GB 3D NAND 110лв (беше предвиден за стария компютър но....)

MSI B450 TOMAHAWK MAX 210лв

AMD Ryzen 5 1600 3.20 GHz BOX YD1600BBAFBOX  200лв

Team T Force Vulcan Z DDR4 16GB 3000Mhz TLZGD416G3000HC16C01 112лв

и двайсетина лева за куриери

= 830лв. 

Ще добавя още една плочка рам след време и евентуално още един SSD 

Благодаря за мненията и препоръките :) 

Редактирано от П.е.т.ъ.р
добавяне на линкове (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Raze написа:

Каква беше конфигурацията на стария и къде очакваш да има разлика?

В първите постове съм описал конфигурацията и какво ще ползвам от нея.

Идеята на ъпгрейда беше да поиграя някоя по нова игра, но не съм инсталирал все още нито една.

Във всекидневни задачи разлика наистина не се усеща.И преди и сега windows зарежда за 30-40 секунди, браузър и разни малки програми почти мигновено.

Стария процесор беше почти през цялото време натоварен на 60-70% но се справяше. Новия е с десетина градуса по студен и натоварването е около 6-7%. 

Като ми остане време ще инсталирам няколко игри и ще тествам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях phenom2 x4, 6 GB RAM и SSD. Реално при леки задачи няма да има разлика, понеже си ползвал SSD, но в игрите определено ще я усетиш, особено в CPU зависимите. Аз дори минах от Samsung 860 Evo SATA SSD на M.2 със скорости над 2500 мегабайта четене/запис и също не усещам разлика, може би AC: Odyssey зарежда някоя и друга секунда по-бързо. Но при процесора определено се усеща, пак има игри, които при зареждане ил на места го товарят на 100%, но въпреки това мога да си баузвам и правя други неща без да осещам насичане/забавяне, а и самото зареждане на игрите е доста по-бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване