Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца се прибрах от чужбина и реших, че ще остана в България известно време.Купих си един автомобил  от един човек от съседният град и го карах около месец, но реших отново да замина за чужбина и да продам колата. Та продадох я на едно момче и след 2 седмици ми казва, че като е отишъл да сменя регистрацията са видяли, че двигателя е с пренабити номера и сигурно е крадена. Аз съм сигурен, че човекът от който го купих е знаел защото се занимава с внос на коли. Та сега искат да ме съдят.. някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, JKirilov написа:

Честито!

Когато я купи, какви документи получи и къде са?

Мерси :Д Всички документи, но след като я продадох имам само договор за покупко-продажба и справка при смяна на собственост на ПС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук, нещо много параметри не се връзват ...

Нещо спестявате от истината, за да Ви се отговори адекватно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Тук, нещо много параметри не се връзват ...

Нещо спестявате от истината, за да Ви се отговори адекватно ...

Кажи какво точно не се връзва и ще се опитам да отворя по конкретно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, YTMozak написа:

Кажи какво точно не се връзва и ще се опитам да отворя по конкретно :)

Първо: Как сте изповядали сделката с предишния купувач?

Второ: Как сте я регистрирали на Ваше име?

Трето: ... хм ... как изповядахте сделката с  новия купувач?

Все едни неща от правен казус ... за да се прецени дали има основание за съд или не ...

п.п. Някакви намеси по автомобила, по време на Вашето владение върху автомобила???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Първо: Как сте изповядали сделката с предишния купувач?

Второ: Как сте я регистрирали на Ваше име?

Трето: ... хм ... как изповядахте сделката с  новия купувач?

Все едни неща от правен казус ... за да се прецени дали има основание за съд или не ...

п.п. Някакви намеси по време на Вашето владение върху автомобила???

Направихме договор за покупко-продажба при нотариус( все още пазя листа) след това смених само талона на мое име понеже сме от една и съща област и не беше нужно да сменям номерата, а сделката с новият купувач направихме също при нотариус,  след това той е отишъл да сменя номерата понеже е от друга област и там са видяли, че двигателя е с пренабити номера. Иначе след като взех автомобила го обслужих и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, YTMozak написа:

Направихме договор за покупко-продажба при нотариус( все още пазя листа) след това смених само талона на мое име понеже сме от една и съща област и не беше нужно да сменям номерата, а сделката с новият купувач направихме също при нотариус,  след това той е отишъл да сменя номерата понеже е от друга област и там са видяли, че двигателя е с пренабити номера. Иначе след като взех автомобила го обслужих и така.

И защо смятате, че новия собственик ще Ви съди?

От какво по-точно се страхувате, т.е. има ли нотариуса или нотариусите регистрация в нотариалната служба?

п.п. Само за информация, регистрираните нотариуси имат застраховка ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

И защо смятате, че новия собственик ще Ви съди?

От какво по-точно се страхувате, т.е. има ли нотариуса или нотариусите регистрация в нотариалната служба?

п.п. Само за информация, регистрираните нотариуси имат застраховка ... ;) 

Той ми каза, че ще ме съди и да имат регистрация. Страхувам се да не ме осъдят без мое знание понеже от полицията са ми пратили призовка но не отидох и незнам какво се случва.. Пробвах да им звъня много пъти, но никой не вдига..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, YTMozak написа:

Той ми каза, че ще ме съди и да имат регистрация. Страхувам се да не ме осъдят без мое знание понеже от полицията са ми пратили призовка но не отидох и незнам какво се случва.. Пробвах да им звъня много пъти, но никой не вдига..

И защо не сте се явили, а?!

Води се разследване и може да се окаже, че не съдействате ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

И защо не сте се явили, а?!

Води се разследване и може да се окаже, че не съдействате ... ;) 

Защото не знаех, че са ми пратили днеска един комшия ми каза че са ме търсили от полицията и съм има призовка за 30 декември миналата година..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отсъствието от страната до едно време оправсава нещата, затова  - веднага адвокат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, YTMozak написа:

Защото не знаех, че са ми пратили днеска един комшия ми каза че са ме търсили от полицията и съм има призовка за 30 декември миналата година..

Пърле де фран дю се ... демек ... първо не дум има призовкъ ... ;) 

Другото ... хм ... днес скажуваш ... а къ те забради оня, ъ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, JKirilov написа:

Отсъствието от страната до едно време оправсава нещата, затова  - веднага 

Да, утре ще звънна на няколко адвоката да видим какво следва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, YTMozak написа:

На всички документи, които имаш по покупко-продажбите на автомобила си направи копия и си ги пази вкъщи.  

Вземи си призовката и отиди на място в полицията,  вероятно ще ти искат обяснение за събитията. 

Ако усетиш че се съмняват в теб отиваш при адвокат.  

По принцип ако номерата са пренабити и колата е крадена е интересно как са я регистрирали в кат преди ти да я купиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Michigan111 написа:

На всички документи, които имаш по покупко-продажбите на автомобила си направи копия и си ги пази вкъщи.  

Вземи си призовката и отиди на място в полицията,  вероятно ще ти искат обяснение за събитията. 

Ако усетиш че се съмняват в теб отиваш при адвокат.  

По принцип ако номерата са пренабити и колата е крадена е интересно как са я регистрирали в кат преди ти да я купиш. 

Незнам колега, утре ще се посъветвам с адвокат да видим какво следва, ако трябва ще заведа дело срещу човека от който я купих.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, YTMozak написа:

Незнам колега, утре ще се посъветвам с адвокат да видим какво следва, ако трябва ще заведа дело срещу човека от който я

Върви първо в полицията да видиш какво е положението.  След това адвокат.  

Ако не си виновен няма ти да го отнесеш.  Този на който си продал колата най много да си иска парите обрятно.  

После обратно ти към този, от който си я купил.  Той ли е внесъл колата,  знаеш ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Michigan111 написа:

Върви първо в полицията да видиш какво е положението.  След това адвокат.  

Ако не си виновен няма ти да го отнесеш.  Този на който си продал колата най много да си иска парите обрятно.  

После обратно ти към този, от който си я купил.  Той ли е внесъл колата,  знаеш ли? 

Мисля, че ми каза, че е внос от Италия и я има от 8 години, също ми каза, че колата я бил прехвърлил на негов приятел понеже имал да връща голям кредит, и след като си оправил кредита си я прехвърлил пак на него.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, YTMozak написа:

Мисля, че ми каза, че е внос от Италия и я има от 8 години, също ми каза, че колата я бил прехвърлил на негов приятел понеже имал да връща голям кредит, и след като си оправил кредита си я прехвърлил пак на него.. 

На каква стойност е колата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш документ, че си я закупил, т.е ти си също си ощетен, а не виновен, няма от какво да се притесняваш. Отиваш и пускаш жалба в полицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, YTMozak написа:

3500лв.

Не е голяма сумата.  Отивай утре при ченгетата да видиш какво е положението и после при адвокат. И питай адвоката как може тримата по веригата с тази кола да направите споразумение за да не се стига до дела.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, YTMozak написа:

Незнам колега, утре ще се посъветвам с адвокат да видим какво следва, ако трябва ще заведа дело срещу човека от който я купих.. 

Свиркай си.Нищо не следва.Просто си пази екземплярите от нотариуса и където и да ти поискат даваш само ксерокопия вкл. на прокуратурата.Само в съд представяш  оригиналите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Michigan111 написа:

Не е голяма сумата.  Отивай утре при ченгетата да видиш какво е положението и после при адвокат. И питай адвоката как може тримата по веригата с тази кола да направите споразумение за да не се стига до дела.  

Ок мерси колега :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...