Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

niknik96

Бавно зареждане на новоинсталиран уиндоус 10

Препоръчан отговор

Здравейте!Инсталирах Уиндоус 10 на лаптоп HP ProBook 4530s.Зареждането тръгва нормално за около 10-12сек. след което екрана става черен за една мин.и двадесет сек.През това време диода, който показва че харда прави нещо присветква от време на време.След черния екран вече се появява екрана, на който трябва да напишеш паролата си за да влезеш.Малко ме притесняват тези 80сек. черен екран.Дали е някакъв проблем или е нормално за Уиндоус 10.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да виждаш boot екрана със синьото лого докато зарежда система. Проблем с харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логото се показва първите 10-12 сек.Харда е проверен с Macrorit Disk Scanner 4.3.5 Pro.Няма никакви грешки и е в отлично здраве...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настолният ми компютър зарежда същия Уиндоус 10 за 44сек.Без такива черни екрани.Там съм с SSD и може би в това се крие разликата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://support.hp.com/es-es/drivers/selfservice/hp-probook-4530s-notebook-pc/5060880     

Драйвери кога ? 

Редактирано от malosi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10-ката не винаги слага подходящите драйвери особенно за стари лаптопи дето нямат официални драйвери за 10-ка.

Изтегли АТИ драйвера от сайта на HP който е точно за този модел и го инсталирай независимо, че не е за 10-ка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Task Manager кой хардуер е натоварен? И да, в SSD се крие разликата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ined написа:

10-ката не винаги слага подходящите драйвери особенно за стари лаптопи дето нямат официални драйвери за 10-ка.

Изтегли АТИ драйвера от сайта на HP който е точно за този модел и го инсталирай независимо, че не е за 10-ка.

Нали  това написах ,че и линк съм му дал ако не може сам да го намери ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според 

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Как да вляза в Task Manager докато зарежда Уиндоуса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, niknik96 написа:

Според 

Там влизаш след като зареди  Уиндоуса !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, niknik96 написа:

Според 

Виж на процеси какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и от броя на стартиращите програми заедно с Windows. По възможност ги намали. Когато не си със SSD се усеща доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат да се изключат ненужните драйвъри, които се инсталират за по-голяма съвместимост заедно с Windows.
Могат да се изключат и някои услуги, в зависимост от нуждите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, niknik96 написа:

Здравейте!Инсталирах Уиндоус 10 на лаптоп HP ProBook 4530s.

Здрасти,
ама тоя Уин 10 подарък ли ти е от някой маймунарник ?
Версията 1511 се зарежда много бързо, ама свалената от сайта на микрософт, не от маймунда.
Версията 1909 се зарежда доста по-бавно дори на компютър от миналата година сглобен.
Как си го активирал ?
Чрез кракове във формата на .exe файлове или с легален ключ ?
Уиндоуси 10 има всякакви, не си казал твоят какъв е.
След като уточняваш какъв ти е лаптопа, трябва да уточниш и какъв е този странен Уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2020 г. в 21:35, Емил Костов написа:

В момента съм на лаптоп Acer от 2010 година, сложих му тия дни една 10ка и да ти кажа, без SSD, ми зарежда за около минута. Нямам черни екрани докато буутвам. 4гб рам, двуядрен АМД и радеонка 4570. Подозирам, при автора се води някакво буутващо сканиране или друг вид проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Eclipse2G написа:

В момента съм на лаптоп Acer от 2010 година, сложих му тия дни една 10ка и да ти кажа, без SSD, ми зарежда за около минута. Нямам черни екрани докато буутвам. 4гб рам, двуядрен АМД и радеонка 4570. Подозирам, при автора се води някакво буутващо сканиране или друг вид проверка.

Дори няма да се напъвам да споря. Отсега ти казвам и твърдя, че това животно не работи и няма да работи. Целта не е само да заредиш ОС, а и да работиш с него. Бавна рам и хард и слаб процесор. Даже и на 7 ще е кошмар.Който иска да се измъчва си е негово решение.

Все още чакам постващият да покаже в Task Mangaer, кой хардуер е натоварен и от кои процеси. Отговор няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Дори няма да се напъвам да споря. Отсега ти казвам и твърдя, че това животно не работи и няма да работи. Целта не е само да заредиш ОС, а и да работиш с него. Бавна рам и хард и слаб процесор. Даже и на 7 ще е кошмар.Който иска да се измъчва си е негово решение.

Все още чакам постващият да покаже в Task Mangaer, кой хардуер е натоварен и от кои процеси. Отговор няма.

Аз съм домашен юзер. Ползвам го за филми, нет и музика. Ама въобще не ми дреме дали ще зареди веднага или след 10 секунди. Тая машина, на времето съм дал 1000 лв за нея. И до скоро беше на вин 7. Играл съм доста на различни игрички през годините. Въпреки, че процесора пържи, тази машина е на 10 години и работи. Накратко - върши добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2020 г. в 18:26, Емил Костов написа:

Като вляза в Task Manager при вече заредила ОС почти всичко е на нула % и не виждам кой хардуер е бил натоварен при зареждането...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, niknik96 написа:

Като вляза в Task Manager при вече заредила ОС почти всичко е на нула % и не виждам кой хардуер е бил натоварен при зареждането...

Ами това е нормално при хард диск да зарежда така. И на седмица пак ще зарежда по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами това е нормално при хард диск да зарежда така. И на седмица пак ще зарежда по този начин.

Благодаря за отделеното време!Явно, ако искам да намаля времето на черния екран ще трябва да взимам SSD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, niknik96 написа:

Благодаря за отделеното време!Явно, ако искам да намаля времето на черния екран ще трябва да взимам SSD...

Остави това време, то не е важно чак толкоз. Със сигурност обаче ще видиш колко по-добре и по-бързо работи самата машина ако си с SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...