Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Калдатски факултет по история

petie1

Препоръчан отговор

на 11.09.2021 г. в 3:44, dioib написа:

п.п. За теб, този който не уважава българското е нормално ... Нека Бог ти прости волните и неволни грехове. Амин

Кажи го на Възрожденците които още след т.нар. "освобождение" са с ясна позиция спрямо руските имперски политики спрямо нас.

Кажи го на Раковски, на Ботев, на Левски като ученик на Раковски също ...  на Захари Стоянов... и на кой ли още не...

Засрами се комуне ! :hit:

За теб тези които ни мачкат и унижават .. са нещо нормално . .. Нека Бог ти прости волните и неволни грехове. Амин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 621
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 20 минути, miro20 написа:

За теб

Мире, известно ми е, че мразиш всичко руско. :) И защо бе?! Щото някой ти нарежда. :) 

Не, аз, а ти се засрами!!! Само където знам: Ти нямаш свян. По-важно за теб е да излъчваш омраза. Непочтен човек си явно ... мда ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, dioib написа:

Мире, известно ми е, че мразиш всичко руско. :) И защо бе?! Щото някой ти нарежда. :) 

хехе :)  Всяка година ми се налага да припомням че по голям русофил от мен, тук във форума НЯМА.

Толкова години съм живялтам , мога да ти рецитирам руска литература и поезия , познавам и хората и какво ли не.

Затова ви казвам на вас, заблудените цоциалисти комунета, дето са ходили / и рзвеждани като овце/ в СССР само по екскурзии, че има огромна разлика между русофил и путинист.

Вие сте заблудени путинисти, в които путинската пропаганда все още поддържа някакъв мит че СССР е жив.

Защо  си затваряш очите за ИСТИНАТА в историята ? пренебрегваш ФАКТИТЕ от историята, в която имперска Русия са ни мачкали ?     Че  за тях сме били задунайская губерния и НИКОГА суверенен народ ? Вписано черно на бяло ?

Че са били ПРОТИВ Съединението ? Че са ни заплашвали да насъскат Турция да ни нападне заради този НАХАЛЕН акт на Съединението ?

Че изтеглят ръководния ОКУПАЦИОНЕН състав на офицерите си от българската армия, след което ниоставят обезглавени във войната със Сърбия ?

По известна като войната на капитани срещу генерали  ? Където наритваме сръбската сган ? реципрочно наритваме руските антибългарски мераци.

пп Вкарвам една скоба - Какво би станало ако сърбите ни бяха победили ? Както са очаквали ВСИЧКИ големи сили ? Включително и руснаците ?

България НЯМАШЕ да я има бре комунета ! Щяха да ни разкъсат територията и народа като чакали . От всички страни ! Щяхме да сме васали и обезличени територии.

Благодарение на руското предателство

Че ген. Колев е помлял казаците по късно ?

Че след ВСВ сме просто "разпределени" към един от лагерите / в случая губещия/ , след което всички служби, икономика и политика са подчинени на "големия брат" . Което няма абсолютно нищо общо със някакви национални български интереси ?

и т.н. и т.н.

Наистина, чудя се, на какъв експеримент са подложени някои за да са толкова националнокастрирани и слепи за толкова очевидни и неоспорвани от никой историк , неща ?

Не, аз, а ти се засрами!!! Само където знам: Ти нямаш свян. По-важно за теб е да излъчваш омраза. Непочтен човек си явно ... мда ... 

Омраза било че съм истински българин , който познава историята ли  ??

И който не си затваря очите за лъжите на такива заблудени соц пропагандатори като теб ?? :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

хехе :)  Всяка година ми се налага да припомням че по голям русофил от мен, тук във форума НЯМА.

Толкова години съм живялтам , мога да ти рецитирам руска литература и поезия , познавам и хората и какво ли не.

Затова ви казвам на вас, заблудените цоциалисти комунета, дето са ходили / и рзвеждани като овце/ в СССР само по екскурзии, че има огромна разлика между русофил и путинист.

Вие сте заблудени путинисти, в които путинската пропаганда все още поддържа някакъв мит че СССР е жив.

Защо  си затваряш очите за ИСТИНАТА в историята ? пренебрегваш ФАКТИТЕ от историята, в която имперска Русия са ни мачкали ?     Че  за тях сме били задунайская губерния и НИКОГА суверенен народ ? Вписано черно на бяло ?

Че са били ПРОТИВ Съединението ? Че са ни заплашвали да насъскат Турция да ни нападне заради този НАХАЛЕН акт на Съединението ?

Че изтеглят ръководния ОКУПАЦИОНЕН състав на офицерите си от българската армия, след което ниоставят обезглавени във войната със Сърбия ?

По известна като войната на капитани срещу генерали  ? Където наритваме сръбската сган ? реципрочно наритваме руските антибългарски мераци.

Че след ВСВ сме просто "разпределени" към един от лагерите / в случая губещия/ , след което всички служби, икономика и политика са подчинени на "големия брат" . Което няма абсолютно нищо общо със някакви национални български интереси ?

и т.н. и т.н.

Видно е, че ти си най-големия русофил тука!

Спор няма!:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм нищо не казахте за бисера дет ви го показах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, petie1 написа:

Хм нищо не казахте за бисера дет ви го показах

Да ти кажа тогава. :)

Петдесет годишен мъж, професия шофьор. На дълго и на широко може да ти разказва как от лагери като този в Белене има полза и защо има полза. По някое време винаги разказва тази история: "Започнали комунистите за затварят свещеници(причини - неизвестни). На една гара качвали свещениците във влака за "Белене". На един шапкар не му излизала бройката. Видял, че по пътя минава някакъв възрастен свещеник - хванали го и го натовали във вагона." Като го попитам "Хубаво де, искаш това време да се върне. Ако те хванат теб, невинен, и те затворят?". Отговаря - "Е, ако трябва ще ме затворят."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, A.com написа:

Да ти кажа тогава. :)

Петдесет годишен мъж, професия шофьор. На дълго и на широко може да ти разказва как от лагери като този в Белене има полза и защо има полза. По някое време винаги разказва тази история: "Започнали комунистите за затварят свещеници(причини - неизвестни). На една гара качвали свещениците във влака за "Белене". На един шапкар не му излизала бройката. Видял, че по пътя минава някакъв възрастен свещеник - хванали го и го натовали във вагона." Като го попитам "Хубаво де, искаш това време да се върне. Ако те хванат теб, невинен, и те затворят?". Отговаря - "Е, ако трябва ще ме затворят."

Ужас ама според мен това не е правилно да затваряш невинен човек в ГУЛАГ или в концелагер  на нацистите а и самите руснаци казват че е било робство в ГУЛАГ та затва и не виждам разлика в двата лагера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, miro20 написа:

и т.н. и т.н.

Наистина, чудя се, на какъв експеримент са подложени някои за да са толкова националнокастрирани и слепи за толкова очевидни и неоспорвани от никой историк , неща ?

Омраза било че съм истински българин , който познава историята ли  ??

И който не си затваря очите за лъжите на такива заблудени соц пропагандатори като теб ?? :)

Съгласен съм с казаното.

Сам още добавя - през 10-та Руско-турска война (1828 – 1829) руските войски са пред Цариград и завземат почти цяла България. После си тръгват. Българите са разоръжени,а капитан Георги Мамарчев даже е арестуван.

Аз също ли мразя „всичко руско“?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз харесвам руснаците ама не чак до фанатизъм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

Да си кажа и аз харесвам руснаците ама не чак до фанатизъм

Чак да харесвам ... особено „мужиците“ ...

И българите  ... не ви харесвам особено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Чак да харесвам ... особено „мужиците“ ...

И българите  ... не ви харесвам особено.

Харесване и харесване не е едно и също :)

Нямам нищо против руската наука и техника ама чак да ми хвалят кат най най айде мерси, или кат тоя бисер дет съм го плеснал на предишната страница

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, jhoro написа:

Сам още добавя - през 10-та Руско-турска война (1828 – 1829) руските войски са пред Цариград и завземат почти цяла България. После си тръгват. Българите са разоръжени,а капитан Георги Мамарчев даже е арестуван.

Да, още един прекрасен пример как са ни захвърлили после отново в османските ръце .

Едва ли това обаче се набляга в училище. Нищо негативно спрямо "матушката" не бива да се споменава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, miro20 написа:

Да, още един прекрасен пример как са ни захвърлили после отново в османските ръце .

Едва ли това обаче се набляга в училище. Нищо негативно спрямо "матушката" не бива да се споменава.

Доколкото си спомням, тогава генерал Ханс Карл Фридрих Антон фон Дибич казва на българите:
„Вие много да не знаете, че да не обърна оръдията срещу вас!“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, miro20 написа:

И който не си затваря очите за лъжите на такива заблудени соц пропагандатори като теб ??

Мире, не ти прави чест, че казваш,  че след 9.9.1944 имаме окупация от СССР, а аргументите ти да са преди създаване на нова българска държавност по тези земи, както и, че именно Русия е водила война за освобождението ни. 

Факта е, че не автро-унгарската империя ни е освободила, а руската ни е освободила. Факт е и, че СССР прогонва фашизма от тези земи. 

Факт е и това: Никоя от великите сили и преди и сега не ще позволи по земите където има българи да има силна държавност. Основно поради това, че се страхуват от нас. 

преди 1 час, jhoro написа:

Аз също ли мразя „всичко руско“?

Явно и ти си маша на някоя велика сила мда ... 

За разлика от Вас, аз съм обикновен българин, който е християнин и комунист. 

И съм бил със затворени очи, да бе да ... :)

п.п. Нещо против християните ли имате?! И защо мразите комунистите?!

п.п.2 Това което Вие правите е: Насаждате ксенофобия ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, dioib написа:

Мире, не ти прави чест, че казваш,  че след 9.9.1944 имаме окупация от СССР, а аргументите ти да са преди създаване на нова българска държавност по тези земи, както и, че именно Русия е водила война за освобождението ни..

Ето ти конкретен аргумент!
600 000 съветски военнослужещи са пребивавали в Царство България до края на 1947 година. Но не на почивка. На СССР са платени една камара пари - над 130 милиарда тогавашни лева.

Явно и ти си маша на някоя велика сила мда ... 
За разлика от Вас, аз съм обикновен българин, който е християнин и комунист. 
И съм бил със затворени очи, да бе да ... :)
п.п. Нещо против християните ли имате?! И защо мразите комунистите?!
п.п.2 Това което Вие правите е: Насаждате ксенофобия ....

Ти си ... май и ти не знаеш какво си. Как събра двете думи „християнин и комунист“ в едно изречение?

Нищо нямам против никого - на основа вяра, раса, етнос, пол и други обобщаващи неща. Против съм спрямо индивидуалната простотия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мире, не ти прави чест, че казваш,  че след 9.9.1944 имаме окупация от СССР, а аргументите ти да са преди създаване на нова българска държавност по тези земи, както и, че именно Русия е водила война за освобождението ни. 

мъка мъка...

Първо -  едното е следствие и ПРОДЪЛЖЕНИЕ на руската имперска политика, продължение на Балканската война , и абсолютно същото унизително васално отношение виждаме след ВСВ.

Второ - Русия НЕ Е ВОДИЛА война за ОСВОБОЖДЕНИЕТО ни. Набийте си го в квадратните глави .

Даже напротив, ако все пак си прочел набързо синтезираните ФАКТИ по горе , е водила политика ПРОТИВ нашата държавност.

Което е осъзнато още от нашите Възрожденци, на които такива като теб сте пълна противоположност  !

И както пак се вижда от фактите, с лекота са ни хвърляли обратно в османските ръце и кланета,  по късно са обезглавявали са нашата войска , само и само да не си надигаме главите и да ни разпокъсат и  сърби и турци и кой ли не .

:hush:

преди 10 часа, dioib написа:

Факт е и, че СССР прогонва фашизма от тези земи. 

Който фашизъм РЕАЛНО никакъв не е имало . Но въпреки че нямаме абсолютно никакви действия срещу СССР, именно ТЕ ни обявяват война !

Толкова си напомпан с фейк пропаганда че чак светиш като радиоактивен отровен войник от Чернобил.:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, jhoro написа:

Как събра двете думи „християнин и комунист“ в едно изречение?

Що?! Какво, да се правя на нещо което не съм ли?! 

Нещо против моя идеализъм ли си?! 

Не постъпвай по следния начин: Някой който не е за вас, е против вас. Това знаеш на кой е максимата!!!

Добре ти е известно, че има продажници. 

Нищо лично Жоре, просто съм идеалист!!! Не ми харесва Вашето тълкуване на някакви факти. Само това!!! 

Би следвало да простиш на християните от Русия. Да се търсят виновни в миналото, то знаеш на кой е тактиката. 

Известно ми е, че някои хора бъркат патриотизма с национализма. Мен кой в момента управлява Русия не ме касае!!!

Да, ползвате моята симпатия към някой, за Ваши користни цели определено не ми харесва. 

Какво толкова ти е отнел идеала на комуниста?! Нима в момента няма комунистически партии някъде?! 

Жоре, "На завой" сме!!! Време разделно е, но да се търсят врагове сред българите = не е уместно!!! Да, има продажници, но те си знаят, защо се продават!!! На мен въпросните не ми пречат. Те сами ще се погубят!!! ;) 

преди 6 минути, miro20 написа:

Толкова си напомпан с фейк пропаганда че чак светиш като радиоактивен отровен войник от Чернобил.:getout:

Каза човека, който самия е от фейка ... :) Па уфейкай ... Ко тъ спира!!! Прав ти път в някаква си нова България!!! Аз оставам! Тук съм до сетния си миг!!! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сещаш ли се една малка подробност.. за Хр.Ботев ли беше... за някой  друг ли.. дето докато гласят революционните комитети в Румъния, целта им е била след нашето освобождение, да отидат да освобождават руския крепостен народ

:hush:

преди 3 минути, dioib написа:

Каза човека, който самия е от фейка ... :) Па уфейкай ... Ко тъ спира!!! Прав ти път в някаква си нова България!!! Аз оставам! Тук съм до сетния си миг!!! :) 

Ти си се заклещил някъде в илюзитие си и лъжите за имперска Русия и СССР.

:getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Човеко! :) Аз живея в 21-ви век. Нямам скрупули от миналия и по-миналия век!!! :) 

Вземи мисли реално, а не с архаизъм от миналото. :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

Що?! Какво, да се правя на нещо което не съм ли?!
Нещо против моя идеализъм ли си?! 

Я не се прави на ощипана мома! Попитах конкретно:
Как става това - „комунист-атеист“ и „християнин“ едновременно?

преди 1 час, miro20 написа:

А сещаш ли се една малка подробност.. за Хр.Ботев ли беше... за някой  друг ли.. дето докато гласят революционните комитети в Румъния, целта им е била след нашето освобождение, да отидат да освобождават руския крепостен народ :hush:

Остава да кажеш, че ... Александър II Николаевич, Цар Освободител е бил член на такъв комитет???

преди 1 час, dioib написа:

Човеко! :) Аз живея в 21-ви век. Нямам скрупули от миналия и по-миналия век!!! :) 

Народ, който не помни своето минало, няма бъдеще!
Сервантес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, jhoro написа:

Как става това - „комунист-атеист“ и „християнин“ едновременно?

Я, виж какво попита и не ти е ясно ... :) 

Това, че съм се родил в атеизъм, не означава, че не съм вярващ! 

Не съм от онези, които вярват в "модата' към тогавашния строй или сегашния, или по-прежде тогавашния. 

Не можете да намерите общи характеристики между комунизма и християнството ли?! Това си е Ваш проблем, а не мой!!! :) 

Не можете да разберете, че чувствайки се подобие на Бог, то да се стремиш да постъпваш като него е нормално?! Това е в основата на антагонизмът който някой Ви е "налял" в главите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне едно разбрах до сега че пилот изпитателя е някъкъв нов вид модерен комунист от 21 век :) Лошо няма де всеки е свободен да вярва в каквото ще стига да не прави поразии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, dioib написа:
преди 10 часа, miro20 написа:

Че то ти си символ на "архаизми" от миналото бре.  Не познаваш историята, не познаваш събитията, не познаваш документи ...

Заседнал си пак казвам в утопична соц пропаганда, като птиче в топлото ако на кравата . И не иска да излезе от собствените си утопии , антибългарски политики и соц лъжи  :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брей - тоя @miro20 - същия оня ли е? Не мога да го позная!!!

на 12.09.2021 г. в 17:29, miro20 написа:

Кажи го на Възрожденците които още след т.нар. "освобождение" са с ясна позиция спрямо руските имперски политики спрямо нас.

Кажи го на Раковски, на Ботев, на Левски като ученик на Раковски също ...  на Захари Стоянов... и на кой ли още не...

Тук се сещам за едни думички:

Цитат

“Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“
В. Лъвский

“Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г. Раковски, Л. Каравелов, В. Левски, Хр. Ботйов, А. Кънчев, П. Волов, Г .Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
и
„Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, християнската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв! Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука… То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти!“
Захари Стоянов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, miro20 написа:

Не познаваш историята, не познаваш събитията, не познаваш документи ...

Мире, я мини малко "по-надоло" в историята ни. :) 

Кое е довело до изчезването на България от картата на Европа? Пак ли руската империя е виновна?! :) 

Обясни на другите, че българска държавност е имало и преди Аспарух. :)  

И, че нашите възрожденци не са искали да освобождават крепостните селяни от императора на Русия, а да възродят коя България?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване