Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

petie1

Калдатски факултет по история

Препоръчан отговор

Не, той е едно голямо дете което не иска да порастне. Защото истината за проваления цоциалистически живот ще го съсипе.

Разбирам го , съчувставм му .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Аннеканализмът

Ма много дълъг термин :)

преди 2 часа, insec написа:

Значи изрода Сталин е човек, а изрода Хитлер е изрод и не е кощунство да бъде наричан изрод - има логика. 😄

Ами да странна логика но такава е логиката на ИИ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, insec написа:

Значи изрода Сталин е човек, а изрода Хитлер е изрод и не е кощунство да бъде наричан изрод - има логика. 😄

Да изходим от и двамата са изроди. Де за теб ще го повторя: Единия сам се възкачил на трона, а другия са го дръпнали с тиранти.

Разликата е в това, че Хитлер някой му помага!!! Кой, а?!

Та, значи някой може да казва изрод за Сталин, а когато към тук подходиш като "зелена кратуна" става лично ... :) 

Разликата между Сталин и Мичигънъ 7 е в това - Единия е реален човек, а Мичето де му викам е ИИ-че!!!

Та ако към @Образ тук ... забележи маймунка еди кой си му кажеш, че е изрод, то какво - ще е обида ли или майтап, а?! ;) 

преди 4 часа, Michigan111 написа:

Абе баце 

Ти тоя форум го обърна на лични нападки  :D

Абе баце

Ти тоя форум го обърна на свой бе ... :) 

Та @insec по неговия ли начин да отговарям, а?! ;) 

Тука ако търсиш логика, то е една: Единия казва нещо, а другия казва - не е вярно. После ни в клин или ръкав придърпва на де си знае.

На това му се вика пропаганда.

преди 3 часа, miro20 написа:

Мисли се за Дъмбълдор :) :)  

Уви.. само се мисли .... А е едно обикновенно Домби ...

Мире ... :) ти пък си едно Зомби ... :) 

преди 2 часа, Michigan111 написа:

Оставяй го да се радва, уж голям човек, пък с акъл на 12 годишен :D

То е ясно на къде ще повлечете крак ... :)

Извод: Пясъчника е общ. Моля жълтото вень ... :)   

преди 2 часа, petie1 написа:

Ма много дълъг термин :)

Ами да странна логика но такава е логиката на ИИ

Мда ... тя си е на база логиката на другото ИИ-че ... :) 

А, тъй ми дойде терминът ... :) Де да знам дъл е закъснял или твоя е по-убав ... :) 

Абе "Нещото 1982" в действие ... ;)  Ще ги видим колко глави и/или никове имат някои аннемаринчета ... пръцдом ИИ-чета ... :) 

Ко бе, изроди бе бате, един умре друг се ражда ... :) Едни урудливи стънъхъ след 1983 ... мани мани ... :) и май 1986 ше дъ е виновна, т.е. па руснаците ... :) 

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето познати от миналото похвати. Как действа руската машина

https://www.dnes.bg/index/2020/02/18/kakvo-e-da-si-pod-domashen-arest-v-rusiia-na-putin.439468

Цитат

<<Така ме контролират. Винаги знаят къде съм. Трябва да е с мен, дори когато отивам в банята", казва Анастасия. За щастие, тя вече е получила позволението да се разхожда в близост до дома си, което е добра новина и за малкото й куче.

"Кошмарно е. Ала ако си политически активист в Русия, трябва да си подготвен. За всичко. Дори за затвора. Има дни, в които не искам да правя нищо, но не оставям това чувство да ме завладява прекалено често. Не мога, защото майка ми и децата ми ме наблюдават. Ако аз започна да се разпадам, значи е свършено с нас", разказва активистката.>>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ма каква куха лейка си бе Миче ... :) Акъл за две копейки немаш ... :) 

Това че предимно обиждаш и оценяваш акъли показва, че не си способен на нормална комуникация.  

Избивай си комплексите на друго място. 

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@iИ.дИоNд.Ni и @Michigan111... Обидите са заличени! Постарайте се да продължите беседата без личностни квалификации!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _Belial_ написа:

Отново правиш безумни сравнения и изводи. Кажи как да не те смятам за облъчен.

Тези изводи ще ти "извадят очите".

Какво спечелиха корейците от корейската война? Страната им е разделена на две, защото САЩ така иска. Южна Корея била някъде си, обаче корейския народ е разделен и НЕ следва собствения си път. В Южна Корея САЩ налива пари и технологии, а Северна е под перманентно ембарго. Защото обединена Корея щеше да е 2 пъти по- силна, нещо подобно на Китай.

Само САЩ ли така иска? Еднолично са решили да разделят Корейския полуостров на две?

От корейската война севернокорейците спечелиха комунизъм+чучхе, продължаващи вече 70 години. Резултатът се вижда с просто око. Какво спечелиха южнокорейците - никакъв комунизъм и чучхе. Резултатът също се вижда с просто око.

Two Koreas GDP Per Capita

1161px-TwoKoreasGDPPerCapita.svg.png

До 1990 година Северна Корея имат целия комунистически блок на разположение да внасят, изнасят и т.н.

СССР защо не наливаха пари и технологии в Северна Корея, че да я превърнат в нещо повече от това, което е в момента?

Защото обединена Корея щеше да е 2 пъти по- силна, нещо подобно на Китай.

Обединена Корея, комунистическа, щеше да е два пъти по-голяма версия на сегашната Северна Корея.

Виетнам може и да не е чак там където е Южна Корея, но виетнамския народ запази собственост върху страната си, и хич не е толкова зле колкото си мислиш.

Южнокорейците не запазиха собственост върху страната си ли? Колко са били добре виетнамците по време на "комунистическия режим" и плановата икономика?

Човешкото развитие не свършва с високотехнологични гиганти, то е много по- комплексно. В този смисъл, свободата е най- важното нещо, а за да бъде свободен човек, той трябва сам да си е господар!

В Северна Корея са все едни свободни човеци. Творят и вървят напред към светлото комунистическо бъдеще. От време на време, някой заблуден бяга в Южна Корея или в Китай, ама... не може без черни овце(и при възможност най-чинно ги отстрелват).

Сталин избивал своите. Ми тва е бил единствения начин да спаси империята си. Иначе е щяла да се разпадне. Както се и разпадна на по- късен етап, защото комунизъм и империя са несъвместими неща...

Сещаш ли се за империи, на които не им се е налагало да избиват точно своите, за да се спасят от разпадане?

преди 8 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Само едно нещо не мога да Ви разбера, ай Сталин изрод, но кой де факто го предизвиква, а?!

За какво са го предизвикали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Michigan111 написа:

Това че предимно обиждаш и оценяваш акъли показва, че не си способен на нормална комуникация.  

Избивай си комплексите на друго място. 

Нито комплекси, ни щати избивам.

Тук доволно има хора с предразсъдъци.

Не ми се нрави как младите хулите едно минало.

Да, понякога съм не 12 годишен, а може и по-малък. ;) 

Да, Сталин е бил сатрап. Това е! Хитлер обаче не е! Някъде по-нагоря го споменах. Първата световна му е повлияла. После някой го финансира. Решава да направи Трети райх, до тук нищо лошо. НО, офанзивата към СССР, защо?! Ресурси!!!

Отплесвате се за ГУЛАГ и т.н. Сега няма ли вид ГУЛАГ някъде в Куба, а?!

Да, ще кажете, но сега са хуманни тези лагери, а преди не. Такива са били времената!!!

Да, имало е "черни отряди", но това на фона на SS и SA!!! Хитлер се държи като император, не Сталин!!!

Пропагандата която развивате тука драги, не е приемлива!  

Изисквате аргументи, но Вашите са доста комплексирани.

Хиляди пъти съм показвал, че не ме касаят Вашите предразсъдъци.

Не е проблем да ме правите на посмешище, но в тоя случай и аз ще Ви качвам на котлона! ;) 

Вие си имате жаргон, аз също.

п.п. Та, думам те дъще сещай се снахо. ;) 

преди 2 часа, A.com написа:

За какво са го предизвикали?

Да превземе част от Европа. Да установи някакъв контрол върху чужда територия.

Хайде сега да видим ролята на САЩ по това време, а?! Как в даден момент са убедили Англия и в какво, а?!

И да попитам аз все пак, че нещо не мога разбера, защо са бомбардирали София, а?! След като основаната цел е била Германия, а?!

Та се питам ей така ... кое кара американците да атакуват някакво мирно население извън Германия, а?! Защо в даден момент вместо да послушат Англичаните започват да се занимават с Африка, а?!

Тук се опява за някакви лагери. Реално кой пуска първи атомна бомба и с каква цел, а?!

Да, чак когато американците ги хваща страх, че Сталин едва ли не ще превземе цяла Европа решават да се сражават за въпросната.

Един елементарен въпрос. Защо късно се открива втория фронт в Европа, а?!

Та, американците са чакали Хитлер да им свърши черната работа май. После да се явяват като спасители на Европа и Азия ... :) 

После ... хм ... какво де факто освобождава САЩ в Корея, покрай Сайгон и т.н., а?!

Какво в момента е САЩ, ако ли не някаква нова Империя, а?!  Имаме Неоколониализъм.

За какво са ни някакви бази на САЩ пот формата на НАТО, а?! Кой е финансирал размириците които са в днешно време по света, а?!

Та, нямам нищо против обикновените американци, но спрямо тяхната пропаганда не мога да остана безучастен!

Да, историята се пише от победителите, но да им се промиват мозъците на младите някак си не ме свърта, ако ли да ми сложат някой бан тук.

Аз съм от без значение, един потребител по-малко ... какво толкова ... но не мога да позволя някакви сополанковци да омаловажават някой за сметка на сгодата на друг!!!

След като ще се държим по хлапашки, добре!!! Може да ми е просташки изказа, но техния направо е пропит от невежество!!!

За тях миналото е отживелица и си позволяват да си пренаписват историята по начин как на тях им дойде.

Нямало османско робство, а някакво присъствие. Нямало разбираш ли гонения на българи и т.н. За цялата тук бъркотия била виновна Русия.

Левски разбираш ли, бил предаден от свои. Не можело да се канонизира, щото еди какво си.

Кой вади кирливи ризи и защо, а?! И то тук. Дай да вадим кирливите ризи на САЩ, а?! Не можело, що, а?! Щото това не било наша история.

Уважаеми всички разумно мислещи и всички останали @маймунчета, може да съм Идиот, но не съм глупак!!!

Та считам, че повече аргументи по отношение на моята позиция спрямо историята съм я изказал.

Беше ми приятно да си поиграя с Вас. Сега е ваш ход!!!

п.п. Никога не съм подхождал лично, но това не означава, че ще се отнасям към Вас по човешки, а само и единствено като @ИИнчета ... т.е. виртуални хора, а не личности!!

Та, образно казано вашия Имидж vs Моя ... ;) Моя си го зная - пиян дъртак избиваш комплекси ... :) Дайте да видим сега с какво по-хубав е Вашия ... че пф ... да не ви е уруки мои мили родни картинки ... ще Ви късъм, късъм като детелинки ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

И да попитам аз все пак, че нещо не мога разбера, защо са бомбардирали София, а?! След като основаната цел е била Германия, а?!

Ето ти малко насоки , дано намериш отговора в играта на големите, и защо Сталин и "матушката" са  искали  бомбардировките  "да продължат, докато българите се вразумят "

https://www.dnevnik.bg/analizi/2015/05/09/2528057_bombardirovkite_na_sofiia_-_suglasuvani_i_produljeni/

Чети и реви.

НО, офанзивата към СССР, защо?! Ресурси!!!

Дали знаеш че в нощта на нападението над сССР, все още са вървели композиции с хиляди вагони с ресурси към германците ??

Цитат

Вплоть до начала агрессии 22 июня 1941 года немецкая промышленность получила от Советского Союза:

— 865 000 т нефти;

— 140 000 т марганцевой руды;

— 14 000 т меди;

— 3000 т никеля;

— более 1 000 000 т лесоматериалов;

— 2736 кг платины;

— 1463 000 т зерна.

Спекулациите които тук никой не е твърдял за османското робство и т.н.  и т.н. няма да коментирам. Измишльотините и наивната пропаганда са характерни за теб, особенно когато си смачкан от аргументи :) 

Пропагандата която развивате тука драги, не е приемлива!  

Изисквате аргументи, но Вашите са доста комплексирани.

Хиляди пъти съм показвал, че не ме касаят Вашите предразсъдъци.

Не е проблем да ме правите на посмешище, но в тоя случай и аз ще Ви качвам на котлона! ;) 

ще Ви късъм, късъм като детелинки

То се вижда на кой са му окъсани детелинките.... :)    Кой плямпа пропаганда, кой е с комплексирани аргументи и предразсъдъци :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

Ето ти малко насоки , дано намериш отговора в играта на големите, и защо Сталин и "матушката" са  искали  бомбардировките  "да продължат, докато българите се вразумят "

Мирко, до кога журналисти ще се правят на историци, а?!

Журнали много, разсекретени документи също. Но има и ред други, които не са.

Знаеш ли защо се засекретяват документи, а?! Знаеш ли реда за разсекретяване, а?!

И защо определени журналисти се бутат в тях, а?!

Медиите, в това число и сегашната - интернет над нещата, то какво са, а?!

Самата етичност на журналиста къде отиде, а?!

Та, за мен това си е една жълта преса!!! В буквален и преносен смисъл или прочие какъвто и да искаш я изтълкуваш.

Тук на мен ми правят забележки, че изказа ми е детински и прочие, а Вашия какъв е, а?!

Много може да се проявява демагогия по отношение на историята и политиката, а дали това е необходимо на белия свят, а?!

Добре, всичко е политика, но каква правиш ти, а?!

Примерно - моята е шутовения, а твоята, а?!

Мире, в основата е начина на мислене. Жаргона е влезнал навсякъде. Не може да се изисква вид друг изказ на нещата след като от другата страна има жаргон!

Та, да, моя жаргон е един, твоя друг. Моя бил просташки, пък като гледам твоя не е по-красив. :) 

Чети, та чети ... :) дай да копи-пест нещата от де си знаем, а да не го изказваме тъй както го разбираме.

Все се подтикват потребителите към някакъв вид спор. Защо, а?!

Та, ай, вадиш кирливи ризи на минали личности, но се ... това само и единствено си остава вид какво, а?! Популизъм Мире!!! Някаква полит прочие пропаганда. повечето млади, които не могат, т.е. не са си формирали начина на мислене, то какво, а?! Промивка на мозъци!!! ;) 

Та, на простичкия човек, който бере душа и мисли как да свърже двата края какво им предлагаш ти, а? Революция и всички бивши от ДС на народен съд. :) 

Ех Мире, Мире ... не те знам какъв демократ си или патриот или бля, бля какъв, но разбери, не по този начин бе Мире. Има и идиоти като мен!!! ;)

п.п. Така е Мире, запазил съм си детското, защото е било щастливо моето, а какво ме бърка, че твоето е било нещастно, а?!

Нещастни хора от миналото, обединете се, нека превземем властта!!! Това лъха от всеки твой пост, а това е доктрина от кой, а?! ;) 

п.п. Не си лош човек, просто ти явно много си изстрадал, а това, че успях да направя огледало да се огледаш е друг въпрос. ;) 

Най-искрено ти пожелавам - Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, A.com написа:

Само САЩ ли така иска? Еднолично са решили да разделят Корейския полуостров на две?

От корейската война севернокорейците спечелиха комунизъм+чучхе, продължаващи вече 70 години. Резултатът се вижда с просто око. Какво спечелиха южнокорейците - никакъв комунизъм и чучхе. Резултатът също се вижда с просто око.

Two Koreas GDP Per Capita

Да, само САЩ. Еднолично.

Не. Едните спечелиха зависимост и америкън дрийм, а другите изолация. Никой от тях не е по- добре, просто едните имат повече пари и все по- малко време дори да помислят, какво им се иска да правят с тях. И живеят по ноти- САЩ свири, Корея играе. По- добре и по- богат са различни неща, облъчен. Не ли?

преди 6 часа, A.com написа:

Обединена Корея, комунистическа, щеше да е два пъти по-голяма версия на сегашната Северна Корея.

И теб това какво те бърка? Кой беше ти че да казваш на хората какви трябва да бъдат? Какво да правят? Как да живеят?

Южнокорейците не запазиха собственост върху страната си ли? Колко са били добре виетнамците по време на "комунистическия режим" и плановата икономика?

Ако оставиш за малко лицемерието, ше ти светне че по време на "комунистическия режим" Виетнам беше изравнен със земята, след война с най- голямата армия в света.

В Северна Корея са все едни свободни човеци. Творят и вървят напред към светлото комунистическо бъдеще. От време на време, някой заблуден бяга в Южна Корея или в Китай, ама... не може без черни овце(и при възможност най-чинно ги отстрелват).

Спекулации. Върху живота в Северна Корея има огромна информационна завеса, нашарена с дезинформация.

Сещаш ли се за империи, на които не им се е налагало да избиват точно своите, за да се спасят от разпадане?

Аз не. Ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Да, само САЩ. Еднолично.

За разделянето на корейския полуостров на две си има договор между СССР и САЩ. Няма как вината да е еднолично на някоя от тези държава,  защото всяка една от двете ако можеше щеше да го вземе целия, не да го дели.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да звучи, то между бившите СССР и САЩ е имало "тайни договори" ... или по-точно договорености.

Какви са били, то едва ли ще узнаем. Какви нови договори има между Русия и САЩ в момента, то също едва ли ще узнаем.

Въпроса е кой има полза в кризите, т.е. зад общоизвестните някакви договори?!

Третата световна война е в действие. Да, тя се води по други правила, но вече е по-опасна от Втората!!!

Това е новата история. Уви, може да ме наречете глупец, но дали виновниците за сегашния ред (ако може така да се каже) някога ще бъдат разкрити и ще бъдат съдени, а?!

Мда .... световния ред, порядък и т.н. ... и на фона на този хаос ... България е между какво, а?! За пореден път...

Територията на днешна България е апетитна за всички! Едва ли местното население е било от значение за Великите сили на деня!!!

Хайде да разгледаме от къде принципно до момента са почвали бившите световни войни, а?! Май от балканите, или може би греша, а?!

Определено някой дебне да стане нещо по тези земи. САЩ, по точно НАТО разрушиха нещо ... какво по-точно а?!

И хайде, вече сме в НАТО ... хм ... та ... хм ... То в това НАТО кой дърпа конците, а?! Кой се изживява като миротворец със оръжие, а?!

Ето и ролята на Турция ... тя пък понеже нещо не се погажда с Гърция и прочие ... а уж и двете стани са членки на НАТО!!!

Какво излиза, че всичко зависи от мъдростта на Генералите било то в световен мащаб или в нашия си български вариант ... :) 

Къде са мирните времена, а?! :) Колко още "мирни граждани" на Азия и прочие трябва да се заселят по Европа, а?! ;) 

В кой е "ключа на бараката" се пита сега ... :) Бараката е съборена!!! Драги ми съ-форумни @ИИ-чета ... ;) 

Бай ДиоиД, невеж по отношение на стара история ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес или (вчера бе)е една от поредните черни дати в историята на България. Фактите са налице, защо как и кой. Българи изгуби един свои син. Васил Кунчев.

Чест и почитания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _Belial_ написа:

Да, само САЩ. Еднолично.

Чети и учи историята, не си я измисляй(не ти е за първи път).

Не. Едните спечелиха зависимост и америкън дрийм, а другите изолация. Никой от тях не е по- добре, просто едните имат повече пари и все по- малко време дори да помислят, какво им се иска да правят с тях. И живеят по ноти- САЩ свири, Корея играе. По- добре и по- богат са различни неща, облъчен. Не ли?

Едните спечелиха страна и живот, лишени от комунизъм. Какво им донесе това се вижда от целия свят. Не знаех, че южнокорейците не са по-добре от севернокорейците.

И теб това какво те бърка? Кой беше ти че да казваш на хората какви трябва да бъдат? Какво да правят? Как да живеят?

Кой спомена какава щяла да бъде обединена Корея, ама не под "ботуша" на САЩ, а под  "ботуша" на комунизма:

на 18.02.2020 г. в 8:19, _Belial_ написа:

Защото обединена Корея щеше да е 2 пъти по- силна, нещо подобно на Китай.

Да ти задам ли въпроса, който ти ми зададе?

Ако оставиш за малко лицемерието, ше ти светне че по време на "комунистическия режим" Виетнам беше изравнен със земята, след война с най- голямата армия в света.

На теб трябва да ти светне, че същото нещо се случи и с Германия и с Япония и със Южна Корея. И в трите държави(ФРГ, Япония, Южна Корея) комунизъм нямаше. САЩ помагаше, играеха по свирката на САЩ и т.н. Нали знаеш каква беше разликата между ФРГ и ГРД, Южна и Северна Корея до 1990 година. И защо хората бягаха все в една си съща посока - от коминузъм към прогнилия капитализъм. За разликата между Япония и целокупния комунистически свят няма да споменавам.

Спекулации. Върху живота в Северна Корея има огромна информационна завеса, нашарена с дезинформация.

Има, за тези които ги мързи да я открехнат тази завеса. Материали из интернет има колкото искаш.

Аз не. Ти?

Испанската, Френската, Великобританската, Австро-Унгарската.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, acnekt написа:

Днес или (вчера бе)

Още не е вчера, но някъде може и да е ... :) 

Благодарим сърдечно!

Доста черни дати има България. Може би и затова сме черногледи. ;) Недоверчив народ сме. ;) 

Много от населението ни е обаче твърде доверчиво, та вярно тук е "Факултету" ... :) 

Ромите бая са над интернет по-над-нещата ... :) Де всички да бяха толкова начетени де ... цъ цъ цъ ... мъ българите - йок ... бегът къ пуганци от маца ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, A.com написа:

И защо хората бягаха все в една си съща посока - от коминузъм към прогнилия капитализъм. 

Е,  да не забравяме другарката Меркел, която изминава обратния път - от Запад на Изток.  Но пък днес е християн-демократка  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да превземе част от Европа. Да установи някакъв контрол върху чужда територия.

Някой е предизвикал Сталин да превземе част от Европа?

Хайде сега да видим ролята на САЩ по това време, а?! Как в даден момент са убедили Англия и в какво, а?!

Та се питам ей така ... кое кара американците да атакуват някакво мирно население извън Германия, а?! Защо в даден момент вместо да послушат Англичаните започват да се занимават с Африка, а?!

Защо България обявява война на САЩ в края на 1941 година?

Да, чак когато американците ги хваща страх, че Сталин едва ли не ще превземе цяла Европа решават да се сражават за въпросната.

Кога точно ставя ясно, че Сталин може да превземе цяла Европа? Коя година: 41, 42, 43, 44, 45?

Един елементарен въпрос. Защо късно се открива втория фронт в Европа, а?!

Колко късно го откриват този втори фронт в Европа? 1943 година късно ли е?

Та, американците са чакали Хитлер да им свърши черната работа май. После да се явяват като спасители на Европа и Азия ... :)

После ... хм ... какво де факто освобождава САЩ в Корея, покрай Сайгон и т.н., а?!

В Корея освобождават едни хора от нещото наречено коминузъм. Малко ли е?

Какво в момента е САЩ, ако ли не някаква нова Империя, а?!  Имаме Неоколониализъм.

За какво са ни някакви бази на САЩ пот формата на НАТО, а?!

След като Европа не иска да има собствена армия и да е равноправен на САЩ член в НАТО ще се налага да си изпълнява договорите и да търпи бази на САЩ на нейна теротория.

Кой е финансирал размириците които са в днешно време по света, а?!

САЩ, Русия, Иран, Саудитска Арабия и т.н.

Та, нямам нищо против обикновените американци, но спрямо тяхната пропаганда не мога да остана безучастен!

А спрямо съветската/руската пропаганда можеш ли да останеш безучастен?

Левски разбираш ли, бил предаден от свои. Не можело да се канонизира, щото еди какво си.

Дали Левски може да се канонизира е в прерогативите на Българската православна църква, не на теб или на мен.

Кой вади кирливи ризи и защо, а?! И то тук. Дай да вадим кирливите ризи на САЩ, а?! Не можело, що, а?! Щото това не било наша история.

Кой те спира да вадиш кирливите ризи на САЩ? Заглавието на темата налага ли някакви ограничения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Michigan111 написа:

Е,  да не забравяме другарката Меркел, която изминава обратния път - от Запад на Изток.  Но пък днес е християн-демократка  :D

Германия нали трябва да си продава оръжията в Сирия. В знак на благодарност парче земя и помощи. Може и паспорт немски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Michigan111 написа:

Тя не е бягала. :)

То и комунистите в България една вечер си легнаха като комунисти, а на сутринта се събудиха като социалисти и партията им от БКП стана БСП. :)

И Източна Германия се наричаше Германска ДЕМОКРАТИЧНА Република, и Северня Корея се нарича Корейската народно-ДЕМОКРАТИЧНА република, и в комунистическата конституция на Народна република България пише

Цитат

на успешното развитие на нашата народнодемократична държава

социалистическата демокрация

Оcнoвни пpинципи, въpxу кoитo ce изгpaждa и дeйcтвувa пoлитичecкaтa cиcтeмa нa oбщecтвoтo, ca: нapoдният cувepeнитeт, eдинcтвoтo на властта, демократическият централизъм, социалистическият дeмoкpaтизмът, законността и социалистическият интернационализъм.

А това е върхът:

Цитат

Зaбpaнявaт ce opгaнизaции, които са нacoчeни cpeщу социалистическия строй на Народна република България и правата на гражданите, пpoпoвядвaт фaшиcткa или друга антидемократична идeoлoгия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

едни хора от нещото наречено коминузъм. Малко ли е?

Някой знае ли каква е комунизъм?!

След като Европа не иска да има собствена армия и да е равноправен на САЩ член в НАТО ще се налага да си изпълнява договорите и да търпи бази на САЩ на нейна теротория.

Моля?! Коя Европа?! За каква армия иде реч?! В днешно време трябвало да има армия, за какво?! Кой заплашва Европа?!

Нима Югославия е била заплаха за Европа, а?! Какво се освободи там, а?!

А спрямо съветската/руската пропаганда можеш ли да останеш безучастен?

А спрямо Турската, а?!

Дали Левски може да се канонизира е в прерогативите на Българската православна църква, не на теб или на мен.

Това е така! Едва ли обаче Левски се е борил, за да стане светец! ;) 

Кой те спира да вадиш кирливите ризи на САЩ? Заглавието на темата налага ли някакви ограничения?

И за какво?!

Защо България обявява война на САЩ в края на 1941 година?

По-скоро е застанала на страната на Оста. Политически ход, за да не бъде подложено населението ѝ на репресия.

Просто се чудя, когато Англия е предложила нещо, то защо САЩ са били на друго мнение ...

Никакво оправдание не може да има САЩ за бомбардировките над България обаче, и по-точно над София ... мирни хора!!!

Така ли се води война, а?! Какво участие е имала България по отношение на бомбардировките над Англия, а?!

Ето какво прави Турция ... Защо, а?!

Та, всички са чакали май Хитлер да им извади "горещите кестени" май, а?! :) 

Техеранска конференция е важна! ;) Някой от вас да е присъствал на нея, а?! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да цитирам някакви журнали и т.н. за "Факултету" специално за @A.com, то нека логически обясни това

Цитат

Въреки обявената война България не води активни бойни действия и е в дипломатически отношения със СССР. Въпреки това, по настояване на Уинстън Чърчил[26] започват въздушни удари в различни краища на страната с мотива, че България е немски съюзник. [27]. След заключителния доклад на Обединения комитет на началник щабовете на САЩ и Англия на Квебекската конференция, състояла се на 23 август 1943 г. са отправени препоръки до главнокомандващия съюзническите войски в Европа, генерал Дуайт Айзенхауер, ударите по обекти на територията на България да бъдат увеличени.

от тук

Тъ мили мои @ИИ-ромчета ил само @ИИ-жюрналномисчета ке се образоваме по Ваши писания или ке ко зе ста... :) 

Я ... тъп кът циганин не удяфам братя роми, ко става ... :) 

Понеже явно "Факулету" ту би ор нот би хиар лейди ънд джендъри мис все антикомунизму из либертъ ке ко ме ста ънт па :) 

Вива циганимус, вива братя българи!!!

Левски може да е бил обесен, но ние няма да се даваме да ни хванат!!! ;) 

Нека на тази черна дата си спомним за какво се е борил Левски и с гордо вдигнати глави да понесем участта си!  

Нека Бог прости волните и неволни грешки на Васил и го приеме в царството вечно! Амин

п.п. Може да е закъсняла молитва, но с това мога да му помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си припомним днешата дата 19 фебруари макар че е грешна

Цитат

(EN, RU, FR)

Обратно към: [Христо Ботев][СЛОВОТО]

Обесването на Васил Левски

О, майко моя, родино мила,

защо тъй жално, тъй милно плачеш?

Гарване, и ти, птицо проклета,

на чий гроб там тъй грозно грачеш ?

Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,

затуй, че ти си черна робиня,

затуй, че твоят свещен глас, майко,

е глас без помощ, глас във пустиня.

Плачи! Там близо край град София

стърчи, аз видях, черно бесило,

и твой един син, Българийо,

виси на него със страшна сила.

Гарванът грачи грозно, зловещо,

псета и вълци вият в полята,

старци се молят богу горещо,

жените плачат, пищят децата.

Зимата пее свойта зла песен,

вихрове гонят тръни в полето,

и студ, и мраз, и плач без надежда

навяват на теб скръб на сърцето.

Все пак сме Калдатския факултет по история :)

преди 9 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Драги ми  ИИ и аз винаги съм се чудил затова

преди 4 часа, Търсещ истини написа:

Чудна представа за "факултет"

Калдатски факултет по история

Дискусионен клуб по единствена тема.

Не си усетил иронията в заглавието на темата гледам, даже и термин създадохме само дето с ИИ спорим как точно да е Анкизъм или Аннекализъм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, A.com написа:

Чети и учи историята, не си я измисляй(не ти е за първи път).

Едните спечелиха страна и живот, лишени от комунизъм. Какво им донесе това се вижда от целия свят. Не знаех, че южнокорейците не са по-добре от севернокорейците.

Кой спомена какава щяла да бъде обединена Корея, ама не под "ботуша" на САЩ, а под  "ботуша" на комунизма:

Да ти задам ли въпроса, който ти ми зададе?

На теб трябва да ти светне, че същото нещо се случи и с Германия и с Япония и със Южна Корея. И в трите държави(ФРГ, Япония, Южна Корея) комунизъм нямаше. САЩ помагаше, играеха по свирката на САЩ и т.н. Нали знаеш каква беше разликата между ФРГ и ГРД, Южна и Северна Корея до 1990 година. И защо хората бягаха все в една си съща посока - от коминузъм към прогнилия капитализъм. За разликата между Япония и целокупния комунистически свят няма да споменавам.

Има, за тези които ги мързи да я открехнат тази завеса. Материали из интернет има колкото искаш.

Испанската, Френската, Великобританската, Австро-Унгарската.

Освен да се изсмея на поредните вицове... И да ти пожелая, да задаваш повече въпроси на себе си. Това ще ти спести дрънкането на глупости и попадането в групата неосъзнатите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...