Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

petie1

Калдатски факултет по история

Препоръчан отговор

преди 9 часа, Michigan111 написа:

За разделянето на корейския полуостров на две си има договор между СССР и САЩ. Няма как вината да е еднолично на някоя от тези държава,  защото всяка една от двете ако можеше щеше да го вземе целия, не да го дели.  

Е как така хем договор, хем война?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Моля?! Коя Европа?! За каква армия иде реч?! В днешно време трябвало да има армия, за какво?! Кой заплашва Европа?!

Европа, в която живееш. Иде реч за европейска армия. Интернет ти е на разположение - използвай го.

А спрямо Турската, а?!

А спрямо гръцката? А спрямо сръбската? А спрямо македонската? А спрямо българската?

И за какво?!

От къде да знам за какво. Нали се оплака, че не можело и питаше защо не можело?

По-скоро е застанала на страната на Оста. Политически ход, за да не бъде подложено населението ѝ на репресия.

А по-горе питаше защо ѝ е на Европа армия? Днес! Когато война се води на "една ръка" разстояние от Европа. Че и в самата Европа, малко по-на изток, се случват разни работи(едни такива... уж ги няма пък са там, уж свалили един "военен" Ан, но ако не било Ан, а било пътнически самолет значи не са го свалили те и т.н.).

Никакво оправдание не може да има САЩ за бомбардировките над България обаче, и по-точно над София ... мирни хора!!!

Защо трябва да има оправдание? Война е, България е съюзник на Германия, обявила е война на САЩ и Великобритания. Не сещаш за причини да изкараш от войната съюзниците на противника ти?

Ето какво прави Турция ... Защо, а?!

Питай Турция.

Техеранска конференция е важна! ;) Някой от вас да е присъствал на нея, а?! :) 

А ти присъствал ли си?

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Вместо да цитирам някакви журнали и т.н. за "Факултету" специално за @A.com, то нека логически обясни това

от тук

България е съюзник на Германия. Като съюзник освобождава германски ресурси, които могат да бъдат(и са) насочени срещу Великобритания и/или срещу СССР. Като извадят България от войната, на Хитлер ще му се наложи да отдели ресурси, за да окупира България или да заеме освободените от България територии. А тези ресурси вместо да заминат на запад или на изток ще заминат на юг и утре на източния фронт ще има една дивизия по-малко.

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Тъ мили мои @ИИ-ромчета ил само @ИИ-жюрналномисчета ке се образоваме по Ваши писания или ке ко зе ста... :)

В днешно време са налага на хора, образовани от комунистическия режим в България да се сблъскат с огромно количество информация, която е била умишлено крита от тях от същия комунистически режим.

Сега да те питам аз нещо.

По време на ВСВ България не обявява война на СССР. Дори и след като ставаме съюзник на Германия не обявяваме война на СССР.

На 26.08.1944 България обявява неутралитет.

На 5.09.1944 СССР обявява война на България, след което окупира България.

Сега те перифразирам:

Цитат

Никакво оправдание не може да има СССР за обявяването на война и окупацията на България обаче,  ... мирни хора!!!

Така ли се води война, а?! Какво участие е имала България по отношение на войната в СССР, а?!

преди 2 часа, _Belial_ написа:

Освен да се изсмея на поредните вицове... И да ти пожелая, да задаваш повече въпроси на себе си. Това ще ти спести дрънкането на глупости и попадането в групата неосъзнатите си.

Е, аз вече ти го пожелах:

Цитат

Чети и учи историята, не си я измисляй(не ти е за първи път).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Мирко, до кога журналисти ще се правят на историци, а?!

Журнали много, разсекретени документи също. Но има и ред други, които не са.

Говорим не за мнение на журналисти а за мнение на Сталин и съветите - бомбардирайте докато "българите да се вразумят" .

Примерно - моята е шутовения, а твоята, а?!

Опит за обективен поглед.

Та, да, моя жаргон е един, твоя друг. Моя бил просташки, пък като гледам твоя не е по-красив. :) 

С какво съм те обидил, другрю ? Цитат нещо ?

Нещо повече - изказвал съм изцяло разбиране , съчувствие и съпричастност с твоята болка.

какво им предлагаш ти, а? Революция и всички бивши от ДС на народен съд. :) 

Пак твоя измишльотиня. Нищо такова не предлагам. Най много лустрация. Която такива като теб така и не разбират какво е.

Нещо повече - точно такива като теб, които не им харесва обективния прочит на историята,  се нахвърлят  към мен с методите на "тричленки" и "народен съд" .

И то само защото им са разбити илюзиите за соца. :) 

Ех Мире, Мире ... не те знам какъв демократ си или патриот или бля, бля какъв, но разбери, не по този начин бе Мире. Има и идиоти като мен!!! ;)

Да, знам че има много  като теб :) 

п.п. Така е Мире, запазил съм си детското, защото е било щастливо моето, а какво ме бърка, че твоето е било нещастно, а?!

Откъде си измисли че е нещастно моето ??? :)  Напротив. Много добро детство си имах :)  

Тези неща за които говоря, никога не съм ги знаел в детството. За проваления, фалирал цоциализъм и дерибеите, които и тогава и сега ти промиват мозъка.

Аз обаче не си затварям очите за тези ФАКТИ. Идея си нямам защо ти си затваряш очите.

Дали защото не искаш да си живееш на пенсионна възраст като дете ?

да, и аз го искам.. но няма как да стане, другарю .

Няма как...

Събуди се и не си затваряй очите.

Това ти пожелавам.

Нещастни хора от миналото, обединете се, нека превземем властта!!! Това лъха от всеки твой пост, а това е доктрина от кой, а?! ;) 

п.п. Не си лош човек, просто ти явно много си изстрадал, а това, че успях да направя огледало да се огледаш е друг въпрос. ;) 

Най-искрено ти пожелавам - Успех!!!

Точно това  ти казвам аз към теб . Не аз, а вие сте хората с разбити като на девственица, илюзии за соца

Аз съм го преминал.. отдавна знам че това бяха и си остават илюзии и соц лъжи , но кога ВИЕ ще го осъзнаете това  ? а ?

Кога ще порастнете ?

Успех !

@A.com  пак те размаза.

Дали имаш отговор на поне едно от неговите аргументи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _Belial_ написа:

Е как така хем договор, хем война?

Е от договора до войната има 5 години. Корея е разделена на 2,  но поне официално и двете са под егидата на ООН. Пак с решение на ООН е трябвало да има общи избори в цяла Корея, но СССР не позволява да се проведат на север, и там остава комунистическия режим. После Севера напада Юга и започва войната.  Та, не по волята на САЩ е разделена Корея,  а по волята на СССР.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Michigan111 написа:

Е от договора до войната има 5 години. Корея е разделена на 2,  но поне официално и двете са под егидата на ООН. Пак с решение на ООН е трябвало да има общи избори в цяла Корея, но СССР не позволява да се проведат на север, и там остава комунистическия режим. После Севера напада Юга и започва войната.  Та, не по волята на САЩ е разделена Корея,  а по волята на СССР.  

Аааа, гледай ти... А самата Корея как така се е разделила на 2, ако не е по волята на САЩ? Ето, сега няма СССР, що не се обединят? Злото е победено дет се вика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

Аааа, гледай ти... А самата Корея как така се е разделила на 2, ако не е по волята на САЩ? Ето, сега няма СССР, що не се обединят? Злото е победено дет се вика.

Е прекалено голяма разлика в мирогледа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов прочит на историята от Цвета Караянчева. Цитат 

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/karayancheva-svobodata-ne-e-trofey-tya-ne-se-razmenya-ili-zamenya

<<^^"През 1908 г. възкръсва второто българско царство. Княз Фердинанд титулува себе си цар и обявява Независимостта, но не в короната и в скиптъра е истинността на този акт, а единението на един народ, който чака своята свобода и независимост". Днес празнуваме 110 години от онзи исторически акт,.....^^>>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Аааа, гледай ти... А самата Корея как така се е разделила на 2, ако не е по волята на САЩ? Ето, сега няма СССР, що не се обединят?

А СССР са подписали договора по волята на САЩ? 

А самите корейци дали са ги питали какво искат? Колкото и САЩ да ги плюят днес, тогава за корейците те са спасители от комунизма.  Нито са натрапвали режим, нито правителство,  а и за свободни избори не са правили спънка.  А СССР що не позволи свободни избори на север? Отговора го знаеш.  

А днес що не се обединяват... щото северняците обичат до полуда другаря Ким, не щото той не се съобразява с тях 😂

Я кажи, Радуле,  ако трябва да прекараш една година на Корейския полуостров, в коя Корея ще избереш да отидеш - в Северна или в Южна? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Michigan111 написа:

Северна

Ей ти отговора на Радул:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, petie1 написа:

Ми чакам го да го напише,  ама не вярвам да си изкриви душата, по скоро ще пропусне въпроса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, petie1 написа:

Нещо против Белиал (севера) ли имаш момко?

преди 11 минути, Michigan111 написа:

Ми чакам го да го напише,  ама не вярвам да си изкриви душата, по скоро ще пропусне въпроса :)

Бошке, да не би мечтата ми да стана невидим се е сбъднала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Глупости..След ВСВ тогавашните земи на Корея, които са били японски от 1905-та до 1945-та , се разделят на 2 зони за отговорност, съветска и американска.. И  двете зони след 3 годни, през 1948-ма се обявяват за държави, като първа се обявява Южна Корея а вследствие и Северна.. Тоест хамериканосите първи правят крачката за разделение, а не северняците и съветите.... Така че айде у лево с твъренията че е по воля на СССР ...Вината е чисто хамериканска ....

Точните дати са 15 август за Южна Корея, и 9 септември за Северна ....лафовете че е трябвало да има общи избори  по решение на ООН са глупости... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Belial_ написа:

Нещо против Белиал (севера) ли имаш момко?

Не нямам нищо против Севера старче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, petie1 написа:

Не нямам нищо против Севера старче

Добре че нямаш, щото и аз съм от севера :P 

Нали знаеш лафа че севера ражда мъже, а юга пизди :)) Дори в Игра на Тронове е така ...мхм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Sinbad_ написа:

Добре че нямаш, щото и аз съм от севера :P 

Нали знаеш лафа че севера ражда мъже, а юга пизди :)) Дори в Игра на Тронове е така ...мхм

Ей и аз съм половин северняк... :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Ей и аз съм половин северняк... :wink12:

А така, зачита се .. усетих аз че има нещо северно в теб пис пис :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Sinbad_ написа:

А така, зачита се .. усетих аз че има нещо северно в теб пис пис :))

Мерси, понеже сме исторически факулкет да те питам нещо, имали ли сме някога ядрени бойни глави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Мерси, понеже сме исторически факулкет да те питам нещо, имали ли сме някога ядрени бойни глави?

Не, не сме.. въпреки че се спекулира че уж СССР е била разположила в тайна база в Бг такива в поделение в балкана , това са глупости на търкалета .. алиби и дезинформация за вътрешна потреба и самочуствие.....  Никога е нямало... Имали сме готовност да приемем ако се наложи и да ползваме, но само това... истински не е имало...дори е нямало чиста съветска военна база у нас.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Sinbad_ написа:

Не, не сме.. въпреки че се спекулира че уж СССР е била разположила в тайна база в Бг такива в поделение в балкана , това са глупости на търкалета .. алиби и дезинформация за вътрешна потреба и самочуствие.....  Никога е нямало... Имали сме готовност да приемем ако се наложи и да ползваме, но само това... истински не е имало...

Питах щот съм чувал и двете версии а ти като военен би трябвало да знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Питах щот съм чувал и двете версии а ти като военен би трябвало да знаеш

Не, сигурен се че е нямало...Съдя по службата си в секретни поделения и с хора служили във възможно най висока степен на секретност ....ракетни войски и пво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sinbad_ написа:

Глупости..След ВСВ тогавашните земи на Корея, които са били японски от 1905-та до 1945-та , се разделят на 2 зони за отговорност, съветска и американска.. И  двете зони след 3 годни, през 1948-ма се обявяват за държави, като първа се обявява Южна Корея а вследствие и Северна.. Тоест хамериканосите първи правят крачката за разделение, а не северняците и съветите.... Така че айде у лево с твъренията че е по воля на СССР ...Вината е чисто хамериканска ....

Ще ти отговоря отзад напред. 

Вина на американците можеш да търсиш още преди основаването на САЩ ако искаш, но реалностите са други. 

Ти изобщо разбра ли за какво говорим? Разделянето на полуострова е след договор мужду СССР и САЩ.  Пък ти продължавай да пишеш, че американците са виновни :)

за 1948 год последователността на събитията е следната:

- ООН взема решение за общи избори 

- В Южна Корея избори се провеждат,  в Северна Корея не се провеждат,  защото СССР не позволяват. Легитимно избраното правителство на Южна Корея обявява създаването на държава.  Натрапеното комунистическо правителство в Северна Корея прави същото.  

Казах на Радул, казвам и на теб.  За южнокорейците американците са спасители от комунизма, колкото и на теб да не ти харесва.  Ако тогава бяха постъпили така, както според теб е редно, СССР щяха да "освободят" цяла Корея. Ама дали корейците са искали да бъдат освободени, след като вече са виждали освободени от болшевиците държави 😂 Според теб са щели добро да им направят,  ама кажи го днес на един кореец, ще те изкриви от подигравки.

преди 1 час, _Belial_ написа:

Бошке, да не би мечтата ми да стана невидим се е сбъднала?

Не знам,  не съм те виждал 😂

Липсата ти на отговор по въпроса с избора на дестинация ще го приема като тънко признание, че би избрал пропадналата капиталистическа  Южна Корея пред развитата икономически и духовно Северна Корея 😎

Но пък чест ти прави, че не си изкриви душата  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Michigan111 написа:

Ще ти отговоря отзад напред. 

Вина на американците можеш да търсиш още преди основаването на САЩ ако искаш, но реалностите са други. 

Ти изобщо разбра ли за какво говорим? Разделянето на полуострова е след договор мужду СССР и САЩ.  Пък ти продължавай да пишеш, че американците са виновни :)

за 1948 год последователността на събитията е следната:

- ООН взема решение за общи избори 

- В Южна Корея избори се провеждат,  в Северна Корея не се провеждат,  защото СССР не позволяват. Легитимно избраното правителство на Южна Корея обявява създаването на държава.  Натрапеното комунистическо правителство в Северна Корея прави същото.  

Казах на Радул, казвам и на теб.  За южнокорейците американците са спасители от комунизма, колкото и на теб да не ти харесва.  Ако тогава бяха постъпили така, както според теб е редно, СССР щяха да "освободят" цяла Корея. Ама дали корейците са искали да бъдат освободени, след като вече са виждали освободени от болшевиците държави 😂 Според теб са щели добро да им направят,  ама кажи го днес на един кореец, ще те изкриви от подигравки.

Дам ама нем

След разделянето на Корея на 2 сфери на влияние, хамериканците създават от 1945-та до 1948-ма военно управление на Южна Корея, окупационно управление начело с военни губернатори хамерикански които и подготвят почвата за уж свободния избор на корейците там.. също като в Япония , или ФРГ....... Разполагат се и окупационни американски войски, пак поради уж да доведат до демократично управление нали... И все още са там, вече с оправдание да защитават уж, както в Япония и в Германия до ден днешен... Хамериканците срязват връзките м/у тогавашния проимишлен север ( останали в съвестката зона ) и селскостопанския юг, забраняват ред партии и налагат свя си ред и с арести и забрани... И така довеждат до уж честни избори .. смях в залата .. :)) А генералната асамблея тогава както и сега е марионетка в ръцете им, и  тяхна комисия уж е трябвало да провери подготовката за избори, на които севера отказва достъп... 

Та толкова за това кой какво подготвя и чия е вината за разделението... Демохратичните хамериканци налагат своето чрез жесток ред и репресии, докато на север това го няма.... 

А Войната започва точно заради желанието на Севера за обединение, а не на юга за такова.. И досега дори, повечето идеи за обединение идват единствено от Северна Корея, но не и от Южна...

Подобно на положението в Кипър.. СКР винаги предлага сделки за обединение, но Кипърската гръцка репубклика все се измъква с оправдания и всячески се мъчи да стане само по нейната свирка играта.. Е не става... 

П.С А ти продължавай да се опитваш да изопачаваш фактите и да доказваш ама колко демохратични са били ФАЩ в желанието да дадат свобода и независимост на всички корейци :)) единствено и само в техен интерес видите ли... То затова в Южна Корея се редуват авторитарни управления с уж демократични някакви.... и всичко става по свирката на ФАЩ.... А за да покажат колко са по добри вкарват на севера и десетилятия ембарго, с цел да ги представят уж за негоден строй и държавна форма на власт... неуспешно засега ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Sinbad_ написа:

Разполагат се и окупационни американски войски, пак поради уж да доведат до демократично управление нали...

Разполагат войски поради желатието на болшевиците да "освободят" колкото се може повече теретории. Ако е нямало американски войски са щели и Южна Корея да освободят. Колко е добър чичко Сталин нали, готов е да освободи и тез, които са се чувствали свободни 😂

А Войната започва точно заради желанието на Севера за обединение, а не на юга за такова.. И досега дори, повечето идеи за обединение идват единствено от Северна Корея, но не и от Южна...

Я другаря Ун да пусне кокала, ще се обединят,  и генералите му ще избягат на юг.  😁

Те предлагат обединение, ама южна да се присъедини към северна Корея.  Пък южняците, нали са глупави, още не искат да ги освобождават.  Не им се живее в развития социализъм на другаря Ун 😂

П.С А ти продължавай да се опитваш да изопачаваш фактите 

Фактите са си факти,  не подлежат на изопачаване.  Днес Северна Корея си е типичната болшевишка кочина, западнала и изостанала,  и дължаща окаяното си съществуване на Пекин. 

Южна Корея си е развита държава с висок стандарт и щастлив народ. 

А това, което написа за ембаргото, всъщност потвърждава това, което иначе яростно отричаш.  Пробвай да се сетиш защо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Michigan111 написа:

Южна Корея си е развита държава с висок стандарт и щастлив народ.

В настоящето Южна Корея и Япония са държавите, които имат най- много от бъдещето - и то много повече от всички останали. А относно сънародниците им в севера - не, че не искат да се обединят с тях, напротив, дори към днешна дата има роднини и фамилии разделени в двете държави; но отказват да се съединяват с династията на кимчетата, този компромис въобще не виждам как ще стане ..... там вече игрите с русия и щатите, но с кимчетата как ще се разберат за мен е мисия невъзможна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, miro20 написа:

С какво съм те обидил, другрю ? Цитат нещо ?

:) Май друг се обижда Мире, не аз ... ;) 

преди 6 часа, A.com написа:

....

Незадоволителни отговори.

Продължавайте си пропагандата!!!

Дали имаш отговор на поне едно от неговите аргументи ?

Това нито са аргументи ни отговори. Пропаганда!

Кога ще порастнете ?

Мире ... то е ясно ... :) Мен ми е любопитно кога ще Ви дойде на вас акъл, но явно си чакате другото прераждане ... :) 

Ех ... братя роми ... цъ пъ ... да видите ... "Факултету" ... цъ ... цъ е за Вас ... :) 

Се ... дирите си преподаватели, ли, а?! :) 

Ми не по форумите бе ... отидете малко поне на училище, а?! Какво сте се наврели в нета ... :) 

Мире, що си нещастен, а?!

Вместо да си щастлив ... хм ... Какво Ви липсва, от какво сте заплашени бе ИИ-чета, а?!

Сам един комунизъм Ви е в устата и той бил виновен ...  

Повтарям: Комунизъм няма!!!

Де го ровичкате тоя мъртвец от миналото бе!!!

Всеки Вас пост е нещо антикомунизъм. Но, ай кажете ми - той що Ви е виновен в днешно време де?!

И хай да видим на кои думи ще се хванете от по-горните клавиатурни неща!!!

Към и двамата ВИ:

Дайте аргументи, защо нещо като комунизъм е виновно за днешното време!!!

Защо все в устата Ви е една антикомунистическа агитация, а?!

Защо младите трябва да се интересуват от една утопия и им напомняте колко ед гадно било, а?!

Надъхвате омраза в младите по отношение на комунистите. Това ако не е вид расизъм пък ме заплюйте!!!

Да, вашите убеждения са расизъм, чист при това спрямо хората които са комунисти!!!

Разберете ме правилно. Комунизъм не е имало. Имало е Комунистическа Партия.

Въпросната в момента има ли я на сцената, а?!

Няма я!!!

Що дрънкате все за тез комунисти бе Мире и все те са виновни за днешното положение на младите, а?!

Де ве, Евреи, Цигани, Комунисти, все ви са в устата ... повтаряте ги и пак и пак и пак и все пак и те са изродите ... Де ве ...

Хайде пренапишете историята!

Мире: Вие пропагандирате нещо, а не аз!!! Не смятам да си защитавам своето мнение. Нито пък да Ви вадя някакви аргументи.

@A.com  пак те размаза.

Да, размаза ме, но не означава, че ме е победил. ;) Защото нито един негов аргумент не съм приел.

Мире ... :) Антикомунистическата Ви пропаганда е все едно да клатите костите на скелети!!!

Това ли Ви е модерния начин на мислене, а?! :) Всеки аргумент - комунизма е виновен ...  :)  Комунизъм е лошо нещо! Това ли ви е изтъркания аргумент, а?! Колкото и да го повтаряте не ще стане истина Мирко ... 

На Вас ви свършиха аргументите Мире, не на мен.

Та ... заложил съм ви малко капанчета, а сега малко едно нещо друго:

Г-7 и Д-8 vs Русия ... това ли играете, а?!

Та да Ви видим кой е от Г-7 и Д-8 ... :) То е ясно всички сте против Русия ... :) 

И та тъка ... българина да избира ... кой за Г-7, а кой за Д-8 ... Пак да се хваща към грешната страна и пак да се повтори резултата от втората световна война.

Та - третата световна война в която сме е Д - 8 срещу цял свят! Щото вече имат долари доволно ... :) 

Мире ... туй е ... та ... коя валута предпочиташ да е в България, а?!

преди 3 часа, petie1 написа:

Бе видях хубави курорти в Северна Корея, а и е евтино ... пък и няма навалица ... :) 

Виж, даде ми хубава идея за летен отдих ... :) 

Пък и да им видя подобието на Джама ... що ли няма Дебиан там, а ... ще видя ... хм ... мой да им го предложа ... :) 

Благодаря ти!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...