Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Darude

Съвети за безплатна музика

Препоръчан отговор

Здравейте

Моля, дайте съвети за избор и/или създаване на музика с комерсиална цел. По-конкретно става дума за видеа, които ще публикувам в интернет, но може и да се монетизират от реклами в различните сайтове. Музиката ми трябва като за фонова, така и за евентуален банер (ако така се казва), за интродукция. Например някаква ритмична електронна музика 2-5 сек. с анимирани текст и предмети. Също, предложете и някакви крос платформени безплатни програми за обработка и/или създаване на музикални парчета инструментал.

При първите резултати в търсачките ми излизат сайтове, които не покриват нуждите ми. Някои предлагат royalty free музика, но имат условие да кредитирам сайта им, което не ме устройва.

Ще се радвам да споделите опита си и евентуални линкове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да вадиш пари, но не желаеш да копаш здраво!

Защо трябва да е "крос платформени" - сядаш веднъж и си подготвяш видеото с музиката за "шапка".

Подобно и като събереш материал за качване.

Прегледай коя музика вече се води свободна за употреба - има там един период от време който трябва да е минал, виж от наличното дали нещо ти допада на твоята тематика.

Създай си собствена "ритмична електронна музика 2-5 сек. " - само да не се окаже много близка към съществуваща, че ... пак ще изгориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Darude написа:

Здравейте

Моля, дайте съвети за избор и/или създаване на музика с комерсиална цел. По-конкретно става дума за видеа, които ще публикувам в интернет, но може и да се монетизират от реклами в различните сайтове. Музиката ми трябва като за фонова, така и за евентуален банер (ако така се казва), за интродукция. Например някаква ритмична електронна музика 2-5 сек. с анимирани текст и предмети. Също, предложете и някакви крос платформени безплатни програми за обработка и/или създаване на музикални парчета инструментал.

При първите резултати в търсачките ми излизат сайтове, които не покриват нуждите ми. Някои предлагат royalty free музика, но имат условие да кредитирам сайта им, което не ме устройва.

Ще се радвам да споделите опита си и евентуални линкове

Понеже предполагам къде ще качваш : https://www.youtube.com/audiolibrary/music?nv=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Искаш да вадиш пари, но не желаеш да копаш здраво!

Какво искаш да кажеш с това? Търся нещо като това между 15-тата и 23-тата секунда. За сега направих нещо подобно с GarageBand на Mac-a, но ми трябва крос платформено, защото основно имам линукс машини. Mac и Windows машините са ми вкъщи, а по-често съм навън с лаптоп на линукс. А само аз работя с Mac и Windows - всички други в семейството са с линукс. Съпругата ми гледа на компютъра си като не свещенна вещ и иска да си прави всичко на него. За сега е "хлътнала" по Olive, но ни трябва и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и така сега не можах да разбера. Да създадеш музика по твой вкус или просто имаш желания за реклами да прави из нета ??? Това което го видях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен търси музика за озвучаване на клипчета с идея да не ги свалят от YT след публикуване. Ама като не се пише какво иска . . .  Някакви ала-  бали за вин, Линукс, жена и бла - бла - бла кроспалтформеност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да правя реклами, ще правя видео с кое-как. Например технически - как да си инсталираш защитна стена, как да си инсталираш OS, ревюта и т.н. Нямам претенции към озвучение, но е хубаво да сложа нещо, да не е само голо съдържание. Най-добре е аз да си създам нещо, защото ще съм напълно освободен откъм авторско право. Все пак няма да правя художествени изпъления по 4-5 мин. Просто като притурка към немузикално видео. А самите клипчета, има възможност да ги монетизирам посредством качването им на сайт с реклами (като YouTube), но може и на друго място, с други или без реклами. Като за начало, няма да качвам в YouTube, но ако се получат добре - може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак нищо не разбрах. Прави си видеото, какъв е проблемът? Тук е раздел музика и не знам какво общо има с твоите клипчета, съдържанието им  и къде ще ги качваш, реклами и монетизация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Филипов написа:

Ама като не се пише какво иска . . .  Някакви ала-  бали за вин, Линукс, жена и бла - бла - бла кроспалтформеност.

Написал съм го. Кое не е ясно? Аз си правя клипчета с техническа насоченост. Някой с камера, някой със скрийн рекордър. Записвам звук през микрофон. Съпругата ми видя какво правя и разбра, че не е трудно. Та иска и тя да си прави "бля-бля" клипчета за крафт и разни подобни. А тя работи само с линукс. Та, искам музикални файлове, които да създаваме по някакъв начин с клавиетурите чрез някакъв софтуер като GarageBand, защото нямаме никакви музикални инструменти, или да ползваме готови такива. С Garageband се получават. Има виртуално пиано, синтезатор и т.н. и работи с клавиетурата. Ще трябва да се уоражнявам ден-два докато се получи нещо ритмично и кратко. Но приемам предложения за сходни програми.

току-що, Филипов написа:

Пак нищо не разбрах. Прави си видеото, какъв е проблемът? Тук е раздел музика и не знам какво общо има с твоите клипчета, съдържанието им  и къде ще ги качваш, реклами и монетизация?

Трябва ми звук. Мелодия, инструментал, за да стане нещо такова:

преди 48 минути, Darude написа:

Търся нещо като това между 15-тата и 23-тата секунда.

Или съвети за софтуер, с който може да се синтезира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами заглавието ти е "Съвети за безплатна музика". За мен всичката е безплатна. Ако някой изпълнител ми хареса повече, му отивам на концерт. И си купувам дискове за да се снабдя с автографи върху тях.

Ползвай си каквито искаш програми на каквато искаш платформа. Кеф ти микрофон, дудук или друг инструмент.  С какво работи жена ти пък хептен не ме интересува. Но програми се търсят в друг раздел доста по-нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Darude написа:

Аз си правя клипчета с техническа насоченост.

Ама недей! След като не можеш да напишеш 3-4 реда логически смислени, как ще обясняваш за

преди 17 минути, Darude написа:

как да си инсталираш защитна стена, как да си инсталираш OS, ревюта и т.н.

Само бой ще си изкараш. ;)

Сетих се обаче за една такава програмка, не знам жива ли е ...

MagiX май се казваше. Фащай гуглю!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един пример - първите 21 секунди от ТОЗИ клип (само озвъчението). Също, за видео без глас, музика за фон като ТОВА - само музика, без глас.

преди 4 минути, JKirilov написа:

След като не можеш да напишеш 3-4 реда логически смислени, как ще обясняваш за

Кое не съм написал ясно? Просто останалите питат неща, които са извън темата - за какво ми е кросплатформена.. А и дори да не говоря, а само слайдове, хептем ще ми трябва музика (цялосно озвучение на клипа) като втория ми пример.

преди 8 минути, Филипов написа:

Ами заглавието ти е "Съвети за безплатна музика". За мен всичката е безплатна. Ако някой изпълнител ми хареса повече, му отивам на концерт. И си купувам дискове за да се снабдя с автографи върху тях.

Ползвай си каквито искаш програми на каквато искаш платформа. Кеф ти микрофон, дудук или друг инструмент.  С какво работи жена ти пък хептен не ме интересува. Но програми се търсят в друг раздел доста по-нагоре.

Добре, не съм формулирал правилно заглавието. Търся съвети за кросплатформен софтуер за създаване и редикатиране на звук, а също така и готова музика с възможност за монетизиране - да го позволява авторското право. Музика и аз имам, но не мога да я сложа на клип и да го кача на сайт, който монетизира чрез реклами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...