Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От 4 години не се теглих и днес се теглих, оказа се, че съм качила 15 килограма за 3 години. Сега съм 64 килограма, преди бях 47-49. Имам ръст 1.50. Напълнях ужасно, аз мисля, че голям фактор за това беше стресът. Точно преди 3 години един ми разби сърцето и от яд почнах да ям. Не спортувах, а и не се движех много, защото бях депресирана. 

Та така, какво мога да направя освен да спортувам, не мога да оставя хляба, всичко мога, това не мога и вечерта не мога да издържам, все ми се иска нещо, чакам вашите препоръки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, moonluna написа:

Не спортувах, а и не се движех много, защото бях депресирана. 

Депресията се лекува най-добре със спорт и движение.

И си намери приятел/мъж. Ако не за друго - поне да спортувате заедно.

ПП. От мен да знаеш - от хляб не се дебелее. Първата ми работа, на 18 години, беше в хлебозавод. Там го доказах :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, moonluna написа:

не мога да оставя хляба, всичко мога, това не мога и вечерта не мога да издържам, все ми се иска нещо, чакам вашите препоръки.

Първото условие, за да отслабнеш - е да се откажеш от хляба, тестените продукти и захарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без диета (което не означава да умираш от глад), няма да стане. По-добре яж по-често и по-малки порции, гледай да си смяташ приблизително калориите, потърси в интернет колко калории са нужни на човек на твоята възраст и килограми. Може да заместиш хляба с пълнозърнест, оризови бисквити или мюсли/овесени ядки. В началото ще е трудно, но се свиква. Запиши се на някакъв спорт, където няма да си сама - каланетика, бойно изкуство или разни други женски спортове, където спортуват по групи и с треньор. Там също могат да ти дадат насоки с какво и как да се храниш. Наблягай на зеленчуците, по възможност сурови или печени. Избягвай сладкото и пърженото също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, moonluna написа:

Та така, какво мога да направя освен да спортувам, не мога да оставя хляба, всичко мога, това не мога и вечерта не мога да издържам, все ми се иска нещо, чакам вашите препоръки.

Eми изчакай още един месец да дойде пролетта и намали калориите които поемаш на ден.
Със спортуване не се отслабва, така че не се зори излишно. Може да си се движиш и да тичаш ако искаш или да караш колело и т.н., ама това е само за поддържане на тонуса ти, а не да гори калории с него.

Така, почвай да зе заглеждаш по дебеланите и им се присмивай умствено колко са слабохарактерни. Абе почваш да мразиш дебелите хора и да ги презираш даже че са по-нисши същества. Това не трябва да го изричаш на висок глас дори пред кльощави, а е само за твоя лична употреба. След това намразваш сланина, захарни изделия и даже олио в големи количества, като например за пържени картофи. Аз съм успял вече да намразя пържени яйца в олио и пържени наденички в олио. Купувам си печени пилета и пуйки например, риба си печа или варя. С пържените картофи обаче няма заместител, та по-рядко ги лапам и в по-малки количества. 

Трябва да си промениш отношението към плюскането, да го понамразиш, щото като надуеш корема и родиш, ако не си успяла да му надвиеш на плюскането, не знам как ще ги сваляш тогава наддадените килограми покрай бременноста ти.
Значи плюскането е твоят най-голям враг. Това си го набиваш у главата веджъж за винаги и се мериш поне по 2 пъти седмично, а може и всекип ден, та ще скиваш че има вариации в теглото без да ядеш повече. Ама няма да се плашиш, важното е като се качват нагоре с по кило две, в следващите дни да спаднат. Понякога организмът се пълни с повече вода и си по-тежка, после пък поолекнеш и така. Средно е важно да си около килограмите които ти се виждат приемливи.

Натрябва да изпадаш в анорексия и булемия, значи намаляш калориите които поемаш, ама не драстично. И не бързаш да отслабнеш, а гледаш да се научиш да поглъщаш по-малко калории на ден. Това е цаката да не надебелееш после пак. Бавно но славно се отслабва.

А аз мога и да не ям хляб, ама си ям сутрин на закуска едно малко хлебче. Тука в Белгия горе долу само сутрин ядят хляб, пък и тука си има дебели. Важно е колко калории поемаш на ден. От половин лъжичка олио в тигана няма да надебелееш, нищо че е много калорично. От малко течен шоколад върху филия хляб сутрин пак няма да надебелееш. 
Не трябва да се лишаваш от месо, белтъка на яйцата, риба. Иначе ще ти се стопят мускулите преди сланината, а ти това нали не го искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Eми изчакай още един месец да дойде пролетта и намали калориите които поемаш на ден.
Със спортуване не се отслабва, така че не се зори излишно. Може да си се движиш и да тичаш ако искаш или да караш колело и т.н., ама това е само за поддържане на тонуса ти, а не да гори калории с него.

Така, почвай да зе заглеждаш по дебеланите и им се присмивай умствено колко са слабохарактерни. Абе почваш да мразиш дебелите хора и да ги презираш даже че са по-нисши същества. Това не трябва да го изричаш на висок глас дори пред кльощави, а е само за твоя лична употреба. След това намразваш сланина, захарни изделия и даже олио в големи количества, като например за пържени картофи. Аз съм успял вече да намразя пържени яйца в олио и пържени наденички в олио. Купувам си печени пилета и пуйки например, риба си печа или варя. С пържените картофи обаче няма заместител, та по-рядко ги лапам и в по-малки количества. 

Трябва да си промениш отношението към плюскането, да го понамразиш, щото като надуеш корема и родиш, ако не си успяла да му надвиеш на плюскането, не знам как ще ги сваляш тогава наддадените килограми покрай бременноста ти.
Значи плюскането е твоят най-голям враг. Това си го набиваш у главата веджъж за винаги и се мериш поне по 2 пъти седмично, а може и всекип ден, та ще скиваш че има вариации в теглото без да ядеш повече. Ама няма да се плашиш, важното е като се качват нагоре с по кило две, в следващите дни да спаднат. Понякога организмът се пълни с повече вода и си по-тежка, после пък поолекнеш и така. Средно е важно да си около килограмите които ти се виждат приемливи.

Натрябва да изпадаш в анорексия и булемия, значи намаляш калориите които поемаш, ама не драстично. И не бързаш да отслабнеш, а гледаш да се научиш да поглъщаш по-малко калории на ден. Това е цаката да не надебелееш после пак. Бавно но славно се отслабва.

А аз мога и да не ям хляб, ама си ям сутрин на закуска едно малко хлебче. Тука в Белгия горе долу само сутрин ядят хляб, пък и тука си има дебели. Важно е колко калории поемаш на ден. От половин лъжичка олио в тигана няма да надебелееш, нищо че е много калорично. От малко течен шоколад върху филия хляб сутрин пак няма да надебелееш. 
Не трябва да се лишаваш от месо, белтъка на яйцата, риба. Иначе ще ти се стопят мускулите преди сланината, а ти това нали не го искаш.

Хайде спри с бисерите, че ще те пусна в специалната тема вече. Мислиш се за професор по всичко, но ти видяхме знанията по нищо. Точно спортуването подпомага драстично отслабването, изгарянето на излишните мазнини, подобрява освен тонуса и самочувствието и много други неща. Интензивен спорт, съчетан с подходящ хранителен режим е най-добрия и сигурен начин за премахване на излишните килограми и задържането на добра форма след това. Няма да станат нещата изведнъж, но резултат след няколко месеца ще има, ако всичко се прави правилно. Важното е човек да е постоянен, да има воля и да не се отказва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти гледам аватара:

Roll Safe Black Guy Pointing at His Head  meme

Изключваш всички преработени боклуци с химия, алергени ,гмо,"течни"калории.Може да почнеш с малко плуване(ако има къде), колоездене(като стане топло), туризъм, фитнес, зависи какво те влече.Спорта не е лошо нещо, но: "You can't outrun your fork."За финал гледаш да си в лек калориен дефицит , и това е все някакво начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Белгиеца написа:

Така, почвай да зе заглеждаш по дебеланите и им се присмивай умствено колко са слабохарактерни. Абе почваш да мразиш дебелите хора и да ги презираш даже че са по-нисши същества. Това не трябва да го изричаш на висок глас дори пред кльощави, а е само за твоя лична употреба.

Ехо, Хелзинкски комитет спите ли? Чиста дискриминация.

Да не спамя

Спри сладките работи и мазните храни. На първо време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи спираш тестени изделия, спираш това което прави "шум - шум"(пакетирани бокуци като чипсове), яко движение и спираш ракията и неейните братовчеди. Също така е хубаво да ядеш по 5-6 пъти на ден, но по малко. Белтъците горят мазнини. Лятото трябва да се пие вода 2-3 литра на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С много лишения се отслабва и с много нерви. Не препоръчвам когато си в депресия да насаждаш още депресия чрез диети и гладуване. Защото диетата е равно на гладуване! И няма сила, която да ме излъже с някаква ябълка, че ям нещо. Това е натурален глад! Лишение за организъма! Хляб също трябва да се яде. Той поддържа стомаха да задържа храната по-бавно да се изтича от храносмилателната система. А не да го преглътне и да пита за още по всяко време. С марули няма да минеш. Тези екстремни препоръки, които ти дават водят до повече негативи, отколкото позитиви! Дори протеиновите диети, те са изключително вредни.

Но лойта най-добре се гори с печка на дърва! :)  Ако не, питай за операция с едни електроди, които се завират под кожата, и стапят мазнините на течност, която те изсмукват като прахосмукачки, по-точно като сламки. Хем греят, хем смучат. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Бонбон с катран! написа:

Хем греят, хем смучат.

Въх мама им пиявици ниедни! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Бонбон с катран! написа:

С много лишения се отслабва и с много нерви. Не препоръчвам когато си в депресия да насаждаш още депресия чрез диети и гладуване. Защото диетата е равно на гладуване! И няма сила, която да ме излъже с някаква ябълка, че ям нещо. Това е натурален глад! Лишение за организъма! Хляб също трябва да се яде. Той поддържа стомаха да задържа храната по-бавно да се изтича от храносмилателната система. А не да го преглътне и да пита за още по всяко време. С марули няма да минеш. Тези екстремни препоръки, които ти дават водят до повече негативи, отколкото позитиви! Дори протеиновите диети, те са изключително вредни.

Но лойта най-добре се гори с печка на дърва! :)  Ако не, питай за операция с едни електроди, които се завират под кожата, и стапят мазнините на течност, която те изсмукват като прахосмукачки, по-точно като сламки. Хем греят, хем смучат. ;)

Абе ти си маай тесто, па викай, че отслабваш... сигурно знаеш повече от диетолозите или лекарите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Интензивен спорт, съчетан с подходящ хранителен режим е най-добрия и сигурен начин за премахване на излишните килограми и задържането на добра форма след това. 

Нормалните хора са мързеливи като мен и мразят много яко интензивния спорт.
Никой не е способен да поддържа с години интензивно спортуване.
Даже професионалните спортисти стават едни шишковци като спрат състезанията.

Аз съм против насилването на организма със спорт.
Отслабвам си както искам всяка пролет, щото всяка зима качвам сланинка като е студено.
Без никакъв спорт си отслабвам.

Леки физически упражнения биха могли да ѝ помогнат да не мисли за плюскане.
Като се сети че е време да се почерпи нещо сладко следобяд, ами прави си една гимнастика с цел разсийване на желанието за плюскане.

Абсолютно никой не може да отслабне сам вкъщи с интензивен спорт, ако си яде както преди.
ТОВА НЕ РАБОТИ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти някъде да видя да казвам, че не трябва да има и диета? Защо пак си пишеш каквото ти падне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той отговора се съдържа във въпроса. Както си напълняла, по обратния начин ще отслабнеш. Гаранция 100%. Без глад няма да отслабнеш, тва е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май никой не чете какво се пише. Не е нужно да се гладува, за да се намалят калориите, просто трябва да се ядат неща, които не са много калорични, нямат излишни захари, да не се прекалява с въглехидрати и да се яде често и по малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, _Belial_ написа:

Ами той отговора се съдържа във въпроса. Както си напълняла, по обратния начин ще отслабнеш. Гаранция 100%. Без глад няма да отслабнеш, тва е положението.

Абе не е баш така.
Вярно е че с глад ще отслабне, ама ще ѝ се стопят и мускулите.
А точно якото гладуване е още по-голяма илюзия и от якото спортуване, защото никой не издържа с години да гладува, освен анорексичките.

Това което ѝ трябва е бавно отслабване с по до 2 кила на месец например.
Иначе после ще е майка плаче ако отслабне бързо, ще ѝ е адски трудно да намери начин да яде нормално, хем да не гладува, хем да не дебелее. 

По една от бг телевизиите показваха една как от кюфтенце е стигнала да се качи на сцената на състезание по нещо като културизъм за жени. И след състезанито я снимат как яде единствената ѝ пица, като награда. Леле с пръстче търсеще трохите от пицата и се облизваше. Якият глад направо я побърква и се отказа после от участие в състезание в Македония. Ама нея я тренира някакъв откаченяк в спортна зала. Е, изведнъж ако няма вече спортна зала, какво кюфтенце ще стане пак , а ?

То това проблемите с набеляването често идват от главата.
Обърка се психиката поради някаква причина и сланината се трупа.
Тези които не се сещат да се погрижат да оправят проблемът в главата който ги кара да пълнеят, понякога залитат в друга крайност в спортните зали, опитвайки се да си скрият наличния им проблем. Но се самозаблуждават само.
Трябва и проблемът който е предизвикал затлъстяването да се отстрани, било то с помоща на психоложка, било то самостоятелно с четете и самоанализиране, било то чрез близка приятелка която да знае и може да ѝ помогне и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости. Чакай да отслабнеш с анализиране или самоанализиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, moonluna написа:

От 4 години не се теглих и днес се теглих, оказа се, че съм качила 15 килограма за 3 години. Сега съм 64 килограма, преди бях 47-49. Имам ръст 1.50. Напълнях ужасно, аз мисля, че голям фактор за това беше стресът. Точно преди 3 години един ми разби сърцето и от яд почнах да ям. Не спортувах, а и не се движех много, защото бях депресирана. 

гадже имаш ли си

това южна българия

петрич ли е 

запиши гимнастика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

евала на доцентството и докторството в бг

подаграта не е следствие от яденето на месо

месото повишава пх

материаята повишава  пх месото е материя

в месото има всичко

плодовете дават киселинност защото захарите се преобразуват в киселини

като цяло киселината се образува от физическа активност  изгаряне на въглидратите и  протеините и мазнините  и е отпаден продукт

с внасянето на храна  киселината пада и се неутрализира  въглидратите са най киселинни защото се изгарят най бързо

от въглехитратите оглупяваш

като падне кръвната захар не ставаш агресивен а ти се приспива

ставаш агресивен  ако някой те събуди и не можеш да се наспиш

а агресията е вследствие на защита

пицата е най-полезната храна

предимството на разделното хранене е че метаболизма е по- бърз 

отколкото ако се изядат  всички храни смесени

алергените не съществуват алергията  е  страничен ефект от висок прием  на  витамин  който още учените  не са открили .

за да се отслябне трябва да се гладува умерено всеки ден по малко

отслабването е защитен механизъм на организма

когато няма материя  организма се канибализира и се изяжда и остават само най- силните клетки  който могат да си извлекат хранитерни вещества най бързо

и природата е направила така че мазнините да усвоят най-бавно хранителни вещества

недостътка  на това е че не трябва да се прекалява със физическата активност при отслабване защото се износват костите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам си гадже или приятели и в момента не искам нов човек.

Благодаря на всички за коментарите. ♥️

Тайно се надявах, че само спорта ще ми помогне за да отслабна, обаче явно ще ме карате да гладувам :turkey4::zipper:

Преди можех да стоя без да ям, обаче това, че съм стресирана ли не знам ме кара да отида до хладилника, даже след 12 през вечерта.

Не ям месо, освен пилешкото. Плодове и зеленчуци също не ям много. Обаче млечните продукти ги ям много , маслото го обожавам.

Ям предимно бърза храна, не закусвам, ям много сладко, салами ям, т.е такива храни трябва да избягвам знам.

Ще предпиема мерки, ще ям по-малко хляб, например ако ям 6 филийки хляб, 5 ще ям, после 4 и така бавно. Трябва да се откажа и от големия дюнер.:D

Повече вода трябва да пия. А между другото и къно заспивам, проблеми със съня имам. 

Нямам друг избор освен да спортувам вкъщи, мога и в града да се разхождам. Ям само 1 път на ден, а повечето пъти и вечерта, защото ми е тъжно.

Ще плача малко от глад, но имам воля, защото вече реших да не страдам заради този човек. 

А за мускулите, аз нямам мускули, че да се намалят.

healthy the office GIF

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Momchil Lefinov
      Здравейте искам да попитам само дали може лицето да се почисти и да изглежда добре да се махнат бенки , пъпки и др искам просто лицето ми да е гладко , а е направо ужас доста бенки имам и то едната е на носа и другите на бузата искам да се изчистя просто от всичко!
    • от Momchil Lefinov
      Здравейте още от малък постоянно ми израстват някакви черни точки (бенки) навсякъде  , а бе като цяло имам много по лицето имам около 2-3 и то на носа е една от тях...Много е неприятно и на корема имам много има ли някакъв начин да се махнат или няма и ако има още по-хубаво ще е и в домашни условия да мога да ги махна с някаква рецепта...Много ме дразнят!!
    • от Audibmw Audibmw
      Здравейте това ми е първият форум надявам се да няма хейт , но от известно време ме мъчи това че съм слаб момче съм на 17 почти 18 години висок 185 а тежа само 60 кг. Въпросът ми е как да кача килограми ям през 3 - 4 часа от както се помня и нито качвам нито свалям ..До колкото разбрах трябва да съм поне 80 кг но уви не ми се получава. Разбрах че и имало някакви гейнъри който помага ли но не съм запознат благодаря на всички съветващи предварително
    • от loranst looa
      Здравейте от известено време се замислям за идеята да стартирам собствен малък бизнес искам да открия павилион за дюнери и палачинки и да назнача човек професионалист който да ги приготвя и продава знам че ще трябва да извадя един куп документи от различни държавни институции , но все пак искам да пробвам за това моля за насоки какви стъпки трябва да се предприемат . Освен това най- важното което ме интересува каква е приблизителната сума, която ще трябва да вложа за да стартирам това начинание и каква е възвръщаемостта в рамките на едни месец дали може да се избие направената инвестиция ? Или по точно ако мога да формулирам въпроса си като направим разбивка на разходите по кое колко ще трябва да инвестирам ? Друго нещо което ме интересува дали мога да кандидатствам по програма от еврофондовете за стартиране на малък и среден бизнес ? Моля ако някой има опит с точно този тип бизнес да сподели впечатленията си необходими са чисто практически съвети от хора които наистина са се занимавали с подобна дейност . Благодаря ! 
    • от apostoloff
      ДЕСЕТ ПРАВИЛА ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА ТЕЛЕСНОТО ТЕГЛО

Предлагам на вашето внимание десет правила за безболезнена редукция на телесното тегло. Те се основават на многобройни научни изследвания и са публикувани в американското издание Diets in Review.

1. Направете менюто си разноцветно!

Плодовете и зеленчуците са незаменим източник на целулоза, витамини, минерали и антиоксиданти. Те съдържат малко калории, създават усещане за ситост и се съчетават добре с всички ястия.

2. Хранете се редовно!

Когато се храните редовно, обмяната на веществата се извършва равномерно и калориите се изразходват през целия ден. Ако интервалът между приемането на храна е твърде голям, организмът се старае да изразходва по-малко енергия т.е. изгаря по-малко калории. Задължително закусвайте. Яжте не по-малко от 3 пъти всеки ден и от време на време похапвайте допълнително по-лека здравословна храна.

3. Дайте време на стомаха си!

От ранно детство ни учат да не похапваме преди обяд за да не развалим апетита си. В действителност приемането на малко количество храна може да предотврати преяждането. Усещането за ситост се появява след 10-15 минути и затова ние често изяждаме повече, отколкото е необходимо. Когато се храните у дома, обръщайте внимание на порциите. В ресторантите често сервират големи порции. Не се старайте да изяждате всичко.

4. Избирайте пресни продукти!

За да могат продуктите да се съхраняват по-дълго време, в тях се добавят всевъзможни консерванти, а това често води до намаляване на съдържанието на техните витамини и други полезни вещества. Старайте са да употребявате по-малко полуфабрикати, защото те са високо калорични, по-мазни и по- солени.

5. Движете се!

Човешкият организъм не е приспособен за безкрайно седене на бюрото. За да запазите своето здраве, вие трябва да се движите. Натоварването укрепва мускулите и сърцето, подобрява съня и настроението. Не е важно дали спортувате в спортната зала или просто се разхождате около дома си – главното е да се движите.

6. Поглезете се!

Много от вкусните неща са вредни, но без тях се живее много по-трудно. Ако постоянно се лишавате от нещо, можете да се “пречупите” и да изядете наведнъж твърде голямо количество от “забранената храна”. Хапнете си от най-любимото, но бъдете умерени.

7. Четете етикетите!

Ако не знаете съставките на продукта (т.е. ако те не са посочени на опаковката), по-добре не рискувайте и оставете продукта в магазина. Същото се отнася и за продуктите с безкрайно много съставни компоненти. Обръщайте внимание дали са посочени калориите и съдържанието на мазнини за една порция или за цялата опаковка.

8. Консумирайте пълнозърнест хляб!

Белият хляб няма никаква стойност, докато пълнозърнестият е богат на целулоза и други полезни вещества. Той е способен да ни предпази от резките спадове в нивото на гликоза и удължава чувството за ситост.

9. Избирайте “правилните” мазнини!

Мазнините не винаги са вредни. Наситените мазнини действително способстват за натрупването на излишни килограми и предизвикват сърдечно-съдови заболявания, но ненаситените са полезни за организма. Можете спокойно да използвате зехтин за  подправяне на салата си. А и за приготвяне на ястия.

10. Избягвайте “течните” калории!

В една единствена чаша кола се съдържа твърде много захар. Всеки ден в стомаха заедно с напитките попадат излишни калории, които не създават чувство за ситост, но способстват за добавянето на излишни килограми. Рекламата обикновено толкова добре представя тези напитки, че човек ги смята за полезни и не обръща внимание на захарта, която се съдържа в тях.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

• Дарение

• Добави ново...