Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, halek написа:

Набутал си се яко с тоя климатик. И сигурно не си го изключвал цял месец, за да ти набие такава жестока сметка. Най–добре го демонтирай през тъмната част на денонощието и го изхвърли на някое бунище ;)

Прекрасна идея!  

Нека да изхвърли също бойлера,  хладилника,  пералнята, сушилнята,  печката, компютъра,  телевизора.... и успешно ще редуцира сметката до 6 лв   :D

преди 6 часа, JKirilov написа:

Останалите не разбирам от какво се срамите да си признаете сметката. 

Аз не се срамя,  просто скоро не съм ходил до изипейчето. 

Но мога да ти кажа колко ток платих Декември - 100 лъва. 

Което не знам дали върши работа за темата,  при положение че се топля на тец   :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

Благодарение на Кико (от Порто Рико) темата потръгна!

Останалите не разбирам от какво се срамите да си признаете сметката. Конкретно моята е от края на ноември до края на декември.

На Кико е високичка, защото не е санирал/изолирал достатъчно, но той вероятно ще се оправи.

И да спомена - освен климатика и куп LED крушки, всичко останало е енергоемко и основно на дневна тарифа.

На първия етаж съм, подът е студен. Иначе стените са два реда тухли четворки, дограмата ми е 7 камерна в едната стая, в другите по-евтина.  Вярно, една част от прозорците са със стара дървена дограма. Но като цяло на първия етаж няма кой да те топли, а до комшиите встрани има пак 4 реда тухли :)  Това комунистическо строителсто, ама не от жилфонд, а частно комунистическо строителство, дето навремето и такова имаше.  Но климатиците си горят по 5-6 киловата на ден, дори да не се спират. Оставям ги обикновено на 18 градуса като съм на работа, а след това си вдигам градусите според зависи.  Аз лятото имам 65-70 лева сметки средно и то без климатици, че климатиците ги сложих в края на лятото.  Значи 3 телевизора, компютър с мощна видеокарта и процесор и както казах, играя доста, голям хладилник Самсунг последен модел, всички крушки са LED, но като си нарпавя сметката по 6 киловата на климатик на ден, това са 12 киловата или около 2.40 лв. по 30 дена, прави около 70 лева. Ако прибавя летните сметки без климатици около 70 лева, стават 140. Отделно, че зимата крушките са светнати повече, щото и деня по-къс, а и пускам понякога масления радиатор в кухнята. Значи тия 170 лева са напълно нормални.  И като се има предвид, че реално 102 квадрата няма как да се отопляват ефективно с два климатика 12-ка и 9-ка, то ако искам изцяло да мина на климатици, ще трябва да взема още един. Значи още 35 лева за него, ако и той работи постоянно. Но тая зима си бе топла, затова смятам, че реално ще минавам 200 лева при една нормална зима. 

преди 25 минути, Michigan111 написа:

Прекрасна идея!  

Нека да изхвърли също бойлера,  хладилника,  пералнята, сушилнята,  печката, компютъра,  телевизора.... и успешно ще редуцира сметката до 6 лв   :D

Аз не се срамя,  просто скоро не съм ходил до изипейчето. 

Но мога да ти кажа колко ток платих Декември - 100 лъва. 

Което не знам дали върши работа за темата,  при положение че се топля на тец   :D

Декември бях на 85, януари на 115, февруарската сметка ( на 13-то число ме засичат) - 170 лева.  От тук нататък очаквам подобрение ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами излиза, че климатиците ти не са икономични, а апартаментът не съвсем изолиран. Колкото до дървената дограма - по-добра е в повечето случаи!

Изолирай максимално пода!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трагедия сте братчеди... :angry:

Ако беше Геймърски климатик или Търся 8К монитор, вече щяхме да сме на 10 страница минимум! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма да се престраши, а аз изключих климатика вече. Вероятно включване към края на май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с каква цел? Демонстрация на акъл? :angry:

Там съм регистриран от създаването му почти.

Тук става въпрос за месечни сметки. В случая при мека зима...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общата месечната сметка за ток, какво точно показва?

То дори само консумацията на климатика нищо не значи, защото помещенията са различни като конструкция, квадратура, съседи и в различни региони с различен климат.

По-добре да пишем кой колко вода харчи (топла и студена), така поне ще изпъкнат нечистоплътните и кой си полива градината от чешмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bobivg - тролоспамер, срамуващ се от сметката си... :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младежо, от нищо не се срамувам.

Щом държиш толкова април ще ти кача подробни сметки за общ разход по месеци и за миналата година когато се е топлило с ел. радиатор, разхода само за климатика по месеци за единия климатик.

А до тогава ще те оставя да помислиш по консумацията на две машини от един производител. Двата климатика са 9-ки, компресорите са с еднакво обемно изместване за оборот.

Запис климатик 1 (по скъпия и с по-добър хардуер) - къща без изолация, топли се само 1 помещение 18-20м2, PVC дограма.

h.jpg.6dae10889c5094f49a914335b3053af6.jpg

Запис климатик 2 (по-евтиния с по-лош хардуер от горния) - Апартамент в топлофицирана сграда с изолация и топлещи съседи. Дневна и коридор (вратата е винаги отворена) 34м2, PVC дограма.

d.jpg.7d436c7a15e9a4c93635cc3c2a43d409.jpg

Записите са по време когато няма слънце и не са работили вътрешни консуматори отделящи значително количество топлина.

Какъв извод ще направиш? Защо по хилавия климатик процентно харчи много по-малко?

П.П. картинките с линк че не се вижда добре

https://dox.abv.bg/download?id=4b95663a69# - Линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=460b2461ef# - Линк за сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bobivg написа:

Двата климатика са 9-ки

преди 5 часа, bobivg написа:

Защо по хилавия климатик

Мдаааа, логиката Седларов... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-безсмислен коментар не можа да ли да напишеш.

Мдааааа, дебилство в крайна форма Седларов...... :vomit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
@bobivg, защо му се впрягаш на тоя провокатор? Той няма един смислен пост с тоя си профили. А профили при него дал Господ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пристигна сметката на комшията за газ. 1.02 - 29.02 344 лева!

А тъмния ръб стои на студено и обижда? :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...