Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с телевизор Philips 24 инчов. Преди няколко дни изгоря захранващия блок и го занесох в един сервиз. Там ми казват, че имат сички други части, само интегралната схема не може да се намери, защото била някаква по-рядка. Та, въпросът ми е случайно да знаете откъде мога да си закупя тази интегрална схема някъде по София.Моделът на схемата е - C6005  PF6005. Техникът каза, че ремонта не трябва да надвишава 60 лева, всичко над тва е мошеническа работа вече. Звънях на официален сервиз на Philips и те ми казаха, че всичко щяло да излезе 120 лева. Телевизора е модел: 24PFS4032/12  - 2017-та година.

Може някаква алтернатива примерно, не заводската схема на Филипс. Та, може ли мнения какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С аналог PF6003AHS също ще стане, разбира се с предварителна консултация с който ще ремонтира захранването. ИС е на цена около 7-8лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние хубаво го намерихме, ама човека от сервиза току що ми каза, че не можел да го сложи. Да препоръчате някой човек или сервиз? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, TheFallenOne написа:

Ние хубаво го намерихме, ама човека от сервиза току що ми каза, че не можел да го сложи. Да препоръчате някой човек или сервиз? 

И какво го възпира да смени тази ИС, или не е сигурен че е това проблема? За кой град става въпрос? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, TheFallenOne написа:

Обаждай се и питай

https://www.google.com/search?q=тв+сервиз+софия&oq=тв+серви&aqs=chrome.2.69i57j0l7.9752j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

И какво го възпира да смени тази ИС, или не е сигурен че е това проблема? За кой град става въпрос? 

Сигурен е,  че е в това проблема.  Просто човека е възрастен и каза,  че не може да го направи,  не довижда. То е няква много ситна част,  мъничка.

преди 1 час, Pig написа:

Звънях и питах 4-5 сервиза и отговорите или им бяха,  че нямат в наличност ИС,  или просто казваха някви безумно високи цени. Едните искаха само за диагностика 30 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, TheFallenOne написа:

Звънях и питах 4-5 сервиза и отговорите или им бяха,  че нямат в наличност ИС,  

Ти ще си я купиш ИС, по горе аз написах аналога ако не се намери оригиналната ИС, а @Pig дори даде линк към оригиналната ИС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригиналът го няма дори в Китай, Има си замяна и всеки техник я знае. При мен ремонтът ще ти е 40 лв. Освен това има изгорели и още неща. Като минимум полевият транзистор и токовият резистор. Като прекъсне той и това интегралче гори. Предполагам че е в малкия 6 изводен корпус SOT-26.  Има я и в 8 изводен. И още няколко SMD елемента - резистори и диоди. Това само за захранването, предполагам че няма да има и други неща. Същия го правих миналата седмица и това беше.

Я кажи в кой сервиз си се натресъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавам Филипс на части

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен цитат! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като продаваш нещо не се меси в чужди теми! Има си място за обяви.

И надписа нищо не означава. Пише се модел, цена , населено място, снимки на стоката и други подробности като състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, TheFallenOne написа:

Здравейте, имам проблем с телевизор Philips 24 инчов

Ти по сервизите с ТВ под мишница ли ходиш, или платката е на куплунзи и си я свалил?

Могат да ти свършат работа в добър GSM сервиз.

Също така прочети внимателно това:

преди 4 часа, Филипов написа:

Оригиналът го няма дори в Китай, Има си замяна и всеки техник я знае. При мен ремонтът ще ти е 40 лв. Освен това има изгорели и още неща. Като минимум полевият транзистор и токовият резистор. Като прекъсне той и това интегралче гори. Предполагам че е в малкия 6 изводен корпус SOT-26.  Има я и в 8 изводен. И още няколко SMD елемента - резистори и диоди. Това само за захранването, предполагам че няма да има и други неща. Същия го правих миналата седмица и това беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

Могат да ти свършат работа в добър GSM сервиз.

В GSM сервиз не могат да му свършат работа колкото и да са добри, сети се сам защо! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да те обиждам всеки ден по 10 пъти, ще говоря с тебе когато Интереси:IT, HI-FI и всякаква друга електроника се превърне в Знания/професия IT, HI-FI и всякаква друга електроника! :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.02.2020 г. в 22:54, Филипов написа:

Сервизът е в Люлин 3, той е такъв долнопробен нито го знам човека, нито нищо. В един блок се намира. И да има изгорели още неща, но човека каза, че тях може да ми намери. При теб, ако има вероятност възможно ли е да направя ремонта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може, написал съм всичко. Ако няма други поражения - 2 часа. Искам да знам 6 или 8 извода е чипчето. И номера на платката Примерно 715G7735. Шасито вероятно е TPN 17.1E AA - пише го отзад на етикета. Единственият ти проблем е разстоянието.

Иначе това го има на другия край на Сф - Младост бл. 439 - под 2 лв.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Да, може, написал съм всичко. Ако няма други поражения - 2 часа. Искам да знам 6 или 8 извода е чипчето. И номера на платката Примерно 715G7735. Шасито вероятно е TPN 17.1E AA - пише го отзад на етикета. Единственият ти проблем е разстоянието.

Иначе това го има на другия край на Сф - Младост бл. 439 - под 2 лв.

Добре, проверих шасито е - TPN 17.1E LA

Иначе номера на платката не го знам, не съм го отварял, но човека, където го отвори ми написа на едно листче какво е необходмо за подмяна: 

C 6005 PF6005

R9101

10NV60

C100pfIkv

Има и едно по-дълго, но не мога да го разчета, може да е номера на платката, ако започва с R91I5...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, същия случай. Пукнала  е синята "паричка" 100pF и след това всичко останало.

Като гледам какво е написано - сменяй сервиза. Това R9101 има стойност. И има още изгорели "пичи въшки' - SMD елементи. Не е твоя работа да търсиш компоненти. Имаш оферта за ремонта на цялото изделие - сравнявай.

От фирмения сервиз може и да ти дават цени над 100лв, защото сменят цялата платка и не ремонтират на ниво компоненти. В голямото село бол пари, може и да не ремонтирате и да сменате с ново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...