Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

TheFallenOne

Проблем с автоматична скоростна кутия...

Препоръчан отговор

Здравейте, брат ми има проблем с автоматика му. Колата е Шкода Октавия 2006-та година 2.0 FSI 150 к.с. бензинов мотор... Проблема при автоматикът е, че като загрее кутията на 94-96 градуса започва да "рита" лекичко и да засича за части от секундата. 

Най-често го прави при по-рязко потегляне и даване на газ, колата те "залепя" и усещаш ритането и вибрациите. Не го прави винаги, но аз ходих в 2 сервиза и ми казаха, че е сериозно нещо, като цяло. Ремонт на "мозък" - клапанно тяло. Колата е нов внос от Швейцария, закупена от автокъща. Преди 20 000 км е сменяно маслото на автоматика. Отдолу само че, пробката е "запушена" със силикон, не знайно защо. Според вас, ако се смени маслото на кутията с филтъра и евентуално някаква добавка за самия автоматик, ще се оправи ли проблема или ще се наложи цялостен ремонт? 

Благодаря Ви за вниманието. Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, TheFallenOne написа:

Здравейте, брат ми има проблем с автоматика му. Колата е Шкода Октавия 2006-та година 2.0 FSI 150 к.с. бензинов мотор... Проблема при автоматикът е, че като загрее кутията на 94-96 градуса започва да "рита" лекичко и да засича за части от секундата. 

Най-често го прави при по-рязко потегляне и даване на газ, колата те "залепя" и усещаш ритането и вибрациите. Не го прави винаги, но аз ходих в 2 сервиза и ми казаха, че е сериозно нещо, като цяло. Ремонт на "мозък" - клапанно тяло. Колата е нов внос от Швейцария, закупена от автокъща. Преди 20 000 км е сменяно маслото на автоматика. Отдолу само че, пробката е "запушена" със силикон, не знайно защо. Според вас, ако се смени маслото на кутията с филтъра и евентуално някаква добавка за самия автоматик, ще се оправи ли проблема или ще се наложи цялостен ремонт? 

Благодаря Ви за вниманието. Поздрави! 

Не, няма да се оправи. Мой познат има същия проблем като твоя. В сервиза правилно са ти казали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, това е най-гадното нещо което може да се чуе в сервиза. Поправимо е, но ремонта ще удари поне 600+лв и то в най-добрия случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ice_lion__01 написа:

За съжаление, това е най-гадното нещо което може да се чуе в сервиза. Поправимо е, но ремонта ще удари поне 600+лв и то в най-добрия случай.

Той ако мине с 600 лева трябва да черпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, JKirilov написа:

В кой град си да те пратя на Майстор?

Ами в София живея

преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

Дам. Радвам се, че колата не е моя все пак, но ми е жал за брат ми. Направо не му е на късмет тая кола. Иначе в сервиза казаха, че щяло да излезне някъде 2000-2300 с работа и направо ми падна шапката...

преди 1 час, Емил Костов написа:

Не, няма да се оправи. Мой познат има същия проблем като твоя. В сервиза правилно са ти казали.

Добре, това нещо на какво се дължи? Самото износване на кутията, нали... Иначе кой е по-добрият вариант - да си търси втора ръка кутия или да я ремонтира същата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, TheFallenOne написа:

Ами в София живея

Дам. Радвам се, че колата не е моя все пак, но ми е жал за брат ми. Направо не му е на късмет тая кола. Иначе в сервиза казаха, че щяло да излезне някъде 2000-2300 с работа и направо ми падна шапката...

Да, точно толкоз отива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Да, точно толкоз отива.

Те ми казаха, че тука никой не прави подобен ремонт. Във Варна се занимавали главно с това нещо, там са имали някакъв специализиран сервиз главно за ремонт на автоматици. Но някакси не виждам да се плаща и за пренасяне на скоростната кутия... То ще надвиши много цената, която мисля, че ще е. Може би не си заслужава ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ми казаха, че тука никой не прави подобен ремонт. Във Варна се занимавали главно с това нещо, там са имали някакъв специализиран сервиз главно за ремонт на автоматици. Но някакси не виждам да се плаща и за пренасяне на скоростната кутия... То ще надвиши много цената, която мисля, че ще е. Може би не си заслужава ремонта.

Да, не си заслужава. Няма и как да се даде гаранция, че после всичко ще работи. Решиш ли обаче да сменяш автоматика с ръчна скоростна кутия пак ще ти излезе същите пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, TheFallenOne написа:

Добре, това нещо на какво се дължи? Самото износване на кутията, нали... Иначе кой е по-добрият вариант - да си търси втора ръка кутия или да я ремонтира същата? 

Често срещан проблем при повечето автоматични скоростни кутии. Вероятно е от износване от много километри. Ако намерите рециклирана кутия за по-малко пари от ремонта на тази си струва. Малко много ми се струват 2300ле за ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Да, не си заслужава. Няма и как да се даде гаранция, че после всичко ще работи. Решиш ли обаче да сменяш автоматика с ръчна скоростна кутия пак ще ти излезе същите пари. 

Добре, няма ли примерно вариант да се купи кутия втора ръка? Знам, че по автоморгите има, сега в какво състояние са не може да се гарантира, но ще излезе със сигурност по-евтино, отколкото ремонта. Пак няма гаранция, но може да се спестят едни 1000 лева. Ако излезе и читава кутия, направо ще е на късмет. Иначе за сега мога ли да сменя маслото на автоматика и поне да "удължа" животеца малко у него? Да се кара поне още 1-2 години така с тая кутия? 

преди 1 минута, ice_lion__01 написа:

Често срещан проблем при повечето автоматични скоростни кутии. Вероятно е от износване от много километри. Ако намерите рециклирана кутия за по-малко пари от ремонта на тази си струва. Малко много ми се струват 2300ле за ремонт.

Абсолютно и аз мисля, че са много парички това. Иначе може ли да ми препоръчате място откъдето мога да си закупя такава кутия подобна? Или някой специалист да ми препоръчате? Те до колкото ми казаха в Джемини-4 в кв.Република кутията била японска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, TheFallenOne написа:

Добре, няма ли примерно вариант да се купи кутия втора ръка? Знам, че по автоморгите има, сега в какво състояние са не може да се гарантира, но ще излезе със сигурност по-евтино, отколкото ремонта. Пак няма гаранция, но може да се спестят едни 1000 лева. Ако излезе и читава кутия, направо ще е на късмет. Иначе за сега мога ли да сменя маслото на автоматика и поне да "удължа" животеца малко у него? Да се кара поне още 1-2 години така с тая кутия? 

Абсолютно и аз мисля, че са много парички това. Иначе може ли да ми препоръчате място откъдето мога да си закупя такава кутия подобна? Или някой специалист да ми препоръчате? 

Има вариант, но кой може да ти гарантира че е наред и след 5 дни няма да се появи същия проблем? А и проблем с кутията няма. Има проблем с електрониката. Грубо казано мозъкът следи на коя предавка караш и се грижи по магистралите да се впръсква нужното количество малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, TheFallenOne написа:

Тук (Варна) момчетата ги познавам, но.....за шкода...съмнявам се да се навият да цепят кутия. Абсолютния минимум е 2000 лв - само за цепене, без ремонт 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Има вариант, но кой може да ти гарантира че е наред и след 5 дни няма да се появи същия проблем? А и проблем с кутията няма. Има проблем с електрониката. Грубо казано мозъкът следи на коя предавка караш и се грижи по магистралите да се впръсква нужното количество малко. 

Хмм. Точно в серзизът ми казаха, че проблем с електрониката няма. А с механиката по скоро. Той направи подробна компютърна диагностика на кутията и не изписа никакви грешки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Тук (Варна) момчетата ги познавам, но.....за шкода...съмнявам се да се навият да цепят кутия. Абсолютния минимум е 2000 лв - само за цепене, без ремонт 

За каквато и да е кола няма да се навият. При моя познат е Audi A6. И там се иска едно 2500 до 3500 лева.

току-що, insec написа:

Нищо, че е Шкода - пусни тема във форума на баварците.

И какво ще стане като пусне тема там??? 

Хмм. Точно в серзизът ми казаха, че проблем с електрониката няма. А с механиката по скоро. Той направи подробна компютърна диагностика на кутията и не изписа никакви грешки. 

Според теб мозъкът на кутията какво е - Механика или електроника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

И какво ще стане като пусне тема там??? 

Ще получи всичката информация, на куп. :Д - сервизи, цени, телефони, вариянти, от морги, на старо, внос и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, insec написа:

Ще получи всичката информация, на куп. :Д - сервизи, цени, телефони, вариянти, от морги, на старо, внос и прочие.

Това, което му казваме е същото. Даже там могат и да го изплашат с още по-големи цени. Но като иска да пита. Прав си!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето координати на момчетата. Имай в предвид, че цени в сайта няма - крайна цена дават след диагностика. Колата се кара при тях цяла - не само кутията. Диагностиката е между 1500 - 2000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Той ако мине с 600 лева трябва да черпи.

С 1600 ако мине, пак трябва да черпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй с ръчка. 

Под път и над път ги има, евтини са частите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал каква е кутията - DSG или нещо друго. Май е твоя случай

Резюме сваля се капака и се проверява за стружки. Ако ги има - върви към ремонт. Ако не - се прави пълна смяна на маслото както е показано. Смяна само на 3 - 4 литра нищо не решава - вътре има поне 2 пъти по толкова гняс. Добре е да се прави от специалисти, които знаят за какво става дума. Другите са дърводелци с теслата - обезкостяват те откъм финанси. Сигурно и предишните са сменили само 1/3 за "по-тънко" или икономия. Обърнете внимание на последната минута на клипа и обясненията.

Глупостите, написани от другите не искам да ги коментирам. Чупете си телевизорите, телефоните, компютрите И ги сменяйте с нови при всеки ремонт, поне са евтини. Някой може и да ви бие за по-скъпите неща. Да не дава господ да сте лекари, ще напълните гробищата с трупове. Или ще ошушкате хората с трансплантации? В страната на слепите и едноокият е цар.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е 09M - 6 степенна. Иначе не знам какво да правя вече, тука ми натресоха бати нещата. Ще сменим маслото първо да видим дали ще се оправи. Ако не или се продава или се заменя кутията. Тъпото е, че колата е взета през 3 месеца и сега да се продава, това е уникална кола. Уж колите от Швейцария са били с добра "репутация" - явно не. 

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен цитат на последен пост! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...