Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

(1) как изказваш присъда, тествал си само няколко игри... >разочарование< в 5 от 8 теста: 3 от тях с еднакъв енджин, силно предпочита интел и това е обективно? ... на никой не му дреме за енджина, но е лесно да пуснем бенчове на 3 assasins creed-а и Metro с минимални кадри, за да отсъдим, че интелите са разочарование... разшири тестваните игри, резултатите от 25 процента (във Far Cry , къде другаде) ще станат средно 5-10%

(2) минимални кадри защо не включи? диповете...истинско разочарование: колко процента са 8фпс (8700К) от 30фпс (3600Х)..., става жалко за сините

(3) - излязоха статии, тестове , помагат за ограничените бенчове, които са ти под ръка (1):  https://www.techspot.com/review/1897-ryzen-5-ryzen-9-core-i9-gaming-scaling/

(4)- резюмирам пак: не се съмнявам, че с 9700к се гейми малко по-добре, не отричам, отричам, че с 2070супер това ще се забележи от средния юзър в голямата сбирщина игри... особено ако не седи да мери всеки фрейм... и отричам генерализацията, че Zen2 са казано плоско: зле за игри. - Едно е да падат малко от интелите, друго да са зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече ти правиш точно обратното . 

преди 43 минути, arestant написа:

от 25 процента (във Far Cry , къде другаде) ще станат средно 5-10%

Докажи ми го как ще станат ? Аз пък твърдя , че е невъзможно.

как изказваш присъда, тествал си само няколко игри... >разочарование< в 5 от 8 теста: 3 от тях с еднакъв енджин

Ами покажи ми твои тестове в 28 заглавия , не в 8. Не от youtuba, моля те.  Нямам записани тестовете на всички заглавия които съм направил. Това е причината да показвам каквото мога/имам.  Ако ти имаш по-богат набор тестове, сподели го.

минимални кадри защо не включи? диповете...истинско разочарование: да смятаме ли колко процента са 8фпс (8700К) от 30фпс (3600Х)..., става жалко за сините

Моля те, разгледай подробно , а не изборно всички тестове. Сметни и минималните, помолих те по-горе. НО ги сметни от извадката с резултатите, която аз направих. Клокнат райзен срещу клокнат интел + клокнати видео карти за да е по-коректно . И двата процесора съм ги изцелил на максимума в рамките на допустимите безопасни волтажи. Първия толкоз си и може.  При такава разлика в средните не мога да приема аргумента ти. Особено като/ако направиш извадката и при минималните. 

За мен е зле да се предлага процесор за 1000лв за FHD гейминг при положение , че един 9600KF(~400лв, алтернативен на 8600К) ще е равен и вероятно на не малко места по-бърз от него .  В това отношение казвам , че е зле 3900Х. Дай да не си преиначаваме думите. Говоря конкретно за ситуацията тук ! 

edit:

Има един много важен момент , който пропускаш . На far cry поредицата и на други бенчове си има определени особености , които вероятно не знаеш , освен ако не въртял многократно въпросните тестове.  Давам ти пример от NEW DAWN  сцената с хеликоптера. На всеки първи бенч се получава огромен дроп в кадрите точно на това място , независимо дали тестваш с интел или райзен процеаор. Направил съм извадка на най-добрия резултат на всяко едно CPU и това е причината някъде да виждаш по-ниски минимални , както е в конкретната ситуация. Ако там съм получил най-добър резултат /frames rendered/, значи този тест съм счел за най-правилно да споделя . Всеки 2-ри, 3-ти, 5-ти тест на същата сцена , дропа го НЯМА. Това е и причината да не смятам за коректно смятането минималните кадри във всеки тест , при положение че от 10-15 броя завъртания на бенча , точно на този съм получил най-добър резултат.  Навсякъде минималните на райзена са по-ниски от тези на интел и колкото и да ти се иска няма да получиш желаното подобрение в тяхна полза освен , ако не направиш специален подбор в тяхна (zen2) полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- е приеми , че са малко игрите.. 8: 3 с един енджин и 2 само бенч с точки... не те критикувам, но така си е

... не е youtube, techspot(hardware unboxed) е достоверен източник

- всичко разгледах, сметнах минимални, средни и макс... споделих го.. довечера ще сметна пак с процесорите, които искаш

- актуален 6ядрен или 8 ядрен е достатъчен за игри, но обсъждаме хай енд процесори, защото авторът това искаше... 9900К е 3 пъти по скъп от 9600К, а малко по-бърз в гейминг ,правилно?

...както много пъти споделих: не съм предлагал компютър с единствен- цел игри... и човекът си каза, не е хардкор играч.. затова на амд заложих, които ти обяви за зле в игрите... ако наистина беше хардкор щяхме да слагаме по-силно видео на място на процесори от 1100 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече , темата се разводни твърде много.  Мисля да спра до тук. Ти изложи своите доводи , аз също моите.  Така може да си спорим вечно.  Нека човека си прецени сам .  Мерак с пари се гаси в крайна сметка.  Аз не смятам за оправдани нито парите за 3900Х , нито тези за 9900К. Пак казвам , щом иска FHD да играе , спокойно може да си вземе и по-евтин процесор 3600Х, 9600KF , а да инвестира разликата в парите в друго направление. Варианти много. Аз също следя с интерес hardware unboxed , Gamers Nexux и още няколко канала, които считам за достоверни.  Виждал съм техните тестове както и при какви условия/настройки/клок и т.н. са направени, така че те разбирам напълно какво имаш предвид.  Спирам да пиша по темата , защото смятам , че от тук на сетне  не допринасяме с нищо за решението на автора.  

Иначе помолих вчера моя приятел да ми даде за няколко дни неговия 3700Х или поне 3900Х за да ги развъртя малко в нас и да видя по-подробно какво ще е положението .  Мислех да го тествам по-специално в комбинация с 2080Ти на 2К, но ме заинтригува живо какво ще покаже на и FHD . Ако случайно се навие , обещавам да споделя още резултати , ако не тук , то в някоя отделна тема.

Успех на автора и хубав ден на всички.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-всички ще се радваме да видим тестовете колега, като обсъждаме в добрия тон ни е готино... успех с компютъра Енрико :))).. и да му се радваш преди всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...