Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

insec

Икономиката на соца - с факти!!!

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Michigan111 написа:

От тез всичките май само Царя и Василев нямаше да ги хване 😂

Проблемът е, че искате да разгледате всичките 30 години в 2-3 изречения, което няма как да стане. Бойко ми даваш за пример, при нормален преход дали се сещаш до къде щеше да стигне Бойко в обществения живот?  Явно имаш някакъв тик срещу думата лустрация,  но реалността е, че държавите които я проведоха се оправят, а ние тъпчем на едно място.  

Айде пак отначало... мерси но ще пропусна. Тва са Мирови номера.

Само ще ти припомня, че Доган влезе в политиката като човек преследван от комунистическата власт. Кошлуков също. :D  Oня де бил в затвора за вицове. 🤣

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, _Belial_ написа:

Нагла лъжа!!! Прехода в България беше режисиран изцяло от САЩ и Сорос! Особено след 1997 а година.

Знам, знам. Не пипайте БКП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, A.com написа:

Знам, знам. Не пипайте БКП.

БКП я няма отдавна, пипайте я колкото си искате. Само да ви кажа под секрет, че пипате нещо друго. Ма щом ви харесва, пипайте го кво ся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Айде пак отначало... мерси но ще пропусна. Тва са Мирови номера.

Ами както желаеш. 

Но кажи ми нещо друго, като се създаваше СДС, големите "антикомунисти" като правиха митинги, щяха ли според теб хората да ги подкрепят ако знаеха, че това са всъщност партийни отрочета, някои направо тежки комунисти?  Нашия преход е изкривен още съвсем в началото,  така е и до днес.  Невежеството на народа е причината и липсата на информация. 

Като излезе да ти говори Петър Берон за демокрация и ценности, да знаеш, че ти говори агент на ДС от 69та година,  а не да му лъсне досието 20 години по късно,  като се е обърнала каруцата. Щото повечето от СДС бяха такива. Пак такива създадоха и ДПС и другите партийки.  За създаването на ДПС може учебник да се напише за ДС сценариите по които се случи, защото БГ турците първоначално бяха се обединили около Илия Минев,  преди агент Сава да поведе хорото.  

Хората обаче тези неща нямаше как да ги знаят. Аз така ги виждам нещата - като излезе някой да ти говори и да ти обяснява,  да знаеш кой наистина ти говори,  а не да си блажено невеж за това колко тома доноси е написал големия демократ.  

В крайна сметка с лъжци и хамелеони в политиката - толкова. 

преди 4 минути, _Belial_ написа:

БКП я няма отдавна

Я, кога я закриха? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Костов всички знаеха какъв е, а той беше една от водещите фигури в СДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _Belial_ написа:

Дали знаеха? 

Хората знаеха само,че нямат хляб.  А идеята на прехода е да не се стига до такива като Костов.  

И иначе за него и Желю каза, че дори за членството в СДС е тичал да пита жена си 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _Belial_ написа:

...и е назначил стотици ченгета около 2001 г. https://www.tvevropa.com/2018/02/v-perioda-1997-2001-g-pravitelstvoto-na-kostov-e-naznachilo-chengeta-vav-vlastta/

Мислим , не ? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Дали знаеха? 

Хората знаеха само,че нямат хляб.  А идеята на прехода е да не се стига до такива като Костов.  

И иначе за него и Желю каза, че дори за членството в СДС е тичал да пита жена си 😂

Знаеха че е един от тези дето си хвърлиха партийните книжки, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, _Belial_ написа:

Нагла лъжа!!! Прехода в България беше режисиран изцяло от САЩ и Сорос! Особено след 1997 а година.

КАкто казаха по горе... "не пипайте БКП" :) :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

КАкто казаха по горе... "не пипайте БКП" :) :)  

Нали ви казах да пипате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Michigan111 написа:

Хората обаче тези неща нямаше как да ги знаят. Аз така ги виждам нещата - като излезе някой да ти говори и да ти обяснява,  да знаеш кой наистина ти говори,  а не да си блажено невеж за това колко тома доноси е написал големия демократ.  

В крайна сметка с лъжци и хамелеони в политиката - толкова. 

Да, това е един от многото видове лустрация. Някъде им забраниха тотално да участват, другаде просто казаха - ако искате да участвате в политиката и управлението, кажете си сами какви сте и какво сте правили, пък хората да преценят.

При нас никакви абсолютно варианти на тази забранена дума "лустрация" нямаше. И няма да има де... ще си имаме министри с картончета и разни с явни и не толкова явни зависимости, дето ги виждаме когато във формажорни обстоятелства им "дръпнат ръчката". Като оня със златното пръстче... или когато трябва да прелетят самолети на "матушката"....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно клипче от оня ден за соц икономиката, който иска да гледа  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тва е! Кат развалена грамофонна плоча е бай Мирчо програмиста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Michigan111 написа:

Едно клипче от оня ден за соц икономиката, който иска да гледа  

Е точно цоциалистите няма да го погледнат дори :)

Иначе няма нещо  което да не съм чувал, може би само някои моменти като това че купонната система е била до 53-та , а 60 и някоя режима със закон засекретява макроикономическите показатели.

т.е. можем да кажем че официалното лъгане е почнало от около 60-та.

Или за статистиката , която разбира се, не е оповестявана - че убийствата са били по 20-300, че трудовите злополуки са били 500 човека годишно загинали. / сещам се и за 1000-та жертви от катастрофи при 4 пъти по малко автомобили/

Или това че в Белене са били погребани  още през соца 1 млрд лв. Именно погребани. Не ми се смята вече какво и за колко ще строим... :)  

Как се е фрмирал дълга също е мн просто и разбираемо обяснено. За доларовите заеми,  отделно за  рублите в СИВ и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.02.2020 г. в 22:39, sky1 написа:

Хубавите стоки са се пазарували с долари в корекомите. 

Обаче чудно - всички имаха долари и бонове за Кореком? ;)

Ако слушате ще ви кажа как се купуваха дънки Super Rifle!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Знаеха че е един от тези дето си хвърлиха партийните книжки, да.

Няма как да са го знаели,  Радуле, Костов партийна книжка не е имал.  Технически е кандидатствал в партията, но член на БКП не е бил никога, но силно зависим - да. Както и всички около него.  А за възгледите му мисля Филипов го беше обяснил добре в тази, или в другата тема. 

преди 41 минути, miro20 написа:

Как се е фрмирал дълга също е мн просто и разбираемо обяснено. За доларовите заеми,  отделно за  рублите в СИВ и т.н.

Всъщност обясняват и още нещо интересно - как са източвани предприятията още преди 10 ти ноември.  Тая тактика, с фирми на входа и изхода, много хора знаят че се е правела,  но че още по соца се  е правело почти никой не знае. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...