Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Лаптопа ми възпроизвежда някои клипове с по-силен звук, други с много слаб и не може нищо да се чуе. Има ли начин тези по-тихите да бъдат усилени ? Уиндоус 10 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, закачаш му външни говорители с усилвател и усилваш колкото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно ! Чувал съм, че има някакви програми за усилване ! В тази посока ми е мисълта !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://chrome.google.com/webstore/detail/volume-booster/ejkiikneibegknkgimmihdpcbcedgmpo/related

Иначе, аз ползвам DFX Audio Enhancer... версия 11.112 ... която може да се намери в българската забранена за Германия зона... хехе

Тази програма вече е преименувана на:  https://www.fxsound.com/ И може да се пробва 7 дни безплатно, иначе е 40 долара... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, [email protected] написа:

https://chrome.google.com/webstore/detail/volume-booster/ejkiikneibegknkgimmihdpcbcedgmpo/related

Иначе, аз ползвам DFX Audio Enhancer... версия 11.112 ... която може да се намери в българската забранена за Германия зона... хехе

Тази програма вече е преименувана на:  https://www.fxsound.com/ И може да се пробва 7 дни безплатно, иначе е 40 долара... :)

В замунда я има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито има информация какво и с какъв плеър гледаш, нито за хардуера. Как очакваш да ти се отговори нормално? Пробвай с media player classic - options - internal filters/audio switcher - има отметка за нормализиране на звука и boost.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не използвай подобни програми, защото ще си съсипеш говорителите. Вземи си едни външни колонки с усилвател ( има ги и за 60 лева ) или някоя блутут колона и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Нито има информация какво и с какъв плеър гледаш, нито за хардуера. Как очакваш да ти се отговори нормално? Пробвай с media player classic - options - internal filters/audio switcher - има отметка за нормализиране на звука и boost.

Аз, ако разбирах от хардуер и софтуер, нямаше да питам тук ! Благодаря все пак ! 😏

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Стоян Дамянов написа:

Аз, ако разбирах от хардуер и софтуер, нямаше да питам тук ! Благодаря все пак ! 😏

По добро от външни колони няма. Както ти е казано по горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има прекрасен безплатен инструмент за повдигане на звука:
https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/
За тихи аудио пътеки:
https://manual.audacityteam.org/man/normalize.html

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

По добро от външни колони няма. Както ти е казано по горе.

Добре. Разбрах. Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да разбираш от хардуер, в случая става въпрос за софтуера. Дал съм ти решение, имаш и други. Виж в настройките на плеъра, който ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.letasoft.com/sound-booster-download/

трябва да се има предвид, че силните звуци, не се усилват, а се изкривяват
много силен ефект, при много слаб звук
760610547_Bitmap.jpg.4d094e44e28973c9920a0cc2536cda25.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За промяна в движение (на живо) - Volume Normalizer Master но е с пробен приод.
volume-normalizer-master-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Не използвай подобни програми, защото ще си съсипеш говорителите. Вземи си едни външни колонки с усилвател ( има ги и за 60 лева ) или някоя блутут колона и си готов.

Полезно предупреждение. Все пак, ако поправи самите аудио потоци, нищо не рискува.

преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

VLC Player - 200% сила на звука.

Точно това чупеше говорителите на някои лаптопи. Така че бих избягвал. Проблемът тък е че има "боклук" на входа, а да се поправи съвсем на изхода е рисковано и излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Melmak ® написа:

Точно това чупеше говорителите на някои лаптопи

DELL, отказваха гаранция при ползване на такъв софтуер
но в интернет има много онлайн видео, което е с изключително ниски нива на звук и софтуера който съм посочил в предишен пост, помага
друг е въпроса, че някой разсеян потребител може да усили звука, точно когато не е необходимо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, дръндю написа:

но в интернет има много онлайн видео, което е с изключително ниски нива на звук

Точно затова реших да коментирам - защото се случва и при мен. На контент или повечето сериали не различавам ясно какво се говори. А на други дори е прекалено силен звукът. Между другото, още не съм намерил прилично решение. Но аз не ползвам Windows, така че съм в малко по-различна категория.

преди 20 минути, дръндю написа:

и софтуера който съм посочил в предишен пост, помага
друг е въпроса, че някой разсеян потребител може да усили звука, точно когато не е необходимо

Проблемът е комплексен. Защото има много канали, ефекти. На места може да е тихо, другаде прекалено силно. В някои случаи обикновената нормализация не помага.

Изкривявания бих казал че е ОК да има - в крайна сметка софтуерът трябва да отреже "джангъра" по някакъв начин. Съвсем друг е въпросът дали това става по адекватен начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Melmak ® написа:

На контент или повечето сериали не различавам ясно какво се говори.

Пробвай да извадиш говор с еквалайзер. На мен обикновено ми се получава.
В момента в YT гледам едно видео с леко кофти звук:

Snap23.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

...друг е въпроса, че някой разсеян потребител може да усили звука, точно когато не е необходимо

Стават и такива грешки, а моята звукова карта така и не разбрах що се прецака, трябва да ходя да питам някоя врачка.

-------------------

Иначе и аз имам едно видео, свалено от сайта на една телевизия и е тихо, тихо ... егати некадърниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Белгиеца написа:

Стават и такива грешки, а моята звукова карта така и не разбрах що се прецака, трябва да ходя да питам някоя врачка.

-------------------

Иначе и аз имам едно видео, свалено от сайта на една телевизия и е тихо, тихо ... егати некадърниците.

Такъв си "специалист" пък да не знаеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Белгиеца написа:

що се прецака

Щот си ползвал офазен поялник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Щот си ползвал офазен поялник

Освен това е ремонтирал при включен компютър и работеща аудио карта, професионалист е Белгиеца, признал съм го, а никога вината не е в него. 

преди 22 часа, Стоян Дамянов написа:

Лаптопа ми възпроизвежда някои клипове с по-силен звук, други с много слаб и не може нищо да се чуе. Има ли начин тези по-тихите да бъдат усилени ? Уиндоус 10 .

Освен всичко изброено до тук като решение на проблема ще вметна, че всеки НЧУ има своите си възможности, ако повдигнеш входния аудио сигнал ще изкривява звука, има риск от повреда на говорителите ако се усилва до крайно положение, а може да дефектира и крайния усилвател. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FusE написа:

Освен това е ремонтирал при включен компютър и работеща аудио карта, професионалист е Белгиеца, признал съм го, а никога вината не е в него. 

И факир е Белгиеца сканира с принтери :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...