Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Мнението на специалиста - вирусолог!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Би трябвало при преболедувалите да се появи имунитет срещу вируса, обаче с  този короновирус не е точно така, и пак може да се разболеят.

При не по малко от 14% от оздавелите, вируса се появява отново . Никак не е малко.

https://www.bbc.com/russian/features-52039562?at_custom4=3FEB94A8-6EB0-11EA-A2A7-AE034844363C&at_custom2=facebook_page&at_custom3=BBC+News+Russian&at_custom1=link&at_campaign=64&at_medium=custom7&fbclid=IwAR3SpuLSPD7BkjDEsacgsX9csu_0f-P3QF6vEiCq38VRyZXuocau2DxZ5s0&fbclid=IwAR2CcLS-dmuckMcSfviDHVFWku2JgTW4dZdaOipprjiqZHk8fwPUbBOjkWU

преди 35 минути, _Belial_ написа:

Аааа, най- антирускта медия изскача с изказвания на евродепутати, коментиращи не с какво всъщност Русия помага, а нейните задни цели. Найс.

За помощта на ЕС: "Ние помагаме много, но никой не го забелязва“. Егати бисера! Все си мисля, че ако някой помага много, все някой ще забележи деа...

Знам че за такива като теб най истинските медии са фейкометите бултаймс, гъделнюз, истината.нет , Копейкин, Пасков, и подобни. Съжалявам , но медийната ми хигиена е на противоположно ниво от твоето .

Така и не разбрах, оспорваш ли цитираната информация или само си хейтиш за спорта ?? :)  Риторичен въпрос де...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Знам че за такива като теб най истинските медии са фейкометите бултаймс, гъделнюз, истината.нет , Копейкин, Пасков, и подобни. Съжалявам , но медийната ми хигиена е на противоположно ниво от твоето .

Така и не разбрах, оспорваш ли цитираната информация или само си хейтиш за спорта ?? :)  Риторичен въпрос де...

Дойче веле си е откровено антируска.

Доста се изговори и изписа, че най- опасен е този вирус за старци и въобще хора с понижен имунитет. Аз едва ли съм се сетил за това лекарство пръв и вероятно са опитвали с него да преборват вируса при такива пациенти, но няма никаква информация то да е използвано и какъв е резултата. Става въпрос за Имуновенин. Някога, когато нямаше ваксина за хепатит Б, се използваше за лечение и резултатите не бяха лоши. Тогава беше с друго име- Гамаглобулин. Това дори не е точно лекарство, то е човешки имуноглобулин. Казано най- просто, това е вливане на човешка имунна система (антитела). Използва се при СПИН и доста други заболявания понижаващи имунитета, също и при терапиите след трансплантации. То няма да е толкова ефективно колкото една ваксина например, но винаги оказва влияние върху имунната съпротива на организма, не само при вирусни, но и при бактериални инфекции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, _Belial_ написа:

забравяш една подробност, имунната система на отговаря на вируса и затова се носи толкова дълго без да разбереш, дава отговор вече на щетите причинени от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Без умствен капацитет написа:

a аз твърдя че аз им го пратих с пощенски гълъб

Ама от тия дето летат на хиляди разстояние без презареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, _Belial_ написа:

Доста се изговори и изписа, че най- опасен е този вирус за старци и въобще хора с понижен имунитет. Аз едва ли съм се сетил за това лекарство пръв и вероятно са опитвали с него да преборват вируса при такива пациенти, но няма никаква информация то да е използвано и какъв е резултата. Става въпрос за Имуновенин. Някога, когато нямаше ваксина за хепатит Б, се използваше за лечение и резултатите не бяха лоши. Тогава беше с друго име- Гамаглобулин. Това дори не е точно лекарство, то е човешки имуноглобулин. Казано най- просто, това е вливане на човешка имунна система (антитела). Използва се при СПИН и доста други заболявания понижаващи имунитета, също и при терапиите след трансплантации. То няма да е толкова ефективно колкото една ваксина например, но винаги оказва влияние върху имунната съпротива на организма, не само при вирусни, но и при бактериални инфекции.

Преди 50 години децата ми често боледуваха, и детската лекарка им беше инжектирала "Гамаглобулин" .Някои практикуваха и инжектиране мускулно на кръв от родител със същата цел.

Живи и здрави са!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

забравяш една подробност, имунната система на отговаря на вируса и затова се носи толкова дълго без да разбереш, дава отговор вече на щетите причинени от него

Имунната система със сигурност отговаря на вируса щом има излекувани!!! Дори при СПИН имунната система отговаря на вируса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pifi Pedolino написа:

Ама от тия дето летат на хиляди разстояние без презареждане.

да, само какац да кълват зърно, но не се върна - гаднярите са ми го изяли - в траур съм

преди 5 минути, _Belial_ написа:

Имунната система със сигурност отговаря на вируса щом има излекувани!!! Дори при СПИН имунната система отговаря на вируса!

така като мисля, ти спомена СПИН а казаха че вируса е подобен по някои неща

значе ако те наливат венозно с течности - е възможно да го обезсилиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, dedidi написа:

Преди 50 години децата ми често боледуваха, и детската лекарка им беше инжектирала "Гамаглобулин" .Някои практикуваха и инжектиране мускулно на кръв от родител със същата цел.

Живи и здрави са!

И на мен като дете са ми били гамаглобулин, точно срещу хепатит. Това сегашното Имуновенин не се бие мускулно, а се влива със система в кръвта. Не знам защо, вероятно така започва да действа по- бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа, простотията е вредна за околните, за носителя си е безопасна. Ако е в интернет де, иначе си носи сериозен риск от нараняване и е особено опасна за зъбите, Здрави зъби падат за секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер интересна карта! При подходящо мащабиране, се забелязва, че най-големите червени петна са в силно развитите държави. За Китай и САЩ, статистиките са разбити по провинции и градове, но това са две от най-поразените страни. По-неразвитите страни, дори в Африка, показват по-малък брой заразени... Интересна корелация. Ако статистиката е вярна де...

https://coronavirus.jhu.edu/map.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Дойче веле е световно доказано обективна  медия. Това че отразява неща които не са в интерес на рашистките ви полюции  е друга тема

Да споменавам ли за ен-ти път че ти нищо от цитираното от мен не опровергаваш  ??

Щото и не можеш де.

преди 22 минути, _Belial_ написа:

Мдааа, простотията е вредна за околните, за носителя си е безопасна. Ако е в интернет де, иначе си носи сериозен риск от нараняване и е особено опасна за зъбите, Здрави зъби падат за секунди.

Така е. Такива като теб отдавна да са ги наритали /буквално и болезнено физически / :) 

преди 48 минути, dedidi написа:

Преди 50 години децата ми често боледуваха, и

Ако преди 50г . децата ти са боледували и инжектирали това, то ти сега си на около 80 ? 

Жив и здрав да си чиче :) 

И се пази ...

преди 48 минути, _Belial_ написа:

Не е сигурно колко са излекувани. Цитирах по горе 14% показва симптоми и реагират положително  и след "излекуване" и след поредица отрицателни тестове! 

Да го кажем по ясно ... този гъвкав вирус може да е по опасен и от спин.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Да споменавам ли за ен-ти път че ти нищо от цитираното от мен не опровергаваш  ??

Няма нужда да го опровергавам. То само се опровергава, трябва само да го прочетеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Няма нужда да го опровергавам. То само се опровергава, трябва само да го прочетеш.

Пак нищо конкретно и само празни приказки :) 

зеро, ноль.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, miro20 написа:

Не е сигурно колко са излекувани. Цитирах по горе 14% показва симптоми и реагират положително  и след "излекуване" и след поредица отрицателни тестове! 

Няма тайни за тебе в никоя област. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

СПИН е болест, която може да съсипе здраво тяло. Какво общо има с този вирус, който здравите хора може и да не усетят, че са го преболедували?

Малииии, а сега като отшуми медийния интерес и лъсне истината, че управляващите са съсипали икономиката, използвали са ситуацията за политически дивиденти, прокарали са противоконституционните си закони, докато панировката гледа турски сериали с български герои, и те ще се засрамят и ще си признаят, че са вдигнали панаир? НЕ! Ще кажат "добре, че бяхме ние, иначе щяхте да измрете от тоя невиждан вирус"! И народа ще се хвърли да им целува крака...

Ехх, къде са гръцките трагикомици, да увековечат тази драма, а тя ще си остане един фарс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Myanmar написа:

СПИН е болест, която може да съсипе здраво тяло. Какво общо има с този вирус, който здравите хора може и да не усетят, че са го преболедували?

казаха че нещо си там се променяло като на ХИВ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся да ви върна малко към реалността. Министрите и негово великоджипие БокоВеликолепния дариха по илядо лева на социално слаби семейство....по илядо лева дариха.

Чудя им се как така не им хрумна да дарят цялата си заплата и да минат неплатен отпуск. ДеПУтатТките също да се откажат от охрана , от автомобили , да пуснат хората да си приберат у дома при близките и да се грижат за тях. Що пък и да не участват в разни благотворителни акции в помощ на социално слаби...и т.н.

Велики са с тия илядо лева дарени .... 

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Без умствен капацитет написа:

казаха че нещо си там се променяло като на ХИВ

"Нещо си там". Да, убеди ме.

В общи линии едни хора излъгаха, че "нещо си там" не можело да се нареди и това е доказателство, че интелект го е наредил. Същите хора обясняват, че живота не може да се зароди и е нужен интелект за да създаде Земята и всичко. Ама всичките лъжат. И са маскари.

преди 16 минути, nikssi написа:

Велики са с тия илядо лева дарени .... 

Евтина реклама. Правиш геноцид над населението, продаваш му бъдещето с консесии обслужващи личния джоб и чужди държави, и хвърляш джобни за имидж.

преди 2 часа, Богатир написа:

Мнението на специалиста - вирусолог!

Повтарят всичко, което писах в тази тема. Не, че нещо, ама... аз нали ви казах haha.png

До четвъртата минута го гледам и ВСИЧКО, което казаха, съм го написал в тази тема. Чак е плашещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, _Belial_ написа:

Чудесно. Иди сега да обясниш на шапкарите какво е алгоритъм.

Точно това е грешката че турихме шапкари начело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

комунист хейтър

ти сега нема да му придиряш на дедо ти Стефан. Той още си говори с Маркс, така че ... :)

И няма да се заяждате с него - от кайсия е падал като малък , та смилете се над изстрадалата душа.. - дето ви намига от аватара. 

преди 36 минути, Myanmar написа:

което казаха, съм го написал в тази тема

ма само чакате и си търсите нещо, дето да ви е в съзвучие с фантазиите.

Тия линкове - от фейса, нали стана ясно че фейса,... и фейка... са си много близки не само по звучене.

По тоя линк - най-вече е един закоравял искрено пишещ... От най-искрените... :) Тоя млад ... "вирусолог" в клипа - е най-известния, най-умния, най-пичовския - шъ знайти...

Освен това е "ТОП". Още от заглавието на клипчето стават ясни и посланията и... за кой таргет са насочени.

Аман от популистки фейкове, и такива "ТОПаджии"-революционери и идеалисти-фантазьори, дето още не са преживели своя тийн-бунтарски пубертет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Myanmar написа:

Евтина реклама. Правиш геноцид над населението, продаваш му бъдещето с консесии обслужващи личния джоб и чужди държави, и хвърляш джобни за имидж.

Повтарят всичко, което писах в тази тема. Не, че нещо, ама... аз нали ви казах haha.png

До четвъртата минута го гледам и ВСИЧКО, което казаха, съм го написал в тази тема. Чак е плашещо...

Те и италианците така говориха преди месец,  сега друга песен пеят...

И англетата бяха надъхани, че ще го преболедуват като грипче,  ама пък кралицата избяга... 

Та, тез неща да се правеха само в България,  да разбера ... ама то Китай, Сащ, ЕС, Русия също приема нещата на сериозно.

Друг е проблема с този вирус,  не знам защо не искате да го разберете.  Никой не знае какво следва след него, оставя ли последици за оганизма,  не оставя ли.  Само като се върнете назад във времето и видите какви мерки предприе Китай,  трябва да ви стане ясно, че не е обикновено вирусче, очевидно има нещо, което ни спестяват.  Заради едното грипче китайците такива блокади нямаше да налагат.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Michigan111 написа:

Те и италианците така говориха преди месец,  сега друга песен пеят

Аз си помислих, че ги мразиш комунистите. Ти на чия страна си бре ? Ясно е, че е сравнително лек грип. Не само италианците и англичаните, в целия свят говореха така. Ако наистина си антикомунист, щеше да си спомниш, че и нашия генерал с лампазите говореше така. И най важното, казваха истината. Преди, а не сега.

Сега защо се отметнаха от истината и почнаха да лъжат като червени комунисти и да изкарват обикновен грип по страшен от чума, сами трябва да намерим отговора. Най вероятно искат да ни натресат световен комунизъм. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, _ramus_ написа:

...

Оф, без малко да те опровергая, ама като видях кой си и си сетих, че не си заслужава усилието.

Зарежи кой е казал нещо. Провери какво е казал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...