Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, by_chechi написа:

Много араби и азиатци им се натресахо напоследък . Ашладисват се , сиреч генно се модифицират.... :lol6:

Големите заможни фамилии, които според едни данни...чел съм го преди 6-8 години, не допускат изобщо чужда кръв. Тези фамилии според тази публикация тогава са към 50000 и с около 4 милиона хора, а сега дявол знае колко са? Никой не пуска парите. Тачър на времето се опита да им сложи закон, но не успя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 27,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Радул

2650

• miro20

2219

• Реджеп Иведик

1857

• Myanmar

1758

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая какафония е тотална истерия и паника?   

Абе специалистите патолози от целия свят казват, че няма нито един починал от ковид 19, наш Миро пак се изправя като тели пред майка си 

Новина бомба!  В сряда здравният министър Костадин Ангелов ще внесне доклад в Министерски съвет за удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на септември. Някой да се е съмняв

Публикувани изображения

преди 9 часа, miro20 написа:

Тошев, стига се излага. Всеки път сам се закопаваш и си риеш фекалиите.

Разбира се че е в мн. число медицИ . Защото освен доцентката по вирусология Глоб, началничка в държавния какъв там беше институт по вирусология, която наричаш " еднодневка дето да привлече внимание" , цитирал съм и едно от последните интервюта на Мутафчийски, където също казва  "мутация"  а не щам.

Същото казва и още един който за теб най вероятно е също еднодневка - проф.Балтов, шефа на Пирогов

https://zonanews.bg/zdraveopazvane/prof-baltov-oshte-ne-sme-potvardili-na-100-za-noviya-shtam-po-skoro-govorim-za-mutatsiya

То бива мазохизъм да се самоизлагаш, ама дори с толкова известни и лесно проверими неща да спориш е уникално самозакопаване.

Такаааа. Я да видим кой се излага, кой се самозакопава и кой си рие във фекалиите (тук ключовата дума е "самозакопава")

От линка който си дал:

Цитат

Със стария щам 10 могат да заразят 7. Новият щам е по-агресивен и ще измести стария. Клиничната картина обаче не е по-тежка", добави проф. Балтов.

Май пак прочете само заглавието, нали :lol6:

Майтапчийски казва, че ВСЕ ОЩЕ не е нов щам. Не казва НЕ СЪЩЕСТВУВА нов щам, както ти се опитваш да извъртиш думите му. А за Майтапчийски знаем че каза и че Короната не е по-опасна от обикновения грип. Нали помниш, или искаш клипчето? Толкова по въпроса за компетентността на коремния хирург относно вирусите като цяло. И какво ти остана сега? Да не би да е пак само онази търсеща медийно внимание докторка? Някой друг?

Ето ти само първия резултат от Тубата, където професор Христова - заместник директор на "Национален център по заразни и паразитни болести" казва буквално:

Цитат

тук се говори за група щамове, които имат доста на брой мутации във протеина на шипчетата

Ще спреш ли да се излагаш, или да скролна надолу по резултатите от Тубата и да те направя за смях?

И като се заговорихме за Майтапчийски, да взема да те питам - защо ми даваш за пример такъв лъжец?!? Сам казваш, че има:

преди 9 часа, miro20 написа:

Но както съм ви повтарял многократно, има страни които правят на всички аутопсии и ясно разделят кой е починал ОТ коронавирус, кой СЪС коронавирус но от друго, кой с какви "придружаващи заболявания" е бил или не е бил, по възраст,  и т.н.

а в България нямаме и един такъв случай. Генерала ни лъже най-откровено, че щом някой е починал и има симптоми (дори не е нужно да има положителен PCR, нужни са само симптомите) значи е умрял от Ковид. Та на неговите думи ли се уповаваш?

Айде сега пак се покрий за два дена от форума, докато си изринеш фекалиите с които си покрит до ушите, и после ела да ти се посмеем още:hit:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivottoshev написа:

Генерала ни лъже най-откровено, че щом някой е починал и има симптоми (дори не е нужно да има положителен PCR, нужни са само симптомите) значи е умрял от Ковид. Та на неговите думи ли се уповаваш?

Айде сега пак се покрий за два дена от форума, докато си изринеш фекалиите с които си покрит до ушите, и после ела да ти се посмеем още:hit:

Аз бих предложил една сделка на тоя "генерал". Нека броим всички умрели със симптоми за умрели от коронавирус. В замяна на това, ще броим всички умрели, които са ваксинирани, за умрели от ваксината. Да видим от кое се мре по- яко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Радул написа:

Аз бих предложил една сделка на тоя "генерал". Нека броим всички умрели със симптоми за умрели от коронавирус. В замяна на това, ще броим всички умрели, които са ваксинирани, за умрели от ваксината. Да видим от кое се мре по- яко.

И ще получим вълна от мирковци - умрели от страх в мазетата. Те и сега са на ръба, пък ако им отнемеш единствената надежда за живот а именно боцкането, няма да ни стигнат чувалите за трупове, в които да ги прибираме .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радул написа:

like2.png

преди 1 час, ivottoshev написа:

няма да ни стигнат чувалите за трупове,

Вие разбрахте ли защо пенсионерите ги пускат до 11:30 ч. в БИЛА? В остатъка от деня им събират труповете по улиците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Myanmar написа:

Вие разбрахте ли защо пенсионерите ги пускат до 11:30 ч. в БИЛА? В остатъка от деня им събират труповете по улиците.

Ако са умрели с коронавирус. Ако са умрели след ваксиниране... ма те си бяха на една прозявка живот. Погребете си ги. Виждаш ли как се обръща палачинката? Когато нормалните им обясняваха, че тези умиращи от корона са на една въздишка живот, получаваха твърдения, че без короната можели още 10- 20 години. Е господа? Кои са фашистите? Щото след ваксината, получават 16 дни. И вече не ги горят в крематориуми...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После, къде били труповете и жертвите по време на нацизъма. Ето нагледно продължават да се изгарят хора. Свидетели сте и съм на режима на нацистите и техните издевателства, проучвания на хора. 
Историята се повтаря, имаме и министерство на пропагандата.... Изгарят се книги, спират се или блокирват друго мнение от медиите, заклеймяват ги че са против режима и са иди..оти, конспиратори, невежи...

https://trafficnews.bg/plovdiv-obshtestvo/krematoriumat-plovdiv-raboti-palni-oboroti-grobnite-mesta-198066/

http://www.bta.bg/bg/c/CV/id/2338691

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ivottoshev написа:

Майтапчийски казва, че ВСЕ ОЩЕ не е нов щам. Не казва НЕ СЪЩЕСТВУВА нов щам, както ти се опитваш да извъртиш думите му.

Кой е казал "не съществува" ???  :)

Вадиш медийни общи изказвания за "щам" , като винаги пулмолози медици и др уточняват че това за което става въпрос в момента , тази мутация от Англия, ВСЕ  ОЩЕ няма характеристики на щам.

:hush:

Ето ти само първия резултат от Тубата, където професор Христова - заместник директор на "Национален център по заразни и паразитни болести" казва буквално:

Иначе са известни над 4 000 мутации на вируса. За което говори и още един директор професор , който според теб сигурно търси "медийни изяви"  :)

Затова пък ще ти цитирам шефа на замдиректорката Христова - директора на центъра по заразни и паразитни болести :

https://www.bgdnes.bg/Article/9410099

Мутации. Пак казвам, бъркаш медийните интервюта с популярно название на "щам" , с това което всъщност все още не е щам. Затова и както казват - ваксините действат и върху новите мутации

Нов щам се говори например при грип-а , заради които грипни ЩАМОВЕ а не мутации, грипните ваксини не дейсват винаги и е необходима нова ваксина всеки нов сезон

Нямам никакви проблеми каквито ти имаш. Толкова си свикнал да се къпеш във фекалиите си че чак не се усещаш вече :)

ПАк стана за смях. :)

преди 11 часа, ivottoshev написа:

И ще получим вълна от мирковци - умрели от страх в мазетата.

Тези които най много са паникьосани и страхливи са именно такива като теб :)

Нито аз, нито някой друг ваш опонент не съм видял  каквито и да е признаци на страх или паника :)

Нося си маската където трябва , дезинфекцирам си на входовете на магазините и всичко си е 6.

А вие треперете и се гърчете  с конспирациите си :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.01.2021 г. в 19:21, miro20 написа:

Чети какво цитираш де :

. CONCLUSIONS: Despite shortcomings in design and reporting of most trials, we would still recommend healthcare workers use facial masks

т.е. каквото и аз казвам - препоръчват

Чета, внимателно чета и чак тогава си позволявам да занимавам публиката.

https://www.researchgate.net/publication/340292562_Physical_interventions_to_interrupt_or_reduce_the_spread_of_respiratory_viruses_Part_1_-_Face_masks_eye_protection_and_person_distancing_systematic_review_and_meta-analysis

Интересно защо от всичките останали изречения в този труд цитираш само това?

Не знам ти доколко си чел този материал, но е много странно 15 учени от известни университети да си направят труда да изследват повече от 100 научни статии по въпроса, да дадат извода си, че маските и мерките за обществен арест не спират  и не влияят на разпрастранението на респираторните вируси (ковид-вирусът е такъв)... и накрая да дадат едно изречение в пълно противоречие с изводите си.

Също "странно"е, че първия път, когато прочетох този труд, това изречение го нямаше. После то се появи в края на раздела CONCLUSIONS, през един ред от същественото тяло, а сега е качено в началото му, като местото му не е там по логика, ако въобще има логика в това изречение.

Но логика има! Натиснали са изречението да бъде включено господарите, твоите господари, чието кученце си и ти, тези, които държат хляба и ножа. Натиснали са ако не авторите, то редакцията на този световен сайт за научни публикации.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдиш, че професор Балтов е казал, че това не е щам, и в подкрепа на думите си даваш статия в която пише:

Цитат

Със стария щам 10 могат да заразят 7. Новият щам е по-агресивен и ще измести стария. Клиничната картина обаче не е по-тежка", добави проф. Балтов.

Кой сега се е овъртял в собствените си фекалии?:lol6:

Твърдиш, че Кантарджиев казва, че това не е щам и че не трябва да вярваме на журналистите... и в подкрепа на думите си даваш статия писана от журналист пък аз ти давам клип с думи, които излизат от собствената му уста:

Кой сега се оказа омазан във фекалии, а?:lol6:

преди 2 часа, miro20 написа:

Вадиш медийни общи изказвания за "щам" , като винаги пулмолози медици и др уточняват че това за което става въпрос в момента , тази мутация от Англия, ВСЕ  ОЩЕ няма характеристики на щам....  За което говори и още един директор професор , който според теб сигурно търси "медийни изяви"  ....

Така с общи приказки можеш да се измъкнеш пред някой като овцата. Аз обаче вече четвърти път те питам кои са тези пулмолози, медици, директори и професори, а ти освен онази търсещата медийна слава лекарка, други не показа. 

Кой се въргаля във фекалии, а?:lol6:

преди 2 часа, miro20 написа:

Тези които най много са паникьосани и страхливи са именно такива като теб :)

Нито аз, нито някой друг ваш опонент не съм видял  каквито и да е признаци на страх или паника :)

А кой броеше труповете? Аз ли?

И кой чрез лъжа се опитваше да докара броя на починалите до над сто за денонощие, само защото го е страх да не е следващият в списъка и чрез тази лъжа се опита да манипулира колкото се може повече хора да се уплашат като него и да си седят в мазетата, та да не би случайно някой от тях да успее да го зарази? Аз ли?:hit:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.01.2021 г. в 13:47, andreygg написа:

Ще си сигурна докато корона вируса не хване теб или твой близък. Тогава друга песен ще запееш.

Колко още да чакаме? Скоро ще стане година...

В близкия ми кръг, включващ роднини, приятели и познати, няма.

В работата – двама: едната го изкара като грип у дома, като на 80-годишната ѝ майка, с която живеят, няма нищо, а другият го изкара в "Пирогов", като го държаха там две седмици, след като вече беше здрав, да точат Здравната каса явно.

Това прави около 250 човека, с които имам контакт и върху които имам ежедневен поглед. Два леки случая СЪС, но надали ОТ коронавирусавия грип.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ivottoshev написа:

Кой се въргаля във фекалии, а?:lol6:

Ти кой .

Спекулираш с това че пред медии се говори популистки за "щам", като винаги после се уточнява че е "мутация" :)

преди 3 часа, ivottoshev написа:

А кой броеше труповете? Аз ли?

И кой чрез лъжа се опитваше да докара броя на починалите до над сто за денонощие, само защото го е страх да не е следващият в списъка и чрез тази лъжа се опита да манипулира колкото се може повече хора да се уплашат като него и да си седят в мазетата, та да не би случайно някой от тях да успее да го зарази? Аз ли?

Сега се скъсвате да ми цитирате колко трупа имало "след ваксиниране" без въобще да е доказана подобна връзка.

Това че те дразни официалната ПОТВЪРДЕНА статистика която излиза  за починали ОТ КОРИНАВИРУС си е твой проблем :)

Все пак това е темата и е хубаво да се знае. Особенно когато вируса удря именно лекарите, дето от началото на годината за 1 седмица бяха починали 4-ма.

Аз не се паникьосвам от това, дори напротив - ще ви го напомням всеки път когато си пеете фейк простотиите за "лека настинка" , вирус нямало бла бла бла

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, miro20 написа:

Спекулираш с това че пред медии се говори популистки за "щам", като винаги после се уточнява че е "мутация"

Е, това ли намери да изтропаш за да не излезеш оакан? Че професори, доценти, академици, обикновени лекари, членове на НОЩ, министрърът на здравеопазването и тн. заради популизма говорели пред медиите че това е щам, ама иначе на уше помежду си говорели за мутация:lol6: В безсилието си да докажеш че си прав, стигна до там да измисляш оправдания, които дори и пред Овцата няма да минат.

Баце, осъзнай се. Толкова си се оакал, че почнах да се опасявам да не би някак си през монитора ми да вземе да доплува от твоята воня

преди 19 минути, miro20 написа:

Това че те дразни официалната ПОТВЪРДЕНА статистика която излиза  за починали ОТ КОРИНАВИРУС си е твой проблем :)

За която статистика министърчето каза, че в нея са влючени и стари данни, а не е реалният брой починали за конкретната дата. Или официалната статистика лъже, или министърчето. Кое от двете е лъжа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най жалко за младите жени 20-30 годишни

покрай маските не могат да ги забележат

и мола не работи

не могат   да се продадат качествено

докато свърши пандемията ще побелеят и сбърчкат

лоша работа 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ivottoshev написа:

Е, това ли намери да изтропаш за да не излезеш оакан? Че професори, доценти, академици, обикновени лекари, членове на НОЩ, министрърът на здравеопазването и тн. заради популизма говорели пред медиите че това е щам, ама иначе на уше помежду си говорели за мутация:lol6: В безсилието си да докажеш че си прав, стигна до там да измисляш оправдания, които дори и пред Овцата няма да минат.

Баце, осъзнай се. Толкова си се оакал, че почнах да се опасявам да не би някак си през монитора ми да вземе да доплува от твоята воня

За която статистика министърчето каза, че в нея са влючени и стари данни, а не е реалният брой починали за конкретната дата. Или официалната статистика лъже, или министърчето. Кое от двете е лъжа?

Гърчи се. :)  Показах ясно за какъв щам или мутация става въпрос, и то от най високи светила на нашата медицина.

За официалните данни пак не те разбирам . Това че не ти харесват, не ги прави неистински. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Генадий 35 годишен написа:

Това е плюс за "по-незабележимите", които могат да се лансират покрай фереджетата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Генадий 35 годишен написа:

най жалко за младите жени 20-30 годишни

и мола не работи

не могат   да се продадат качествено

докато свърши пандемията ще побелеят и сбърчкат

лоша работа 

Тук продавачките или продавачите са без маски. Само клиентите са с маска. 
Не само те всички работещи. Шофьори, продавачи, служители всички са без маски. Всички работещи са без маска.

Преди няколко месеца всички бяхме без маска. Въпреки короната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, miro20 написа:

Гърчи се. :)  Показах ясно за какъв щам или мутация става въпрос, и то от най високи светила на нашата медицина.

Какво показа, смешко? Статия за шефа на Пирогов, на която беше прочел само заглавието, а в нея се казва точно обратното на това което ти твърдиш и статия за Кантарджиев, която оборих с клипче с думите излизащи от неговата уста. Нещо друго да си показал? 

преди 41 минути, miro20 написа:

За официалните данни пак не те разбирам . Това че не ти харесват, не ги прави неистински. :) 

Значи данните са истински и всичките тези хора са починали на тази дата? Добре, но министърчето лично каза по ТВ-то, че това са данни включващи и починали от предишни дни. Искаш да кажеш, че министърчето лъже? Ама само за това ли лъже или по принцип си е лъжец, на който не може да се вярва?

Ти защо подкрепяш правителство, в чиито редици има министри - лъжци? Да не би да е защото и ти си лъжец и сте си лика-прилика?

Гърч, Шаро!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този етап, при неясни рефлекси и постфактуми на новосъздадените ваксини, те са само удобен инструмент за пропаганда и логистика на властващите политически конюнктури, без оглед цвета им в отделните държави. Иначе дали едни пари ще бъдат "усвоени" и "разпределени" чрез бяла, сива и бембяна икономика, светла или сенчеста, е без никакво значение. От значение е мащаба, крупността на процесите, възможността да си в основата им и да ги произвеждаш, а не само да ги потребяваш. Затова ваксините са само фрагмент от играта на големите в днешната конкретна обстановка на противопоставяне и преразпределение на сфери и влияние. Отдавна то не е в посока Русия-Америка, защото неолибералния финансов модел си е напълно идентичен и Русия играе същата игра. Проблемът е Китай - Америка и сблъсъкът на производствен (национални държави и социални политики) с финансов (неолиберализъм, технологии, финансии и банки) капитал. Един мини-модел на този сблъсък отдавна наблюдаваме и в самия ЕС - в противопоставянето на интереси и социални политики на отделните държави с неолибералния център в Брюксел. В т.см. Европа е особена структура, а разединението й е логичен резултат от капиталовия сблъсък - хартийки и стоки.Ето - ваксините. В момента има две одобрени и една не. Познайте, далновидното ни правителство на коя е заложило с 5 милиона бройки... И тук не става въпрос за здраве и ефективност в борбата с Короната, а до интереси и финансова и политическа логистика и опазване на власт. Естествено ще поръчаме от най-евтината, неодобрена и най-неефективна ваксина, в производството на която обаче е намесен "нашия партиен интерес" - маститата учредителка на ГЕРБ - Зоя Паунова - изп. директор на "Астра Зенека - България", чиято щерка е също евродепутат от "нашите", прочула се със смешната си пропаганда за величието на непогрешимата власт и блестящата ни красива и суперевропейска столица.

Зачитат се двата линка и отговора на въпроса ЗАЩО е пред очите ни!

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31052187.html

https://www.astrazeneca.bg/

Ако щете се ваксинирайте, но бъдете умни, драги съфорумци и гласувайте! Няма значение за кого - стига да не е системен играч от познатите ни във властта. Политическата криза е ясна, като част от тоталната криза на държавата. Ще преминем така или иначе, дори с цената на ежегодни избори, и ваксинации, но поне малко ще се приближим към нормалния модел на социална и демократична Европа, в която да оставим децата си по-спокойно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Генадий 35 годишен написа:

язък за мацките че праиха патешки джуки

Да започнат да си наливат силикон по цицuте и задни-цицuте, та да им личи:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване