Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

А едва ли искат точно това и то преди изборите...

Аз на това разчитам. Иначе 90% щяха да станат задължителни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Hristo52 написа:

Абсолютно вярно!

Четох го в  Le Figaro. В Франция една такава маска е 5 евро и са задължителни!

Не знам как е при франсетата, но някъде четох, може би тук, извадка от наше законово положение, че при налагане на мерки за населението този, който ги налага, то ест правителството, трябва да ги обезпечи административно и материално. То ест ако налагат носене на маски, трабва да ти ги обезпечат.

преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Никой не спори затова. Нали съм писал, че не са медицински изделия! Нося ги, защото не искам да ме глобят и по никаква друга причина. Хайде да четем преди да пишем нападки, а?

Моля за извинение, помислих, че си от адептите маскари. Но не те нападнах много, де. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, extreme_b_c_d написа:

То ест ако налагат носене на маски, трабва да ти ги обезпечат.

Ти вярваш ли в това? Трябвало поне 4 броя маски на ден...48 лв.дневно за маски...22 работни дни месечно по 48 лв са 1056 лв.месечно за задължителните маски...(2112 лв.в нашия, българския случай) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....Всички (управляващи) са се умопобъркали... ! :(

Не ги замеряйте с яйца и развалени домати , бре ! Плюйте ги ! Плюнката е най-заразителна ....! Тъпотата - също ! :lol6:

И сакън , да не дишате ! Вирусът по въздуха ходи....:lol6:

......................

" Газ , чорапи , ръкавици ! " - който го знае . Вирус/невирус - светът на там отива...! :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Hristo52 написа:

Ти вярваш ли в това? Трябвало поне 4 броя маски на ден...48 лв.дневно за маски...22 работни дни месечно по 48 лв са 1056 лв.месечно за задължителните маски...(2112 лв.в нашия, българския случай) 

Хъм...

Виж, че ще дадат половин милиард за ненужни, а може би и вредни ваксини, та защо да не дадат на маскопроизводителите? Мощни парични лобита, затворили кръга банки-пропаганда-заеми-банки, а управляващите са им кукли на конци. Пак ще е на наш гръб, а и на гърба на следващото поколение/я. Властоимащите не им пука, развяват си куйрука с милиардни заеми на чужд гръб (а те са и кражби от народа, разхищение) и даже се тупат по гърдите като спасители. Спасители от нищо, казвам аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, extreme_b_c_d написа:

Хъм...

Виж, че ще дадат половин милиард за ненужни, а може би и вредни ваксини, та защо да не дадат на маскопроизводителите? Мощни парични лобита, затворили кръга банки-пропаганда-заеми-банки, а управляващите са им кукли на конци. Пак ще е на наш гръб, а и на гърба на следващото поколение/я. Властоимащите не им пука, развяват си куйрука с милиардни заеми на чужд гръб (а те са и кражби от народа, разхищение) и даже се тупат по гърдите като спасители. Спасители от нищо, казвам аз.

Малко допълнение :

Който може да мисли - да мисли кои и защо са най-богати ! :nono:

Само един факт да спомена - всички в челната 10-ка (с едно-две изключения) , са все бивши и настоящи империи.... !:nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм очаквал, че тази тема така бързо ще набъбне до над 1000 страници. Видях всякакви коментари - от глобална конспирация и Страшен Съд до ефективността на ваксините до възмущения спрямо предприеманите от българското правителство мерки. 

Не мога да разбера защо всеки си е в някакъв собствен филм и категорично отказва да се опита да гледа на нещата обективно и прагматично. Да приемем, че всичко е глобална конспирация, маските са задължителни, за да може олигарх X да си "продава парцалчетата" и ваксините не работят, даже напротив - вредят. А да, и вирусът не се знае дали изобщо съществува. Тия, които умират, са задължително с придружаващи заболявания.

Добре, българино, надхитри системата, не им вярваш на маскарите... и сега какво?

Не съм експерт с медицинско образование, но мога да използвам някаква базова рационалност и да видя как ваксинираните (двама на брой в моето семейство) са с три пъти повече изградени антитела от тези, които са изкарали вируса тежко. Също така мога да преценя как "тия с придружаващите заболявания" щяха да продължат да си живеят с последните ако не беше този вирус.

А да. Идват и избори. Там се решава, кой ще си "тества" мерките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Sydie написа:

Не съм експерт с медицинско образование, но мога да използвам някаква базова рационалност и да видя как ваксинираните (двама на брой в моето семейство) са с три пъти повече изградени антитела от тези, които са изкарали вируса тежко. Също така мога да преценя как "тия с придружаващите заболявания" щяха да продължат да си живеят с последните ако не беше този вирус.

Как се забелязва това? По-розави и по-щастливи ли са ваксинираните със своето тройно количество антитела?

Г-н/жа модератор, опасно е за организма да има три пъти повече антитела от "нормалното". Това клони към самоизяждане или самоотравяне  на организма. Антителата действат с химични отрови на микро ниво, микро количества и с пряко насочване срещу единицата на "врага" – водороден прекис, цианиди, хлорни окиси и други химически оръжия.

Между другото, опасно ми се струва да споря с модератор/ка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, extreme_b_c_d написа:

Как се забелязва това? По-розави и по-щастливи ли са ваксинираните със своето тройно количество антитела?

Г-н/жа модератор, опасно е за организма да има три пъти повече антитела от "нормалното". Това клони към самоизяждане или самоотравяне  на организма. Антителата действат с химични отрови на микро ниво, микро количества и с пряко насочване срещу единицата на "врага" – водороден прекис, цианиди, хлорни окиси и други химически оръжия.

Между другото, опасно ми се струва да споря с модератор/ка.

Драги г-н/г-жо потребител, нямам права в този раздел, а дори и да имах - не бих инхибирал правото да изразявате своето мнение.

Много бих искал да подкрепите изказването си в случая с данни, които сочат, че обсъденото количество антитела действително са твърде много по отношение на COVID-19. Отворен съм към всякакъв вид дискусия, подкрепена с доказателства. 

Разбира се, ваксинациите за момента са на доброволен и приоритетен принцип. Каква алтернатива ще предложите за хората от първа линия като например медицински персонал, ако приемем твърдението, че ваксината "отравя организма с изграждането на прекалено много антитела"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доц. Мангъров: Нещата у нас ще приключат, преди да се натуткаме с ваксините

Цитат
Трябва да си направим сметка колко ваксини ни трябват, защото вирусът няма да ни чака, той ще си върви. Опасявам се, че когато дойдат всичките ваксини, една значителна част от тях най-вероятно ще се окажат излишни. Епидемиологично недоразумение е правенето на антигенни тестове на учителите. Напълно безсмислено е. Хвърлят се средства на вятъра.

Това заяви пред Българското национално радио доц. Атанас Мангъров, началник на COVID отделението в Инфекциозната болница в столицата.

“Това си е инфекция като всяка друга, нова. Вече доста хора я изкараха. Тя ще продължава, докато поне 70% от хората я прекарат, за да се получи т.нар. "колективен имунитет", посочи Мангъров.

Няма сериозен натиск в отделението за болни от COVID-19 стана ясно от думите на Мангъров. Към днешна дата от всички 90 легла са заети 7. Сериозен натиск е имало в периода ноември-декември.

“Но никога не съм се чувствал, а и моите колеги, никога не сме мислили, че правим нещо изключително, че сме някакви мъченици на медицината…”, посочи Мангъров.

Той изрази скептицизъм относно откриването на лекарство срещу инфекцията в обозримото бъдеще. 

“По начало вирусите се лекуват трудно. Най-големи постижения има в лечението на HIV, но и там нещата не са доведени до край. COVID, който е нещо по-краткотрайно и не толкова опасно, колкото HIV, вероятно ще си остане без лечение още доста време”, обясни Мангъров. 

"За новия щам се казва, че той не предизвиква тежко заболяване. В същото време се казва, че той дава по-висока смъртност. По-висок литеритет – това е точната дума. Това са две взаимно изключващи се понятия. Казват също, че ваксините действали както срещу стария, така и срещу новия щам. Което идва да ни покаже, че тези два щама имат един и същ антигенен строеж. И хора, които са прекарали стария щам, не се разболяват от новия щам. При положение че този нов щам се разпространява много бързо, ако вече е дошъл в страната, той много бързо ще довърши това, което старият щам започна. И аз мисля, че нещата ще приключат много преди ние да се натуткаме с ваксините”, смята Мангъров.

Ще приключи, но се опасявам, че ще измислят нови, още по-опасни щамове, за да продължат да ни манипулират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Sydie написа:

Разбира се, ваксинациите за момента са на доброволен и приоритетен принцип. Каква алтернатива ще предложите за хората от първа линия като например медицински персонал, ако приемем твърдението, че ваксината "отравя организма с изграждането на прекалено много антитела"?

Аз пък не мога да разбера защо хората на първа линия трябва да се ваксинират. Щом са на първа линия, това означава, че вирусът първо през тях ще мине, а пикът отмина и това означава, че вече имат имунитет. Просто ваксините много се забавиха и се обезсмислят за тях. По-добре е да дадат тия ваксини на хора, които през цялото време са се криели, не са пазарували, не са използвали градски транспорт, не са се виждали с хора и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Sydie написа:

Много бих искал да подкрепите изказването си в случая с данни, които сочат, че обсъденото количество антитела действително са твърде много по отношение на COVID-19. Отворен съм към всякакъв вид дискусия, подкрепена с доказателства.

Госпожице,

няма "твърде много антитела" само относно един от хилядите врагове, с които постоянно и цял живот се бори имунната система.

Госпожице, приемете – за ваше добро – че мозъчните способности и обучение на вашето поколение ви правят по-зле и от животните.

Прочее, отговорите получихте от други сползватели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Sydie написа:

.....ваксинираните (двама на брой в моето семейство) са с три пъти повече изградени антитела....

Ако не си ваксиниран , ти как оцеля ? Провери ли си анти-телата ? От къде се взеха ?........:)

Щото аз си ги имам още от преди ваксините...:)....и не съм разбрал от къде ги имам...:lol6:.

Хам невежи , хем наивници ! :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, extreme_b_c_d написа:

Госпожице,

няма "твърде много антитела" само относно един от хилядите врагове, с които постоянно и цял живот се бори имунната система.

Госпожице, приемете – за ваше добро – че мозъчните способности и обучение на вашето поколение ви правят по-зле и от животните.

Прочее, отговорите получихте от други сползватели.

Искрено се забавлявам с назидателния тон, с който си мислите, че демонстрирате някакво интелектуално превъзходство. Не сме вече в соц-а, свиквайте, че има и други гледища.

преди 24 минути, by_chechi написа:

Ако не си ваксиниран , ти как оцеля ? Провери ли си анти-телата ? От къде се взеха ?........:)

Щото аз си ги имам още от преди ваксините...:)....и не съм разбрал от къде ги имам...:lol6:.

Хам невежи , хем наивници ! :nono:

Къде съм казал, че без ваксина хората не оцеляват? Напротив, наясно съм с ниската смъртност и съвсем не смятам, че вирусът е толкова опасен заради нея. Ествествено е, че изкаралите болестта хора също ще са развили някакъв имунитет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Богатите стават по-богати, а бедните по-бедни.

Копирано от https://www.dotbg.bg/article/9429204 © www.dotbg.bg

Нови данни от Федералния резерв на САЩ - изчерпателен анализ на финансовото състояние на американците за първата половина на 2020 г. - показват поразителни неравенства въз основа на раса, възраст и класа. Докато общото богатство на най-богатите - 1% от американците - е 34,2 трилиона долара, комбинираното богатство на най-бедните 50% от населението на страната - приблизително 165 000 000 души - е само 2,08 трилиона долара. Или 1,9% от всички активи на американските домакинства.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/analysis/analiz-bogatite-stavat-po-bogati-a-bednite-po-bedni-zaradi-pandemijata-v-sasht-news_1507808.html
© Actualno.com

Унищожение и атака  на средната класа. Или ще си беден или богат.

Сигурно се борят за 90 процента бедни и 10 процента богати.

Или както казва Гьобелс

https://bg.wikiquote.org/wiki/Йозеф_Гьобелс

Днешната английска система за управление е всъщност прикрита зад маската демокрация – плутокрация. В Англия се опитват да дадат вид като че ли народът управлява, а всъщност управлява капиталът в най-широкия смисъл на тази дума: едрите земевладелци, собствениците на богати мини, банкерите и евреите. В техни ръце е Англия и цялата Британска империя. Пред народа, като с вълшебна шапка, те си служат с демократични залъгалки, като парламент, избори, свобода на мнението и на личността, свобода на словото и други подобни. Обаче те самите определят как и кой да си служи с тези залъгалки. 

преди 5 часа, Sydie написа:

Изобщо не съм очаквал, че тази тема така бързо ще набъбне до над 1000 страници. Видях всякакви коментари - от глобална конспирация и Страшен Съд до ефективността на ваксините до възмущения спрямо предприеманите от българското правителство мерки. 

Не мога да разбера защо всеки си е в някакъв собствен филм и категорично отказва да се опита да гледа на нещата обективно и прагматично. Да приемем, че всичко е глобална конспирация, маските са задължителни, за да може олигарх X да си "продава парцалчетата" и ваксините не работят, даже напротив - вредят. А да, и вирусът не се знае дали изобщо съществува. Тия, които умират, са задължително с придружаващи заболявания.

Добре, българино, надхитри системата, не им вярваш на маскарите... и сега какво?

Хората са добре информирани и икономиката трябва да върви. Това затваряне нищо не помага. Вирусите си мутират, ходят си където си искат вирусите. Защо ли? Защото границите и полетите не бяха спрени.

Всеки си продължава да си пътува и да разнася вирусите. От ЮАР, от Китай, от САЩ, От Германия, от Великобритания мутациите... Никаква полза. Трябваше границите да бъдат затворени и да кажем първите дни и всичко друго. Докато хората свикнат със заплахата. Те първите 6 месеца всички в магазина без маски, без дистанция изкупиха всичко. Разнасяха вируса и сред градския транспорт. После се сетиха да направят тежък уж лоукдаун. След като хората идваха от почивката от Ибица, от Тирол, от не знам си къде.

После, да кажем  по етапно да се разхлабват мерките след като вече знаят за опасността хората. Повечето не са глупави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Sydie написа:

мн добре казано.

Не би трябвало изборите да са критерий, а да е надпартийна обща държавна позиция , независимо от политически пристрастия.

преди 12 часа, Hristo52 написа:

Хаха! Пак мръсна комунистическа провокация!

Каква ваксина бихте си поставили, ако всички са достъпни?

209003751_3333-1.jpg.df6759dbd8907094c20d6ad65309fc45.jpg

За мен по е важно мнението на запознати с технологиите и ваксините, хора , като например :

https://offnews.bg/interviu/prof-kiurkchiev-bih-si-postavil-rnk-vaksina-zashtoto-e-revoliutcia-743710.html

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/mutafchiyski-do-kraya-na-2021-g-shte-razpolagame-s-12-mln-vaksini

Тези 40% от горната картинка, запознати ли са че.. цитирам :

Цитат

На въпрос дали руската ваксина ще бъде одобрена на европейския пазар той коментира, че са подадени документи и се очакват резултати. По думите му обаче за нея се знаят много малко неща и все още няма кратка характеристика.

:giggle1:

Просто политиката, субективизма и масираната фейк кампания по темата си оказват своето влияние. И това не е в полза на разумния избор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боко краде и далаверства като за последно. От копче направи мечка за едното лично облагодетелстване. Не се налапа - то не бяха манипулирани резултати, то не беше отказ за отчетност, то не бяха фалшифицирани резултати, то не бяха подкупи и "субсидии" в интерес на изкривяване на статистиката, то не бяха липсващи данни. А резултата е същия, като и да не беше изговорил един тон глупости - хората го изкараха, слабите умряха, помощ нямаше, отчаяние и страх съсипа българите и запълни ежедневието им.

Кот можа - направи!

Лъсна, че здравната система не може да се справи с нищо, както и че с нищо не се подпомага да се развива.

Скоро отчаяни болници не са правили кампании за набиране на одеяла и спирт за отделенията, трябва да го броим за успех на правителството.

преди 16 минути, miro20 написа:

Не би трябвало изборите да са критерий, а да е надпартийна обща държавна позиция , независимо от политически пристрастия.

Тюхо, тюхо, тюхо, да не те чуе Боко и да ти спре кранчето.

преди 3 часа, acnekt написа:

После, да кажем  по етапно да се разхлабват мерките след като вече знаят за опасността хората. Повечето не са глупави.

Какво като знаят. И да не знаят какъвто е риска преди, такъв е и сега. И това със стягането и разхлабването е такава тъпотия, че даже няма да коментирам........ храна за медии и гавра с народа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

136983968_203562984805504_45630255380758

Цитат

Честито на глупаците, 127 умрели от ваксината в САЩ! Над 40 000 случая на увреждания и странични вредни ефекти! Забележете - информацията е ОФИЦИАЛНА - от регистъра на U.S. Department of Health and Human Services (HHS) (Американското здравно министерство). А колко още случая НЕ са въведени в регистъра по разни причини, можем само да предполагаме!😑

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега като чета във месинджъра, какви лекарства дават в България. Ужас. 

Кортизон, антистенокардин, антибиотици.. Какви са тези работи?

Сърце се лекува, тромбози ли, дихателни пътища ли? Кое? Ужас.

В България 3 млн вече са имали контакт с корона. Няма нужда от ваксини.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/infektsionist-mezhdu-2-5-i-3-miliona-balgari-veche-sa-se-sreshtnali-s-koronavirusa

Между 2,5 и 3 милиона българи (или около 45% от населението на страната) вече са се срещнали с коронавируса. Това съобщи пред "Труд" д-р Трифон Вълков от Инфекциозна болница - София, подчертавайки, че заключенията са лично негови. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Радул написа:

Честито на глупаците, 127 умрели от ваксината в САЩ! Над 40 000 случая на увреждания и странични вредни ефекти! Забележете - информацията е ОФИЦИАЛНА - от регистъра на U.S. Department of Health and Human Services (HHS) (Американското здравно министерство). А колко още случая НЕ са въведени в регистъра по разни причини, можем само да предполагаме!

Я дай като за глупаци линк да погледнем ? Ама не картинка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Тука гледам все още се спазва традицията, на разконспираторите някой друг да им свърши работата. Те ->

https://vaers.hhs.gov/eSubDownload/index.jsp?fn=2020VAERSSYMPTOMS.csv&fbclid%3DIWAR11OBath

пък за разбирането на данните от тази статистика, предпочитам да ги оставя да се измъчват от неистовите истерични страхове, които тормозят всеки един наивен глупак. Някъде даже срещнах, че целта била с тази ваксина да се избият към седем милиарда човека 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, insec написа:

Тука гледам все още се спазва традицията, на разконспираторите някой друг да им свърши работата. Те ->

https://vaers.hhs.gov/eSubDownload/index.jsp?fn=2020VAERSSYMPTOMS.csv&fbclid%3DIWAR11OBath

пък за разбирането на данните от тази статистика, предпочитам да ги оставя да се измъчват от неистовите истерични страхове, които тормозят всеки един наивен глупак. Някъде даже срещнах, че целта била с тази ваксина да се избият към седем милиарда човека 🤣

И какво разбра от този файл ?

Аз никъде не видях данни за починали 127 човека от ваксина за/срещу/ коронавирус  нито за 40 433 случая

От файла виждам че са събрани оплаквания  най вероятно за 2020 г .

само че ваксинацията в САЩ започна към края на декември , като разрешението бе взето в средата.

Масов достъп до ваксините там  се очаква дори лятото 2021 :  https://nova.bg/news/view/2020/12/22/309260/ето-кога-американците-ще-имат-масов-достъп-до-ваксина/

:giggle1:

Май някой ви прави на глупаци а ? :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, miro20 написа:

Я като видни глупаци си намерете каквото ви трябва! В картинката има линк, между другото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване