Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

току-що, _Belial_ написа:

Две проби взеха от оня варненец дето всички го наплюха, а той дори не беше се разболял още.

Не съм проследил случая не мога да кажа нищо конкретно за него, казвам каквото съм научил от медиите за тестовете че се правят по два за да е сигурно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Две проби взеха от оня варненец дето всички го наплюха, а той дори не беше се разболял още.

Това добре, ама колко хора е възможно да е заразил? България -Италия - Испания, после София и с влак май до Варна! Ами...за плюене си беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

казвам каквото съм научил от медиите

То си личи, че не осмисляш прочетеното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Реджеп Иведик написа:

То си личи, че не осмисляш прочетеното. 

:offtopic_s:

Прави салатата, че некой вече на втора салата са в борбата с коронавируса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, miro20 написа:

За още по стари рицарски времена е още по зле като средната продължителност на живота е била дори 20-30 г. 

А още по рано 5 - 10 г.

Абе ние да не ядеме доматито с колците ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Myanmar написа:

Като се приемат закони, които противоречат на настоящето законодателство, изземват се човешки права и се нарушава Конституцията, мисля, че е неточно да се говори в бъдеще време.

Защото според мен, това е само началото. И е навсякъде, което е най-обезпокояващо. Айде де, да избягаме на по-хубаво място! Къде? 

Казано е: "Разделяй и владей!" Е разделят ни доста успешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

Това добре, ама колко хора е възможно да е заразил? България -Италия - Испания, после София и с влак май до Варна! Ами...за плюене си беше...

А какво друго да направи? Да се изпари? Телепорта още не е открит, а полетите до Испания са почти всички с прикачване в Бергамо. Питай Райън еър, що полетите до Англия са директни и струват 30 кинта, а до Испания не са и са в пъти по- скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Meri Meri написа:

Защото според мен, това е само началото. И е навсякъде, което е най-обезпокояващо. Айде де, да избягаме на по-хубаво място! Къде? 

Казано е: "Разделяй и владей!" Е разделят ни доста успешно.

Предния път като се срина Дау, с много по малко отсега, за малко да съборят Белия Дом. А сега, Тръмп се пъчи и спасява целокупния американски народ от коронавируса. Предния път, докато вземат решение да напечатат долари, бяха кавги, спорове, кандърми, а сега напечатаха от раз без никой да им птотиворечи, повече от два пъти по голямо количество долари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

А какво друго да направи? Да се изпари? Телепорта още не е открит, а полетите до Испания са почти всички с прикачване в Бергамо. Питай Райън еър, що полетите до Англия са директни и струват 30 кинта, а до Испания не са и са в пъти по- скъпи.

Точно момента е избрал за пътуване....е...и то през Бергамо едно от огнищата на заразата...Понеже имал "много важна" работа... То от такива като него въведоха триста ограничения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

От сезония грип жертвите в Италия били повече(24 981 души за сезон 2016-2017 в Италия), но не съм чул през 2016-2017 на военните да им се налагало да извозват трупове в определени области на Италия, защото цивилните не смогвали.

Емии... GAME OVER. Мисля, че е време балона да се спука.

Коронавирусът е нов и заради това, че хората не са формирали имунитет срещу него следва първата вълна да е най-страшна. А щом нещо, към което имаме имунитет - грипа - се оказва по-страшен, останалото са празни приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, barbuncela написа:

То от такива като него въведоха триста ограничения.

Не е заради него. И ако не е повярвал на лъжите им, защо трябва да е виновен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Хихи, значи всички българи(да приемем, че успеят някак да ги тестват набързо) които не са короновани, ги шутираме да бачкат.  Нищо че сред тях има процент инвалидизирани, нищо че има болни от някоя от другите 13456 вида болести. Щом не е с корона, шут и на полето.

Не е ли по-логично болните да си стоят на легло вкъщи, а всички здрави да излязат "на полето". Щом са здрави, за тях там е безопасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

а всички здрави да излязат

Те точно от здравите ги е страх да не излязат. Особено пък всички, тодос хунтос, и да им подирят сметка задето ги лъжат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Щом са здрави, за тях там е безопасно.

Логично е до момента, в който не прихванат някоя скоросмъртница, щото са излезли. Но то си е риск, още от момента в който човек е заченат. Дали няма да го абортират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Няма да го превърнем, защото вече Е!

Всяко животно знае, че природата е една голяма тоалетна.

Едно куче изтичало до едно дърво и му казало:

- Добре, че те срещнах, щях да се напишкам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

Защото закона е за всички без изключение и се спазва от повярвали или не в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, barbuncela написа:

Точно момента е избрал за пътуване....е...и то през Бергамо едно от огнищата на заразата...Понеже имал "много важна" работа... То от такива като него въведоха триста ограничения.

Имал е някаква работа. Отишъл да я свърши. Това става в момент, когато никъде няма карантина. Дори в Бергамо летището работи! И генерала още смяташе че това е най- обикновен грип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Кафявата чума

Евала, ашкоулсун!

преди 1 час, FusE написа:

когато започнат да измират заболели пред болниците

Аул, Фюзето форсира люти клетви! А в началото уж не пълнеше гащите.

Кафявата чума не прощава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Българина е недисциплиниран! Каквито и да ги говорите! Не излизайте! Отива на разходка в центъра, организира запой , отива на Витоша, Сватба вдига, и т.н. И всеки крещи като Каролев например, че нема нищо подобно! Ограничават ни правата, за задължения не се говори! Бръкни дълбоко в джоба на българина заплаши го със затвор и нещата се оправят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е забавен следния феномен: Имаме човек с рак в последен стадий или пенсионер, който е наркоман от 60 години. Те заболяват от коронавирус и умират. Водят ги жертви на коронавирусът. Обаче те се водят и в статистиката за починали от рак и от наркотици. И какво се получава - три смъртни случая за един умрял човек.

Че то си е лека настинка. Какво да е. Да си видял болни наоколо ?

Не разваляй и ти седянката. Трай си!

преди 54 минути, miro20 написа:

Не знам какво се оплакваме, все пак само допреди няколко столетия средната продължителност на живот е била двойно по малка.

Хуманността е най-големия автогол, който човечеството си е вкарвало. От една страна смъртността от много болести рязко спада. От друга страна мършата се множи, дава поколение и човешкия вид става все по-податлив на болести, все по-слаб физически и не само. Естественият подбор е създал свръхразумът ни. Свръхразумът ни, обримчен с морал, ще прее@е естесвения подбор и ще ни обрече към вид съставен от инвалиди.

преди 45 минути, FusE написа:

Кое право ти отнеха, преди вируса  висеше във форума и сега също? Виж ако спрат нета тогава ще е проблем наистина. 

Моля?? Аз не съм спрял да ходя на работа присъствено. Говоря за правото на придвижване - това е фундаментално човешко право. Живея в областен град и не мога да ида при тези, при които искам, нито те при мен. За това, че ми отнемат правото на конфиденциалност и лично пространство, като си решиха сами, че имат право да ме подслушват, пряко не ме засяга, но е признак за липсваща демокрация в България. А това пряко ме засяга.

преди 44 минути, barbuncela написа:

Ами не съм лекар! А тукашните "специалисти" даже не ги и слушам!

Ами и аз не съм футболен селекционер, ама мога да преценя кога има дузпа и кога е засада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, FusE написа:

Защото закона е за всички без изключение и се спазва от повярвали или не в него.

Е па спазвам я бе. Работата и без тва секна заради тия мерки. Седя си дома и драскам у форума. Иначе кога ще ме видиш в работен ден да съм от сабахлен тука и да боря вируси.  :) Те ся бая хорица се кефят- охааа айляк! Ама само до няколко седмици, като удари калабалъка кота нула, тогава ще разберем кое е по- силно- глада или страха. Не че историята не изобилства от примери и доказателства, ама явно ни е слаба дисциплина или решихме да проверим лично. Ситуацията е доброволна засега и се крепи на съчувствието към възрастните хора, но като дойде глада, всякакви съчувствия се изпаряват... Тогава няма значение колко силно можеш да викаш и колко бързо да говориш, а колко силно можеш да хапеш и колко бързо да бягаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как разбраха, че починалата от инсулт, е имала коронавирус ?

Само питам. Ако генерала ме е излъгал, и аз те лъжа

Трябва да ти се доверя. А когато въведат полицията на мисълта, ще трябва да го повярвам и да бичувам всеки съмняващ се. И една малка приказка дошла от прасчовите скрижали.

Живели си три прасенца в къщичката. Всяка сутрин ходели на работа в свинефермата, вечер се забавлявали с приятели, живеели някак си. Изведнъж обаче почнало да се случва нещо с някои от по-големите прасета. Нашите прасенца не били глупавички. Те знаели за кръговрата на живота и всякакви такива неща.Знаели, че за всяко прасе все някога идва Коледа и знаели, че и за тях ще дойде. Или уж... знаели. Но знаели ли какво се задава.

Дошли свинарите и казали: Има страшна хала навън. Тези прасенца дето се разболяват и умират, тях страшна хала ги мори. Обикаля навън и бушува". Стойте си вкъщи, прасенца, ние ще ви кажем кога може пак да живеете нормално. Минавали дни, минавали седмици. Прасенцата почнали да огладняват и ожадняват. Не можели да разберат какво се случва. При мама-свинка не им давали да ходят и с другите прасенца да се веселят.

"А, чичо, чичо, докога така? Нали в свинефермата трябва да ходим. Искаме да си живеем, както преди".

"Потрайте още малко, мили прасенца. Още само няколко дни или седмици. Месец. Тя халата сама ще си отиде".

Зачакали, а това, за което свинаря разправял не си отивало. Имало ли го, нямало ли го, веш ли го? Па и смееш ли да подложиш на съмнение това, което казва свинаря? Ама че той нали винаги е прав. Не е прасенце, а свинар? Нима ще те лъже. Щяло да се случи чудо и както се появяла от само себе си, така и щяла да си отиде по чудо тая хала невъобразима. Положението на прасенцата ставало лошо. Навсякъде - по телевизия, радио, по прасешкия Интернет, за друго не говорили. Нямало вече забава и разтуха в живота им. Нямала я помията, в която се въргаляли радостно някога. Никаква радост нямало вече. Били забранили радостта с декрет. А имало сметки да се плащат също. Главичките вече ги болели прасенцата от всичко това. Мозъчетата им се размътвали и сякаш халата била влязла вече в малките им главички и бушувала със страшна сила. Започнали да се чудят: коя хала е по-страшна - тази отвън или тази в малките им главички, която напрягала всичките им гънки. Не спирали да ги облъчват със страхотии от прасешкия Интернет, от радиото и откъде ли не. Сметки се трупали, жълъдчетата свършвали, мозъчетата на прасенцата се надували и били толкова благодарни на свинаря, че ги пази от халата отвън. Тя щяла да мине от само себе си. Алгоритмите го казвали, не някой друг. Халата в главичките им... за нея щели да мислят, когато му дойде времето. А то минавало. Току се появявал свинаря по телето и има казвал: още седмичка-двенки, мили мои, месецче най-много. Дайте да видим сега, пък после ще го мислим, тя халата, ей го на - вижте как бушува навън. А нямало значение вече. Халата в главичките им ги била вече превзела, жълъди нямали, само радиото и прасешки интернет вървели. Свинарят бил така добър да им плати тока, за да могат да слушат какво е положението навън. Те залинявали с всеки един ден, докато една сутрин просто си отишли. Халата ги била отнесла. Коя от двете хали - тая в малките им главички или онази отвън, страшната и опасна? Има ли значение наистина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, FusE написа:

Не мисля да водя този спор

Ти не водиш спор. За спор са нужни аргументи. "На средна възраст над 80 години, при средна продължителност на живота в България - 71 години." Къде е спора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китай: Топлото време ограничава коронавируса

Цитат

китайски учени. Дори един градус нагоре в живачния стълб и 1% по-висока влажност значително намаляват разпространението на агресивния вирус.

Екипът учени е изследвал 100 града в Китай и над 40 носители на вируса в период 21-23 януари тази година.

Периодът е точно преди Китайските власти да предприемат строгите мерки срещу разпространението на COVID-19 и е позволил на изследователите да проучат поведението на вируса при нормални обстоятелства без човешка намеса.

В самото начало на пандемията разпространението на COVID-19 е било много по-мащабно в страни с ниски температури като Китай, Корея, Япония и Иран, отколкото в други, с по-високи температури и по-голяма влажност като Малайзия и Сингапур.

Ако учените са на прав път в своите изводи, пролетно-лятното затопляне в северното полукълбо ще помогне на Европа и САЩ по-бързо да се справят с пандемията.

Въпреки резултатите в новото проучване, световната научна мисъл все още е разделена по отношение на това доколкото топлото време може да "убие" COVID-19. Скептиците чертаят мрачни прогнози, че вирусът ще премине естествено като вълна по целия свят, без значение от влажност и температури.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/kitaj-toploto-vreme-ogranichava-koronavirusa-6107109

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На средна възраст над 80 години, при средна продължителност на живота в България - 71 години.

Май пробваш дали кълва на бастун

некъф министър твърдеше, че средната продължителност на живот е 80 и поради тази причина се изисква стаж 40 г
викаше нещо такова -"на 20 започваш работа, на 60 се пенсионираш и 20 години земаш пенсия"
мисла че беше Нейков, ама не съм сигурен
начи, според мен, истината е чей някъде 60, а удобната статистика е 71

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...