Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 8 минути, dedidi написа:

Искаш да кажеш, че САЩ и Англия ваксинираха цялото си население, и тогава започнаха да изнасят ваксини, така ли?

Ако не знаеш , а то очевидно не знаеш, точно  в това бяха обвинявани въпросните че са изкупили първи ваксините , вероятно и на по високи цени за да привлекат компаниите.

Тия дни сигурно си пропуснал новините че за България се забавиха инаправо отложиха договорени количества, за да изпращат на трети страни. :)

А ето и нещо полезно

Направили форма за записване в най близкия център :

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2922387848018811&id=1622143941376548

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2571

• Реджеп Иведик

2749

• Радул

2926

преди 1 час, miro20 написа:

Тия дни сигурно си пропуснал новините че за България се забавиха инаправо отложиха договорени количества, за да изпращат на трети страни. :)

Това съм го пропуснал. Я покажи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На нас ни удължиха лоукдауна до 28.03.2021, явно така ще стоим 5 години. 

https://www.berlin.de/aktuelles/berlin/6464388-958092-lockdown-bis-28-maerz-stufenplan-fuer-oe.html

Новото е, че разрешиха и отвориха салоните за красота и училищата. Сигурно и яслите, градите ще пускат. Другото е, ако няма много заразени може и да пуснат и другите работи.

Ето го и планът, който го измъдриха 10 часа.

Стъпка 3,4,5,. зависи от броя на заразените дали 50 или 100.

2,w=993.bild.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, acnekt написа:

На нас ни удължиха лоукдауна до 28.03.2021, явно така ще стоим 5 години. 

Като гледам плана, единственото му предназначение е да капе времето поне още петилетка. Пак никой не се лекува, никой не се защитава. Само сталинска диктатура - няма човек, няма проблем. Ограничаване на свободата на хората до откат.

на 3.03.2021 г. в 12:02, Мойра написа:

Мангърката в интервю от предната страница обясни за някаква държава с масово ваксиниране за друго. И след 3 години лъснало, че ваксинираните карали по-тежко. С къв акъл хората се ваксинирас неизпитани химикали, не знам. Всъщност отговора е във въпроса - отсъства акъл.

Направи ми впечатление Карбовски колко настояваше да каже, че е ЗА ваксинирането с неизпитани химикали. Или има някаква заплаха за живота му или гони някакъв рейтинг и го е страх да не срещне обществено неодобрение. Във всеки случай тежеше му нещо и като по сценарий въртеше диалога към ваксините, та ваксините, та как отивал, направо якето си е облякъл, че ще се ваксинира и той, барабар с жените.

преди 2 часа, miro20 написа:

А ето и нещо полезно

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2922387848018811&id=1622143941376548

И какво му е полезното? Единственото, което обслужва тази практика, е твоя поръчител - Боко Тиквата. Стола му се тресе и преди да падне опитва да представи грабежите над народа като нещо, което народа иска, като го плаши и събира от кол и въже да си бие инжекция, уж че цялата дандания идва по инициатива от народа, а не от денонощното облъчване с фалшиви новини.

Както винаги, истината е в коментарите, а не в платените статии. Примерно:

"А за частта, касаеща сертификата с електронен подпис, няма и да споменавам."

"Липсва опция за регистрация за втора доза на лица с поставена вече ваксина. "

"Щеще да е учудващо, ако работеше! За софийските лични карти става, за провинциалните - не! Абсолютно верни данни на трима въведени от мен души иска по 10 пъти да ги проверим!!! И не пуска на втора стъпка!!! Смешни и жалки сте,„Информационно обслужване“ AД! И пак софиянци с предимство!!!"

"Платформата е технически неизправна. Несериозно отношение от страна на министерството предвид сериозността на услугата, която хипотетично е обявено, че се предоставя."
"Възрастните и рисковите баш с Интернет работят" и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Myanmar написа:

Мангърката в интервю от предната страница обясни за някаква държава с масово ваксиниране за друго. И след 3 години лъснало, че ваксинираните карали по-тежко. С къв акъл хората се ваксинирас неизпитани химикали, не знам. Всъщност отговора е във въпроса - отсъства акъл.

Какви 3 години бре . Ваксинираме се от едва няколко месеца, а самата пандемия официално е от около година :giggle1:

Осъзнаваш ли какви малоумщини говориш ?

преди 1 час, Myanmar написа:
преди 4 часа, miro20 написа:

А ето и нещо полезно

И какво му е полезното? Единственото, което обслужва тази практика, е твоя поръчител - Боко Тиквата. Стола му се тресе и преди да падне опитва да представи грабежите над народа като нещо, което народа иска, като го плаши и събира от кол и въже да си бие инжекция, уж че цялата дандания идва по инициатива от народа, а не от денонощното облъчване с фалшиви новини.

Както винаги, истината е в коментарите, а не в платените статии. Примерно:

"А за частта, касаеща сертификата с електронен подпис, няма и да споменавам."

"Липсва опция за регистрация за втора доза на лица с поставена вече ваксина. "

"Щеще да е учудващо, ако работеше! За софийските лични карти става, за провинциалните - не! Абсолютно верни данни на трима въведени от мен души иска по 10 пъти да ги проверим!!! И не пуска на втора стъпка!!! Смешни и жалки сте,„Информационно обслужване“ AД! И пак софиянци с предимство!!!"

"Платформата е технически неизправна. Несериозно отношение от страна на министерството предвид сериозността на услугата, която хипотетично е обявено, че се предоставя."
"Възрастните и рисковите баш с Интернет работят" и т.н.

Е как обслужва Боко Тиквата бре.  Какво общо има една ваксинация с Боко Тиквата ????

Хората са направили сайт, който освен всичко дори работи . Аз тествах за роднина и се записахме за най близката дата - 11.3. И то в ПРОВИНЦИЯТА ! :) 

Както за себе си споделих, ще  споделя и как ще премине това записване и дали ще има проблеми .

Хайде ако не си пробвал, моля да не копираш коментари които не са показателни .

Най смешното е това за сертификата с електронен подпис. Никой не иска такова :lol6:

Смешник копипейстър :hush:

За лицата със втора ваксина, какъвто съм и аз, много ми е чудно... от какъв зор да се записвам пак в сайта ? Та те ми дадоха картонче на което пише и датата и всичко.

Виждаш ли колко си неадекватен тъпльо ? ? ? :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За лицата със втора ваксина, какъвто съм и аз, много ми е чудно... от какъв зор да се записвам пак в сайта ? Та те ми дадоха картонче на което пише и датата и всичко.

Втора? Стига бе, минаха ли 2 седмици?

на 22.02.2021 г. в 15:07, miro20 написа:

Хайде да се похваля, от днес съм с астразенеката :) 

Бях се писал в списъци някакви, но реших да мина на пункта на т.нар. "зелен коридор" .

Очаквах да има опашки и т.н. а се оказа че няма никой , като се готвеха със записалите се за утре. Така че сега минахме първи няколко човека съвсем свободно .

Процедурата е бърза, малко лутаница имаше все пак от страна на докторката и сестите кое какво да попълват, няколко телефона въртяха.. очевидно им бе за пръв път.

Интересното бе че дойде човек който е пациент на докторката ,но него го върнаха за утре. Нямаше логика, но така са се оргнизирали. Пациентите дето имала 300 човека за утре, а зеления коридор за днес дето нямаше никой. :)

КАкто и да е.

Ако не се обадя близките дни, да знаете че георйски съм се жертвал за вас, и бил Гейтс ме е отвлякъл или се лутам между 5 джи клетките с изпърженмозък !

да ме спомняте с добро :)

пп

Най лошото е че не трябвало да се пие поне 3 дни... и да не се яде риба, яйца и от тази категория продукти .

10 дни. Ако искате можете и сами да се сетите, дали Миро някога е казвал нещо вярно...

Душицата освен че е зле с математиката, се оказа че не може и да брои до 14.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Радул написа:

Втора? Стига бе, минаха ли 2 седмици?

Ко ? Я пак ?

Ти въобще четеш ли какво съм казал ?

Втората ваксина ще ми е след 10 седмици .

Пише го на картончето което ми дадоха при първата ваксина.

Въпроса ми е към твоята малоумщина дето някой се опитва да се запише втори път . И питам :

" - от какъв зор да се записвам пак в сайта ? Та те ми дадоха картонче на което пише и датата и всичко."

Пак се изложи . Засрамен и унижен за пореден път :hush:

преди 21 минути, Радул написа:

10 дни. Ако искате можете и сами да се сетите, дали Миро някога е казвал нещо вярно...

Душицата освен че е зле с математиката, се оказа че не може и да брои до 14.

:giggle1:

Определено имаш фундаментални проблеми :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, miro20 написа:

Ко ? Я пак ?

Ти въобще четеш ли какво съм казал ?

Втората ваксина ще ми е след 10 седмици .

Пише го на картончето което ми дадоха при първата ваксина.

Въпроса ми е към твоята малоумщина дето някой се опитва да се запише втори път . И питам :

" - от какъв зор да се записвам пак в сайта ? Та те ми дадоха картонче на което пише и датата и всичко."

Пак се изложи . Засрамен и унижен за пореден път :hush:

:giggle1:

Определено имаш фундаментални проблеми :) 

Не внимаваш Мирчо. Разгледай си постовете по- добре. Има хронология. Всичко се вижда. Преди 22. 02. ти мечтаеше да те ваксинира Мульомновски.... Трудно е да си тъп душко. Аз затва се отказах... конкуренцията освен че е масова, е и доста брутална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Радул написа:

Не внимаваш Мирчо. Разгледай си постовете по- добре. Има хронология. Всичко се вижда. Преди 22. 02. ти мечтаеше да те ваксинира Мульомновски.... Трудно е да си тъп душко. Аз затва се отказах... конкуренцията освен че е масова, е и доста брутална.

Много добре внимавам :)

А ти се оака за пореден път :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, miro20 написа:

Много добре внимавам :)

А ти се оака за пореден път :) 

Бягай в детската градина да се научиш да броиш. Че не можеш да лъжеш ама се напиняш, може би в някой друг живот ще го коригираш. Айде, кажи на лелките че си мутант от ваксината. За доказателство си сложи памперс...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За лицата със втора ваксина, какъвто съм и аз

Ама това ти си го написал бре. Ясно пише че си от лицата със втора ваксина!!!

Браво, плувецо, почна сам да се опровергаваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ало тролченца, учудването ми е защо да се записва някой за втора ваксина, след като има ВЕЧЕ картонче с определена дата и час ???

Както и аз имам !

Смешковци :) 

преди 9 часа, ivottoshev написа:
преди 11 часа, miro20 написа:

Ама това ти си го написал бре. Ясно пише че си от лицата със втора ваксина!!!

Пак вадиш думички от контекста :

"За лицата със втора ваксина, какъвто съм и аз, много ми е чудно... от какъв зор да се записвам пак в сайта ? Та те ми дадоха картонче на което пише и датата и всичко."

Разбирай - ЗА втора ваксина. :hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, miro20 написа:

Ало тролченца, учудването ми е защо да се записва някой за втора ваксина, след като има ВЕЧЕ картонче с определена дата и час ???

Както и аз имам !

Смешковци :) 

Пак вадиш думички от контекста :

"За лицата със втора ваксина, какъвто съм и аз, много ми е чудно... от какъв зор да се записвам пак в сайта ? Та те ми дадоха картонче на което пише и датата и всичко."

Разбирай - ЗА втора ваксина. :hush:

Ти написа:

преди 11 часа, miro20 написа:

Колкото и да се гърчиш, написаното от теб означава точно това, което е написано, а именно че вече си със втора ваксина, което пък от своя страна означава че си лъжец!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хаха :)  Скоро и у нас . Специално за бай  Ристо :

Зачудих се... от над 10 млн англичани например, дали има поне един малоумник  дето да е отишъл да се ваксинира с портрет на борис Джонсън ? :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, miro20 написа:

хаха :)  Скоро и у нас .

Ако щеш се насери от яд и злоба, все ми е тая. Даже ме кефи като гледам как злобееш, но си даваш вид, че ти е много смешно. Колко държави вече искат Руската ваксина а? Четеш ли новини, или само твойте си  "достоверни" сайтове. Тролските. И Хамериканските. Китай им предоставя производствени мощности защото нямат. Хайде пак се похили малко. Свършва хегемонията на Америка, и нейните сателити. А со здраве. Продължавай да се хилиш. :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Hristo52 написа:

Ако щеш се насери от яд и злоба, все ми е тая. Даже ме кефи като гледам как злобееш, но си даваш вид, че ти е много смешно. Колко държави вече искат Руската ваксина а? Четеш ли новини, или само твойте си  "достоверни" сайтове. Тролските. И Хамериканските. Китай им предоставя производствени мощности защото нямат. Хайде пак се похили малко. Свършва хегемонията на Америка, и нейните сателити. А со здраве. Продължавай да се хилиш. :giggle1:

:)

Напротив , радвам се че дори върли скептици ще хукнат да се ваксинират, само да им покажеш портрет на путя и думичката "спутник" :)

Стискам палци да стигнат портретите за всички пунктове !

А кой "се насира от злоба и яд " си личи прекрасно от тона ти :) 

пп

Записалите се на сайта за ваксиниране са над 25000, но за съжаление, негативната статистика си продължава

https://breaking.bg/novini/бременна-жена-на-32-г-сред-жертвите-на-коронавируса-вчера/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, miro20 написа:

за съжаление, негативната статистика си продължава

https://breaking.bg/novini/бременна-жена-на-32-г-сред-жертвите-на-коронавируса-вчера/

Пак пълно несъответствие на заглавие и съдържание на материала.

И това ми било "брейкинг нюз" :D :D :D

Докажи твърдението си, моля, на основата на твоята препратка, че жената е умряла именно от коронавироза?

Пробвай после да докажеш и на основата на всякаква друга информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, N1K17Y написа:

Спират плановите операции във всички области в "червена зона"

И после шок, починалите умрели от ковид :) 

Точно. Заради кретенско мутренско управление. Преди една седмица почина бивш колега, бил е за смяна на клапа, но нали всичко е спряно от некадърниците...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Hristo52 написа:

Точно. Заради кретенско мутренско управление. Преди една седмица почина бивш колега, бил е за смяна на клапа, но нали всичко е спряно от некадърниците...

Колкото повече починали преди изборите, толкова по-добре за управляващите, защото броят на гласоподавателите ще намалее.

Човешкият живот за тях не струва и пукната пара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, miro20 написа:

Зачудих се... от над 10 млн англичани например, дали има поне един малоумник  дето да е отишъл да се ваксинира с портрет на борис Джонсън ? :giggle1:

аз пък съм сигурен, че един българин е бил вече с портрета на Мутафчийски.

Отново нелепо сравнение Мирчо- този с портрета на Путин е аржентинец, не руснак. Къде сложи англетата и Джонсън, само ти си знаеш... по скоро и ти не знаеш. Логическата мисъл съвсем се е изпарила от главата ти. Вероятно е страничен ефект от ваксината. Жалко че няма противоотрова...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ivottoshev написа:

Колкото и да се гърчиш, написаното от теб означава точно това, което е написано, а именно че вече си със втора ваксина, което пък от своя страна означава че си лъжец!

Не е лъжец Миро, сакън, просто първо е взел втората ваксина и сега ще си взема първата haha.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Френски вирусолог: Еволюционният потенциал на COVID-19 е изчерпан, превръща се в обикновен сезонен вирус

Цитат

Членът на Научния съвет на Франция, вирусологът Бруно Лина, заяви, че "еволюционният потенциал" на вируса COVID-19 е на път да бъде изчерпан, съобщава "Le Figaro".

"Когато стигне до този край, той ще се върне в редиците на обичайните сезонни вируси, които причиняват настинки или леки форми на инфекциозни заболявания", каза специалистът.

Според Лина имунитетът "след инфекция и след ваксинация" започва да влияе на вируса, предава "Труд".

"Ако иска да продължи да се разпространява в човешката популация, трябва да се адаптира и да се развива. И точно това прави сега", казва вирусологът, визирайки появата на нови щамове.

"Може би сме във фаза, в която този вирус е завършил своята еволюция и сега наближаваме края на пандемичната фаза, за да се върнем към фазата на незабележима циркулация", предположи експертът.

Това е присъщо на всички подобни вируси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване