Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

ЕК: Страните от Евросъюза имат право да купуват "Спутник V"

Цитат

„Ние (Европейската комисия - бел. ред.) определихме портфолио от общи доставки на ваксини, което налага на страните, участващи в тази стратегия, задължението да не водят паралелни преговори с компании, доставящи ваксини в това портфолио. Да купуват ваксини от доставчици, които не са включени в европейския пакет за предварителна поръчка за ваксини", заяви говорителят на ЕК в отговор на въпрос за доставката на руски ваксини от страните от ЕС. Мамер подчерта, че като разрешат използването на тези ваксини на национално ниво, страните от ЕС „ще носят самостоятелна отговорност за всички последици от употребата на тези ваксини“.

От август миналата година Европейската комисия е подписала шест договора за предварителна поръчка на 2,6 милиарда дози ваксини със западни компании, от които трима производители са лицензирали ваксините си в ЕС в момента: Pfizer, Moderna, AstraZeneca. И тримата производители вече са започнали доставки за ЕС, но в по-малки количества, отколкото е предвидено в договорите, поради производствени и логистични проблеми, посочва ТАСС.

„Съществува общоевропейски процес на сертифициране на ваксини, базиран на процедурите на Европейската агенция по лекарствата. Съществува обаче и процедура за разрешаване употребата на лекарства при спешни случаи, при условие че пълната законова отговорност за последиците от използването на тези ваксини зависи от държавите от ЕС, които са решили да се възползват от тази процедура, разрешавайки използването на ваксината на национално ниво. Това ви позволява да закупите ваксини, които не са получили одобрение за комерсиализация в пазара на ЕС от Европейската комисия въз основа на препоръката на Европейската агенция по лекарствата“, каза още говорителят на Европейската комисия. 

"По този начин държавите от ЕС имат законното право да купуват други ваксини. Разбира се, Европейската комисия вярва, че е създала свой собствен пакет за ваксинация, който предоставя на страните достъп до необходимите обеми ваксина и това е най-добрият начин за закупуване ваксини", заключи Мамер.

Пък боко не иска други ваксини, иска си AstraZeneca, нищо че останалите държави от ЕС не я искат.

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2571

• Реджеп Иведик

2749

• Радул

2926

преди 24 минути, Мойра написа:

ЕК: Страните от Евросъюза имат право да купуват "Спутник V"

Пък боко не иска други ваксини, иска си AstraZeneca, нищо че останалите държави от ЕС не я искат.

Там е далаверата му. Няма ли далавера, Боко и уй не хваща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спират плановия прием във всички столични болници.

Поредната кретенщина на управляващата и некадърна хунта! "Ти отваряш на първи, разбра ли?" Подлогата (здр. министър) естествено се съгласява. Пет дена само е отворено, защо отвори кретен ненормален, а казваш, че пандемията не е минала. Защо отвори? Жалка американска отрепко? За да затварят сега плановия прием, и да умират хора, от сърце, бъбреци, черен дроб, белодробни болести, рак, хематологични проблеми! За това ли го направи? Мръсен некадърник, воняща подлога! Твойта м@мичк@@@! И на тия около тебе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Радул написа:

аз пък съм сигурен, че един българин е бил вече с портрета на Мутафчийски.

Отново нелепо сравнение Мирчо- този с портрета на Путин е аржентинец, не руснак. Къде сложи англетата и Джонсън, само ти си знаеш... по скоро и ти не знаеш. Логическата мисъл съвсем се е изпарила от главата ти. Вероятно е страничен ефект от ваксината. Жалко че няма противоотрова...

Добре де, къде по света има малоумници които да се снимат при ваксинация с портрет на чужд държавник ??? :)

Не се ли усещаш колко си неадекватен - ако не бе портрет на Путя, а на някой друг - Борис Джонсън, Меркел, Тръмп/Байдън, и т.н. щяхте да се скъсате от подигравки .

Сега обаче , гък не смеете да кажете за тази простотия,само и единствено защото става въпрос за рашиста Путлер :) :)

И се чудите как да орпавдавате тази излагация.

А простотията си остава простотия, независимо кой е застанал за ваксинация с портрета на джуджето малоумник :)

преди 3 часа, Мойра написа:

Така е, но боко мисли, че не е така.

преди 4 часа, Мойра написа:

Че той нали боко днес каза че до месец два ще сме се справили с пандемията :) :)

Радвам се че сте на едно мнение с Боко ткиквата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

Радвам се че сте на едно мнение с Боко ткиквата :)

Щом дори и изявен герберастки трол като наш Мирко обърна палачинката от "премиера Борисов" на "Боко тиквата", положението е ясно - корабът на ГЕРБ потъва и плъховете почнаха да се разбягват. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тревожен ръст: Над 3 хиляди новозаразени с COVID-19 у нас.

Хайде бе? Не може да бъде! Нали бяхте решили, че затварянето ще подобри нещата господа "специалисти"! (Ние се справяме много по-добре от някой напреднали държави. Контролираме пандемията.) Думи на царя - слънце! А да не казвам какво може да контролира тоя. Или целта беше само да съсипете на някои хора бизнеса? Царя-слънце каза ,че още не е свършило и то наистина е така. Сега пак ли ще затваряме а? 

Мангъров казали ви го, че с тия мерки забавяте процеса само, и след отваряне започваме от начало? И какво стана? Тоя нещастник, тоя неприятен човек, който ви е трън в очите излезе отново прав. Разваля ви бизнеса с ваксини, с маски, лекарства против Ковид (въпреки, че официално лекарство не съществува, ама вие купувате.) Говори ви с разни статистики официални и не приготвени в България в услуга на царя-слънце. Статистики които показват недвусмислено, че всички страни с тежки ограничения са много по зле! Неприятен човек ей. Говори точно онова което не ви се слуша, американски подлоги. Ама май и хамериканците ви ритнаха болезнено а? А пък Кьовеши...мани мани, направо ви би дузпата, никаква дипломация, как може? Директно ви обясни, че те с некадърници не се занимават. Сега да му мисли предимно главния каскет. Хахаха! Нещастни вонящи подлоги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ivottoshev написа:

обърна палачинката от "премиера Борисов" на "Боко тиквата"

Я ми дай поне един мой цитат кога съм наричал "премиера Борисов" ???

Защото аз пък мога да ти дам една камара че нямам никакъв проблем да го наричам боко тиквата : https://www.kaldata.com/forums/search/?&q=Боко тиквата&page=4&author=miro20&search_and_or=or&sortby=relevancy

:hush:

фейкомет.

преди 29 минути, Hristo52 написа:

Тоя нещастник, тоя неприятен човек, който ви е трън в очите излезе отново прав.

Тоя "нещастник, тоя неприятен човек" винаги е бивал опроверегаван напълно основателно и категорично .

Отделно че и той признава че е  :

„Аз не съм антиваксър“, заяви той и допълни, че трябва да се ваксинират възрастните

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, ivottoshev написа:

Щом дори и изявен герберастки трол като наш Мирко обърна палачинката от "премиера Борисов" на "Боко тиквата", положението е ясно - корабът на ГЕРБ потъва и плъховете почнаха да се разбягват. 

Нищо ново под слънцето а? КОстовиста сега е баш антикостовист и боковист. Но си оставя някаква отворена вратичка към антибоковизма. Осъзнава се човека... ПРОГЛЕЖДА! Нормалните хора проглеждат ВЕДНЪЖ в живота си и след това вече ВИЖДАТ. При Миро нещата са различни- той ПРОГЛЕЖДА средно на всеки 5 години. С мозък на 5 годишен, без видими признаци за развитие, това изглежда ... логично. Аз дори бих прогнозирал, че мировото проглеждане ще зачести- на 3, на 2, на 1 година... Биологията твърди, че орган който не се използва- АТРОФИРА.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Радул написа:

Нормалните хора проглеждат ВЕДНЪЖ в живота си и след това вече ВИЖДАТ. При Миро нещата са различни- той ПРОГЛЕЖДА средно на всеки 5 години.

Мисля, че тук грешиш. Мирко плюе по този за когото му платят. Това няма нищо общо с политическите му убеждения. 

Примерно като му погледнеш профила, и снимката и подписа му са на руски, което навежда на мисълта вътрешно в себе си е русофил, но това не му пречи да плюе по Русия само защото за това му плащат, а не защото наистина са такива неговите вътрешни убеждения. Просто за пари и майка си би продал, камо ли принципите си.

преди 3 часа, miro20 написа:

на 13.01.2021 г. в 19:19, ivottoshev написа:

Така е, Мирко, не си казвал ама...

Плюеш по всичко, което не е във възхвала на  Герб и Боко, но когато опре ножа до кокала - следва: ама аз не съм казвал че съм за Герб.

Всичките ти постове са плюене по тези, които не искат да се ваксинират, но когато опре ножа да кокала - следва: ама аз не съм казвал всички да се ваксинират.

Винаги си се подигравал на тези, които изнасят факти за кражбите на Гербавата шайка, но когато опре ножа до кокала - следва: ама аз не съм казвал, че те не крадат.

Мислиш, че това е "хитра" позиция, но всъщност не е хитра а жалка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проф. Ангелов призова хората да черпят информация от достоверни източници и да не се поддават на конспирации

Да се знае мирко , мойра , и умственият капацитет дето цитират от разни фейкомети като факти , фактор , банкера и други подобни да си ги наврът отзад . Подчертавам ДОСТОВЕРНИ например - фокус , бнр , бнт ,  нова , труд , сега , дневник . 24 часа .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adersa написа:

Проф. Ангелов призова хората да черпят информация от достоверни източници и да не се поддават на конспирации

Да се знае мирко , мойра , и умственият капацитет дето цитират от разни фейкомети като факти , фактор , банкера и други подобни да си ги наврът отзад . Подчертавам ДОСТОВЕРНИ например - фокус , бнр , бнт ,  нова , труд , сега , дневник . 24 часа .

Ето ти нещо е вестник  Сега

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/gerb-bezceremonno-izluga-za-poziciyata-na-amerikanskite-senatori

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, adersa написа:

Слугите на властта достоверни? Тия са точно толкова достоверни, колкото беше "Работническо дело" преди 89 та година.

преди 1 час, ivottoshev написа:

Мисля, че тук грешиш. Мирко плюе по този за когото му платят. Това няма нищо общо с политическите му убеждения. 

Примерно като му погледнеш профила, и снимката и подписа му са на руски, което навежда на мисълта вътрешно в себе си е русофил, но това не му пречи да плюе по Русия само защото за това му плащат, а не защото наистина са такива неговите вътрешни убеждения. Просто за пари и майка си би продал, камо ли принципите си.

Човека няма политически убеждения и това е така, точно заради множеството му проглеждания. Той твърди че е с десни убеждения, а се хвърля на амбразурата да защитава крайно левите мерки, които се взимат по цял свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Радул написа:

Нищо ново под слънцето а? КОстовиста сега е баш антикостовист и боковист. Но си оставя някаква отворена вратичка към антибоковизма. Осъзнава се човека... ПРОГЛЕЖДА!

Естествено нищо общо с реалността. Там е проблема че за разлика от тези които са си сложили капаци на очите, аз не съм такъв.

Напълно ясно си казах и признах че СДС '90-та се оказа контролирано от червените бивши и тогава настоящи служби и хора. Тогава не го знаехме това, и няма от къде. Трябва да си затварям очите за това ли ??? Откъде на къде ?

Това по никакъв начин не променя десните ми убеждения. Напротив още по ярко затвърждава античервените ми убеждения и принципи.

това такива като вас няма как да го разберат.

"вратичка към антибоковизъм" ??? Отново глупости на търкалета. Винаги съм казвал че на политици не се кланя човек. От тях се изисква. Винаги съм се присмивал на такива с раболепие и кланящи се на вождове и месии които "да ги оправят за ХХХ дена "

Затова и нямам нищо против нито как го наричате Боко тиквоча, нито с какви епитети и комплексарски коментари си тровите нервите :) Отдавна гледам НАД тези ваши дребнави неща.

Ама де толкова акъл да го разберете

преди 2 часа, ivottoshev написа:

Отново нищо не си разбрал, въпреки че повтарям това от години . Преди русоФИЛ съм българин. Това е аксиома. "Плюене" ако има такова, е единствено и само срещу режима на Путлер в момента който е вреден за всичките 146 млн руснаци без 100-на милиардера които осъществяват най дивия капиталистическо-мафиотски режим който е в момента там.

Плюс не си затварям очите за историческите реалности с които са ни лъгали толкова време за Имперска Русия  и уважение и зачитане мнението на Възрожденците които именно са били истински българи , а не подлоги на чужди режими.

Така че  няма "проглеждане" за неща които никога не съм си затварял очите , нито съм си слагал капаци както вие правите . :hush:

преди 1 час, Радул написа:

Той твърди че е с десни убеждения, а се хвърля на амбразурата да защитава крайно левите мерки, които се взимат по цял свят.

Например ?

преди 2 часа, ivottoshev написа:
преди 5 часа, miro20 написа:

а така ! Да се знае че пак излъга какво е "казвал Миро" :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, adersa написа:

За мене са достоверни !

Питай ги тогава какво става в Израел. Там нали има локдауни, масова ваксинация... а "недостоверни" разправят, че нещата се влошавали. Дай да видим, какво разправят "достоверните".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, miro20 написа:

Отново нищо не си разбрал, въпреки че повтарям това от години . Преди русоФИЛ съм българин. Това е аксиома. "Плюене" ако има такова, е единствено и само срещу режима на Путлер в момента който е вреден за всичките 146 млн руснаци без 100-на милиардера които осъществяват най дивия капиталистическо-мафиотски режим който е в момента там.

Плюс не си затварям очите за историческите реалности с които са ни лъгали толкова време за Имперска Русия  и уважение и зачитане мнението на Възрожденците които именно са били истински българи , а не подлоги на чужди режими.

А така. Значи към това:

Плюеш по всичко, което не е във възхвала на  Герб и Боко, но когато опре ножа до кокала - следва: ама аз не съм казвал че съм за Герб.

Всичките ти постове са плюене по тези, които не искат да се ваксинират, но когато опре ножа да кокала - следва: ама аз не съм казвал всички да се ваксинират.

Винаги си се подигравал на тези, които изнасят факти за кражбите на Гербавата шайка, но когато опре ножа до кокала - следва: ама аз не съм казвал, че те не крадат.

Мислиш, че това е "хитра" позиция, но всъщност не е хитра а жалка. 

... сега добавяме и "аз не съм плюл по Русия". Е то какво излиза?

Не си плюл никога по тези, които са против Боко (напротив, даже и ти го плюеш със всички сили)

Не си плюл по противниците на ваксинирането (само по Мангъров, и всички които не поддържат версията на НОЩ)

Не си се подигравал с всички, които показват многобройните провали на Тиквоний (не бе, не си, даже ако излезе факт как Боко се е оакал, ти пръв го постваш тук във форума:D)

Никога не си плюл по Русия (само по ръководството и историята ѝ)

Ма ти ще излезеш по светец и от папата бре. Като се погледнеш в огледалото, виждаш ли някакъв орол и ангелски крилца, нежно подаващаи се от към гърба ти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Радул написа:

Питай ги тогава какво става в Израел. Там нали има локдауни, масова ваксинация... а "недостоверни" разправят, че нещата се влошавали. Дай да видим, какво разправят "достоверните".

Изобщо не ме интересува какво става в ИЗРАЕЛ , даже футбола им не им следя адски ми е противна тази държава след Сирия . И да всеки ден в тези сайтове достоверните пускат по 1 /2 новини за Израел ама ти от скролване не си забелязал и търсиш новини само за Путин и Боооооко .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, adersa написа:

Изобщо не ме интересува какво става в ИЗРАЕЛ , даже футбола им не им следя адски ми е противна тази държава след Сирия . И да всеки ден в тези сайтове достоверните пускат по 1 /2 новини за Израел ама ти от скролване не си забелязал и търсиш новини само за Путин и Боооооко .

Като не те интересува, чий го дириш в тази тема? Тя е за коронавируса, а там се случват важни неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Радул написа:

Като не те интересува, чий го дириш в тази тема? Тя е за коронавируса, а там се случват важни неща.

Пхахаха вика той на мене не била за короната я виж по на горе мирчата говори за СДС , 90те в дългият си пост ниъде не е споменал корона . И айде стига си ме цитирал само мене , че не говоря по темата като гледам тука 80 % е спам и на никой друг не си направил забележка ./даже не си ти човека , който да ми прави / като те  дразни поста ми има опция докладвай и следиш дали ще ми изтрият поста .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adersa написа:

Пхахаха вика той на мене била за короната я виж по на горе мирчата говори за СДС , 90те в дългият си пост ниъде не е споменал корона . И айде стига си ме цитирал само мене , че не говоря по темата като гледам тука 80 % е спам и на никой друг не си направил забележка ./даже не си ти човека , който да ми прави / като те  дразни поста ми има опция докладвай и следиш дали ще ми изтрият поста .

Аз не съм модератор, та да съблюдавам за спазването на правилата. Цитирам каквото цитирам, критикувам каквото критикувам, псувам който псувам. И не само аз, а всеки е човека, който може да ти прави всякакви забележки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

преди 4 часа, adersa написа:

Пхахаха вика той на мене не била за короната я виж по на горе мирчата говори за СДС , 90те в дългият си пост ниъде не е споменал корона .

А забеляза ли кой е в основата на офтопика и спама ? и че аз отговарям едва след като няколко мало умника прекалят с диалога си "Миро това Миро онова, бла бла бла " :)

Ако модерацията пресича корена а не следствието, повечето тук мои опоненти ще останат на сухо :) 

преди 5 часа, ivottoshev написа:

Ма ти ще излезеш по светец и от папата бре.

Начеса ли си крастата "Миро това Миро онова" ?? Защитих се и показах как отново лъжеш за неща които аз НЕ съм казвал. Точка. Съобразявай се малко с темите, които , забележи, НЕ СА за Миро :)

преди 1 час, Мойра написа:

Вицепрезидентът на Замбия за ваксината

https://www.facebook.com/antonio.ch.5836/videos/1156635684751717

Ето го и  Далай Лама

Според теб, кой е по мъдър от двамата ? :) :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване