Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

вижте плана за загубите

sshot-2.png

Към силнозасегнатите сектори трябва да се добави производството на тоалетна хартия. Те са много приятно засегнати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Трябва да решиш веднага! Едва ли имаш време да обмисляш дълго! А обикновено които командва е избран и знае какво прави. Всичко друго е точно по български! "Ами ако"  "Е защо" "Не може така"

Отвратителния български навик да подставяш всичко под съмнение! И така нататък!

Ама как така "ще решаваш веднага" ? Нали трябваше да се подчиняваш без да се съмняваш и така нататък?

А ако този дето е избран да командва е герберска калинка, дето няма представа какво прави :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, halek написа:

Ама как така "ще решаваш веднага" ? Нали трябваше да се подчиняваш без да се съмняваш и така нататък?

ама те решиха и има вето върху решението от президента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

"80% от починалите са страдали от две или повече хронични заболявания. 50% от починалите са страдали от три или повече хронични заболявания. Хроничните заболявания включват по-специално сърдечно-съдови проблеми, диабет, респираторни проблеми и рак."

А тука още пеят песента, че ще умреш пред болницата.

Благодаря,че го преведе за останалите :) 

Публикацията си заслужава четенето,доста трезво е погледнато на нещата.

Още една извадка от там,засягаща смъртта на двамата италиански пациенти под 40 г. възраст:

Цитат

Двамата починали под 40 години италианци (и двамата на 39 години) са боледували от рак и диабет с допълнителни усложнения. И в тези случаи точната причина за смъртта все още не е била ясна (т.е. дали от вируса или от техните съществуващи заболявания).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мальчик Бананан написа:

Не го прави само нашето правителство. Почти всички са обхванати от внезапен и силно заразен синдром на идиотизъм.

Правителството е безпомощно и е длъжно да предприеме мерки: Каквото и да е, стига да се шуми по телевизора, че нещо правят. Празните надежди, обаче, са си престъпление срещу човечеството. Депутатите вземат заплатите си без да ходят на работа и без да работят. С обикновения човек е малко по-различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FusE написа:

Не съм гледал цифри, но не е коректно да се сравнява смъртността за цялата страна преди коронавирус и смъртността за един град по време на коронавирус. 

А трябва да се гледат цифрите, защо те са по- безпристрастни от апокалиптичните картини на празни градове с военни камиони по улиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Myanmar написа:

Какво ще пишат по същите медии след година за случая "кафява чума"

Мисля си, че ако се продължава с тези "ефективни" мерки, след година в България нито ще има медии, нито ще има за кого да пишат ... :( 

Защото в момента сме като щраусите - заровили сме си главите в пясъка, и чакаме с трепет опасността да премине, без да ни на ... такова отзад. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, halek написа:

А ако този дето е избран да командва е герберска калинка, дето няма представа какво прави :speak:

Дупиш се на голо на терасата, защото ректалният е най-прецизният начин да ти измерят температурата с дронове, и се радваш, че са толкова загрижени за теб haha.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FusE написа:

Не съм гледал цифри...

И недей. Ще секне сеира в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Myanmar написа:

Аукс пак изби рибата с бомба. Що не си го държите в техническите теми, да не ви излага тука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

Е тя картата е интерактивна,всеки може да види каква е смъртността в съотношение на милион от населението на дадена държава...

RVxqiV6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Myanmar написа:

Дупиш се на голо на терасата, защото ректалният е най-прецизният начин да ти измерят температурата с дронове, и се радваш, че са толкова загрижени за теб haha.png

Само да кажа, ако някой не знае да не вземе да изпадне в паника. В ГЗ температурата е с около градус по- висока от тази в подмишницата, та ако ви покаже термометъра 38, тва значи че нямате температура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Отвратителния български навик да подставяш всичко под съмнение! И така нататък!

Мдааа, отвратителния навик се придобива с времето, обусловен от безхаберието на институциите и държавата.
И аз разсъждавах така, докато същите тези:

1. като ми ограбиха жилището нищо не направиха; същите тези, които, 
  2. като ми откраднаха колата от паркинга пред блока, нищо не направиха;
  3. като защитих възрастните си родители от системен тормоз, нищо не направиха!
  4. ... И така нататък! 

Плащах си всички сметки, данъци и задължения своевремменно, спазвах всички правила, влагах максимума от себе си, като примерен гражданин и защо? За да получавам заплахи, когато си потърся правата по надлежен ред. И после що съм бунтар. Хич не ми е ни за сини, ни за червени, ни за бембени! 

Без съмнение се приема, когато има спечелено доверие!
Може па вашето да е спечелено?! Ваше право! Вярвайте! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Реджеп Иведик написа:

Аукс пак изби рибата с бомба. Що не си го държите в техническите теми, да не ви излага тука

преди 46 минути, Myanmar написа:

Не знам вие какви статистики четете и изобщо какво четете, но не мисля че трябва да се имате повече от СЗО, както и да приемате умиране на стотици хора в един град за нещо нормално. Казах че не съм видял цифрите които @RudeBoy е бил постнал тук, чета официални данни и такива когато са интересни ги споделям тук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

версия

https://faktor.bg/bg/articles/rai

Съвпадък от 2015 г. :) 

Естествено, че е създаден в лабораторията. Щом има и два щама и над 40 мутации.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/chovek-se-zarazi-ednovremenno-s-dva-shtama-na-koronavirusa-6107395

Човек се зарази едновременно с два щама на коронавируса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FusE написа:

Казах че не съм видял цифрите които @RudeBoy е бил постнал тук

Данните са от този сайт - https://countrymeters.info/en/Italy#population_2019 . Просто сравних смъртността в Италия през 2019, с тази от началото на 202о-а досега. И намерих разлика, която не отговаря на смъртните случаи от короната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доста интересни мерки предстоят

sshot-2.png

и интересно ще стане

sshot-2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам картата на разпространение :

Вирусът се явява Бич Божий ! Избива НЕправославни грешници....... Чудя се само нашите кога ще ги метне....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RudeBoy написа:

Данните са от този сайт - https://countrymeters.info/en/Italy#population_2019 . Просто сравних смъртността в Италия през 2019, с тази от началото на 202о-а досега. И намерих разлика, която не отговаря на смъртните случаи от короната.

OK благодаря, статистиката показва отрицателен приръст но нищо повече, спора беше че хората си умирали там по принцип и без коронавирус по същия начин като брой. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, FusE написа:

чета официални данни и такива когато са интересни ги споделям тук

Проблемът е, че интересни за обществото са само драмите. Няма ли драма - няма сензация. А сензацията продава. Затова човека, който каза, че коронавирусът е обикновена вирусна инфекция след две седмици каза, че било нещо невиждано и нечувано, за да привлече аудиторията по спасяване реномето на държавата, че видиш ли нещо прави - с нашите пари, с нашите г@зове, обаче прави.

Аз не съм отрекъл, че този вирус е опасен. Казах, че има по-големи опасности, за които не се вземат такива мерки. А когато някой отмества мишената, не ми остава нищо друго освен да откривам задни мисли. И да се съмнявам, колкото и мръсно и невъзпитано да изглежда за някой. А доверието - то се печели, не се хвърля като камък в локва. Ако щабът от зъболекари и военни не е спечелил доверието ми, че знаят какво е вирус, това значи, че има проблем в тях, не в мен.

преди 29 минути, acnekt написа:

Естествено, че е създаден в лабораторията. Щом има и два щама и над 40 мутации.

Не, не е естествено, че е създаден. Това са спекулации.

преди 10 минути, FusE написа:

хората си умирали там по принцип и без коронавирус по същия начин като брой

Сакън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, FusE написа:

OK благодаря, статистиката показва отрицателен приръст но нищо повече

От сайта:

Общо починали в Италия през 2019 г. - 579244 човека.

На ден - 579244 : 365 = 1587 (прибл.)

Починали в Италия през 2020 г. - 136304.

На ден - 136304 : 86 = 1585 (прибл.)

Починали тази година от коронавирус (до днес вкл.) - 8165.

На ден - 8165 : 86 = 95 (прибл.)

Е, защо тези 8165 смъртни случая не се усещат в статистиката?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Казах, че има по-големи опасности, за които не се вземат такива мерки

проблема в този вирус е че се разпространява по лесно и от грип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

проблема в този вирус е че се разпространява по лесно и от грип

ГОЛЯМ ПРАЗ! Всички ще се разболеем от този вирус, както и от грип. И за онези с по две, три или повече болести, може да е фатално. Не, че тези с по две, три или повече болести ще се оправят, но със сигурност да прибавят трета, четвърта, пета или повече болест не е здравословно! До края на живота си ще се разболеем 5, а може би и 30 пъти от този вирус, така както се разболяваме и от други респираторни болести. Не е кеф, но ако човешкият вид не беше устойчив на вирусите, просто нямаше днес да има човешки вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...