Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

BettinaRanch_c_JanineGuldener.jpg&ehk=bL

https://www.berliner-zeitung.de/news/berlin-nach-corona-impfung-berliner-opernsaengerin-sagt-alle-auftritte-ab-li.182347

a9587ef8-78cf-4d13-8455-30c5b9728c90.jpe

След като се е боцнала Берлинската оперна певица е отказала всички свои участия

Nach Corona-Impfung: Berliner Opernsängerin sagt alle Auftritte ab

Бетина е получила главоболие, започнало е да втриса и също така се чувства замаяна.

И сега има лека парализа на лицето. Също така има 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Атаксия.

Bettina Ranch bekam Kopfschmerzen, begann zu frieren und ihr wurde schwindelig. Jetzt hat sie eine leichte Gesichtslähmung sowie Ataxie.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 40,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2657

• miro20

2653

• Реджеп Иведик

3243

• Радул

2926

преди 2 часа, witness написа:

Ами не е новина, но примерно, преди повече от месец във Великобритания

Определено не е новина.

Англия официално се отказа от фашистките мерки и задължителното ваксиниране.

Ама като казвам официално, значи официално, щото го предадоха по БТВ, НОВА и БНТ, сиреч се е случило ОБЕКТИВНО. Няма тън мън.

God save the queen !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще лъжа е, че "пандемията" може да се управлява. Колкото управляват грипа, толкова и новия грип ще управлйът. Само не знам защо се хващате на такава плитка лъжа, че даже обсъждате начини.

И колкото са "жертвите" на грипа, не повече са и на новия, само че тези от първия сега пишат на графата на втория.

Къде ви отиде здравия разум, бе, хора?! Страхът го увлече го в петите ли ви?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Аралампи написа:

Къде ви отиде здравия разум, бе, хора?!

Малоумниците си мислят, че на Менгеле на челото му е пишело "ГАДЕН САДИСТ"

Ма не е пишело бе, малоумници, напротив, бил е най уважавания лекар в Райха

Както сега във фашистка България е Стойчо Кацаров

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Радул написа:

60 % бяха преди половин година.

И аз следя числата в Израел..

Бяха декларирали даже 80%, после и 90%. Оказа се, май, че са имали предвид "от възрастното население", което именно се брои приемател/предавател с (пренебрежимата статистически) вероятност за по-сериозни последствия.

Сега, като решиха да надуят страха още, включиха и децата от 0 години нагоре в изчислението на процента, да да спадне и да стане по-страшшшно.

Евтини прозрачни медийни манипулации. Е го е, престанаха у нас да съобщават "положителните случаи" в проценти (или го правят много по-рядко), пак за евтина жалка манипулация, както правеха НОЩовците в първата половина на "пандемията". А скоро ще стане месец, откакто страшшшната им вълна е 5-6% "положителни случаи".

Къде ви отиде здравият разум, хора?!

преди 17 минути, Аралампи написа:

Е го е, престанаха у нас да съобщават "положителните случаи" в проценти (или го правят много по-рядко), пак за евтина жалка манипулация, както правеха НОЩовците в първата половина на "пандемията". А скоро ще стане месец, откакто страшшшната им вълна е 5-6% "положителни случаи".

Хе-хе, казват го в проценти само когато "случаите" са малко заради по-малкото направени тестове, например в събота или неделя. Когато тестовете са няколко пъти повече, казват само бройката положителни – без проценти, без общия брой на направените тестове.

Е, не са ли жалки? И не сте ли жалки тези, които се хващате на такива елементарни лъжи за децката ви градина чрез непълна информация?

"Аххх, "случаите" днес са се увеличили... страшшшно!". А процентът – същият.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Aumii написа:

(1) Болниците са вече препълнени.

(2) В Израел, не всички са богати.

1. Може ли такива лъжи? Не те ли е срам?

2. Имах предвид в смисъл богати общо като народ, страна. И не усети прозрачния ми намек, че вироза ходи само по такива страни, където от населението има да се отнеме материално богатство и свобода. Изредените от мен страни от "третия свят" са по-бедни и с по-малко граждански свободи, така че на управляващите не им е нужен вироз-пандемия, за да затягат клупа около врата на обикновения човек. И, съответно, там вирозо-пандемо-страшилката не вирее, управляващите немат нужда от "мерките" Ѝ.

;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който се чувства застрашен или е в рисковата група, то има пълни права да се ваксинира. ваксини = Има!!!

Всеки който уважава другия, то би следвало да спазва дистанция. Кое кара даден човек да влиза в интимната зона на непознати?! 

Нормално е, ако сте много близки да сте на по-малка дистанция. Така, че максимата е: Събирай се със себе подобни!!!

Това, че някои хора обичат да са на по-малка дистанция с непознати, какво Ви говори?! Това е основния проблем, дадена пандемия да продължава!!! 

Всеки културен човек би се дистанцирал и би пазил другия, ако разбере, че е болен или е посещавал райони с много непознати със слаба култура!!! Друг е въпроса на постоянно "ходещите' хора из света!!! Уви, те трябва да се съобразяват с правилата на всяка отделна държава в която искат да си потъркат "ГЗ"!!!

И трябва мен, който съм относително стационарен, да ме принуждават да се ваксинирам?! Що??? В заведения, които има непознати, то гледам организацията и ако "бизнесменЪТ" е спазил изискванията за дистанция, то посещавам въпросното заведение, иначе ... не!!! Това, че някои "бизнес мен и" спестяват от пространството, за сметка на количеството клиенти, то явно не разбират от въпросния бизнес. Ми, да го намалят де ... :) 

Така, че за компенсации по отношение на намалената клиентела би следвало да се дава на малките заведения. 

Който има "голям" бизнес да му мисли ... :) Да видим кой е голям бизнесмен и кой не е такъв!!! :)   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Аралампи написа:

И аз следя числата в Израел..

Бяха декларирали даже 80%, после и 90%. Оказа се, май, че са имали предвид "от възрастното население", което именно се брои приемател/предавател с (пренебрежимата статистически) вероятност за по-сериозни последствия.

Сега, като решиха да надуят страха още, включиха и децата от 0 години нагоре в изчислението на процента, да да спадне и да стане по-страшшшно.

Евтини прозрачни медийни манипулации. Е го е, престанаха у нас да съобщават "положителните случаи" в проценти (или го правят много по-рядко), пак за евтина жалка манипулация, както правеха НОЩовците в първата половина на "пандемията". А скоро ще стане месец, откакто страшшшната им вълна е 5-6% "положителни случаи".

Къде ви отиде здравият разум, хора?!

Хе-хе, казват го в проценти само когато "случаите" са малко заради по-малкото направени тестове, например в събота или неделя. Когато тестовете са няколко пъти повече, казват само бройката положителни – без проценти, без общия брой на направените тестове.

Е, не са ли жалки? И не сте ли жалки тези, които се хващате на такива елементарни лъжи за децката ви градина чрез непълна информация?

"Аххх, "случаите" днес са се увеличили... страшшшно!". А процентът – същият.

ето тези числа са единствено верните

https://www.nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/умирания-в-българия-по-седмици

Умирания в България по седмици в периода 2020 - 2021 година

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, witness написа:

но примерно

Не съм Сър, нито съм англичанин, но логиката е, че не би следвало дискриминацията да е средство за управление на каквото и да е. 

Това, че мнозина се чувстват "аристократи в повече", то не означава, че сред бедните няма благородници. 

Да, прав е, по отношение, да се търси чрез съответните възможности да се дават блага на болните, а не на страхливите. 

Друг е въпроса, че някои хора са болни от: Нямам пари!!! Или имам, но ги давам на моите слуги (персонал)... за да си обслужват кредитите ... (Нека да съм вулгарен!!!) ...

В случая, не парите са от значение, но определени спекуланти на това разчитат. 

п.п. Едно от ефективните лекарства е аналгин-хининът. Защо е забранен в ЕС?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека го кажа пак: може да заразява само сериозно болният от грип/ковид. Това е защото вирусът в него се е развил милионократно и, съответно, при кашляне или кихане в капките има милиони пъти повече вируси, отколкото при здравия. Такива хора са в болници или си седят у дома и не им е до ходене навън. Здравият може да излъчва някакви си единици или нула вируси, защото нормалната имунна система се справя с тях много бързо.

Ниска бройка попаднали в организма вируси не само, че не са вредни, а са и полезни за поддържане на имунната система в добра спортна форма :)

Кое определя много ли са или малко вирусите, поети от организма? Има понятие "вирусно натоварване" (virus load) – над еди какъв си праг на бройката попаднали наведнъж в организма вируси може да се разболееш, а под него - не. Този праг е индивидуален и за хората в нормално здраве и с нормална имунна система (над 90% от хората) той е много по-висок отколкото за тези в лошо здраве и със слаба имунна система (под 1%).

Допълнително научно доказано е, че маски и мерки като дистанциране или домашен затвор не спират разпространението на респираторни (дихателни) вируси.

От горното имаме следващото голямо ЕРГО: маските и дистанцирането са вредни за общественото здраве в смисъл справяне с респираторни зарази от вида на грипче, а онзи под един процент слаби да се пазят или да бъдат пазени индивидуално, специфично, а не с арестуване на цялата страна, като в Австралия или Нова Зеландия, например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Аралампи написа:

може да заразява само сериозно болният от грип/ковид

Няма сериозно "бременен" и не "бременен"!!! Има преносител!!! ;) 

Сериозно "бременните" би следвало да се себе изолират!!! За да предпазят какво?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dioib написа:

Няма сериозно "бременен" и не "бременен"!!! Има преносител!!! ;) 

Сериозно "бременните" би следвало да се себе изолират!!! За да предпазят какво?! 

Човек, бройката на бактериите и вирусите в нормално здраво човешко тяло е с 30% по-голяма от бройката на всички собствени клетки на организма. Това между другото.

Някой с 2-3 парчета още неубит вирус в него също ли го броиш преносител? Айде стига порочна схоластика и формалистика извън реалността!

Защо не обсъждаш вирусното натоварване и неговата логика, които съм описал, в светлината на пренасянето на вируса и неговата вреда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Аралампи написа:

Защо не обсъждаш вирусното натоварване и неговата логика, които съм описал, в светлината на пренасянето на вируса и неговата вреда?

Защото не съм специалист, нито политик, а един обикновен човек!!! Който знае доволно, за да се справи и сам, а не да разчита на ДОМ-а. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Hristo52 написа:

Това от телевизията ли го чу? Плащат ли ти,че пишеш непрекъснато небивалици?

Да, плащат ми, как позна! :cool:

преди 4 часа, Аралампи написа:

1. Може ли такива лъжи? Не те ли е срам?

2. Имах предвид в смисъл богати общо като народ, страна. И не усети прозрачния ми намек, че вироза ходи само по такива страни, където от населението има да се отнеме материално богатство и свобода. Изредените от мен страни от "третия свят" са по-бедни и с по-малко граждански свободи, така че на управляващите не им е нужен вироз-пандемия, за да затягат клупа около врата на обикновения човек. И, съответно, там вирозо-пандемо-страшилката не вирее, управляващите немат нужда от "мерките" Ѝ.

;)

Хайде де! Сигурно и в Мексико, Бразилия, Турция и Индия, богатите са мнозинство, а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Aumii написа:

Хайде де! Сигурно и в Мексико, Бразилия, Турция и Индия, богатите са мнозинство, а?

Богатите сме много, но ти не си от нас!!! :) 

Мнозинството е необразовано!!! Ти си елементарен сноб!!! :) , а аз сложен ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Aumii написа:

Да, плащат ми, как позна! :cool:

Мда?

И какво става в тези страни?

С факти, моля!

Нямат нищо особено.

А медиите вземи ги изхвърли от главата си... макар и да е риск да останеш без акъл тогава. Рискувай! Все пак си било родено с нормални човешки заложби.

Или не? Ах да, ти си от тревоядните двукраки... извинявай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Аралампи написа:

Мда?

И какво става в тези страни?

С факти, моля!

Виж си статистиката!

преди 28 минути, dioib написа:

Богатите сме много, но ти не си от нас!!! :) 

Мнозинството е необразовано!!! Ти си елементарен сноб!!! :) , а аз сложен ... :) 

Богат е този, който може да живее без да работи. А аз все още работя - значи все още не съм станала толкова богата! :emoji_smiley-18:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, stancheff написа:

ето тези числа са единствено верните

https://www.nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/умирания-в-българия-по-седмици

Умирания в България по седмици в периода 2020 - 2021 година

станчефф,

България отдавна, много години преди "пандемията" ви, е на първо место по смъртност в Европа и на едно от първите в света.

А Вироза™ ще намерят навсякъде, където поискат – в коза ли, например, в папая ли, в кока-кола ли, примерите са известни.

Леле, колко тъпи се оказахате двукраките!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Aumii написа:

Виж си статистиката!

Богат е този, който може да живее без да работи. А аз все още работя - значи все още не съм станала толкова богата! :emoji_smiley-18:

Е и?! Аз какво да направя, че съм щастлив пенсионер?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, dioib написа:

Е и?! Аз какво да направя, че съм щастлив пенсионер?

С доволството от живота си им бягаш на управляващите – тех им требва да си нещастен и да те водят към щастие под вещото им ръководство, но по никакъв начин извън техния контрол.
И ще намерят начин да те направят нещастен, за да те "спасяват" след това, да им лазиш в краката и да им лижеш гъзовете в благодарност.

И аз съм доволен от себе си и от живота си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Joss Bomon написа:

...

И защо мислиш, че ще последвам този линк?!

преди 4 минути, Аралампи написа:

тех им требва да си нещастен

Достатъчно "братовчеди" имам в това отношение ... ;) НО, не са оригиналния род. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

И защо мислиш, че ще последвам този линк?!

Уж "пилот изпитател", а се оказа просто страхливец... :whiteflag:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Joss Bomon написа:

Уж "пилот изпитател", а се оказа просто страхливец... :whiteflag:

Когато за първи път ползвах катапулта, бе защото го има и се спасих. :) Друг е въпроса, че след това съм инвалид. Но съм жив!!! ;) 

п,.п. Когато станеш като мен "изпитател", то тогава може да говориш с мен. Инвалид ли си в следствие на, и на какво?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

и се спасих

Ако беше на пътнически самолет, щеше да е интересно... без катапулт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване