Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Ако беше на пътнически самолет, щеше да е интересно... без катапулт...

Полет, Flight - филми, трейлъри, снимки - Cinefish.bg

Ти на мен ли говориш?! :) 

Е, не съм негър! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 40,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2655

• miro20

2653

• Реджеп Иведик

3243

• Радул

2926

преди 7 минути, dioib написа:

Когато за първи път ползвах катапулта, бе защото го има и се спасих. :) Друг е въпроса, че след това съм инвалид. Но съм жив!!! ;) 

Какво се изпочупи по тялото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, dioib написа:

Инвалид ли си

Това да си инвалид, нещо с което трябва да се гордееш ли е?! Или биеш тъпана, да предизвикваш съжаление?!

преди 3 минути, Аралампи написа:

Какво изпочупи по тялото?

Е не виждаш ли? Основните поражения са над ушите... Човека е щастлив пенсионер във филма "Полет"... а щастието се дължи на това, че не бил негър... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Аралампи написа:

Какво се изпочупи по тялото?

Само глезена, но е добре. Малко е къс кракът ми, но не оня. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

Това да си инвалид, нещо с което трябва да се гордееш ли е?! Или биеш тъпана, да предизвикваш съжаление?!

Е не виждаш ли? Основните поражения са над ушите... Човека е щастлив пенсионер във филма "Полет"... а щастието се дължи на това, че не бил негър... 

Ако се осакатя, би ми се искало да съм с духа на Идиоид, или подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

:topsecret: ... "оня" - спомняш ли си коя година го видя за последен път?

За извънземния ли да ти говоря или за оня който ме е направил?! Щото е нелепо ... аз го положих в родното му село ... ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

Само глезена, но е добре. Малко е къс кракът ми, но не оня. ;) 

Е, пак добре, относително.

Не си баш инвалид, дйет му са казва.

Той и Байрон куцал, ма я колко моми излъгал. Е, на млади години.

Секи да си гледа живота, човешкото достойнство и мъжката гордост, пък квото дойде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

За извънземния ли да ти говоря

Колкото по-малко говориш, по-малко глупости ще сътвориш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Аралампи написа:

ой и Байрон куцал, ма я колко моми излъгал. Е, на млади години.

Само като се напия куцам. :) Щото вси винарки на мен, а а сега де ... аз пиян, а те от мен да смучат, че са нямали майки, които да са ги кърмели ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Колкото по-малко говориш, по-малко глупости ще сътвориш!

Това е така.

Но трябва ли толкоз да ни е страх от своите глупости, направени искрено?

Не сме жени, можем да поемем вината, както що се полага, и да си мислим как и що след това, да се поправим/научим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Радул написа:
преди 20 часа, miro20 написа:

Най малкото че 60% не са "над 90% "

Други "леки подробности " са че конкретната ваксина предпазва на около 55 % спрямо първоначалните 90% както показват израелските изследвания.

https://btvnovinite.bg/svetut/izrael-tezhki-sluchai-na-covid-19-sred-vaksiniranite-ima-predimno-sred-vazrastni-i-hronichno-bolni.html

Пак от там се говори за хоспитализирани и тежки случаи  най вече САМО на възрастни.

Имат последно средно за седмица 26 смъртни случаи , ние 55.

Можеш да  направиш лек паралел с нашата статистика като тази дето цитирах оня ден :

https://www.facebook.com/e.vestnik.bg/posts/10159300762478397

Най вече за възрастта.

Изводите сам си ги направи.

Високомерието пък нека си е за твоя сметка :getout:

Виждам колко гледаш. Гледаш как да папагалиш :) 

Покажи още  

60 % бяха преди половин година. Та взех да се чудя, тия израелски власти кога излъгаха- тогава или сега?

Нещо си скаран с гугъл, уикипедията и графиките за актуалните данни за пандемията ? :) 

преди 13 часа, Радул написа:

И тия локуми и замазваници, как боцнатите карали по- леко инфекцията иди да ги разправяш на баба ми. Тя е от 30 + години в гробищата.

Какво общо има баба ти дето е починала преди 30 г със въпросните ваксини ?  И със сегашните статистики за ваксинираните ?

Наистина не разбирам насоките на изкривеното ти мислене. :)

преди 13 часа, Banesc написа:

след като в израел са  100% ваксинирани защо имат 10000 болни на ден

Я пак ?? :giggle1:

преди 13 часа, Реджеп Иведик написа:

Той каза, че даже умирали по леко бе, като те нямаше.

Учителя му по логика го е осакатил

папагалим си а ?

Не знам още колко глупости мога да чуя тук, но всеки път  надминавате очакванията ми :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, miro20 написа:

Какво общо има баба ти дето е починала преди 30 г със въпросните ваксини ?  И със сегашните статистики за ваксинираните ?

Наистина не разбирам насоките на изкривеното ти мислене. :)

Верно ли не разбираш? Прогресивно оглупяване е диагноза. Тежка диагноза. Помниш ли как се казваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

Верно ли не разбираш? Прогресивно оглупяване е диагноза. Тежка диагноза.

На него не му е нужен интелект . За мирча е достатъчно да пуска всеки ден постове за хунта , платени протестиращи , мутроолигарси и кърваво червени комунисти . Каква невероятна драма . Защо не желаят да  " обичкат " Нереза от Банкя ?Щотуу президента бил разединител на нацията . :lol6:

преди 1 час, miro20 написа:

Не знам още колко глупости мога да чуя тук, но всеки път  надминавате очакванията ми

Не можеш да ги чуеш . Можеш да ги видиш . Просто всеки ден се надсмиват на поредните ти феноменални  " размисли и страсти  "  :wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Aumii написа:

Виж си статистиката!

Богат е този, който може да живее без да работи. А аз все още работя - значи все още не съм станала толкова богата! :emoji_smiley-18:

Офтобд.

Може много да се спори по определението "богат".

Аз бих казал така: този, който удовлетворява всичките си насъщни потребности без да жертва за това цялото си свободно време и/ли здравето си. Тук, както виждаш, влизат и работещите.

Вариант, неявно съдържащ горното: този, който може да си позволи несъществено за оцеляване прекарване на времето, без да жертва за последното цялото си свободно време и/ли здравето си. Това са културни, спортни, политически занимания, хоби и тому подобни, и т.п.

По тези горе определения излиза, обаче, че средният работещ американец от САЩ не е богат, щото няма никакво време и сили за друго, освен работа – независимо колко и какви коли има, къщи и т.п. Погледа след работа със семейството малко талавизия, докато ядат претопленото готово ядене от супера – и айде в леглото, да почива за утрешния работен ден.

ПП. В един от романите на Джек Лондон, май "Мартин Идън, тази ситуация е описана добре в крйността ѝ. Героят работи в пералня-гладачница на голям хотел, няма никакво свободно време и сили. Става скитник, работещ временно тук-таме и пътуващ със сезоните на юг/север в товарните вагони. Чувства се свободен и щастлив, макар битието му да не е така сигурно, както когато е бил в пералнята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека да си припомним този експеримент от 60-те, явно се води някакъв психо, откачен експеримент в момента.

interesnie-eksperimenti-v-socialnoj-psih

https://bg.billing4.net/articles/interesnie-eksperimenti-v-socialnoj-psihologii/interesnie-eksperimenti-v-socialnoj-psihologii.html

https://novotopoznanie.com/eksperimentat-na-milgram-i-opasnostite-na-podchinenieto/

Хората просто си вършат работата, без да знаят, че участват в нещо унищожително и ужасяващо. Но и дори да разберат, че вършат нещо гаадно, против моралните стандарти, сравнително малко хора биха се

съпротивлявали на авторитета.

Към 80 процента си вършат просто работата, а 20 процента се съпротивляват на авторитета, когато узнаят истината.

http://www.moeto-zdrave.life/konformizam/

Конформизмът представлява промяна в поведението, нагласите и убежденията, причинена от друг човек или група.

Ние всички познаваме този феномен: отиваме на кино с приятели, които са решили, че филмът си струва или избягваме конфронтация с шефа, дори когато очевидно не е прав.

/////

Москович в своето класическо изследване от 1969 г. показва, че малцинствата могат да окажат значимо влияние върху мнозинствата, при условие че дават последователни и единодушни отговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От данните за починали от ковид от Националната информационна система за 14 септември:
139 смъртни случая са регистрирани през последното денонощие. Сред починалите без придружаващи заболявания са 30,1%. Сред тях са:

/а психясалите коментари по горе и фейкомети не заслужават коментар/

Другия известен фейкомет който се подигра с пенсионерите преди време - "доц" Мангър, пак бе хванат в лъжа :

https://www.mediapool.bg/infektsiozna-bolnitsa-ulichi-mangarov-v-lazhi-za-vaksiniranite-news326304.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте видеото преди да го блокират! Ще разберете много работи!

https://www.facebook.com/groups/348438555641398/?multi_permalinks=1183931448758767&notif_id=1631430269442709&notif_t=group_highlights&ref=notif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Hristo52 написа:

Гледайте видеото преди да го блокират! Ще разберете много работи!

https://www.facebook.com/groups/348438555641398/?multi_permalinks=1183931448758767&notif_id=1631430269442709&notif_t=group_highlights&ref=notif

линка води към "соц носталгия" :giggle1:

Ех  ех .. комунета с комунета.... никой не ви трие, нито гони... вие отдавна сами сте се наритали  :getout:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Hristo52 написа:

Гледайте видеото

Да беше прочел какво са писали и дали като линкове преди тебе, на същата страница дори, преди да се изцвъкаш като гнойна пъпка с дебелия си шрифт и самочувствието на "първи вестоносец" !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай България, аватарчетата на Прокопиев, кръгът Капитал,  освен, че са за задължително за еднополовите бракове, залегнат предмет в училище за учене на децата за тях, а и са за задължителните боцкания.

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/radan-kanev-es-da-se-namesi-zaradi-niskiya-protsent-vaksinirani-v-balgariya

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване