Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 35,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2571

• Реджеп Иведик

2759

• Радул

2926

преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:

"Бийте братя, Бог е с нас..."  песен на панагюрските въстаници

Баси - това все съм го чувал като „Пийте братя българи“. И следва „Пиянството на един народ“!

Пп. Текста в клипа се различава от това - което съм учил навремето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замислям се (чак сега), че правенето на всекидневните масови тестове са ми загадъчни, мистериозни.

По някой път се правят 20, 25 хиляди на ден, а за толкова време нито съм видял, нито съм чул от познат да е бил тестван с тази масова цел.

Ако приема за целия срок на масово тестване, вече 20 месеца се навъртат, средно по 10 000 теста на ден, това са 600 дена по 10 000 теста, равно на 6 милиона или възрастното население на цялата ни страна, че и отгоре. По тази логика би трябвало да са минали и мен с тестване. А, повтарям, даже не съм чул от някого да е бил тестван; е, не съм и питал, но познатият непременно би споделил интересния факт.

Айде да съм ларж и да приема средно 5 000 теста на ден. Това е половината  от възрастното население и пак се очаква много голяма вероятност някой мой познат или даже аз да е минал тест. А то... ни гък, ни мък наоколо.

Някой знае ли как се избират или набират хората за тестване, как става този всекидневен процес? Някой да има познат тестван?

Моля да не ми указвате, че това са хората, обърнали се в болница или към личен лекар – все пак бройката излезе цяла България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Аралампи написа:

Замислям се (чак сега), че правенето на всекидневните масови тестове са ми загадъчни, мистериозни.

По някой път се правят 20, 25 хиляди на ден, а за толкова време нито съм видял, нито съм чул от познат да е бил тестван с тази масова цел.

Ако приема за целия срок на масово тестване, вече 20 месеца се навъртат, средно по 10 000 теста на ден, това са 600 дена по 10 000 теста, равно на 6 милиона или възрастното население на цялата ни страна, че и отгоре. По тази логика би трябвало да са минали и мен с тестване. А, повтарям, даже не съм чул от някого да е бил тестван; е, не съм и питал, но познатият непременно би споделил интересния факт.

Айде да съм ларж и да приема средно 5 000 теста на ден. Това е половината  от възрастното население и пак се очаква много голяма вероятност някой мой познат или даже аз да е минал тест. А то... ни гък, ни мък наоколо.

Някой знае ли как се избират или набират хората за тестване, как става този всекидневен процес? Някой да има познат тестван?

Моля да не ми указвате, че това са хората, обърнали се в болница или към личен лекар – все пак бройката излезе цяла България.

Това не е тестване, а събиране на генетичен материал. ДНК. 
Сигурно ги вкарват в суперкомпютър. България също има такъв.

https://www.investor.bg/novini/261/a/bylgarskiiat-superkompiutyr-e-veche-sgloben-v-sofiia-teh-park-327590/

Целта му е да спомогне за подобряване на европейските научни изследвания и да насърчи иновациите, като предостави достъп до най-съвременната инфраструктура за високопроизводителни изчисления (HPC) на широк кръг потребители от научноизследователската общност, промишлеността и публичния сектор.

https://bnr.bg/post/101259586/superkomputrite-v-bitka-s-covid-19

Системите на над 30 суперкомпютъра, сред които тези на НАСА, "Гугъл", "Амазон", Масачузетския технологичен институт вече работят върху 11 от предложените 35 проекта. 402 петафлопа са на разположение на проектите, свързани в консорциум за проучвания на Covid-19. Те се предоставят безплатно, защото, както пише в блога на проекта, „това е състезание с времето в борбата с коронавируса“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Реджеп Иведик написа:

"Бийте братя, Бог е с нас..."

австралийците :) 

Не е като само да са поискали разрешителното на няколко девойчета, което тук нашите блюдолизци разпространиха като "нападение". Ама така ще е оттук нататък, за България не знам... 

В Израел вероятно циреят ще се спука окончателно най-късно до март догодина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Това не е тестване, а събиране на генетичен материал. ДНК. 
Сигурно ги вкарват в суперкомпютър. България също има такъв.

https://www.investor.bg/novini/261/a/bylgarskiiat-superkompiutyr-e-veche-sgloben-v-sofiia-teh-park-327590/

Целта му е да спомогне за подобряване на европейските научни изследвания и да насърчи иновациите, като предостави достъп до най-съвременната инфраструктура за високопроизводителни изчисления (HPC) на широк кръг потребители от научноизследователската общност, промишлеността и публичния сектор.

https://bnr.bg/post/101259586/superkomputrite-v-bitka-s-covid-19

Системите на над 30 суперкомпютъра, сред които тези на НАСА, "Гугъл", "Амазон", Масачузетския технологичен институт вече работят върху 11 от предложените 35 проекта. 402 петафлопа са на разположение на проектите, свързани в консорциум за проучвания на Covid-19. Те се предоставят безплатно, защото, както пише в блога на проекта, „това е състезание с времето в борбата с коронавируса“

Само мъчат компютрите с незнанието си.

Процесорът може само много бързо да сумира 1+1 (тук влиза и изваждане) и да направи сравнение на две стойности, което пак опира до основното 1+1 като изваждане. Останалото правят програмите. А, тъй като съвременната медицина далеч не напълно знае за вирусите, за имунната система и за тяхното взаимодействие, входните данни за суперкомпютрите ще са порочни.

Някой човек в тази мътна ситуация би се справил много по-добре.

Помня един индиец, този с проекта [email protected], колко "елегантно" използваше компютрите на доброволци в целия свят в разпределена мрежа: просто проба-грешка, най-просто конструиране на всякакви възможни варианти на молекули и следваща оценка (пак компютърна) дали случайно се е получило лекарство – например срещу рак. Ето го нивото на работа с компютрите в тази област. Нещо нищо вече не се чува за този проект...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Так так так, говорит пулеметчик

такатакатак, говорит пулемет

Новото нормално е едно недоносче

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно вече процесът е човек на животно.

Преди бе прилеп на животно. Според СЗО.

https://www.flagman.bg/article/249386

Горили в зоопарк в Атланта се заразиха с COVID-19

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кирчо и Кокорчо ако се заразят, значи и за шимпанзета е опасен

преди 32 минути, АСПЕКТ написа:

Явно вече процесът е човек на животно

Не вирус, а желязо,

просъскал агентът фашист.

Тихо вирусът казал,

не комунист !

В Австралия вече разстрелват мирни минувачи с гумени куршуми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес от 18ч. е протестът в плевенския медицински срещу принудителните ваксини и "цакането по устав" от ръководството - всяка седмица да се бъркаш по 100 лв за 2 "теста" дето нищо не доказват. Това и за служители, и за студенти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Филипов написа:

Днес от 18ч. е протестът в плевенския медицински срещу принудителните ваксини и "цакането по устав" от ръководството - всяка седмица да се бъркаш по 100 лв за 2 "теста" дето нищо не доказват. Това и за служители, и за студенти.

Е, защо в 18 ч.? :doh:

Ония дето трябва да чуят протеста ще са си тръгнали вече, а както знаем на телевизора е много малка вероятността някой да го покаже, при което може и да не разберат, че е имало подобно нещо. Да пропуснат 2-3 лекции и да го направят през деня, за да ги чуят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Ако ще има задължителна ваксинация за всички да направят тестовете безплатни .

То и с маските е така по закон: ако сме задължени да ги носим, всичките условия за изпълнение от гражданина  на това задължение (и всякакви други подобни изисквания) трябва да бъдат обезпечени от този, който те задължава  – в случая маските да бъдат предоставяни безплатно от МЗ.

Ренегатът Стойчо Кацаров, сегашен министър ня здравеопазването, докато не беше министър, на сайта си "Здраве и закон" (или подобно по смисъл име) го беше показал със съответните административни и законови документи. Интересно ми е сега като министър защо не изпълнява закона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Филипов написа:

Фашистите мръсни са за разстол

преди 3 часа, Аралампи написа:

Ренегатът Стойчо Кацаров

Мръсния фашист рушветчия и плужек. Тфу !!!

242489273_555831532047225_73856086972955

Шегаджии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, саби написа:

Е, защо в 18 ч.? 

Организаторите така са решили. Преди седмица като протестираха кръчмарите в наше село бяха от 15ч. и ги дадоха. Накратко де.

Защо чак сега - не знам. Ректорските малоумия за 100 лв седмично бяха от преди протеста в Сф срещу принудителните ваксинации и намордниците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека предположим, Реджеп, че ренегатът Стойчо Кацаров е притиснат, а не продал се. Само предположение...

То ест един вид честен, но го притискат. Ако е така, той би могъл веднага да се откаже от поста си, както вчера направиха шефът и заместник-шефът на отдела за ваксините на Американската агенция за храни и лекарства. Те предизвестиха напускане октомври-ноември, с което избягаха от лична отговорност за бъдещите безумия и масови убийства.

Но кацарофчето, тази двукрака свиня, продължава...

Ей, не се наядоха тези свине, бе!

Сега свинете ще ядат и децата, при които смъртността от ковид-ваксините е стотици пъти по-висока от смъртността от "заразяване" с Вироза™ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://hicomm.bg/novini/nai-golyamata-socialna-mrezha-za-lekari-se-okaza-razvdnik-na-covid-konspiracii.html?fbclid=IwAR2w3tFolKZ59IVeF9LzGcfut8o0GNwUXmtmEkFp-zMBjc0V5l8XeldAc68

Защо ли? Отговорът е елементарен - защото лекарите и медицинските лица имат най-голям интерес пандемията да продължи най-дълго, тъй-като заплатите им са увеличени в пъти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пръв път по Националнато радио чух да казват процента "ваксинирани болни с Ковид в болниците" и той е 11.9%.

Чини ми се, че и процентът на ваксинираните общо в страната е същият.

То ест ваксинирани и неваксинирани еднакво влизат в болници или - ефектът на ваксинирането за предпазване от влизане в болница "с Ковид" е нулев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _Aumi_ написа:

Значи форум в който пишат "80% от медиците в САЩ" и който има строги правила срещу "разпространението на невярна и подвеждаща информация" не си е позволил да изтрие това, което политиците искат?!?

Е, кой според теб разбира повече от медицина и маски? 80% от лекарите в САЩ, които не възприемат за нормално носенето на маски от деца под 12г., или политиците, които искат да ни наложат задължителни маски за деца, задължителни ваксини, задължително незнамсикаквоси... ?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

Значи форум в който пишат "80% от медиците в САЩ" и който има строги правила срещу "разпространението на невярна и подвеждаща информация" не си е позволил да изтрие това, което политиците искат?!?

Е, кой според теб разбира повече от медицина и маски? 80% от лекарите в САЩ, които не възприемат за нормално носенето на маски от деца под 12г., или политиците, които искат да ни наложат задължителни маски за деца, задължителни ваксини, задължително незнамсикаквоси... ?  

Аз твърдя, че медиците имат най-голям интерес населението да не се ваксинира и пускат фалшиви новини. Целта е пандемията да продължи колкото се може по-дълго, защото те получават в пъти по-големи заплати.

Днес една обикновена медицинска сестра работеща в обикновена малка лаборатория получава 3600 лв заплата,  а тези в ковид отделенията сигурно над 5 хиляди. Да не говорим лекарите колко получават.

Така че, помислете си кой е най-заинтересован да ви пълни главите с фалшиви новини и кой е най-заинтересован пандемията да се проточи най-дълго!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, _Aumi_ написа:

https://hicomm.bg/novini/nai-golyamata-socialna-mrezha-za-lekari-se-okaza-razvdnik-na-covid-konspiracii.html?fbclid=IwAR2w3tFolKZ59IVeF9LzGcfut8o0GNwUXmtmEkFp-zMBjc0V5l8XeldAc68

Защо ли? Отговорът е елементарен - защото лекарите и медицинските лица имат най-голям интерес пандемията да продължи най-дълго, тъй-като заплатите им са увеличени в пъти!

Ега си и веганската логика!

Тези лекари се борели срещу измамата, защото имали полза тя да продъжава?!!

Абе, вие веганите по когнитивни способности не сте по-високо от животните...

ПП. И във фейсбукските линкове, които постваш, изтривай всичко от ?fbclid= включително и до края, защото това е шпионски ключ на Фейса, наблюдаващ кой и къде кликва на линка, а и кой знае още колко и какви подробности за кликващия.

Препратката работи по същия начин и без този низ, само че не връща информация за теб на Цукерберг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Аралампи написа:

ПП. И във фейсбукските линкове, които постваш, изтривай всичко от ?fbclid= включително и до края, защото това е шпионски ключ на Фейса, наблюдаващ кой и къде кликва на линка, а и кой знае още колко и какви подробности за кликващия.

Препратката работи по същия начин и без този низ, само че не връща информация за теб на Цукерберг.

Наистина са ви промити мозъците от фалшивите новини!:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване