Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, algara написа:

Съпругът ми не успя да се пребори. Почина.

Нито за миг не сме съжалявали, че не сме се ваксинирали, нито променихме мнението си за ваксините. 

...

И въпреки всичко най-големият ми страх в момента е какво ще правя, ако ме задължат да се ваксинирам след шест месеца. 

Значи, не ви е страх от лежане по болници и интубиране, не ви е страх от смъртта, но пък ви е страх от ваксината?!

И не съжалявате, че това е причината мъжът ви да почине!

Що за логика е това?!

Продължавам да се убеждавам, че всеки заслужава съдбата си. 

Но най-лошото е, че заради антиваксърите и противниците на маските, пандемията няма да приключи поне още 10 години!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2732

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3277

• Радул

2926

Напротив! Страх ме е от смъртта, страх ме е и от вируса. Никъде не твърдя обратното. Но още повече се страхувам от ваксината. 

Производителите не си вярват и не поемат отговорност, а от мен се изисква информирано съгласие. По-скоро ми прилича на самоубийство а не на ваксинация.

Ще се опитам да обясня. Ако днес се ваксинирам, ще се сблъскам веднага с рисковете от ваксината, ако извадя лош късмет. Имам и основания да се съмнявам, че е опасна за мен. В другия случай ще поживея още, докато се сблъскам с вируса и може пък да извадя късмет и да го преборя. Преборих го, но това не ме прави по смела. Всичко се случи пред очите ми. Ако пак се разболея някога, ще съм още по изплашена. Завиждам на хората, които се ваксинираха за смелостта или непукизма или каквото там ги е накарало да го направят. Но аз все още нямам смелост. И друго ме притеснява! Нали бяха произведени за отрицателно време, без достатъчно време за проучвания и т.н., а вече втора година не съм чула нещо да се опитват да работят по тях, да намалят рисковете...

Уж -70 градуса, а какво стана? Къде се съхраняват? Правилно ли се съхраняват? Не им ли изтече срока на годност? Как се ваксинират по площадите? Прекалено много въпроси! Всички животни сме родени и с инстинкт за съхранение. Моят ми светва червената лампичка. Да и страхът също е лош съветник, но не се променя нищо за се породи доверие.

Ще се надявам, че тази лудост някога ще свърши и ще си тръгне всичко по старому. И тогава, ако не ме насилват буквално и стане като другите грипни ваксини съм съгласна дори да си я купя и да си я поставя, но не и по този брутален начин. Да ми ограничават правата и в същото време да ми искат съгласието за тази "доброволна" ваксинация, която може да ми причини същото, което и вируса, но сега веднага, не след време е някак неприемливо и противоречиво. А и никой не знае, какви ще са последиците в дългосрочен план. Затова завиждам на хората, които виждат ваксината като единствено решение и са си я поставили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, algara написа:

не и по този брутален начин.

Начинът е съвсем цивилизован. Никой никого не насилва да се ваксинира. Очаква се хората да проумеят, че това е единственият начин за изход от пандемията.

Правилата, поне у нас, са лежерни и не се спазват стриктно както в някои държави като Китай.

Не мога за разбера какъв е този страх от ваксина, при положение, че историята доказва с факти, че само ваксините са спасили човечеството от пандемиите. Нима мислите, че преди години са имали по-добри лекари или ваксини?

Не разбирам как хората не се страхуват от тежко протичане на ковида, при толкова смъртни случаи в следствие на интубиране, но пък намират оправдание за неносенето на маски или се оправдават с някакъв необоснован страх от ваксината, при положение, че при ваксинирани рискът е 5 към 100  докато при неваксинирани, е 95 към 100 и ако не смърт, трайни последствия за здравето !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _Aumi_ написа:

при положение, че при ваксинирани рискът е 5 към 100 и ако не смърт, трайни последствия за здравето, докато при неваксинирани, е 95 към 100!

Я пак обясни за тези "95 към 100", че нещо не разбрах. Твърдиш, че 95 от 100 неваксинирани ще умрат ако се срещнат с Ковид ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, _Aumi_ написа:

неваксинирани, е 95 към 100 и ако не смърт, трайни последствия за здравето !

Хайде престани с глупостите които ръсиш? Един път вече те попитах дали ти плащат? Сега те питам колко ти плащат за тая пропаганда? Хубаво е да замълчиш. Защото ръсиш непрекъснато глупости!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ivottoshev написа:

Я пак обясни за тези "95 към 100", че нещо не разбрах. Твърдиш, че 95 от 100 неваксинирани ще умрат ако се срещнат с Ковид ли?

Цитат

е 95 към 100 и ако не смърт, трайни последствия за здравето 

Ваксините имат защита около 95% като рискът да хванеш ковид с ваксина, е само 5% и то ако не ходиш с маска и не се пазиш.

Но ако не се ваксинираш и не носиш маска, си застрашен не само 5%, а поне 95 % да хванеш ковид. Да протече тежко, е 50/50, а ако те интубират, имаш шанс да оцелеш 10%.

Така че, по-разумният вариант е ваксината!

преди 5 минути, Hristo52 написа:

Хайде престани с глупостите които ръсиш? Един път вече те попитах дали ти плащат? Сега те питам колко ти плащат за тая пропаганда? Хубаво е да замълчиш. Защото ръсиш непрекъснато глупости!

Убедена съм, че плащат на антиваксърите като вас!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, _Aumi_ написа:

Никой никого не насилва да се ваксинира.

Я пак? Реклами по телевизията, часовници подаръци. Заплахи на работодатели, че няма да продължиш да работиш ако не се ваксинираш. И още, и още и още! 

А какво става по света? В Гърция? "Умнице"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Hristo52 написа:

А пак? Реклами по телевизията, часовници подаръци. Заплахи на работодатели, че няма да продължиш да работиш ако не се ваксинираш. И още, и още и още!

И за еврофутбола и за игрите на късмета вървяха реклами, но никой никого не караше насила да си купува билетчета или да залага. Но тогава същите днешни антиваксъри им вярваха и търкаха ли търкаха с надеждата бат Божко да им плати милиони печалби. Тогава вярваха, но сега не вярват ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, _Aumi_ написа:

:vomit:

преди 33 минути, algara написа:

Производителите не си вярват и не поемат отговорност, а от мен се изисква информирано съгласие. По-скоро ми прилича на самоубийство а не на ваксинация.

Точно. И никой не желае да обясни защо трябва да се подписваш, и защо производителите не поемат отговорност.Умират хора от ваксините! Били малко в проценти. А кой от всички "умници" включително и от тук присъствуващите, ще ми гарантира, че аз или мой близък, няма да влезем в тия "малки" проценти? "Умници" много за съжаление...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха така! Ваксинирайте се хора!!!

COVID-19 не пожали и доц. Ангел Кунчев

Цитат

Главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев се е самоизолирал заради симптоми на COVID-19. Това съобщи председателят на Българското сдружение по иновативна медицина д-р Валери Цеков по време на пресконференция, свързана с информационна кампания за грипа и васкинопрофилактиката в контекста на пандемията COVID-19.

И какво става бе? Откриха го април в България. Цяло лято хората като бесни ходиха на море, на планина, в чужбина, световно, избори и какво ли не! Почти нищо. А хората се събираха че и на тумби. Казаха че септември започва, и той започна наистина !?!?!?!?  Е хайде бе...каква е истината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Hristo52 написа:

Ха така! Ваксинирайте се хора!!!

COVID-19 не пожали и доц. Ангел Кунчев

И какво става бе? Откриха го април в България. Цяло лято хората като бесни ходиха на море, на планина, в чужбина, световно, избори и какво ли не! Почти нищо. А хората се събираха че и на тумби. Казаха че септември започва, и той започна наистина !?!?!?!?  Е хайде бе...каква е истината?

ице, ице - така и не го проумя, че лятото слънцето е голямо препятствие за всяко заболяване предавано по въздушно капков път

например ми посочи годината която, грипната вълна е била през лятото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

Тук никой не би си хабил парите да плаща на някого. Имаше един термин  "полезните идиоти" . Това са обикновенни хейтъри дето се пишат контра  "за спорта". Мисъл в тях не търси, а просто си чешат крастата. :)

Парите се плащат на сайтовете и фейкометите които цитират. Там е "оборота" .

:)

преди 9 минути, Hristo52 написа:

Е хайде бе...каква е истината?

Никой не е казал че ваксината е панацея и 100% щит.

А че предпазва хората както от разпространение, така и АКО все пак се заразят, да го прекарат възможно най леко, без постъпване в болница и скъпоструващо лечение, или недай Боже, по лошото......

Пожелавам успешно оздравяване на Кунчев, независимо ковид ли е или настинка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

Никой не е казал че ваксината е панацея и 100% щит.

А че предпазва хората както от разпространение......

Пак пресоли манджата, Мирко. В желанието да придадеш повече тежест на лъжите си... отново се окъка. Oт eпидeмиoлoгичнa глeднa тoчĸa, eдин чoвeĸ, ĸoйтo нe e вaĸcиниpaн и дpyг, ĸoйтo e, ca в eднo и cъщo пoлoжeниe, зaщoтo и eдиният, и дpyгият мoгaт дa ce зapaзят и дa зapaзят и дpyги xopa.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, miro20 написа:

ковид ли е или настинка

врат ли е или шия

преди 6 часа, _Aumi_ написа:

И за еврофутбола и за игрите на късмета вървяха реклами, но никой никого не караше насила да си купува билетчета или да залага.

Почервених го, белким ти просветне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, _Aumi_ написа:

И за еврофутбола и за игрите на късмета вървяха реклами, но никой никого не караше насила да си купува билетчета или да залага. Но тогава същите днешни антиваксъри им вярваха и търкаха ли търкаха с надеждата бат Божко да им плати милиони печалби. Тогава вярваха, но сега не вярват ...

Така е! Но никой не ми е искал билетчето от лотарията, за да ме пуснат в самолета, ресторанта, хотела, киното...

Ако питаш мен, по-голямата част от тези , които търкаха ли търкаха не са били антиваксърите. Те са по принцип недоверчиви. И аз не съм антиваксър. И аз и децата ми имаме всички ваксини. Примерите, които превеждаш са крайно неадекватни. Антиваксъри с еврофутбол и лотарийни билети. Нищо общо, никакви допирни точки, две успоредни прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не пожелавам на никого заразяване с вируса и с какъвто и да е вирус по принцип. 

Но във ваксината има ужасяващи съставки, които тези които вече са си ги набили, дори не са прочели. Едната носи името на оня с рогата. Да, оня с козешката глава и рогата. Защо се казва така тази съставка!? Само създателите на ваксините знаят.

Нормален човек няма да си набие нещо , носещо такава съставка ...  и клетка от абортиран ембрион. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Mediterranean написа:

Едната носи името на оня с рогата. Да, оня с козешката глава и рогата.

Коя е тази с рогата?

А вие, други лекарства не приемате ли, и не четете ли листовките? Ами храните, с които тъпчете телата си - по-чисти и по-безвредни ли са от ваксините?

преди 1 час, algara написа:

Така е! Но никой не ми е искал билетчето от лотарията, за да ме пуснат в самолета, ресторанта, хотела, киното...

Ако питаш мен, по-голямата част от тези , които търкаха ли търкаха не са били антиваксърите. Те са по принцип недоверчиви. И аз не съм антиваксър. И аз и децата ми имаме всички ваксини. Примерите, които превеждаш са крайно неадекватни. Антиваксъри с еврофутбол и лотарийни билети. Нищо общо, никакви допирни точки, две успоредни прави.

Намирам много допирателни точки, защото наблюдавам хората и установявам, че същите които масово търкаха билетчета, са същите вярващи в конспиративни теории.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, _Aumi_ написа:

Правилата, поне у нас, са лежерни и не се спазват стриктно както в някои държави като Китай.

Споко , нека минат изборите и ще видим! Този вирус обича хладното и влажното ,"алергичен " е към слънцето. Сега времето става такова ,а и се затваряме на закрито ,ще се развихри миличкият,изборът му ще е бол след като има такива ,които му се подиграват! Лошото е за тези , които ще се нуждаят от примерно  операции,други тежки болести и заради препълнените болници ще се простят с живота си, както и за тези с намален имунитет заради например присъден орган, за алергичните към лекарства и т.н и им е противопоказно да се ваксинират. Дано тези ,които се пишат на герои ,но НЕ им се търси отговорност заради причинената смърт  на стотици невинни ,да им тежи на съвестта тяхното самодоволство.Трябва да знаят ,че на този свят нищо не остава ненаказано ,вътрешната рана в морала им ,която си причиняват ,няма никога да зарасне ,ще се отрази на живота им и на живота на техните близки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Mediterranean написа:

Не пожелавам на никого заразяване с вируса и с какъвто и да е вирус по принцип. 

Но във ваксината има ужасяващи съставки, които тези които вече са си ги набили, дори не са прочели. Едната носи името на оня с рогата. Да, оня с козешката глава и рогата. Защо се казва така тази съставка!? Само създателите на ваксините знаят.

Нормален човек няма да си набие нещо , носещо такава съставка ...  и клетка от абортиран ембрион. 

Как не са се сетили да ги кръстят „розички и бонбонки”, за да могат всички да се ваксинират. Замаилки. :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, miro20 написа:

Пожелавам успешно оздравяване на Кунчев, независимо ковид ли е или настинка.

...и умишлено забрави последствие от ваксината нали? А в статията с новината,първото изречение е „Главният държавен здравен инспектор се имунизира срещу вируса през януари месец...“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

...и умишлено забрави последствие от ваксината нали?

А доказано ли е или просто си сплетничиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, цър-вул написа:

А доказано ли е или просто си сплетничиш?

А ти прочете ли,какво цитирам и допълвам? Мирко пише:„Пожелавам успешно оздравяване на Кунчев, независимо ковид ли е или настинка.“,аз допълвам: „..и умишлено забрави последствие от ваксината нали?“ Значи той,умишлено не включи третата възможна причина за разболяването на Кунчев,а ти направо искаш доказателство,че е от самата ваксина? Ти май беше умен човек,а си на страната на набоцканите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мисля, че ти не мислиш и само си пишеш:

преди 10 минути, Димитър 59 написа:

ковид ли е или...

Това нима не включва възможността да е от ваксина. ;) Трябва и да се мисли и както казва рекламата:"Не става само с ядене..."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/10/13/lekar-v-sofiia-situaciiata-e-tragichna-iznemogvame-triabva-pylen-lokdaun.506757

припадам вече от кълба истеричен смях. Как така преди време при 10к+ хоспитализирани не изнемогваха, а сега при 5к вече изнемогват? И как при 70-80 заразени на ден ни затвориха с барикади в градовете заради военното положение въведено с единодушно решение на НС, а от барикадите насам вече няколко пъти стигаме до 2000 заразени на ден и няма вече барикади.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:
преди 12 минути, Димитър 59 написа:

ковид ли е или...

Това нима не включва възможността да е от ваксина. ;)

Абе ти,защо вадиш Миркови думи от моя пост,а задаваш въпросите си на мен?Въпреки това мога да ти отговоря:НЕ,този цитат „...ковид ли е или...“,ВЪОБЩЕ не означава и не включва възможността да е от ваксина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване