Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 32 минути, dioib написа:

А в клетка 4?! :) 

Все пак е иРНК, т.е. тя трябва да е от нещо, ОК, а въпросната клетка 3 от къде са я взели?!

Не е от животно, не е от живо, та какво остава?! 

Ти да не би да си станал веган и вече да не консумираш животински протеини, та толкова си се разтревожил, че ваксините евентуално могат да съдържат някаква миниатюрна частичка от човешко ДНК или РНК? Дори и да е така, това не е в следствие на насилие, а абортите се правят по желание и ембрионът от който евентуално може да се вземе някаква клетка, е мъртъв и не е развито човешко същество или животно. Т.е. не се е превърнал в човек, нито в животно, нито в каквото и да е чувстващо същество, от които ежедневно се избиват милиони за храна, но това изобщо не ви прави впечатление. Но някаква си теория за някаква трилионна част от вируса, която евентуално можела да съдържа човешка клетка, много ви разтревожи! Което показва колко лесно могат да се манипулират човешките същества!

П.П.

Но всъщност, твърдението че е използвана клетка ин витро, пояснява картината. Ин витро, значи са ползвани само човешки клетки, за да се получи някакъв ембрион, и този ембрион не е задължително да се вкара в човешка утроба, а само се ползват клетките. Та, кое ви притеснява в случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2571

• Реджеп Иведик

2759

• Радул

2926

преди 21 минути, _Aumi_ написа:

разтревожил, че евентуално ваксините могат да съдържат някаква си частичка от човешко ДНК или РНК?

Определено не съм се разтревожил. :) 

По-скоро изразявам мнението си, че човек е собственик на своя живот. По-никакъв начин не трябва да му се налага нещо против волята му. 

И да се ползват блудкави неистини, щото да не го стреснем човека и ха, умрял от някой тумор, а не вирус. :) 

Не само пред Бог, а и пред Смъртта всички сме равни!!! Та с моята вяра в Бог и съответното смирение, то ще достигна до там до където мога, а за след това не му мисля. Все пак не е умрял човек, който да не е роден. За мен по-важно е вечността извън този свят, а не да съм вечен в него. След кончината ми, то спокойно, няма да си взема тялото със себе си. :) Там не ще ми е нужно. Така, че какво те смущава едно мнение на един невеж?! 

п.п. Аз какво да направя, че не се страхувам от собствената си смърт?! Рядко контактувам  физически с хора и определено не ме е страх, че ще ме заразят. Знам, ако съм заразен какво да правя!!! 

Аз казах!!! 

п.п. Що трябва да ми втълпяват да се страхувам от другите?! Какво, да им изисквам сертификата ли?! :) 

На мен ми е достатъчно някаква дистанция от другия и не проявявам интимност с непознати. ;) Друг е въпроса, ако другия навлезе в интимната ми зона ... :) = значи ме смята за близък и как да не го уважа?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Mediterranean написа:

Ето това - "съдържа 30 микрограма иРНК ваксина срещу COVID-19 (включена в липидни наночастици). Едноверижна, 5’-кепирана информационна РНК (иРНК), произведена с използване на безклетъчна in vitro транскрипция от съответните ДНК-матрици, кодиращи вирусния шипов (spike) протеин на SARS-CoV-2."

^Направено от човешка клетка. И то именно от човешки ембрион. Как иначе ще се създаде според теб РНК структура от нищото, при положение че пише, че няма и животински съставки!?!

От Космоса не може да падне. 

Това е основната съставка на всички РНК ваксини (които досега не ги е имало и са нова технология).

Fetal cell lines are cells that grow in a laboratory. They descend from cells taken from abortions in the 1970s and 1980s.  

Those individual cells from the 1970s and 1980s have since multiplied into many new cells over the past four or five decades, creating the fetal cell lines I mentioned above. Current fetal cell lines are thousands of generations removed from the original fetal tissue. They do not contain any tissue from a fetus

https://www.nebraskamed.com/COVID/you-asked-we-answered-do-the-covid-19-vaccines-contain-aborted-fetal-cells

Мааалко уклончиво отговарят производството.

Но, да ембриони.

Прекратиха опитите с животни, започнаха опитите с хората.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, dioib написа:

Определено не съм се разтревожил. :) 

Твоите деца, ваксинирани ли са като малки?

преди 20 минути, dioib написа:

Та с моята вяра в Бог и съответното смирение,

Защо се ваксинират децата? Защо просто не се оставим само на вярата?

преди 8 минути, АСПЕКТ написа:

Fetal cell lines are cells that grow in a laboratory. They descend from cells taken from abortions in the 1970s and 1980s.  

Those individual cells from the 1970s and 1980s have since multiplied into many new cells over the past four or five decades, creating the fetal cell lines I mentioned above. Current fetal cell lines are thousands of generations removed from the original fetal tissue. They do not contain any tissue from a fetus

https://www.nebraskamed.com/COVID/you-asked-we-answered-do-the-covid-19-vaccines-contain-aborted-fetal-cells

Мааалко уклончиво отговарят производството.

Но, да ембриони.

Прекратиха опитите с животни, започнаха опитите с хората.

Цитат

. Всички клетки HEK 293 произхождат от тъкан, взета от аборт от 1973 г., извършен в Холандия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _Aumi_ написа:

Каза ли нещо или ...

И правиш ли разлика, между ваксините?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, _Aumi_ написа:

Именно

http://www.bta.bg/bg/c/CV/id/2397071

Полските католически епископи изразиха морално възражение срещу ваксините на "АстраЗенека" и "Джонсън и Джонсън"

Полските католически епископи изразиха днес "сериозно морално възражение" срещу използването на ковид ваксините на "АстраЗенека" и "Джонсън и Джонсън", в чието производство, според тях, се използват "клетки от абортирани човешки зародиши", предаде Франс прес.
Те обаче опростиха "моралната вина" на вярващите, които нямат избор коя ваксина да предпочетат.
Същевременно, в официален документ епископите напълно одобриха използването на РНК ваксините на "Пфайзер/Бионтех" и "Модерна".
Вече знаем, че ваксините на "АстраЗенека" и "Джонсън и Джонсън" за съжаление почиват върху технология, която се основава на клетки от абортирани зародиши", заявиха членове на експертна група по биоетика, близка до епископата, в документ, представен на медиите.
Според тях този факт поражда сериозно морално възражение и води до извода, че католиците не трябва да приемат имунизиране с тези ваксини, тъй като има и други, които не пораждат морални възражения, свързани със съвестта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:
Цитат

дноверижна, 5’-кепирана информационна РНК (иРНК), произведена с използване на безклетъчна in vitro транскрипция от съответните ДНК-матрици, кодиращи вирусния шипов (spike) протеин на SARS-CoV-2."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _Aumi_ написа:

https://m.dnevnik.bg/sviat/2019/10/30/3984540_polsha_zabrani_na_samotnite_jeni_da_zabremeniavat/

Това също е забранено при християните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, АСПЕКТ написа:

https://m.dnevnik.bg/sviat/2019/10/30/3984540_polsha_zabrani_na_samotnite_jeni_da_zabremeniavat/

Това също е забранено при християните.

При християните библията определя кое е забранено и кое не.

А в библията такава забрана няма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При християните библията определя кое е забранено и кое не.

А в библията такава забрана няма!

Не ми се търси сега подробно, но логически според мен, може би е, че само Господ създава или дава живот или отнема. Бог дал, Бог взел. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, АСПЕКТ написа:

Не ми се търси сега подробно, но логически според мен, може би е, че само Господ създава или дава живот или отнема. Бог дал, Бог взел. 

Да, така е, но в библията сам Господ извършва процедура ин витро с Дева Мария!

Така че, без намесата на Господ, и сто ин витро процедури да се направят, пак не може да се роди дете. Имам познати с много ин витро процедури, които само си дадоха парите напразно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, _Aumi_ написа:
  Цитат

. Всички клетки HEK 293 произхождат от тъкан, взета от аборт от 1973 г., извършен в Холандия

Аборт, направен най-вероятно не заради науката. Тоест и без друго е щял да бъде направен. 

Което ме кара да се чудя следното: Ако например един гладен вегетарианец намери убито животно в гората, грешно ли ще е да го изяде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, bornofash написа:

Аборт, направен най-вероятно не заради науката. Тоест и без друго е щял да бъде направен. 

Което ме кара да се чудя следното: Ако например един гладен вегетарианец намери убито животно в гората, грешно ли ще е да го изяде?

Ако няма какво друго да яде, и ако животното е умряло само - при екстремна ситуация, вегетарианецът, ако не се гнуси, и умира от глад - може да яде!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, _Aumi_ написа:
Цитат

. Всички клетки HEK 293 произхождат от тъкан, взета от аборт от 1973 г., извършен в Холандия

Някой вярва ли, че тези клетки са държани някъде ... щото може да потрябват???

преди 3 минути, bornofash написа:

Ако например един гладен вегетарианец намери убито животно в гората, грешно ли ще е да го изяде?

Въпросът ти е грешен!

Вегетарианците и веганите не ядат определени храни, не защото е „грешно“, а по лични убеждения.

Тя и пържолата е от „умряло прасе“ - не е от живо!

току-що, _Aumi_ написа:

Ако няма какво друго да яде, и ако животното е умряло само - при екстремна ситуация, вегетарианецът, ако не се гнуси, и умира от глад - може да яде!

Не коментирай неща - които не разбираш!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, bornofash написа:

Има и месо отгледано в лаборатория.

https://bstv.bg/news/kultivirano-ot-kletki-kakvo-e-laboratorno-meso

https://m.dnevnik.bg/sviat/2020/12/02/4146452_otgledano_v_laboratoriia_meso_izliza_na_pazara_za/

Сингапур разреши на американския стартъп Eat Just да продава изработено в лаборатория пилешко месо, предаде "Ройтерс". Това е първото в света одобрение от регулаторните органи за така нареченото "чисто месо", което не идва от заклани животни.

Месото ще бъде на цената на първокласно традиционно пилешко месо, когато започне да бъде предлагано в ресторант в Сингапур "в най-близко бъдеще", каза съоснователят и главен изпълнителен директор на компанията Джош Тетрик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, jhoro написа:

Не коментирай неща - които не разбираш!!!

Аз коментирам неща, които практикувам! 😉

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Има и месо отгледано в лаборатория.

Това е бъдещето... но най-вече за тези които не могат без месото.

Вегани и вегетарианци, си ядат други храни и месото изобщо не им липсва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Какво изобщо имат моите близки с моя избор да не се ваксинирам?! 

ОК, ако смяташ, че това е начина, то дай да се ваксинират новородените! 

Знае ли се какъв ефект ще има ваксината върху някоя бременна примерно?! 

Видя се, че има случаи на "обратна" реакция, т.е. има умрели в следствие на определена ваксина, та пак да те попитам:

Коя смърт си заслужава?! Тази която е неизбежна или тази която е в следствие на не до там съвършена технология?! 

п.п. За мен не е проблем пандемията да продължи по-дълго. В края на краищата съм слабо контактен човек и вероятността да се заразя е по-малка, отколкото след като ме ваксинират да получа втори фатален инсулт. Примерно ... О, да, има мъртви ваксинирани и те умрели заради съпътстващи заболявания ... Е?! 

Та, всеки сам си поема риска, а не си ти тази която да ми нареждаш как да рискувам със своя живот. По никакъв начин не сме в интимни отношения, за да изискваш от мен да следвам твоята логика!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, _Aumi_ написа:

Аз коментирам неща, които практикувам! 😉

Което не означава - че ги разбираш!!!

преди 33 минути, _Aumi_ написа:

Вегани и вегетарианци, си ядат други храни и месото изобщо не им липсва.

Не ми обяснявай - какво ядат вегани и вегетарианци!
Точно пък на мен ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен, като невеж в областта на вирусологията е предостатъчно, че СПЕЦИАЛИСТ в тази област като ПРОФЕСОР Андрей Чорбанов КАТЕГОРИЧНО отказва да се ваксинира ТОЧНО с тези ваксини!

Цитат

Андрей Иванов Чорбанов е български имунолог, професор и ръководител на Департамента по имунология, в Института по микробиология „Стефан Ангелов“, при БАН[1] .....

Научна кариера[редактиране | редактиране на кода]

През 1992 г. се дипломира в Биологическия факултет на СУ „Св.Климент Охридски“, със специалност „Биотехнология“, профил „Генно и клетъчно инженерство при прокариоти и еукариоти“. Темата на дипломната му работа е „Имунологични и имунохимични методи за доказване на полиовирусна инфекция“.

През периода 1992 – 1998 г. работи в лабораторията по бактериални ваксини, в секция „Приложна имунология и биотехнология“, в НЦЗПБ. През 1997 г. специализира, като гост-изследовател, в лабораторията по експериментална имунология, в Университета в Утрехт (Холандия). Темата на специализацията му е „Модулиране на имунния отговор чрез насочване на генно-инженерни антигени към някои клетъчни рецептори“.[5]

През 1999 г. постъпва на работа в секцията по имунология, на Института по микробиология „Стефан Ангелов“ при БАН, където работи по теми свързани, с автоимунитета и генерирането на автоимунни антитела, както и с разработката на протеинови и ДНК-химерни молекули за терапия на автоимунни заболявания.[5]

През 2002 г. придобива образователната и научна степен „Доктор“ по „Имунология“, въз основа на защитен дисертационен труд на тема: „Инженерни и генно-инженерни химерни молекули като антигени“. През 2009 г. се хабилитира с академичното звание доцент, а от 2020 г. е професор в Департамента по имунология на Института по микробиология „Стефан Ангелов“. От 2011 г. е гост-преподавател по Имунология в Университета в Ниш.

Цитат
Научна дейност
Облат Имунология
Работил в Институт по микробиология  БАН, НЦЗПБ, Нишки университет
Членува в Европейска федерация на имунологичните дружества (SFIS) и Европейска асоциация за изследване на диабета (EASD); съпредседател на Дружеството по имунология, към Съюза на учените в България

Андрей Чорбанов – Уикипедия (wikipedia.org)

Ако неговите знания, опит и титли не струват нищо и не са гаранция за КОМПЕТЕНТНОСТ, то на Сульо и Пульо глупостите ли да слушаме ?!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, jhoro написа:

Не ми обяснявай - какво ядат вегани и вегетарианци!

Нямам намерение да се хабя да ти обяснявам. Важното е, че се чувствам отлично!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

За мен, като невеж в областта на вирусологията е предостатъчно, че СПЕЦИАЛИСТ в тази област като ПРОФЕСОР Андрей Чорбанов КАТЕГОРИЧНО отказва да се ваксинира ТОЧНО с тези ваксини!

Андрей Чорбанов – Уикипедия (wikipedia.org)

Ако неговите знания, опит и титли не струват нищо и не са гаранция за КОМПЕТЕНТНОСТ, то на Сульо и Пульо глупостите ли да слушаме ?!!!

То и като малък имам ваксина, но това не е ваксина. Това е някаква субстанция, ГМО бъркоч.

Също като грипната <<"ваксина">>. След като не спасявам другите като си слагам ваксината, а само себе си,

темата е приключена за мен за тази ваксина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да се хабя да ти обяснявам. Важното е, че се чувствам отлично!

Самозаблудата представлява ирационална убеденост, която не съответства на вътрешната или външна реалност!

Много често се казва „Блажени са вярващите“, обаче ... това е измислица!
В Библията - Матей 5:3-10 - няма такова блаженство!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Самозаблудата представлява ирационална убеденост, която не съответства на вътрешната или външна реалност!

Много често се казва „Блажени са вярващите“, обаче ... това е измислица!
В Библията - Матей 5:3-10 - няма такова блаженство!

Няма как да знаеш, само можеш да си въобразяваш, кой как се чувства!

вЕрвай ми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, _Aumi_ написа:

Няма как да знаеш, само можеш да си въобразяваш, кой как се чувства!

вЕрвай ми!

То ти личи ... от Космоса даже!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Чорбанов КАТЕГОРИЧНО отказва да се ваксинира ТОЧНО с тези ваксини!

Поне да беше споделил някакъв негов аргумент, та да видим сулю и пулю ко ке се изрепчат отново ... :) 

Какво да ти скажувам ... не е проблем невежеството, а представянето на някакви незнания като мотивация за ваксинация ... 

Та, докато СЗО не се произнесе, че пандемията е отминала ще е така ... Въпроса се свежда до колко са компетентни във въпросната организация или обслужват интереси в сянка?! 

п.п. Не вини журналистите, те по този начин си изкарват хляба. Друг е въпроса коя медия им плаща и до колко знаят какво е журналистическа етика. 

Та, така, докато медиите се налудуват, то определено не ще се обръща внимание на болните, а ще се акцентира, че има невежи и вещи ... мда ... определено обаче става ясно, че на вируса не му пука дали си срещу него или с него ... живинка някаква си ... която е с иРНК и не и пука за ДНКту ... :) 

Има човек има проблем, няма човек, няма проблем. Кой в случая е загрижен да има и утре човек?! Жената, Мъжът или този който е трети пол?! 

Хора, не го мислете вируса, а правете любов!!! Само и единствено любовта ще направи така, че човечеството не ще изчезне от този свят. Всичко останало е от лукавия, който по всякакъв начин се опитва да ви съблазни. Тялото Ви е произведено от родителите ви, но душата е ваша. До колко е силен вашия дух?! Така, че помислете какво сте оставели зад себе си първо: Нисши страсти или достойни наследници?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване