Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

От четвъртък: Всички дейности на закрито - само срещу "зелен" сертификат 

Въвеждат задължителен "зелен" сертификат за всички дейности на закрито. Документът няма да е задължителен за учителите. Това обяви здравният министър д-р Стойчо Кацаров на брифинг във вторник. Мярката влиза в сила от полунощ в сряда срещу четвъртък и ще продължи да действа "дотогава, докато даде резултат", обясни министърът. "Зелен" сертификат се издава при завършен имунизационен цикъл, преболедуване на COVID-19, отрицателен PCR тест (за срок до 72 часа) или антигенен тест (до 48 часа).

Той подчерта, че броят на заразените, хоспитализираните и починалите е нараснал и това е причината за въвеждането на допълнителни мерки. В процеса на обсъждане на ограниченията са се включили както здравни експерти, така и специалисти от Образователното министерство и това на туризма.

https://nova.bg/news/view/2021/10/19/343423/от-четвъртък-всички-дейности-на-закрито-само-срещу-зелен-сертификат-видео/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2715

• miro20

2659

• Реджеп Иведик

3275

• Радул

2926

мисля че е било  грип

2 дена  гърло

4 дена кашлица

1 ден температура

мина ми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, _Aumi_ написа:

От четвъртък: Всички дейности на закрито - само срещу "зелен" сертификат 

:offtopic_s:Ние със "синия" сертификат ко правим?! :)

п.п. Приеми, че зеленото е символ на растение, а синьото на животно ... :) 

Просто ще си намерим закрито помещение, където е частна собственост, а за това определено се допитай до юрист, че е нещо абсолютно, защото не може да се докаже, че другият (т.е. присъствените хора) е/са клиент/и. ;) 

п.п. Това определено стимулира "икономиката в  сиво" душке" ... ;) 

п.п.2. От дълго време в София ме чакат в едно заведение с или без сертификат. ;) 

= Поредната юридическа глупост на някой ... :) = Някои юристи не разбраха, че със забрана не става!!! :) 

Принципно трябва да има правила!!! Уви, за да има правила, то някой трябва да помисли, а не да нарежда!!! 

п.п. Тези правила трябва да удовлетворяват всички, а не определено съсловие!!!

И да напомня: Извънредно положение го въвежда Президента!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Banesc написа:

мисля че е било  грип

2 дена  гърло

4 дена кашлица

1 ден температура

мина ми

Грип, ковид – все тая. Едно и също е на практика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, extreme_b_c_d написа:

Грип, ковид – все тая.

Не е проблема, че на теб ти е все тая, а че на определени хора им е да те дискредитират. ;) 

Това в случая е основния проблем!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

Не е проблема, че на теб ти е все тая, а че на определени хора им е да те дискредитират. ;) 

Това в случая е основния проблем!!!

Не на мен е все тая – фактите го казват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, _Aumi_ написа:

Е, да де ... НО, като войн би следвало да знае, че при определени мисии трябва да жертваш себе си, за да защитиш другите, та: Ние жертваме себе си, за да спасим вас, като не се ваксинираме! ;) 

преди 9 минути, extreme_b_c_d написа:

Не на мен е все тая – фактите го казват.

Фактите показват: Някои хора спекулират със смъртта.  ;) Тя, принципно е неизбежна, а друг е въпроса, че някой се страхува, че ще умре именно от този вирус. Та, затова, без аргументирана мотивация, то определено не е факт, а невежество на управниците ни, а това е защото нямат елементарна обща култура!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да не им...нали се сещате какво? Става дума за платени телевизии.

Днес - новините 18.00 ТВ Кошлуков "Румъния е вече първа по починали"

Днес - БТВ Платени подлоги на някой... новините в 19.00 "България е първа по смъртност"

Как да не им...нали се сещате какво, и на кого?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Епидемиолог разкри най-силния инструмент срещу ковид

174652-1-cr3.jpg

"Covid сертификатът е много силен инструмент в борбата с вируса. Сертификатът дава свободи, той не отнема свободи. Локдаунът е една много груба мярка за решаване на проблема". Това каза пред БНР д-р Петър Марков, епидемиолог, преподавател в Лондонското училище по тропическа медицина.

Covid сертификатът дава възможност да се вдигнат ограниченията за хората, които не са рискови за околните, подчерта лекарят и подчерта, че почти две години след началото на пандемията вече се знае много повече за този коронавирус - има високоефективна ваксина, има тестове, които много бързо, достъпно и евтино могат да кажат кой е заразен и кой - не:
"Сертификатите и тестове ни дават възможност лесно да класифицираме всеки един човек колко е опасен за околните. Хората вече се различават по степента на риск, за останалите".
Д-р Марков посочи, че хората имат право да протестират срещу зеления сертификат, но "свободите не ни ги отнема този сертификат, свободите ни ги отнема вирусът":
"Който не може да види, че в България всеки ден умират по близо 100 човека - една жилищна кооперация си отива от инфекция, която е предотвратима и трябва да се вземат мерки заради това, е откъснат от реалността.
Сертификатът дава свободи, той не отнема свободи, защото в началото се налагаше да се затваряме".
Препоръката на д-р Марков е в България да бъде въведен Covid сертификати навсякъде, за да може ваксинираните хора, които не са рискови за околните, да си възвърнат нормалния живот: "Това ще помогне да бъде ограничена инфекцията много бързо без мерки, които да засягат всички и така ще бъде избегнат локдаун. ... Пробвайте във Виена да седнете в заведение без Covid сертификат - не може дори навън да е".
Епидемиологът беше категоричен, че носенето на маски от деца в училище не би трябвало да е проблем: "Проблем е когато децата занасят инфекцията вкъщи и рискови техни близки умират". По думите му, когато мерките не се спазват, накрая се стига до затваряне на училищата. 

https://plovdivmedia.com/174652.html?fbclid=IwAR0ucrgMrSPvqv8VUW1FWo8ez9FAkqtM38cBNdySPLL_igphFnJaD8jqKcU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди година умираха по вина на Китай. Сега са виновни неваксинираните. :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, _Aumi_ написа:

Това са правилата, а на който не му харесват - да си стои вкъщи!

Аз съм го изкарал, така че няма да се бода. Такива са правилата. Ако не ти харесва че съм неваксиниран, а ще ходя навсякъде където и ти като ваксинирана - стой си в къщи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Hristo52 написа:

Преди година умираха по вина на Китай. Сега са виновни неваксинираните. :giggle1:

А ,,сертификатът",бил много силен инструмент в борбата с вируса!Смях до спукване...

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

Въвеждат задължителен "зелен" сертификат за всички дейности на закрито. Документът няма да е задължителен за учителите. 

А по новините сега пък казаха,че в големите хранителни вериги,малки магазини под 300 кв.м и малки фирми,също няма да се изисква! И какво излезе накрая,че само в моловете,ресторантите и на големите мероприятия ще се искат.Постоянно лъжат и увъртат нещата за да плашат малоумниците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ivottoshev написа:

Аз съм го изкарал, така че няма да се бода. Такива са правилата. Ако не ти харесва че съм неваксиниран, а ще ходя навсякъде където и ти като ваксинирана - стой си в къщи!

Пак е със сертификат. Ако нямаш и 10 пъти да си го изкарал, все тая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли имам предчувствие, че се очаква в близките седмица-две спад в заболеваемостта по естествени причини, а мерки се въвеждат за да може да се каже след месец - ето видяхте ли как след въвеждане на мерките заразените и болните драстично намаляха - мерките са ефективни!

Май и този филм вече е гледан нееднократно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Covid сертификатът дава възможност да се вдигнат ограниченията за хората, които не са рискови за околните,

И по какъв начин не са рискови,или различни от неваксинираните,след като по същият начин могат да предават и разпространяват вируса(това поне е доказано и го твърдят всички)?Подобни смешни и абсурдно противоречащи на логиката твърдения ни се налагат всекидневно!

преди 29 минути, parmobil написа:

Как пък цял свят е манипулиран, мама му стара?

Ето така!То да беше и само тази световна манипулация,както и да е,но в "малкото село",в което превърнаха света,шепата "богоизбрани" са готови на всичко за власт и още печалби!

преди 29 минути, parmobil написа:

Ама всички пострадаха.

От други неща умират нейзмеримо повече хора,а света и всички ние пък пострадахме много,много повече от съвсем други дейности(или бездеиствия),или тенденции,но никой и дума не обелва за това,поне не тези с власт и влияние!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, parmobil написа:

Как пък цял свят е манипулиран, мама му стара? Да беше изток срещу запад - пропаганда е. Ама всички пострадаха.

Как пък изведнъж всички правителства се загрижиха за здравето на народите си, мама му стара? Че и як бой им налагат.

Посочи едно некорумпирано правителство от целия свят и ще си отговориш на въпроса.

Създалата се обстановка даде идеална възможност на правителствата да си покрият кражбите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

Пак е със сертификат. Ако нямаш и 10 пъти да си го изкарал, все тая.

Е, нали имам антитела над нормата. Не би трябвало да е проблем да ми издадат сертификат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, _Aumi_ написа:

и ще продължи да действа "дотогава, докато даде резултат"

Значи вечно.

преди 3 часа, Banesc написа:

мисля че е било  грип

2 дена  гърло

4 дена кашлица

1 ден температура

мина ми

Ако беше влязал в болница нямаше да е грип, а кови.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, vpvelev написа:

Как пък изведнъж всички правителства се загрижиха за здравето на народите си, мама му стара? Че и як бой им налагат.

Посочи едно некорумпирано правителство от целия свят.

Създалата се обстановка даде идеална възможност на правителствата да си покрият кражбите.

Според "медиите" само Сев. Корея и Беларус не страдат от ковид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Слави Маринов написа:

От други неща умират нейзмеримо повече хора,а света и всички ние пък пострадахме много,много повече от съвсем други дейности(или бездеиствия),или тенденции,но никой и дума не обелва за това,поне не тези с власт и влияние!

Примерно:

One person dies every 36 seconds in the United States from cardiovascular disease

Над 60% от смъртността в България е от сърдечно-съдови заболявания

Ама да се папка палмово масло и гмо е нормално от десетилетия.Жив , умрял - само си статистика.Починал от ковид - драма!Беше 1 доза, станаха 2, после 3...Сега :

Всяка есен?!, уж ваксиниран, ама преносител , но по-леко ще изкараш вируса ..WTF?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, parmobil написа:

Според "медиите" само Сев. Корея и Беларус не страдат от ковид.

Всички държави страдат от грип, хепатит, рак, инсулт, диабет, ковид...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Сертификатът дава свободи, той не отнема свободи.

А това що за абсурд е?!И колко трябва да си мръднал и неадекватен ,за да кажеш подобно нещо?За да идеш и влезеш където и да е,трябва да правиш каквото ти кажат,да се ваксинираш колкото пъти ти кажат(защото както вървят , нещата не свършват с една или две дози) и като си послушен получаваш определени права,и това се представя за "СВОБОДИ"!Мерси ви за свободите,но именно неадекватните и немислещите са "нормалните" днес!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване