Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Току-що по БНТ Костадин Костадинов каза, че утре (20 октомври) в 12 ч. ще има протести пред министерството на здравеопазването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2179

• miro20

2575

• Реджеп Иведик

2882

• Радул

2926

преди 1 минута, vpvelev написа:

Всички държави страдат от грип, хепатит, рак, инсулт, диабет, ковид...

Без горните две :)

Ама тази световна шепа хора (елит), от какво ще си прави парите като ни затрие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ivottoshev написа:

Е, нали имам антитела над нормата. Не би трябвало да е проблем да ми издадат сертификат.

Пробвай да видиш как те лъжат.Нямат файда да издават такива сертификати.Почти на никой не ги дават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, ivottoshev написа:

Е, нали имам антитела над нормата. Не би трябвало да е проблем да ми издадат сертификат.

Няма да ти издадат. За сертификат, трябва да си бил 2 седмици в карантина и след това отрицателен PCR. A преди това положителен разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivottoshev написа:

Аз съм го изкарал, така че няма да се бода. Такива са правилата. Ако не ти харесва че съм неваксиниран, а ще ходя навсякъде където и ти като ваксинирана - стой си в къщи!

Само че, правилата се определят от правителствата. И който живее в общество, следва да спазва правилата определени от държавата.

А и това не е само у нас, а навсякъде. Така че - стойте си вкъщи и мълчете, щом не искате да живеете по правилата определени от държавните организации!

преди 11 минути, саби написа:

Току-що по БНТ Костадин Костадинов каза, че утре (20 октомври) в 12 ч. ще има протести пред министерството на здравеопазването.

Е да, винаги някой трябва да яхне вълната на недоволството, без значение за какво - само и само да трупа политически дивиденти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, qrt написа:

Примерно:

One person dies every 36 seconds in the United States from cardiovascular disease

Над 60% от смъртността в България е от сърдечно-съдови заболявания

Ама да се папка палмово масло и гмо е нормално от десетилетия.Жив , умрял - само си статистика.Починал от ковид - драма!

Това е само върхът ,това което се вижда,но никой не виждам да е сериозно загрижен.................да си видял някое правителство да забрани да се продават чипсове примерно ,или хилядите вредни и отровни храни,които бавно,но сигурно убиват много повече хора от  колкото този вирус,ами от глад колко милиона умират в слабо развитите страни,ами лошите и примитивни условия на труд в същите тези страни ,колко хора убиват и съсипват!Истината е,че никой не го е грижа за нас ,всичко се прави с определена цел и се представя за грижа,ако бяха толкова загрижени и добронамерени светът днес щеше да изглежда по съвсем различен начин!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Слави Маринов написа:

А това що за абсурд е?!И колко трябва да си мръднал и неадекватен ,за да кажеш подобно нещо?За да идеш и влезеш където и да е,трябва да правиш каквото ти кажат,да се ваксинираш колкото пъти ти кажат(защото както вървят , нещата не свършват с една или две дози) и като си послушен получаваш определени права,и това се представя за "СВОБОДИ"!Мерси ви за свободите,но именно неадекватните и немислещите са "нормалните" днес!

Ако ние сме примерно група от 10 човека и всички сме ваксинирани - има ли вероятност да се разболеем от ковид, ако при нас не дойде отвън някой неваксиниран?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Радул написа:

Няма да ти издадат. За сертификат, трябва да си бил 2 седмици в карантина и след това отрицателен PCR. A преди това положителен разбира се.

Ето това не е ли поредният абсурд?Логика да има?Може ли да имаш антитела за този вирус без да си го изкарал?Обаче не е важна истината и реалността,други неща са по-важни...........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Димитър 59 написа:

Мой бивш колега беше преболедувал  ковид.В следващото му раб. място го  карали  да се разкарва за ваксина или пср тест.Отказал, и ден по късно се  случило така  , че  не изпълнявал нормите  вече цял месец , и го уволнили🙂При брат ми ако има един болен от ковид в тяхната смяна  - всички на тест за собствена сметка.Мой познат се натягаше пред  ръководството си, бодна една доза , и на 38г. с тромб в сърцето и си замина..Може и ушни марки да ни сложат след някоя година , ако евроотпадъците решат?!Оруел пасти да я де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

Ако ние сме примерно група от 10 човека и всички сме ваксинирани - има ли вероятност да се разболеем от ковид, ако при нас не дойде отвън някой неваксиниран?

Има и то същата вероятност,колкото и ако всички са неваксинирани.Колко пъти да ви се повтаря,че ваксините НЕ ПРЕДПАЗВАТ ОТ РАЗПРОСТРАНЕНИЕ НА ВИРУСА И ОТ РАЗБОЛЯВАНЕ и кога ще го проумеете и спрете да повтаряте едни същи небивалици?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В началото на октомври в Берлин празнували отварянето на клуба.

Въпреки мерките и само пропуските за ваксинирани(2G правило) и оздравели.
 19 човека са били инфенцирани с корона. Още 2500 контакта са имали контакт. 

https://www.t-online.de/region/berlin/news/id_90997512/tid_amp/berlin-corona-ausbruch-im-berghain-nach-erster-clubnacht-19-infizierte.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, _Aumi_ написа:

Е да, винаги някой трябва да яхне вълната на недоволството, без значение за какво - само и само да трупа политически дивиденти!

Ти деца нямаш ли? Наистина ли искаш да живеят в тоя фашизъм, който приветстваш? Не се ли усещаш, че веднъж вкарат ли ги тия сертификати, няма да има отърване от тях?

Пак ли трябва да напомням:

Директорът на Pfizer: Ще са нужни ежегодни ваксинации

Ей ги в Латвия:

С 54% ваксинирани Латвия се затваря за четири седмици

Цитат

Латвия обяви, че ще въведе пълна карантина от 21 октомври до 15 ноември, за да се опита да забави скока на инфекциите от COVID-19, съобщи "Ройтерс".

"Латвия е на първо място в света по брой инфекции", каза здравният министър Даниелс Павлуц пред репортери в понеделник вечерта след спешна среща на правителството.

Магазините, ресторантите, училищата и местата за развлеченията ще бъдат затворени и ще са налични само основни услуги, каза той. След това карантинните мерки ще бъдат облекчени само за ваксинираните, добави той.

"Нашата здравна система е в опасност", каза премиерът Кришанис Каринс, обвинявайки ниските нива на ваксинация в страната си за скока на хоспитализациите.

По данни на европейската здравна агенция 54.1% от латвийците са напълно ваксинирани. Латвия и България направиха късен старт на ваксинационните си кампании, тъй като властите бяха заложили основно на ваксината на "Астра Зенека", чието одобрение закъсня, а производството за Европа изостана значително от договореностите.

Сега е времето да се борим за свободата си. После ще е късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Има и то същата вероятност,колкото и ако всички са неваксинирани.Колко пъти да ви се повтаря,че ваксините НЕ ПРЕДПАЗВАТ ОТ РАЗПРОСТРАНЕНИЕ НА ВИРУСА И ОТ РАЗБОЛЯВАНЕ и кога ще го проумеете и спрете да повтаряте едни същи небивалици?

помага до степен да го изкараш по леко - да нямаш пневмония

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, саби написа:

Наистина ли искаш да живеят в тоя фашизъм, който приветстваш?

Вие го наричате фашизъм, аз го наричам - Изход!

преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Няма как да се внесе зараза, ако в стая с 10 здрави ваксинирани хора, не влезе някой неваксиниран и не я донесе отвън!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, parmobil написа:

Ама тази световна шепа хора (елит), от какво ще си прави парите като ни затрие?

На тях пари не им трябва - те си ги печатат. Трябва им власт. А много хора по-трудно се контролират, затова в момента правят разреждане.

За съжаление много от конспирациите стават реалности в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Слави Маринов написа:

Ето това не е ли поредният абсурд?Логика да има?Може ли да имаш антитела за този вирус без да си го изкарал?Обаче не е важна истината и реалността,други неща са по-важни...........

Бюрокрация. И аз не знам какво значение има, как точно си се сдобил с тия антитела, след като това е крайната цел... Но, щом не си бил обект на РЗИ, няма сертификат за преболедувал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, саби написа:

да но вируса мутира към все по леки симптоми - така че след 5 години може и наистина да стане лека настинка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Banesc написа:

мисля че е било  грип

2 дена  гърло

4 дена кашлица

1 ден температура

мина ми

Сега прочетох, че върлува и 

https://www.medinfo.bg/spisanie/2017/2/statii/respiratorno-sincitialen-virus-2474

Респираторно-синцитиалният вирус (RSV – Respiratory syncytial virus) принадлежи към семейство Pneumoviridae. Това е човешки вирус, който причинява инфекции на респираторния тракт. Явява се главна причина за инфекции на горните и долни дихателни пътища и много честа причина за търсене на лекарска помощ в детска и особено в много ранна детска възраст. 

В страните с умерен климат, както и в България, се наблюдават ежегодни епидемии, главно през зимните месеци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Според мен не това не е причината . Отговора е пределно ясен ,че високо ниво на антитела са невъзможни без да си се срещнал с вируса . Тук целта е друга . Да се усвояват все повече пари от всички хора . Първо ти искат да си платиш за PCR тест и ако е отрицателен какво ще следва ? Да си плащаш за нови тестове през седмица за да влезеш в някой хипермаркет или заведение . При условие ,че не си съгласен трябва да си поставиш ваксина . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

На тях пари не им трябва - те си ги печатат. Трябва им власт. А много хора по-трудно се контролират, затова в момента правят разреждане.

За съжаление много от конспирациите стават реалности в момента.

Над кого ще властват? Нали ни затриват? Мен повече ме плашат екоталибаните и зелените им простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _Aumi_ написа:

Вие го наричате фашизъм, аз го наричам - Изход!

Няма как да се внесе зараза, ако в стая с 10 здрави ваксинирани хора, не влезе някой неваксиниран и не я донесе отвън!

Според теб само неваксинирания внася зараза отвън? Страхотна логика.

А ако неваксинирания не донесе зараза то ваксинираните ще се разболеят ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Без умствен капацитет написа:

помага до степен да го изкараш по леко - да нямаш пневмония

Да,това е евентуално така,но горе се твърди,че се спира разпространението,или пък че ваксинираните са базопасни за околните,което е абсурдно!Думата ми беше че един неваксиниран с нищо не е по-опасен от ваксинираният,а относно риска как ще го изкараш при зараза с вируса,това е личен избор и преценка............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване