Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Стига плямпа глупости ми вземи прочети малко литература за това колко е стандартния срок и НАУЧНО обоснован за изработката на една ваксина от началото до одобрението й за масова употреба!На това нещо дето го скалъпиха за 6 месеца да викаш ваксина е меко казано дивотия,и стига дава нелепи примери!

Нека вдигнат ръка родените преди 1990 г.! Колко са неваксинираните от задължителният имунизационен календар за този период? 

Болшинството плямпате глупости. И как преди интернет и търсачки щяхте да знете за колко време се прави ваксина? Компютри преди всичко се позват за изчисления, а после за полюции във форуми и социални мрежи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2572

• Реджеп Иведик

2824

• Радул

2926

преди 7 минути, parmobil написа:

Нека вдигнат ръка родените преди 1990 г.! Колко са неваксинираните от задължителният имунизационен календар за този период? 

Болшинството плямпате глупости. И как преди интернет и търсачки щяхте да знете за колко време се прави ваксина? Компютри преди всичко се позват за изчисления, а после за полюции във форуми и социални мрежи.

5 процента това, което виждаш и което повечето контролират. 95 процента е тъмната мрежа.

Компа пак не помага за полюции във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, _Aumi_ написа:

Това са правилата, а на който не му харесват - да си стои вкъщи!

Душе .... я си имам цел Балкан ... :) И де се вика моем да се напием и на откритууу ... :) и хоро в ледени води на Тунджа моем да играем ... :)

Та, така .... градските "цветя" да му мислят ... ние туа на село имаме други правила = Ако, умрем, ил загинем, поп те мой да викнете, меня да ме споменете верни другари и хоро да заиграете на мой гроб, за да се помни, че съм живял прекрасно ... :) Ех, верни другари, песня запейте, меня спомняйтееее ... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, dioib написа:

Душе .... я си имам цел Балкан ... :) И де се вика моем да се напием и на откритууу ... :) и хоро в ледени води на Тунджа моем да играем ... :)

Та, така .... градските "цветя" да му мислят ... ние туа на село имаме други правила = Ако, умрем, ил загинем, поп те мой да викнете, меня да ме споменете верни другари и хоро да заиграете на мой гроб, за да се помни, че съм живял прекрасно ... :) Ех, верни другари, песня запейте, меня спомняйтееее ... :)  

Никой не те спира. Казано е ясно къде се искат сертификати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те накъдето са тръгнали, ние оттам се връщаме...

преди 8 часа, witness написа:

Дамм... Може да сме си отработили кармата през соца и сега с нищо не могат да ни учудят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С коронавируса не може да се преговаря, а в България възприемаме точно такова поведение, както се случва и масово в световен мащаб.

Има два възможни подхода - или пълно унищожаване на вируса, или да го оставим да зарази всичко. Това е мнението на Георги Маринов, учен от департамента по генетика в Станфордския университет, което той споделя във Фейсбук.

"Позицията, която аз излагам по темата за COVID - че единствената опция е политика на нулева толерантност (бел. ред. - политика на НУЛА КОВИД) към каквито и да било случаи - често пъти се характеризира като "екстремна'', "нереалистична'', и пр. епитети от този сорт. Чиято функция е чисто и просто да пресекат всякаква сериозна дискусия по темата, чрез елементарна емоционална манипулация. Тъй като ако нещо е "екстремно'', то трябва да бъде по презумпция отхвърлено. Такова е мисленето на повечето хора, а то е такова понеже живеем в свят, в който медиите се доминират от политиката, а в политиката "компромисите'' и отстъпките са основен начин на работа. Но реалният свят не е политически, той е физически. И вирусът е колекция от органични молекули, които никога не са чували що е това "компромис''. "Ако някой ви казва, че може да се живее с ниски нива на заразяване, които никога да не са проблем, този човек или е кръгъл идиот, който въобще не разбира ситуацията, или се опитва умишлено да ви излъже да се съгласите на това да се заразите и разболеете, за да не се налага да се вземат мерки за овладяване на заразата. Но на практика не видяхме такава принципна и ясно изразена позиция, точно обратното. Говори се за някакви "мерки'', без изключение неадекватни и недостатъчни за решаване на проблема, но никога за реалното негово решаване", категоричен е Маринов. Ученият посочва защо сега в България се стигна до поредната катастрофална ситуация - заради училищата: "Ясно е на всички, че училищата са основен двигател на епидемията -- като се съберат 25-30 деца в затворено помещение, обикновено без маски, и седят там 6-7 часа, какво точно може да се очаква да стане? 

...

1. Или се постига и поддържа локална елиминация и се ходи присъствено и нормално на училище.

2. Или цялото обучение е онлайн.

https://www.actualno.com/healthy/nash-uchen-ot-stanford-zelenijat-sertifikat-i-merkite-sa-neadekvatni-trjabva-totalna-vojna-s-virusa-news_1658015.html?fbclid=IwAR1SBL6oq98MGdItQ8qoUB89xsWAqSmCUf6njth0-haj6J6ZJyiwdwabdwQ 

......................

Ето това вече е крайно! Но дали не е единственият изход?!

Нула Ковид

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/10/19/lechenieto-s-antibiotici-prichina-za-visokata-covid-smyrtnost-u-nas.507427

утрепаха ли народа с лекарства :D Ако си твърде добре - три антибиотика и това щсе се промени до дни! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбрахте ли че всички са се продали на дявола.  Ограничиха ли ви правата и движенията.  ДОБРЕ ДОШЛИ в 1942-ра. Вместо жълти звездички на ревера, зелени документчета, лелее какви ОВЦЕ са някои!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерките зависят от броя на заболелите. А броят на заболелите зависи... май от тези, които определят мерките. Каквото ни кажат, това е...Защото обявяваната производителност на лабораториите очевидно многократно надминава реалните им възможности...Хитро...

Интересно ми става как ще реагира "държавата" като се развихри новия грип?! Щото той иде, ей!...И за него ли ще се искат зелени сертификати?!Или за него те ще са сини?!А като дойде следващият грип, той с червени сертификати ли ще е?! А като се ползват всички цветове на ЛГБТ знамето, какво ще стане?!...И ще произведат ли по-гъвкавите производители своевременно чантички за сертификати...като минем на книжни такива...а защо не и на брезови кори...като предците ни...щото лъжат  хората бе...особено в електронна среда...дето диря има, ама куче може и да няма...

Тъй като има проблем с установяването на място истинността на сертификата, аз смятам, че трябва да се въведе жигосване със съответния вид сертификат. На челото, разбира се (има място за 3-4 броя...че и повече)...няма на з@дника я! По-удобно е за проверка...А и за доста индивиди е по-важно з@дникът да изглежда добре...От друга страна пък...вероятността първо да видиш з@дника на човек и чак след това - челото, във всекидневието, е много малка...Е, освен ако човекът по принцип си изглежда така...Тук нямам предвид парадите, де...с участието на чужди дипломати...То...вече колко да са чужди, а?!Наши са си...или ние сме техни...което е почти едно и също...за тях, имам предвид...

Както и да е...В новото ни европейско право под "принуда" явно вече се разбира само случаят, в който идват трима здрави санитаря, връзват те за леглото (или парното) и те ваксинират независимо от пронизителните ти писъци и вопли за помощ. Всички други начини не са принуда...Е, ако се възползват от безпомощното ти състояние и по друг начин, това се нарича "възпитателна дейност". Възпитателна за теб, превантивна за другите...

Прочее, да приветстваме възторжено Новия ред...Neue Ordnung...той дойде...ако не ви е ясно. Тук е вече...И дойде оттам, откъдето идват най-хубавите неща...От Запад, бе! Няма от изтока да дойде, я?!Кога от изток е идвало нещо хубаво, питам?!От изтока идва само миризлива газ...че и избухлива...и то не при всички...

За всичко е виновен Путин...кой друг да е?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая новата "временна" заповед даже няма и край като старите.

Цитат

I. Въвеждам следните временни противоепидемични мерки на територията на Република България, считано от 21.10.2021 г.

Цитат

I. Въвеждам следните временни противоепидемични мерки на територията на Република България считано от 07.09.2021 г. до 31.10.2021 г.:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, witness написа:

Апропо, някой беше пуснал линк към статия наскоро в темата за вероятните причини за тази лудница, но не мога да открия поста. Става въпрос за пари, естествено, по-точно за неизбежния финансов срив. 

За това ли?

https://off-guardian.org/2021/10/08/the-fear-pandemic-and-the-crisis-of-capitalism/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АВСТРАЛИЙСКИТЕ ВЛАСТИ: САМО НАПЪЛНО ВАКСИНИРАНИ ЛИЦА ЩЕ ВЛИЗАТ В СТРАНАТА

https://www.tenniskafe.com/golyam-shlem/avstralijskite-vlasti-samo-napalno-vaksinirani-litsa-shte-vlizat-v-stranata/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БЦЖ, ама едно време държавата наистина лекуваше хората (безплатно).
Сега какво да очакваме от частните корпорации ?? Че ще ни лекуват ли - щеше да е смешно, ако не беше трагично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vpvelev написа:

Да. Ами все трябва да има някакво смислено обяснение, макар аз да не им разбирам на икономическите и финансови лабиринти, то пък кой ли разбира съвсем. Има примесени и други неща, както винаги, и не особено по-различни от друг път - като разни фантазии на лунатици за нови икономически революции, като че някой е доказал, че има такова нещо. Но това не пречи да ни се натрапва от няколко години насам. Разни, дето вече не им е достатъчно да делят човечеството на класи, после на низши и висши раси, ами сега на два различни биологични вида, като в  приказките на оня набеден мислител Ювал Ноа Харари, дето забавлява дамите по Световния икономически форум. Според него голямата битка отсега нататък ще бъде в сферата на здравеопазването - дали да дадеш достъп до случващото се в тялото и мозъка ти, в замяна на здравни грижи, и той предполагал, че хората ще се откажат от поверителността си в крайна сметка, пък и нямало да имат избор, понеже иначе ще ги лишат от здравна осигуровка. 

А да, оправданието пак е същото: ако ние (Израел или който там) се откажем по етични причини да вървим в тази посока, нашите врагове няма да се откажат, затова сме длъжни да продължим и дори да го направим първи. Както при всяка надпревара във въоръжаването.

Това може би обяснява защо лудницата е повсеместна. 

преди 5 часа, Реджеп Иведик написа:

Те накъдето са тръгнали, ние оттам се връщаме...

Само дето някога имаше някакви утехи, които ни продават досега, за нормалните държави. Лично аз, без да съм анархист, никога не съм смятала държавите за нормални, даже да са относително такива. Цивилизацията е смес от култура и варварство и в един момент второто винаги надделява, което погубва цивилизацията в крайна сметка. Както се вика, сметката пак ще е без кръчмаря. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Hristo52 написа:

Мерките зависят от броя на заболелите. А броят на заболелите зависи от тези, които определят мерките.

Ама има ахмаци, още не са вдянали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото си мисля, че ние сме донякъде погалени от съдбата и от бурните ветрове в момента, може би... Правителството просто отбива номера пред "онези там" и в случая само имитира строгост с тези изисквания за молове и ресторанти. Хайде културните места да ги обезлюдят, те и без това не са хит, пък и какъв фашизъм ще е, ако не се удари първо културата. Лошото ще бъде, ако наложат сертификат за ходене на работа като в Италия, което не знам как ще стане тук при 20% ваксинирани, все още не е възможно. В Италия 85% от работещите са ваксинирани, останали са към 3 милиона без игла и пак не спират да ги тормозят. Тестове на два дни не е малко за относително беден човек, но даже да иска да продължава да си плаща, изведнъж се появява недостиг на тестове по аптеките и всякакви подобни мизерии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, witness написа:

пък и какъв фашизъм ще е, ако не се удари първо културата

Едно време какъв фашизъм имаше, туй сегашното фашизъм ли е ?

Майтапа настрана. Сегашното е много по фашизъм. Хитлер е имал само един Менгеле. Сега са цяла армия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, witness написа:

Лошото ще бъде, ако наложат сертификат за ходене на работа като в Италия

Мине ли  номера със сегашната наредба, без протести и бойкот, ще ни сюрпризират до януари според мен.Докато на няколко продуктово позиционирани гадове не им се пусне кръвчицата, така ще е.Ха, честито:нов щам, може скоро да пуснат оферти  и за  4та доза?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Припадам направо... борисов казал, че локдаун и слагане на барикади било диктатура.... е той кво точно направи докат беше премиер, защото аз си спомням тооочно неговите "барикади" на изхода на София...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване