Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Banesc написа:

натиска е от ЕС

Практически, все тая за нашето мнение, на доктори, изобщо България.Дават някаква наредба някакви евроджендъри, и нашите безропотно изпълняват.Ех, да имахме истински политици , а не леки мъже  на власт...Радев ми падна в очите с защитата на този смешник здравния министър.Сега го гледам този  тъпир  кацаров по  нова news да обяснява,че дори и  ваксиниран  пак може да си болен и/или преносител.Но да боднеш дозата си било световна практика ...

Добре ни изобразиха като тоалетната на  eu преди години от някакъв западен артист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2572

• Реджеп Иведик

2830

• Радул

2926

преди 4 часа, _Aumi_ написа:

В България политиците са несериозни, затова и народът е недисциплиниран.

Тази простотия вече сме я виждали.
1933 година до 1945 година.
В САЩ също. Великата демокрация там.
Ето ти една снимка. Две чешми едната е за бели, другите за цветни.

segregated.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според телевизиите пред ваксинационните пунктове има опашки от "желаещи да се ваксинират"...Според хората на опашките обаче, те не са "желаещи", а ПРИНУДЕНИ да се ваксинират...защото иначе си губят работата...

А на многобройните седянки по разни телевизии ни един не попита водещите как разглеждат чл.143 от НК на РБ..."Който принуди другиго да извърши, да пропусне или да претърпи нещо, противно на волята му, като употреби за това сила, заплашване или злоупотреби с властта си, се наказва с лишаване от свобода до шест години"...

...Или за Резолюция No 1000/2013 на Съвета на Европа. 2 361, от 27.01.2021 г., според която трябва: "Да се гарантира, че гражданите са информирани, че ваксинацията не е задължителна и че никой не упражнява политически, социален или друг натиск за ваксиниране, ако не искат да го направят сами. Да се гарантира, че никой няма да бъде дискриминиран, ако не се ваксинира поради евентуални рискове за здравето, или не желае да бъде ваксиниран."...

Това НЕ СЕ коментира по телевизиите...Виж, опашки от "желаещи" се показват на драго сърце...Кого лъжете, дами и господа?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Hristo52 написа:

Според телевизиите пред ваксинационните пунктове има опашки от "желаещи да се ваксинират"...Според хората на опашките обаче, те не са "желаещи", а ПРИНУДЕНИ да се ваксинират...защото иначе си губят работата...

А на многобройните седянки по разни телевизии ни един не попита водещите как разглеждат чл.143 от НК на РБ..."Който принуди другиго да извърши, да пропусне или да претърпи нещо, противно на волята му, като употреби за това сила, заплашване или злоупотреби с властта си, се наказва с лишаване от свобода до шест години"...

...Или за Резолюция No 1000/2013 на Съвета на Европа. 2 361, от 27.01.2021 г., според която трябва: "Да се гарантира, че гражданите са информирани, че ваксинацията не е задължителна и че никой не упражнява политически, социален или друг натиск за ваксиниране, ако не искат да го направят сами. Да се гарантира, че никой няма да бъде дискриминиран, ако не се ваксинира поради евентуални рискове за здравето, или не желае да бъде ваксиниран."...

Това НЕ СЕ коментира по телевизиите...Виж, опашки от "желаещи" се показват на драго сърце...Кого лъжете, дами и господа?!

Ми да излязат в платен отпуск. Да видим, как ще функционира системата. Само с 20 процента ваксинирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой май каза, че пандемията ще приключи 2022! Дали. Ще приключи тогава когато НЯКОИ решат така!

Откриха разновидност на Делта варианта в САЩ, Израел и Русия.

Гответе се хора! Идва явно отново нещо много страшно и агресивно. Ще има и 4-5 игла и локдауни и какво ли не още! Кой остане, остане! Е, ваксините вече може и да не са безплатни...Държавната хазна да не е безкрайна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, БаалБек написа:

А с кои? Вие може би имате по-добри ваксини? Или сте научен работник в тази област с дългогодишен опит и знания придобити в продължение на десетилетия? И ще можете да ни "налеете" вашите знания в нашите мозъци?

Вземете се информирайте за ВИДОВЕТЕ ваксини /ползвайте машинен превод вместо тенденциозния и орязан български/, преди да се опитвате да задавате неадекватни въпроси! Много удобно всичко се слага под един знаменател - антиваксъри, ваксини!

Процента антиваксъри, които са против ваксините изобщо е незначителен, за разлика от ИНФОРМИРАНИТЕ, които не желаят да се инжектират с нещо, чието съдържание се пази в тайна и се изисква отказ от отговорност, както и липсата на достатъчното време за да се обяви като категорично безвредно! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, тази зализана урва от хелзинския бардак, дето врещи по телевизора като заклана патка. Локдаун та локдаун.

Същата дето мяза на любовницата на Хитлер. Ей такива като нея ги бъркат фондерлайнените !!!

Искам да видя лично как я ваксинират на Герена, между центъра на терена и голямата палантерия, със 7.62мм.

Ама на забавен кадър. Да се забавляваме

преди 41 минути, Hristo52 написа:

Ще приключи тогава когато НЯКОИ решат така!

Точно никога. Те вече са решили. Единственото спасение е ние тях да ваксинираме преди да са ни ваксинирали те нас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dnevnik.bg/sport/2021/10/14/4265001_basketbolist_ot_nba_otkazva_da_se_vaksinira_vupreki/

Баскетболистът Кайри Ървинг заяви, че няма да се ваксинира срещу коронавирус, въпреки че ако не го направи, няма да може да играе в НБА през този сезон. Във вторник от тима му "Бруклин" съобщиха, че няма да го използват, докато "не отговаря напълно на условията" и изискването на властите в Ню Йорк.

"Правя това, което е най-доброто за мен. Знам последствията и дори и да ме осъждат и демонизират за това, това е изборът ми. Не искам да се отказвам от страстта и любовта си, от мечтата си заради това задължение за ваксинация", каза Ървинг в Инстаграм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш! Евронюз - 50000 болни в Англия, тревога! Очакват се 100 000 на ден! Е как така с 80% ваксинирани???

В цяла Европа отново се покачва бройките на болните? Нали се ваксинираха бе? Какво се случва а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Hristo52 написа:

Ти да видиш! Евронюз - 50000 болни в Англия, тревога! Очакват се 100 000 на ден! Е как така с 80% ваксинирани???

В цяла Европа отново се покачва бройките на болните? Нали се ваксинираха бе? Какво се случва а?

затова е натиска  над България

ако се разбере че ваксината е неефективна 

ще лъсне провала на  ЕС бюрокрацията

и ще ни дават за пример 20 % ваксинирани и по- малко болни от 100 % ваксинираните

и  властта понеже е евроатлантическа всякак опитва да ни натиска  дори с незаконни средства 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

за разлика от ИНФОРМИРАНИТЕ, и УМНИТЕ (аз съм го допълнила) които не желаят да се инжектират с нещо, чието съдържание се пази в тайна и се изисква отказ от отговорност, както и липсата на достатъчното време за да се обяви като категорично безвредно! 

Знаете ли българи от новото време, как бащите и майките на вашите родители са продавали имотите си, за да си набавят лекарство срещу туберкулозата, по-късно срещу полиомиелита, преди това чумата. Холерата продължава да убива милиони. Давали са последните си жълтици, крава и нива за две неща: да изучат децата си или да ги спасят от тежка болест. Днес ни предлагат, подозрително щедро, безплатно спасение, но вие сте разкрили с небивали умствени усилия, световната конспирация. Браво! Поклон. Сега ще ви кажа, но само на вас, на протестиращите антиваксъри, вие наистина сте прави. Интуитивно сте усетили, че това не е току така. Да, 

има зловеща конспирация

Светът се препълва с необразовани хора, непроизводителни, направо малоумни, които искат прясна вода, храна и т.н.

Ето какво са измислили тайните сили, които движат световните дела. Вирус, коварен вирус, всички хукват да търсят спасение, но хората мрат. Принуждават ни да се ваксинираме. Най-умните, като вас отказват. Но 95 процента от починалите са отказали или пропуснали ваксиниране. Нека другите да мрат. Интересно, само след пет години от вас няма да остане и помен. Няма протести, нито трета световна война. Да, има конспирация. Простотията, безгрижието за собственото здраве и това на близките само да се обозначи, да се събере на купчини и под строй да се самоунищожи. Да вее знамена за отнети човешки права. 

Перфектното самоочистване

Ще останат само знамената до следващия цикъл. Приятно ваксиниране на неверниците в световни конспирации.
Бог да прости всички, на които им е дошло времето. 

П.С. За съжаление не съм аз авторка на текста!

преди 39 минути, Hristo52 написа:

Ти да видиш! Евронюз - 50000 болни в Англия, тревога!

Не разбрах - болни или заразени? Има ли разлика според Вас? Може ли по-точна информация (ама официална, а не Сура тефтер): Например - При 50000 заразени, колко са неваксинирани, колко са в болница от тях, колко са в тежко състояние, какъв процент от направените тестове са тези заразени???

Все ето такива въпроси за тренировка на мозъка. :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Hristo52 написа:

Тази зима трябва да я изкараме и след нея нещата ще излязат наяве. Тогава няма да има накъде да бягат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ауу сега едно въпросче.

Ако ви се наложи да отидете на лекар, на когото имате пълно доверие и се окаже, че той е ваксиниран, а на всичко отгоре ви препоръчва и вие да се ваксинирате. И той ли е един от консираторите, на когото са промили мозъка или взима допълнително пари за да говори такива неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Hristo52 написа:

Я сега кажи цифрите със смъртните случаи и да говорим и сравняваме :rolleyes:

преди 21 минути, Banesc написа:

затова е натиска  над България

ако се разбере че ваксината е неефективна 

ще лъсне провала на  ЕС бюрокрацията

и ще ни дават за пример 20 % ваксинирани и по- малко болни от 100 % ваксинираните

и  властта понеже е евроатлантическа всякак опитва да ни натиска  дори с незаконни средства 

Аз викам да спрем да правим тестове изобщо и няма да имаме нито един болен. Ще умрат малко хора, ама нищо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, N1K17Y написа:

Аз викам да спрем да правим тестове изобщо и няма да имаме нито един болен.

Не точно.Ще изчезнат ковид болните и ще се върне изчезналият грипа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, N1K17Y написа:

Аз викам да спрем да правим тестове изобщо и няма да имаме нито един болен. Ще умрат малко хора, ама нищо. 

Да се върнем към стария си живот, в който, като се разкашляме или потече носът, да отидем спокойно при личния лекар, да ни даде болничен, да си останем вкъщи и да се лекуваме, вместо да ни настаняват в болница и да ни тъпчат с антибиотици? Аз съм "за".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна статия!

Проф. д-р Андрей Чорбанов: Защо мерките са абсурдни, а зеленият сертификат излишен

*Проф. д-р Андрей Чорбанов е завършил магистратура по „Генно и клетъчно инженерство“ в СУ „Св. Климент Охридски“. Той е ръководител на лабораторията по експериментална имунология в Института по микробиология „Стефан Ангелов“ на БАН. Заедно със своя екип проф. д-р Чорбанов разработва българската ваксина. Научните му интереси са свързани с темите на генетиката, имунологичните методи, вирусните патологии и автоимунитета.

преди 18 минути, Димитър 59 написа:

Грипът вече се върна и никак не е лек, но кой знае защо медиите го подминават.

Справка за епидемичната обстановка в страната за периода 27.09.2021 г. – 03.10.2021 г.

Цитат

През изминалата седмица са регистрирани общо 15 400 случая на остри заразни заболявания срещу 12 130 случая за предходната седмица. От тях 2 060 са случаите на грип и остри респираторни заболявания (ОРЗ) срещу 1 398 случая за предходната седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, N1K17Y написа:

ако спрат  бонусите за пенсионери и  лекари  ще са 0 вярно

в момента лекарите са в конфликт на интереси защото им се дават пари срещу диагноза ковит 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кокошките от оня форум сега отричат конституционните права, като правото на труд и казват, че то не е право, а привилегия! Направо да си лепнат на профилите иконки със свастиката!

Става все по - отвратително!

Злорадстват, че "Сердика Център" бил празен. А че в магазините там работели хора, които също имат семейства, както и че търговията движи икономиката ни, за това не им пука.

Тия отвратителни кокошки поне си признаха, че мислят само за себе си.

Тая тяхна злоба към нормално мислещите хора ще избие нанякъде. Сами признават, че искат да набият хора, които "говорели глупости".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Димитър 59 написа:

преди 24 минути, саби написа:

Да се върнем към стария си живот, в който, като се разкашляме или потече носът, да отидем спокойно при личния лекар, да ни даде болничен, да си останем вкъщи и да се лекуваме, вместо да ни настаняват в болница и да ни тъпчат с антибиотици? Аз съм "за".

Я обяснете двамата, тая графика тогава

D_2_2021_W40.png

Чудя се какво ли освен обиконовения грип се случило, че смъртността да се удвоява от нищото :rolleyes:

И аз го изкарах леко и не ми дреме лично, ама света не свършва с мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Димитър 59 написа:

Ще изчезнат ковид болните

Много сте прав. Ако едно нещо не се наблюдава, то значи не съществува. Това малко ми напомня на квантовата механика, при която ако няма наблюдател няма частица, а само вълна. Научните открития не трябва да се взимат по внимание. Така е било в древността. Имало местности, които са били забранени за хората, защото който е преминал през тях после се чувствал зле. Повръщане, диария, главоболие, отпадналост. След това загуба на коса и после мъчителна смърт. Тези земи според древните са били прокълнати от зли сили и демони. Докато през 1896г не се появил френския учен Анри Бекерел, който открил явлението - радиоактивност. И всички спекулации с прокълнати земи от демони и вещици станали на пух и прах.

Та така - какво е науката? - шарлатани. 

По-добре да си копаем въглища и да си горим дърва, а ако пък си изключим и електрозахранването още по-добре. :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, N1K17Y написа:

Чудя се какво ли освен обиконовения грип се случило, че смъртността да се удвоява от нищото 

Не е добре че се чудиш и не можеш да си отговориш.

Случи се това, че другите болести не ги лекуваха!!! Само ковид! И хората с различни други болести, повечето много по-опасни от ковид си умряха от тях, но мръсниците ги пишеха от ковид че са умрели. Престъпници!

Хората умираха повече, защото не ги лекуваха от болестите, които имаха. Това ака не сте разбрали, тогава жалко!

На майка ми се бяха сплели червата. Това ако не се оперира до 1-2 часа и си умрял. Три пъти се обаждам на бърза помощ и от там ми казват че ако не и измеря температурата няма да дойдат. Почнах да търся термометър в 22 часа през нощта. Не успях да го намеря. Пак им се обаждам. През това време майка ми бере душа. След 3 часа идват най-после, със скафандри и ... констатираха смъртта и. Мръсници! Убийци! Никога няма да им простя!

За добро или за лошо нямаме право като в САЩ да носим оръжие. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, N1K17Y написа:

Я обяснете двамата, тая графика тогава

Това е стъкмистика за да плашат хората - ще кажат умните и информирани съфорумци. ;)

преди 2 минути, vpvelev написа:

Не е добре че се чудиш и не можеш да си отговориш.

Случи се това, че другите болести не ги лекуваха!!! Само ковид! И хората с различни други болести, повечето много по-опасни от ковид си умряха от тях, но мръсниците ги пишеха от ковид че са умрели. Престъпници!

На майка ми се бяха сплели червата. Това ако не се оперира до 1-2 часа и си умрял. Три пъти се обаждам на бърза помощ и от там ми казват че ако не и измеря температурата няма да дойдат. Почнах да търся термометър в 22 часа през нощта. Не успях да го намеря. Пак им се обаждам. През това време майка ми бере душа. След 3 часа идват най-после, със скафандри и ... констатираха смъртта и. Мръсници! Убийци! Никога няма да им простя!

За добро или за лошо нямаме право като в САЩ да носим оръжие. 

Моите искрени съболезнования. Мир на душата и.

Аз също скоро изгубих родител.

На 67г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване