Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 33 минути, _Aumi_ написа:

Затова се ваксинирайте - за да не ви затварят и да не оставате без приходи!

Аз съм с имунитет, придобит по естествен път и нямам нужда от ваксина, или още по-малко, от препарат в трета фаза на клиничните изпитвания. Но такива като мен са изключени от системата. Аз дори и по някаква, незнайно каква случайност, да успея да си извадя сертификат, той ще е с изтекъл срок, тъй като се срещнах с вируса през миналата зима.

Не можеш ли да видиш, че основната цел на политиците е да се набоцкаме, а това, че е по-важно да се изгради колективен имунитет за борбата с вируса, не ги интересува?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2182

• miro20

2575

• Реджеп Иведик

2887

• Радул

2926

преди 1 минута, Anneliese написа:

Viasat History не е медицински канал.:emoji_smiley-23:

Поученията ти са много закъснели. Аз отдавна съм се информирала за болестите.

Като не е медицински, що ме пращаш да се информирам от него ? Аман от "информирани" дето са пропуснали училище, а се учат във фейсбук че Бил Гейтс ще им инсталира Уиндоус в мозъка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Какво и е "специалното" на тази "бодачка", че всички точно при нея се бодат... ?!

Вместо ваксина им бие глюкоза. Специално тия тарикати от снимките не са будали. И са вътре в нещата, защото ги знаят от първа ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, саби написа:

Аз съм с имунитет, придобит по естествен път и нямам нужда от ваксина, или още по-малко, от препарат в трета фаза на клиничните изпитвания. Но такива като мен са изключени от системата. Аз дори и по някаква, незнайно каква случайност, да успея да си извадя сертификат, той ще е с изтекъл срок, тъй като се срещнах с вируса през миналата зима.

Не можеш ли да видиш, че основната цел на политиците е да се набоцкаме, а това, че е по-важно да се изгради колективен имунитет за борбата с вируса, не ги интересува?

не са изключени, може да си извадиш сертификат за 6 месеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, N1K17Y написа:

Като не е медицински, що ме пращаш да се информирам от него ? Аман от "информирани" дето са пропуснали училище, а се учат във фейсбук че Бил Гейтс ще им инсталира Уиндоус в мозъка.

Кво училище съм пропуснала, бе? Учила съм с редовно цели 12 години. Че и книги и енциклопедии съм чела, и вестници също - още от 15 - годишна.

Аман от истерички като теб. Само раздухвате истерии. Я върви да се научиш да плетеш, вземи си и котки, да ти понаместят малко чакрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vpvelev написа:

Вместо ваксина им бие глюкоза. Специално тия тарикати от снимките не са будали. И са вътре в нещата, защото ги знаят от първа ръка.

и тогава какъв е смисъла от цялата работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Без умствен капацитет написа:

Точно никакъв. Всичко е фалш и лицемерие.Смятат народа за тъп и прост. Искат просто да се ваксинираме и да не задаваме въпроси. Ама тая няма да я бъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

плодовете на антиваксърите, не са толкова сладки, колкото ни обещаваха

по зле сме и от миналата година

D_2_2021_W40.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anneliese написа:

Кво училище съм пропуснала, бе? Учила съм с редовно цели 12 години. Че и книги и енциклопедии съм чела, и вестници също - още от 15 - годишна.

Аман от истерички като теб. Само раздухвате истерии. Я върви да се научиш да плетеш, вземи си и котки, да ти понаместят малко чакрите.

Известно е, че българските ученици се дипломират функционални неграмотни ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

Използва се много тънката граница - от една страна че мислят за твоето здраве и затова те карат да се ваксинираш, от друга си гонят тяхни интереси и помисли и затова те карат да се ваксинираш.

Не зная как е при вас, но ако някой цял живот не е мислил и не се е притеснявал за моето здраве и сега изведнъж започне неистово да се притеснява, то тогава започвам леко да ставам подозрителен. А да не говорим че тия толкова са се притиснили за нас, че даже ни бият, тормозят психически, поставят ни в безизходни ситуации с единствена цел да се ваксинираме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Използва се много тънката граница - от една страна че мислят за твоето здраве и затова те карат да се ваксинираш, от друга си гонят тяхни интереси и помисли и затова те карат да се ваксинираш.

е каква им е ползата да те боцнат с нищо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Без умствен капацитет написа:

е каква им е ползата да те боцнат с нищо

По-горе ставаше въпрос за определени хора. Не ги ли видя кои са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, N1K17Y написа:

Известно е, че българските ученици се дипломират функционални неграмотни ;) 

Функционално неграмотна си ти, сигурно гимназиалните си години си ги изкарала в дискотеката, докато други, макар и в специално училище, се бъхтеха. Не с мързеланстване съм изкарала шестиците си по литература!

Функционално, ти  какво научи в дискотеката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който се интересува за положението в Англия:

Цитат

ПРОМЯНА В ПОВЕДЕНИЕТО

Службата за национална статистика (ONS) в петък установи, че разпространението на COVID-19 отново се е повишило. Една от областите с най -голямо разпространение беше Югозападна Англия, която беше повлияна от фалшиво отрицателни резултати от лаборатория, която беше спряна миналата седмица.

ONS заяви, че разпространението на COVID е на най-високото си ниво от януари, когато Англия току-що беше влязла в трето национално блокиране, въпреки че смъртните случаи са много по-ниски.

Настоящият ръст на случаите се подхранва от високите нива на инфекции в средните училища, където 7,8% от децата са били заразени през последната седмица, според статистиката на ONS.

https://www.usnews.com/news/world/articles/2021-10-22/act-to-cut-covid-cases-early-to-avoid-tougher-measures-later-uk-pms-advisers-say

И накрая се казва, че излязли нови варианти на вируса (естествено) и че пандемията не е приключила. Така че ваксинирането продължава цял живот.

Нищо ново от фармацията. Не се лекува причината, а последствията. Както всички останали болести. Пият се лекарства цял живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, саби написа:

Има достатъчно примери, доказващи, че този имунитет е временен, а не вечен.

Много хора се заразяват повторно, понякога с фатален край.

преди 52 минути, Anneliese написа:

Искат просто да се ваксинираме и да не задаваме въпроси

А защо искат да се ваксинирате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _Aumi_ написа:

А защо искат да се ваксинирате?

А, това не знам, но не е от загриженост към народа.

Много ще ме прощаваш, но чета книги, гледала съм доста научнопопулярни книги, интересувам се и от история и да ти кажа честно, тази история с ковид епидемията ми е повече от съмнителна.  Първо бяха паниките как едва ли не ни е застигнала новата Черна чума и едва ли не всички хора измират навън по улиците, после беше това с ваксините, страничните ефекти, които фармамафията кри усилено, а сега постоянно излизат нови и нощи видове, щамове и какво ли още не. Цялата история е мега съмнителна.

Имало е епидемии и пандемии, но нито са били толкова истерично приемани, нито толкова политизирани. Цялата история по - скоро напомня за СПИН - на. За който все още няма лек, което си е буквално съмнително. При днешните ни наука и технологии, да не може да се открие лек за СПИН, рак и какво ли още не - просто изключено.

А и факта, че целия сват обвинява Китай за вируса, също ми е съмнителен. Точно пък китайците никога не биха сторили нещо лошо на света. Но нали са комунисти и съответно "опасни"............. Опасни са точно толкова, колкото и европейските комунисти през 30 - те години на 20 век в Германия.

За мен ковид е биологично оръжие, което САЩ са пуснали в Китай, но са им се объркали сметките.

Лично аз не вярвам при нашия съвременен и чист начин на живот да се пръкнат нови естествени болести и вируси. Изкуствено създадени в лаборатории - да, а тях ги правят с цел война и геноцид. две световни войни, химическа война, Хирошима и Нагасаки............. само биологична не беше имало.

САЩ не смеят да ударят с ядрени оръжия, заради модерните ПВО на Русия и Китай. И затова пробват с биологични оръжия, защото там много трудно могат да ги хванат.

Каквото е писано, ще стане, но отрова няма да си сложа. И не, не съм фенка на конспирациите а на историята и политиката. Виждам как САЩ се стреми към световно влияние и власт над всички хора. Няма да им се получи обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, _Aumi_ написа:

Абсолютно същото е и с ваксинираните. И техният имунитет е временен, и те също умират...

Защо обаче естествено придобитият имунитет не се признава от здравните власти, след като във всички буквари по медицина пише че по принцип той е най-силният? Аз може да имам повече антитела от много от ваксинираните, но на мен не ми се полага сертификат, а за тях има такъв.  Защо се прави това? Очевидно не е по "медицински" причини. Ти имаш ли някаква идея каква може да е причината?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anneliese написа:

А, това не знам,

гледала съм доста научнопопулярни книги

САЩ не смеят да ударят с ядрени оръжия, заради модерните ПВО на Русия и Китай. И затова пробват с биологични оръжия, защото там много трудно могат да ги хванат.

Виждам как САЩ се стреми към световно влияние и власт над всички хора. Няма да им се получи обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На когото му се чете, моля да прочете цялата СТАТИЯ. Любопитна гледна точка.

Малка част от нея...

Цитат

Георги Маринов, учен от департамента по генетика в Станфорд. 

Щом ще караме КОВИД многократно, ще го караме, докато не намерим решение на проблема.

Всъщност, точно според Маринов, COVID-19 е нещо много по-сериозно и по-страшното – има потенциал да се превърне в несравнимо по-смъртоносен вирус за хората. Сравнява ситуацията с кокоши вирус (IBV) и прилага специализирана статия на китайски учени, писана още преди сегашната пандемия. Това е коронавирус, който върлува при кокошките и причинява сериозен бронхит. Само че за разлика от този вирус, SARS-CoV-2 има т.нар furin cleavage site (FCS), който влияе много на инфекциозността.

Моята позиция на база знанието ми до момента - сегашните ваксини няма да ни решат проблема доживот. Но решават проблема в краткосрочен план, докато измислим друго, докато науката не постигне друго. Ако не искаме ваксините, тогава оставаме без нищо и разчитаме на природата. Ако организмът ни понесе. Ако има лекари. Ако има болнични легла. Ако ни е писано. Дойде време да избираме какво искаме - да опитаме нещата поне малко да зависят лично от нас или да оставим изцяло всичко пък каквото стане!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, _Aumi_ написа:

Медици доказаха дълъг имунитет след лека форма на Covid-19

преди 23 минути, _Aumi_ написа:

И грипът се повтаря, така че това е нормално, когато някой е с много отслабена имунна система.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване