Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 28 минути, Profruit написа:

Клейман печели делото

В американски съд ли ?

Или в китайски ?

Криво седи, право съди стар кадия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Реджеп Иведик написа:

В американски съд ли ?

Или в китайски ?

Криво седи, право съди стар кадия

Тоя има бая дела срещу САЩ. Не знам колко е спечелил, но очевидно смята, че Китай се намира в щатите. То колко му е да има град Китай там, та да се обърка човек... Аз знам например една рок група China. Която е швейцарска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Myanmar написа:

На мен ми се обади по телефона и вика "Не съм мутирал.

След коя чашка ти се обади? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Димитър 59 написа:

Въобще кой ще ги получава не се казва.Американците ли?

Той го е завел това дело в тексаски съд... Каквато и да е присъдата... Чакай Китай като държава да плати обезщетение присъдено в американски съд...

преди 27 минути, _Belial_ написа:

Митове са това Дарко. Първото дори не заслужава коментар, малко да помислиш и ще откриеш колко е несъстоятелно.По второто съм любопитен кои са тези микроорганизми и каква роля играят в имунната система? Нещо като спаринг партньор ли? Относно посявката, ми е също любопитно как ще се случи при една пневмония например. Докато поникнат културите, теб ще са те опяли вече. И не всички антибиотици трепят наред. Наред убиват само най- широкоспектърните, които се използват само ако няма време за уточняване на диагнозата. Имай предвид и друго- много от бактериите отделят токсини, които са далеч по- токсични за организма от антибиотика.

Иначе, всички лекарства са токсични в зависимост от дозата. Дори и тези, които са на билкова основа. Не само химията означава отрова.

Мога много да напиша тук, но ме мързи. За това ше кажа накратко, че не си прав. Бактериите с течение на времето стават все по резистентни към антибиотиците. Антибиотиците трепят наред, всичко което могат да утрепят и това не са само патогени. Има куп бактерии, живеещи в стомаха, които произвеждат Б12, които отделят ферменти за преработване на по-нежната целулоза... Наистина ме мързи, прочети за фекалната трансплантация (майтап няма), защо се налага и с какъв спектър от болести се справя. По кожата, също живеят куп бактерии, които като страничен ефект се грижат за нейната чистота и цялост... Номера е да има баланс в бактериалния спектър. Няма ли баланс, се появява патология. Поговори с някой медик, да ти обясни са взрива от гъбични инфекции, които се получават от нарушен бактериален баланс в тялото вследствие на продължително взимане на антибиотици.. И последно - за посявките... Тоя номер с посявките го практикувам от 20 години и оше не съм се ботурясал... Посявките излизат за 3 дена. Ако, когато идеш на преглед, нещата са вече много зле, докторът дава силен и широкоспектърен антибиотик на сляпо без да се чака резултати. Ако пък не са толкова зле, дава по-слаб препарат и чака посявките и ако излезе нещо дето не се влияе от дадения препарат, се сменя с правилния препарат. А като идеш навреме на лекар, всичко си идва на местата и има време и за посявка, и за да се вземат правилните решения, та да се даде правилния препарат. Зашо да се трови тялото с антибиотици, ако може да се мине например със сулфонамиди и тялото на пациента толерира такова лечение...

преди 24 минути, Michigan111 написа:

Абе те, че мутират - мутират.  Ама тоя е еволюирал направо - оня ден четох, че намерили активен на някакъв кораб след 18 дена без хора на него,  холандците пък (или белгийци, не съм сигурен) го намерили в канализацията. .. не му е чиста работата на короната.  

Да бе, то му е пишело на челото кога се е залепил тоя вирус в кораба, преди да го намерят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Profruit написа:

Хипотетично.
Клейман печели делото. Китай плаща 20 трилиона зелени. И като резултат, по колко ще получи всеки участник в тази тема?
Моля, евреите да не се пререждат на опашката!

Една купчина непотребни хартийки които за нищо не стават вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Michigan111 написа:

След коя чашка ти се обади? :D

На втората чашка беше, още всичко му се разбираше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

На втората чашка беше, още всичко му се разбираше.

Е сега съм значително по спокоен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, darkterminal написа:

Мога много да напиша тук, но ме мързи. За това ше кажа накратко, че не си прав. Бактериите с течение на времето стават все по резистентни към антибиотиците. Антибиотиците трепят наред, всичко което могат да утрепят и това не са само патогени. Има куп бактерии, живеещи в стомаха, които произвеждат Б12, които отделят ферменти за преработване на по-нежната целулоза... Наистина ме мързи, прочети за фекалната трансплантация (майтап няма), защо се налага и с какъв спектър от болести се справя. По кожата, също живеят куп бактерии, които като страничен ефект се грижат за нейната чистота и цялост... Номера е да има баланс в бактериалния спектър. Няма ли баланс, се появява патология. Поговори с някой медик, да ти обясни са взрива от гъбични инфекции, които се получават от нарушен бактериален баланс в тялото вследствие на продължително взимане на антибиотици.. И последно - за посявките... Тоя номер с посявките го практикувам от 20 години и оше не съм се ботурясал... Посявките излизат за 3 дена. Ако, когато идеш на преглед, нещата са вече много зле, докторът дава силен и широкоспектърен антибиотик на сляпо без да се чака резултати. Ако пък не са толкова зле, дава по-слаб препарат и чака посявките и ако излезе нещо дето не се влияе от дадения препарат, се сменя с правилния препарат. А като идеш навреме на лекар, всичко си идва на местата и има време и за посявка, и за да се вземат правилните решения, та да се даде правилния препарат. Зашо да се трови тялото с антибиотици, ако може да се мине например със сулфонамиди и тялото на пациента толерира такова лечение...

Баси. Цъквам в гоглето да видя що за чудо е тая фекална трансплантация и...

Пациент умира след фекална трансплантация, изпитанията спират

Цитат

Фекалната трансплантация е експериментална процедура, при която лекарите използват фекален материал от здрав донор, чрез който лекуват пациент с микробен дисбаланс. 

Мисля да мина без експерименти. И мисля че започвам да зацепвам, защо американците предпочитат да се лекуват в Куба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, darkterminal написа:

Да бе, то му е пишело на челото кога се е залепил тоя вирус в кораба, преди да го намерят...

https://www.kaldata.com/it-новини/коронавирусът-може-да-оцелее-цели-17-дни-332419.html

Не били 18, 17 били, моя грешка.

Но ако информацията е вярна, става въпрос за 17 дни след напускане на пасажерите,  които са били там под карантина,  което би означавало че реално са повече.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Michigan111 написа:

Но ако информацията е вярна, става въпрос за 17 дни след напускане на пасажерите,  които са били там под карантина,  което би означавало че реално са повече.  

Имаше някакви бацили, които били открити живи на Луната между отделните прилунявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, _Belial_ написа:

Баси. Цъквам в гоглето да видя що за чудо е тая фекална трансплантация и...

Пациент умира след фекална трансплантация, изпитанията спират

Мисля да мина без експерименти. И мисля че започвам да зацепвам, защо американците предпочитат да се лекуват в Куба.

Умират. Те и задавени от яйце, също умират. И от неправилно подбрани лекарства също. И от некадърно направени операции. Фекалната трансплантация, крие своите рискове. Както и сърдечната интервенция. Подбирането на правилен донор не е тривиална дейност. Но в случая, това което игнорираш е, че много патология се дължи на липсата на микроорганизми, с които човешкият организъм принципно живее в симбиоза...

Апропо, тук ФМТ-то (Фекално Микробна Трансплантация) е регулирано и позволено като експериментално средство под надзора на FDA от 2013 и никой не го е забранявал.

преди 18 минути, Myanmar написа:

Имаше някакви бацили, които били открити живи на Луната между отделните прилунявания.

Цитат

...

... Concerning this last observation, what appears to be an actual case of accidental transport of a bacterium from the Earth to the moon and back has been reported; after spending 2.5 years on the lunar surface, the common human oral bacterium Streptococcus mitis was recovered from the interior case of a camera carried aboard the lunar probe Surveyor 3 after its recovery and return to Earth by the Apollo 12 mission.

...

Публикация - Mitchell F J, Ellis W L. Analysis of Surveyor 3 material and photographs returned by Apollo 12. Washington, D.C.: U.S. Government Scientific and Technical Information Office; 1972. Surveyor 3: bacterium isolated from lunar-retrieved television camera; pp. 239–251.

преди 21 минути, Michigan111 написа:

https://www.kaldata.com/it-новини/коронавирусът-може-да-оцелее-цели-17-дни-332419.html

Аз лично, много се съмнявам във верността на тази информация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предупреждавам, че е непоносимо, но гледайте видеа какво причинява това. НЯМА начин това да е естествено. Това е биотероризъм. Имам предвид не старците в леглата, а видеа на хора в момент на пристъп. Не знам фейк ли са или не това, което гледах, но това е оръжие, а не нещо естествено. Но пак остават много въпроси. Например защо на едни се отразява без нищо, а на други по такъв начин (няма да давам линкове - гадно е). Може би си седи и се активира от нещо или де да знам... А може и трите видеа, които гледах да са фейк. Веш ли го. В днешно време всичко може да се изфабрикува. И не разбирам как би се спасил някой...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, _Belial_ написа:

...

В Куба отиват да се лекуват само тези които могат да си позволят да го направят... Тоест, такива, които могат да отидат там, без да нарушат американските закони... Това са най-вече кубински емигранти имащи роднини от първо коляно в Куба. И то веднъж на 3 - 4 години. Такива хора, като правило не могат да си позволят нормално лечение в САЩ. За това, като си идат в Куба и гледат да минат на аванта на безплатното здравеопазване на страната, което се поддържа за сметка на тези, които са останали там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, A.com написа:

Да де, ама в същото време имаш това:

Цитат

The way in which we code deaths in our country is very generous in the sense that all the people who die in hospitals with the coronavirus are deemed to be dying of the coronavirus. “On re-evaluation by the National Institute of Health, only 12 per cent of death certificates have shown a direct causality from coronavirus, while 88 per cent of patients who have died have at least one pre-morbidity - many had two or three,” he says. 

https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/have-many-coronavirus-patients-died-italy/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Мальчик Бананан написа:

"При преоценка на Националния институт по здравеопазване само 12% от починалите показват пряка причинност от коронавирус, докато 88% от починалите пациенти имат поне една предхождаща смъртта болест - много са имали и по две или по три."

------------------------------------

Та, нали по-назад, се питах, що така в Италия е такъв мор. И ето къде бил ключа на палатката: "B Итaлия, ĸoятo имa нaй-cтapoтo нaceлeниe в cвeтa cлeд Япoния, 58% oт зaгинaлитe ca били нaд 80-гoдишнa възpacт. Дpyги 31% ca били нa нaд 70-гoдишнa, cпopeд пpaвитeлcтвeни дaнни."

https://money.bg/economics/zashto-v-italiya-umirat-poveche-hora-ot-koronavirusa-otkolkoto-v-kitay.html

Ама вий си стойте заключени и пускайте лиги по Муфтафчийски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мальчик Бананан написа:

Предупреждавам, че е непоносимо, но гледайте видеа какво причинява това. НЯМА начин това да е естествено. Това е биотероризъм. Имам предвид не старците в леглата, а видеа на хора в момент на пристъп. Не знам фейк ли са или не това, което гледах, но това е оръжие, а не нещо естествено. Но пак остават много въпроси. Например защо на едни се отразява без нищо, а на други по такъв начин (няма да давам линкове - гадно е). Може би си седи и се активира от нещо или де да знам... А може и трите видеа, които гледах да са фейк. Веш ли го. И не разбирам как би се спасил някой...

Братле, иди в произволно раково отделение и ще слезеш на земята много бързо.

преди 13 минути, darkterminal написа:

Умират. Те и задавени от яйце, също умират.

От катастрофи според мен са повече. Но, никой не е умрял от антибиотици, а те са спасили милиарди животи. Освен алергичните към някои субстанции, но това е поради алергията, не заради антибиотика.

Братле, когато е нямало антибиотици, хората са пиели газ при чревни разстройства и са оцелявали при тотално унищожение на чревната флора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, _Belial_ написа:

...

От катастрофи според мен са повече. Но, никой не е умрял от антибиотици, а те са спасили милиарди животи. Освен алергичните към някои субстанции, но това е поради алергията, не заради антибиотика.

Братле, когато е нямало антибиотици, хората са пиели газ при чревни разстройства и са оцелявали при тотално унищожение на чревната флора...

Не ми разбра правилно позицията май. Аз не съм против използването на антибиотиците. Аз съм за разумното им и оправдано използване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Myanmar написа:

https://news.bg/world/eyre-sashto-nalaga-zabrani-zaradi-koronavirusa.html

Глей ко прави Мутафчийски 

преди 1 час, darkterminal написа:

Ами това си е твое право, но само си спомни в началото китайците как дезинфекцираха улиците на Ухан.  Реално всичко което знаем за този вирус е с такъв произход - този институт стигна до този извод, онзи учен до този... ще мине бая време докато се стигне до достоверна и сигурна информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Myanmar написа:

"При преоценка на Националния институт по здравеопазване само 12% от починалите показват пряка причинност от коронавирус, докато 88% от починалите пациенти имат поне една предхождаща смъртта болест - много са имали и по две или по три."

------------------------------------

Та, нали по-назад, се питах, що така в Италия е такъв мор. И ето къде бил ключа на палатката: "B Итaлия, ĸoятo имa нaй-cтapoтo нaceлeниe в cвeтa cлeд Япoния, 58% oт зaгинaлитe ca били нaд 80-гoдишнa възpacт. Дpyги 31% ca били нa нaд 70-гoдишнa, cпopeд пpaвитeлcтвeни дaнни."

https://money.bg/economics/zashto-v-italiya-umirat-poveche-hora-ot-koronavirusa-otkolkoto-v-kitay.html

Странното е, че дъртите италианци решиха точно тази година да мрът като мухи. И то в едни точно определени области на Италия. И мрът с такава скорост, че не могат да им насмогнат и гробища и крематориуми. Някъде мернах информация, че в Милано крематориумите също се "задъхват". И при свинския грип и при птичия грип не е било такова чудо. Грипът не може да ги умори в същите количества. Тази нова зараза явно може. С колко заболявания са били преди да ги пипне короната, според мен е без значение. Със същия брой заболявания са доживели до 2020, със същия брой заболявания са прекарвали грипове и разни други зарази. Ако този вирус не се беше пръкнал някои от тях щяха да доживеят и до следващата година, пак със същия брой заболявания.

В Япония, с най-старото население такова нещо няма.

Аз всеки ден съм на работа. Мутафчийски го виждам от дъжд на вятър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, A.com написа:

И мрът с такава скорост, че не могат да им насмогнат и гробища и крематориуми. Някъде мернах информация, че в Милано крематориумите също се "задъхват". И при свинския грип и при птичия грип не е било такова чудо. Грипът не може да ги умори в същите количества. Тази нова зараза явно може. С колко заболявания са били преди да ги пипне короната, според мен е без значение. Със същия брой заболявания са доживели до 2020, със същия брой заболявания са прекарвали грипове и разни други зарази. Ако този вирус не се беше пръкнал някои от тях щяха да доживеят и до следващата година, пак със същия брой заболявания.

За вчера биха рекорда пак - 969 умрели

преди 18 часа, barbuncela написа:

А така! Взетите мерки са абсолютно погрешни!

Да се върна и на това видео .

Въпросния професор е пенсиониран 2012 г. т.е. преди 8 години.

Официално от болницата в Майнц, където е бил :

https://www.unimedizin-mainz.de/medizinische-mikrobiologie-und-hygiene/startseite/uebersicht.html?fbclid=IwAR3xJ3BR3FhR7OkMlHBUZn5zc4S70kv64Q5nsVEbZMil29lGDJSEC_SoZaM

Цитат

Stellungnahme zu im Internet kursierenden Videos des Emeritus des IMMH: Professor Bhakdi ist im Jahr 2012 in den Ruhestand getreten. In Deutschland gibt es zahlreiche aktive, ausgewiesene Expertinnen und Experten in der Infektionsepidemiologie, wie z. B. am Robert-Koch-Institut (RKI). Selbstverständlich hat Professor Bhakdi als Bürger das Recht, seine eigene Meinung zu vertreten. Diese ist jedoch in keiner Weise, darauf legen wir Wert, mit der Universitätsmedizin Mainz abgestimmt.

Цитат

Изявление за видеоклипове на IMMH emeritus, циркулиращи в Интернет: Професор Бхакди се пенсионира през 2012 г. В Германия има много активни, доказани експерти в инфекциозната епидемиология, като: Б. в Института „Робърт Кох“ (RKI). Разбира се, като гражданин, професор Бхакди има право да изразява собствено мнение. Това обаче по никакъв начин не е съгласувано с медицинския център на университета в Майнц.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Странното е, че дъртите италианци решиха точно тази година да мрът като мухи. И то в едни точно определени области на Италия. И мрът с такава скорост, че не могат да им насмогнат и гробища и крематориуми. Някъде мернах информация, че в Милано крематориумите също се "задъхват". И при свинския грип и при птичия грип не е било такова чудо. Грипът не може да ги умори в същите количества. Тази нова зараза явно може. С колко заболявания са били преди да ги пипне короната, според мен е без значение. Със същия брой заболявания са доживели до 2020, със същия брой заболявания са прекарвали грипове и разни други зарази. Ако този вирус не се беше пръкнал някои от тях щяха да доживеят и до следващата година, пак със същия брой заболявания.

В Япония, с най-старото население такова нещо няма.

Аз всеки ден съм на работа. Мутафчийски го виждам от дъжд на вятър.

Да ги пита човек, за какво кремират труповете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Profruit написа:

Хипотетично.
Клейман печели делото. Китай плаща 20 трилиона зелени. И като резултат, по колко ще получи всеки участник в тази тема?
Моля, евреите да не се пререждат на опашката!

Тук въпросът не е толкова за паричното обезщетение и кой ще получи парите/ако изобщо ги получи/, а истината да излезе наяве и виновните да бъдат наказани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, darkterminal написа:
преди 8 часа, Michigan111 написа:

Това беше обявено по БТВ от генерал, капитан, майор и не помня останалите му титли.  Първият круизен кораб, който беше под карантина 2 седмици си останал заразен след карантината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, nikolela написа:

Първият круизен кораб, който беше под карантина 2 седмици си останал заразен след карантината.

Не знаех, че и корабите боледуват. Ама дигнал ли е температура, или е изкарал заразата без симптоми.

Лъжат най вероятно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...