Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 37 минути, АСПЕКТ написа:

244459430_10158723058953667_333446272224

Кое общо на снимката?

Медицинското лице е едно и също в трите случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2754

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3281

• Радул

2926

преди 29 минути, АСПЕКТ написа:

244459430_10158723058953667_333446272224

Кое общо на снимката?

Браво! 

Стархотна логика. Както казва един мой приятел @Реджеп Иведик - кажи на учителя си да си скъса дипломата по логика! :lol6:

Тази знам, че работи в Правителствена болница. Какво очакваш? Да отидат да се ваксинирата при леля Сийка от Банкя или кака Гюлхан Шерифе от Борино? Естествено, че ще ходят при проверен човек. А това, че е една и съща показва, че и имат доверие. Все едно аз, ти, @Реджеп Иведик, @Joss Bomon да ходим при един и същ физиотерапевт, защото му имаме доверие, а някой да каже: "Тези пък ходят да им чешат т****ите, а на мен да ми правят "скреч" на котето?!? :lol6:

Хайде със здраве, че кака си ляга! ;)

Желая на всички лека вечер! Няма значение, че сме на различни мнения. Добрата и прятна вечер не познава религия, етнос и бла, бла...:*

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, намериха се идиоти, които наистина си вярват, че испансият грип отдавна си е заминал.:emoji_smiley-23:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, _Aumi_ написа:

Защо не ми признават антителата? Пише, че са над границата......

.....Д-р Иван Димов не е лекар

А ето какво казва лекар, Началник на Ковид отделението в Пирогов: Защо не ми признават антителата? Пише, че са над границата

Да видим. Някакъв теоретик, който може би никога не е виждал на живо болен от Ковид, развива някакви алабализми, а срещу него са лекар, който вече втора година лекува такива пациенти и природата, недопуснала този лекар да се зарази повторно, въпреки че има само въпросните антитела, които теоретикът отрича.

Кой е по-вероятно да е прав? Природата и лекаря, или книжният плъх?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, parmobil написа:

Anneliese чете вестници от 14-годишна и гледа документални филми, говори че не сме вече в средновековието, но не знае, че най-голямата пандемия от полиомиелит е през 20 век. И че инфлуенцата идва от Китай с търговски кораби. Нищо че и викат испански грип.

Чакай къде отиде Китай, Испания. Прескачаш от една епоха в друга, смесваш различни видове болести. Кое е идвала с кораби от Китай?

Не бе ли чумата, от там и думата карантина. 40 дни. Защото корабите са стоели 40 дни извън пристанището.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

Д-р Иван Димов не е лекар

Но е повече от лекар!

Д-р Иван Димов не е лекар, а е бакалавър по химия от Оксфорд и защитава докторантура по бионанотехнологии в Кеймбридж, но е популярен в социалните мрежи с разясненията си на прост език на горещите въпроси за тестването и ваксините срещу COVID-19, аспекти на пандемията, които не са далеч от специализацията му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Мойра написа:

Медицинското лице е едно и също в трите случая.

Щото ваксината е отровна и на своите хора бият физиологичен разтвор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Реджеп Иведик написа:

Щото ваксината е отровна и на своите хора бият физиологичен разтвор.

Възможно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, АСПЕКТ написа:

Чакай къде отиде Китай, Испания. Прескачаш от една епоха в друга, смесва различни видове болести. Кое е идвала с кораби от Китай?

Не бе ли чумата, от там и думата карантина. 40 дни. Защото корабите са стоели 40 дни на пристанището.

Само че, драги, днес чума отдавна няма в Европа, защото днес хората не си вършат нуждите на улицата, нито си изхвърлят там изходеното. Имаме пречиствателни станции, освен това днес знаем, че плъховете не са домашни любимци, а опасни същества, срещу които трябва да се вземат мерки.

Чума днес има само в Мадагаскар, там още си живеят  по първобитному. Не ни сравнявай с тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Anneliese написа:

Я, намериха се идиоти, които наистина си вярват, че испансият грип отдавна си е заминал.:emoji_smiley-23:

И къде го откри испанския грип? в Берковица ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Anneliese написа:

Я малко да си поосъвремениш знанията си за испанския грих. кой знае, може и ти да си го прекарвал, без да знаеш:

https://en.wikipedia.org/wiki/Influenza_A_virus_subtype_H1N1

https://bg.wikipedia.org/wiki/Грипна_епидемия_2009,_щам_H1N1

Нямаше нужда. Писането ми беше по повод Китай и "А и факта, че целия сват обвинява Китай за вируса, също ми е съмнителен. Точно пък китайците никога не биха сторили нещо лошо на света. Но нали са комунисти и съответно "опасни"............" 

Не казвам, че е нарочно, а че една от най-страшните пандемии е тръгнала от Китай.

И спри да пишеш с този болднат шрифт, моля! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Anneliese написа:

Само че, драги, днес чума отдавна няма в Европа, защото днес хората не си вършат нуждите на улицата, нито си изхвърлят там изходеното. Имаме пречиствателни станции, освен това днес знаем, че плъховете не са домашни любимци, а опасни същества, срещу които трябва да се вземат мерки.

Чума днес има само в Мадагаскар, там още си живеят  по първобитному. Не ни сравнявай с тях.

Хм а за "красивата чума" да си чувала?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

И къде го откри испанския грип? в Берковица ли?

Официалното име на испанският грип е H1N1. Не помниш ли епидемията от 2009? Щото аз я помня. Удобно обаче тогава масата журналисти са мълчали, че зад тази абревиатура се крие точно испанският грип.

Може и ти да си го прекарал без да знаеш.

И не оспорвай "Уикипедия", моля!

преди 3 минути, parmobil написа:

Нямаше нужда. Писането ми беше по повод Китай и "А и факта, че целия сват обвинява Китай за вируса, също ми е съмнителен. Точно пък китайците никога не биха сторили нещо лошо на света. Но нали са комунисти и съответно "опасни"............" 

Не казвам, че е нарочно, а че една от най-страшните пандемии е тръгнала от Китай.

И спри да пишеш с този болднат шрифт, моля! 

Онова не е било нарочно, не се прави на неразбрал. Не е зле да изгледаш филма за черната чума, дано да го повторят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официалното име на испанският грип е H1N1. Не помниш ли епидемията от 2009? Щото аз я помня. Удобно обаче тогава масата журналисти са мълчали, че зад тази абревиатура се крие точно испанският грип.

Може и ти да си го прекарал без да знаеш.

И не оспорвай "Уикипедия", моля!

Не е само в едно семейство са правиш ли разлика?

И да Уикипедията не е научен източник и съм казвал защо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Мойра написа:

Възможно е.

Предпочитам да не проверявам на свой гръб дали е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, petie1 написа:

Не е само в едно семейство са правиш ли разлика?

И да Уикипедията не е научен източник и съм казвал защо

Но са със едно и също име. Просто 2009 излъгаха, че е свински, за да не стреснат хората.

Я потърси какво е H1N1 и не ми се прави на ударен!:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Anneliese написа:

Но са със едно и също име. Просто 2009 излъгаха, че е свински, за да не стреснат хората.

Да благодарим пак на Рокфелер за ваксините и откритията.

https://it.dir.bg/nauka/uchenite-rodeni-na-koleda

По същото време прасета в САЩ започнали мистериозно да умират.

Патологът Ричард Е. Шоуп, работещ в Института за медицински изследвания на Рокфелер, подозира, че двете епидемии са свързани. По това време учените смятат, че грипът е причинен от някаква различна бактерия - така че когато пристигна в Айова, Шоуп започна да гледа проби от заразените свине под микроскоп. Той успя да идентифицира вида на бактериите, който присъства в повечето от прасетата, които изследва. 

Шоуп пръв вижда връзката между болестта при прасетата и човешкият грип. За пръв път се говори за свински грип, не само за човешки. На база на неговите открития, екип от британски учени успява да изолира вируса на човешкия грип за първи път през 1933 г. Без откритията на Шоуп този пробив би бил невъзможен, а противогрипните ваксини може и да не съществуват днес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Anneliese написа:

Ето ти директно от СЗО

Цитат

Before the H1N1 pandemic in 2009, the influenza A(H1N1) virus had never been identified as a cause of infections in people. Genetic analyses of this virus have shown that it originated from animal influenza viruses and is unrelated to the human seasonal H1N1 viruses that have been in general circulation among people since 1977.

After early reports of influenza outbreaks in North America in April 2009, the new influenza virus spread rapidly around the world. By the time WHO declared a pandemic in June 2009, a total of 74 countries and territories had reported laboratory confirmed infections. Unlike typical seasonal flu patterns, the new virus caused high levels of summer infections in the northern hemisphere, and then even higher levels of activity during cooler months. The new virus also led to patterns of death and illness not normally seen in influenza infections.

The H1N1 (2009) virus continues to circulate as a seasonal virus and is included in the vaccines against seasonal influenza. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О чудо 1 на 10 хиляди може да получи от ваксината за Корона, също като при грипа през 76 година Синдром на Гилен-Баре.

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/09/09/ema-astrazeneca-moje-da-predizvika-sindrom-na-gilen-bare.503119

ЕМА: AstraZeneca може да предизвика Синдром на Гилен-Баре

Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/09/09/ema-astrazeneca-moje-da-predizvika-sindrom-na-gilen-bare.503119

https://www.mediapool.bg/sasht-preduprezhdavat-za-malak-risk-ot-ryadak-nevrologichen-sindrom-sled-vaksinata-na-johnsonjohnson-news324120.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А после искат да се ваксинираме. Да бе, как пък не..............

преди 5 минути, petie1 написа:

Ето ти директно от СЗО

За БЪЛГАРСКИ ЕЗИК да си чувал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anneliese написа:

А после искат да се ваксинираме. Да бе, как пък не..............

За БЪЛГАРСКИ ЕЗИК да си чувал?

Ми научи го тоя английсйи че само шаржове пишеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, petie1 написа:

Ми научи го тоя английсйи че само шаржове пишеш

Как, като съм глуха?

А ти се научи да пишеш правилно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как, като съм глуха?

А ти се научи да пишеш правилно!

Аз също съм глух и го знам а сега де

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване