Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 4 минути, dioib написа:

Ауми, прави разлика между детска имунизация и тази.

Ще дойде ден и тази имунизация ще стане задължителна още след раждането!

вЕрвай ми! 😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2567

• Реджеп Иведик

2721

• Радул

2926

преди 15 минути, _Aumi_ написа:

вЕрвай ми! 😎

Времето докато човек се превърне в синтетика е далече, но ай като станеш синтезирана пак ще си говорим дали човек ще му е нужно да ражда, след като може да се клонира ... :) 

Та, така ми драга ми Ауми .... наслаждавай се на модното и нека Бог ти прости волните и неволни грехове. Амин 

п.п. Не мога да ти вЕрвам, щото не си вечна. Просто ще ме почакаш на онзи свят и там ще видим кой е бил праведен и кой не. До тогава аз си имам свяо вяра, която по никакъв начин не може да се видоизмени, защото не се съмнявам в способността на човек сам да се справи с някакви си вируси в него.

Аз казах! 

Вирусите се менят, човеците също!!! Вярвай ми, и по този начин човек възпроизвежда по-удачен организъм, който да съществува по-дълго в този свят. 

Та, запомни си мисълта и след 50 години ще видим дали ще е тази ваксина или ще е друга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, _Aumi_ написа:

Да, но защо не отчиташ съотношението -ваксинирани и неваксинирани?

Иначе, ако се приравни към общата бройка при отчитане отношението-ваксинирани, неваксинирани процентът е 25,8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, M.Николов написа:

Австрия предвижда локдаун за неваксинираните, ако болниците се натоварят над 30%

Фашизмът настъпва за който още не вярва! Ще ни изкарат на улицата да се хванем гуша за гуша!

преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:

240999060_1992395647579201_2424175584980

Това е едно от безкрайните писаници в фейсбук! Слагаш снимка на някой и си пишеш каквото си искаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _Aumi_ написа:

вЕрвай ми! 😎

Аз затова предлагам да се сдобием с антитела,

437_pages.jpg

за да не останат живи имунизатори до тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Proshark написа:

Пак се започна това с чувалите....Не мога да разбера ,защо толкова неистово се иска ваксинация за всички....без значение...с анти тела,преболедува....Винаги когато са се опитвали  да ме убедят,че нещо е много хубаво -всеки път е било точно обратното....Та се сещам за онази реклама .." За пари ли!?За много ли?...Преболедувал съм от Ковид,ваксина като предлаганите в момента няма да сложа.Може...след 5-10 години...ако е рекъл Господ....

Замислям се за друго...и то е от репликите под статията на Льо Монд....

Тук се сещам и за думата "цензура" на математика...

Ами погледни смъртността за последните 7 дни на милион население и ще разбереш защо сме "гробница"

После погледни статистиката за смъртни случаи в UK, където уж било апокалипсис и я сравни с вълната миналата есен, когато нямаше ваксини. Аз съм зле с точните науки, но мога да разбера 2-3 статистики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Ами погледни смъртността за последните 7 дни на милион население и ще разбереш защо сме "гробница"

После погледни статистиката за смъртни случаи в UK, където уж било апокалипсис и я сравни с вълната миналата есен, когато нямаше ваксини. Аз съм зле с точните науки, но мога да разбера 2-3 статистики.

Кажи на учителя си по логика, да си скъса дипломата, да я изгори и да я изяде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

244459430_10158723058953667_333446272224

преди 14 часа, БаалБек написа:

Браво! 

Стархотна логика. Както казва един мой приятел @Реджеп Иведик - кажи на учителя си да си скъса дипломата по логика! :lol6:

Тази знам, че работи в Правителствена болница. Какво очакваш? Да отидат да се ваксинирата при леля Сийка от Банкя или кака Гюлхан Шерифе от Борино? Естествено, че ще ходят при проверен човек. А това, че е една и съща показва, че и имат доверие. Все едно аз, ти, @Реджеп Иведик, @Joss Bomon да ходим при един и същ физиотерапевт, защото му имаме доверие, а някой да каже: "Тези пък ходят да им чешат т****ите, а на мен да ми правят "скреч" на котето?!? :lol6:

Хайде със здраве, че кака си ляга! ;)

Желая на всички лека вечер! Няма значение, че сме на различни мнения. Добрата и прятна вечер не познава религия, етнос и бла, бла...:*

Грешиш, дамата не работи там.

Ето коя е жената, ваксинирала Пеевски, Борисов и Карадайъ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На вниманието на преболедувалите - едно относително прясно и показателно изследване от Испания от август:

„Намалена широта на отговора на антителата към S-протеина на Sars-Cov-2 след многократна ваксинация“ https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.12.21261952v2.full 

Общото внушение е, че всяка следваща бустерна ваксинация, като се започне от първичната бустерна доза нататък, насочена към оригиналната последователност на щама Ухан, намалява широтата и обеднява отговора на антителата към VOC (варианти на загриженост Алфа, Делта, Капа и т.н.) – това дори при възстановени от Ковид-19 и след това ваксинирани с две дози (явление познато на имунологията, което се нарича „първичен антигенен грях“ или „антигенен импринтинг“).

Въпросът e, след като това се знае не от вчера или днес, и се доказва на практика и при този вирус, към какво все по-уязвимо бъдеще тикат хората? С бустери от тези ваксини не може да се продължава безкрайно, предвид естествената еволюция на вируса и изтощаването на имунитета чрез многократната ваксинация, а говоренето за ново поколение ваксини, насочени към други последователности на варианти нещо затихна. Уж имаше изпитания още февруари-март от Пфайзер, Модерна и Астра Зенека, после никаква информация за резултати от тях. След това решиха да бодат със същите ваксини, най-вероятно защото е опасно да подлагат хората на последици от още по-нови ваксини, които вече няма как да бъдат прикрити от лъжи и цензура. Това тепърва ще става по-ясно, даже като не броим проблема дотук с нежеланите реакции към настоящите. 

Цитат

Интересно е, че втората доза Moderna и втората доза BNT предизвикаха относително намаляване на реактивността на антителата с Alpha VOC в сравнение с изолата Wuhan-1 ( Фиг. 2C). Втората доза ChAd не предизвиква нито увеличение, нито намаляване на относителното разпознаване на S протеина на Алфа в сравнение с Ухан.

Сравнение на относителната реактивност на серумите от ваксинирани с тези на хора, възстановени от инфекция през 2020 и 2021 г., показа, че антителата, произведени в отговор на втората доза от която и да е от трите ваксини, са относително по-малко реактивни с щама Алфа, отколкото тези, произведени от естествена инфекция не само през 2021 г., но и през 2020 г. ( фиг. 2C ). Тези резултати предполагат, че бустерната имунизация с втората доза от трите ваксини, базирана на последователността на щама Wuhan, може да влоши реактивността на антителата с възникващи VОС на SARS-CoV-2. 

Следователно, в обобщение, нашите резултати показват, че две дози от ваксините ChAd, BNT и Moderna са в състояние да индуцират титри на антитела срещу оригиналния щам Wuhan, равни или дори по-добри от тези, открити при пациенти след реконвалесценцияПосланието обаче е различно, когато сравним относителната реактивност на антителата срещу вариантите Алфа, Делта и Капа спрямо щама УханВъпреки че антителата, направени в отговор на ваксини, базирани на оригиналната последователност на щама Ухан, свързват и другите три варианта, което предполага, че повечето епитопи са запазени между ваксината и вариантните последователности, има относителна загуба на реактивност с трите VОС в сравнение с Щам Ухан, възникваща при прилагане на бустер дозата на ваксината. Това по някакъв начин се очаква, тъй като многократната имунизация със същата антигенна последователност води до генериране на антитела с по-висок афинитет, които пасват по-добре на епитопите на имуногенаТова увеличение на афинитета има отрицателния страничен ефект от намаляването на "широтата" на антителата, тоест способността им да се свързват с епитопи, които се различават леко от тези на имуногена.

Дългосрочната борба, и все още неуспешна, за генериране на ваксина, която предотвратява инфекцията от огромното разнообразие от кладове и мутанти на HIV, с общото заключение, че тестваните ваксини са ефективни за предотвратяване на инфекция от щама, използван за имунизация, но не и от безброй варианти, открити в полето 15 . Друг пример е резултатът от ваксинация с инактивиран грипен вирус, изолиран в кампании за имунизация, което води до ефикасна неутрализиране на този конкретен сезонен вариант на грип, но води до намален капацитет за неутрализиране на други варианти 16 . 

Обратно, отговорите на антителата към естествената инфекция са широки и проявяват различни модели на имунодоминация 16. Друг пример за различната широта в отговорите на антителата, предизвикани от естествената инфекция спрямо ваксинацията, е по отношение на COVID-19 широка и продължителна полиантигенна имунореактивност срещу S протеина и други вирусни протеини също е открита при пациенти с COVID-19, в този случай, свързан с тежестта на симптомите 17.

Нашите резултати, показващи загуба на относителна реактивност с настоящите VОС, предполагат, че трети дози от настоящите ваксини, базирани на последователността на Ухан, за общото население може да не са най-добрият подход за повишаване на имунитета към нововъзникващите VОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

70 процента ваксинирани, скок на заразените, болниците пълни. Свети оранжево.

https://www.berlin.de/corona/lagebericht/

Вече едното светна червено, другото сигурно и то път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Кажи на учителя си по логика, да си скъса дипломата, да я изгори и да я изяде.

Силни аргументи представяш ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, M.Николов написа:

Аспектчето, ами сега?

https://fakti.bg/life/623042-slavi-edva-ocelal-sled-virusa

От ваксината(оня елексир с бъркочи) сигурно ще е. Той обаче е здрав, силен, слаб(не с наднормено тегло) и си подържа тялото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

Аспектчето, ами сега?

https://fakti.bg/life/623042-slavi-edva-ocelal-sled-virusa

То това е ясно отдавна. И дори след това пак се ваксинира. Ама поддръжниците му викат "вирос нема, хората от страх умират". И пак оцеля, щото е милионер и може да си позволи най-доброто, както и Тиквата. Иначе щеше да е пътник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пхаха, ей го веднага. Естествено че е от ваксината, от какво друго да е. Вирос нема. Нищо, че ваксината си я би след като се разболя. От ваксината е. Някой ваксиниран е кихнал върху него в Лидл и му е предал наночастиците на Сорос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

Ваксината е след преболедуването.

Което е напълно ненужно.

преди 2 минути, N1K17Y написа:

Пхаха, ей го веднага. Естествено че е от ваксината, от какво друго да е. Вирос нема. Нищо, че ваксината си я би след като се разболя. От ваксината е. Някой ваксиниран е кихнал върху него в Лидл и му е предал наночастиците на Сорос.

И кръгът Капитал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Което е напълно ненужно.

И кръгът Капитал.

Ти знаеш повече от милионера с екип от частни лекари да го обслужват 24/7 ;) Иди му напиши едно писмо във фейсбук, че е пълен тъпак и Сорос го излъгал. И Тошко излъгали. И всички в ИТН. Интересно нали :) 
Пълен сектант си станал, по-зле и от Миро вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Ти знаеш повече от милионера с екип от частни лекари да го обслужват 24/7 ;) Иди му напиши едно писмо във фейсбук, че е пълен тъпак и Сорос го излъгал. И Тошко излъгали. И всички в ИТН. Интересно нали :) 
Пълен сектант си станал, по-зле и от Миро вече.

Да си го видял да навива ръкав и да пропагандира ваксиниране? Като Бойко и шайка? Това е личен избор. Също да си видял Мело ТВ драми от малкия екран епизод 1000, как Слави се бори с вируса? Не, нали? Това е пак негов избор. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване