Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 часа, саби написа:

И някой попречи ли ти да го направиш? Защо се опитваш да пречиш на нашия избор?

Щото твоя избор води то това болниците да са препълнени, а за нея да няма място да я оперират от апандисит. 

преди 3 минути, Радул написа:

Това е много силно твърдение. През него са минали стотици, та може би и хиляди болни. Наистина ли ги знае всичките и ги следи? Евала ако е така, ама... това са доста хора.

Е той удобно е казал "които проследявам". Може и само един да следи :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2575

• Реджеп Иведик

2854

• Радул

2926

преди 50 минути, N1K17Y написа:

Щото твоя избор води то това болниците да са препълнени, а за нея да няма място да я оперират от апандисит.

Ако бях заел легло, заради кашлица, може да ме обвиняваш. Ама при положение, че дори не съм имал нужда от него, когато прекарах вируса, си насочи обвиненията някъде другаде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, N1K17Y написа:

Да, а на ваксинираните не води. Ми да бяха направили болници или места специално за ковид пациенти. Но иначе 1000 лв минимум им е добре в джобчето.

И млрдите помощи за ковид пандемията. Къде са тези пари? За какво са дадени?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Joss Bomon написа:

И защо пропускаш другото казано от него по въпроса ?!

Лидерът на БСП Корнелия Нинова е заразена с коронавирус за втори път. Новината съобщи тя в профила си във Фейсбук.

https://bntnews.bg/news/korneliya-ninova-otnovo-e-zarazena-s-koronavirus-1171934news.html

COVID заразява и трети път

Пациенти дават положителни проби след двукратно боледуване

Коронавирусът заразява и по три пъти. За това алармират лекари в социалните мрежи. Оказва се, че все по-често пациенти, които двукратно са преболедували инфекцията, отново дават положителни проби.

https://www.monitor.bg/bg/a/view/covid-zarazjava-i-treti-pyt-277689

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

Лидерът на БСП Корнелия Нинова е заразена с коронавирус за втори път. Новината съобщи тя в профила си във Фейсбук.

https://bntnews.bg/news/korneliya-ninova-otnovo-e-zarazena-s-koronavirus-1171934news.html

COVID заразява и трети път

Коронавирусът заразява и по три пъти. За това алармират лекари в социалните мрежи. Оказва се, че все по-често пациенти, които двукратно са преболедували инфекцията, отново дават положителни проби.

https://www.monitor.bg/bg/a/view/covid-zarazjava-i-treti-pyt-277689

Пък ваксинираните - не? Така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Aumi_ написа:

Крайно време е да се замислиш колко адекватни са тестовете, след като Нинова казва:

Цитат

Добре съм. Нямам симптоми, но ще остана под карантина и ще работя от дома. 

Ако ще се стреляме с единични изстрели от незнайни източници, намери си друг читател...

Човека е завеждащ ковид отделение в Пирогов, и ако ще поставяте под съмнение и неговите думи, значи сте фанатици до мозъка на костите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, саби написа:

Ако бях заел легло, заради кашлица, може да ме обвиняваш. Ама при положение, че дори не съм имал нужда от него, когато прекарах вируса, си насочи обвиненията някъде другаде.

Тия които заемат леглата, са обяснявали същите глупости като теб. И няма "аз". "Твоя" избор не е само твой, а на милиони хора. В пандемията няма "аз", има ние, като общество. "Само аз" да си хвърля найлона от вафлата няма да има никакви последици, но когато милиони го правят, има. Естествено, има и идиоти които си викат "само аз да си хвърля боклука, няма значение" 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Властите в някои региони на Китай започнаха ваксинация на деца на възраст между 3 и 11 години, съобщават медии в страната. В провинциите Джъдзян и Хунан също започват да ваксинират деца на три годинки. 

В Китай от юли насам тече поетапна имунизация на тийнейджърите между 12 и 17 години, като до момента са поставени ваксини на над 60 млн. китайчета от тази възрастова група.

Според тези новини китайците са напът да си изтребят населението. :lol6: Явно медиите не показват многомилионните протести в China.  Не се сетих - Китайската ваксина е много по-добра от ваксината Ни..:lol6:

@Hristo52беше споменал, че сме по-зле от Северна Корея. Може да е вярно, но сме по-добре от Китай :lol6:

Цитат

Китайските власти наложиха днес, 26 oктомври, карантина в северозападния град Ланчжоу с четиримилионно население заради нов скок в случаите на КОВИД-19 - стотина дни преди началото на зимните Олимпийски игри в Пекин. Във всички жилищни квартали на града, столица на провинция Гансу, е обявено "затворено управление" и всички придвижвания се контролират, информира кметството. Допуска се жителите да излизат навън само при неотложна нужда или необходимост от спешна медицинска помощ, се казва в комюнике от властите. Днес Китай съобщи за 29 нови случая на КОВИД-19 от местен произход в страната. Повечето са предизвикани от пътуванията на група заразени туристи.

Източник

Много е важно да се чете с разбиране, т.е. какво си разбрал от текста, който си прочел. Но за съжаление преди 1990г. явно хората са ги обучавали да наизустяват, без да схващат за какво става дума. Така, че скъпи @Joss Bomon, каквото и колкото да напиша няма значение. Трябва човек да вникне в текста. Все пак - човек=Вселена. Всеки е отделна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не за първи път в историята се искат здравни сертификати за ваксинация.

Сертификатът за ваксиниране от Истанбул , с точен адрес и възраст. Iskhak Nadr 

Няма налично описание на снимката.

Този сертификат е от преди 100 години. Точно преди един век и тогава човечеството оцеля благодарение на науката и сега ще оцелее. Ваксините са единственото спасение на този етап.

Стига сте се чувствали прецакани. Никой не иска да ви чипира, кастрира или умори! С телефоните в ръка сме достатъчно следени, пренасочени и зомбирани и това е предоволно за тези “недоброжелатели”

Така, че обърнете внимание на здравето си, ако не на вашето поне на близките и родителите.

https://www.facebook.com/celal.faik

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ще се замерваме с опорки, ето:

Ваксинираните да пропуснат този линк...

https://svobodnoslovo.eu/генетичното-оръжие-sars-cov-2-който-е-вакси/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, _Aumi_ написа:

Стига сте се чувствали прецакани.

Мисля, че е обратното.

Ако след време се окаже, че има нещо нередно във ваксините то ваксинираните не могат да го коригират и да върнат времето назад. А неваксиниран винаги може да се ваксинира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Биолог: Цената, която се плаща за естествения имунитет срещу COVID-19, e напълно неприемлива

Цената, която се плаща за естествения имунитет срещу COVID-19, e напълно неприемлива - автоимунна дисрегулация, увреждания на мозъка, вътрешни органи и прочее, дори и при леки случаи. Това заяви за молекулярният и еволюционен биолог от департамента по генетика на университета в Станфорд Георги Маринов, цитиран от БТА.

https://novini.bg/zdrave/bolesti/687785?fbclid=IwAR2NDxr9_s6QGNXYT4eXkhLnJSH6NYhAtjFVVl-NagjGgX6AjWcxky-cDPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално зеления сертификат, доведе до увеличаване на броя на заразените.
Все пак пред една лаборатория на опашка за правене на ковед тест, освен здрави хора се редят и болни хора, които заразяват другите.
На опашките за ваксини също има болни хора, заразяващи другите.
По-добре е като, ще има много хора на едно място, да отворят заведенията за всички независимо дали имат зелен сертификат или не и народа да се весели. Днеска е Димитровден. Честит имен ден на всички именници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _Aumi_ написа:

Биолог: Цената, която се плаща за естествения имунитет срещу COVID-19, e напълно неприемлива

Цената, която се плаща за естествения имунитет срещу COVID-19, e напълно неприемлива - автоимунна дисрегулация, увреждания на мозъка, вътрешни органи и прочее, дори и при леки случаи. Това заяви за молекулярният и еволюционен биолог от департамента по генетика на университета в Станфорд Георги Маринов, цитиран от БТА.

https://novini.bg/zdrave/bolesti/687785?fbclid=IwAR2NDxr9_s6QGNXYT4eXkhLnJSH6NYhAtjFVVl-NagjGgX6AjWcxky-cDPU

Продължавай да четеш такива неща и да се успокояваш, че си постъпила правилно като си се ваксинирала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, _Aumi_ написа:

Това заяви за молекулярният и еволюционен биолог от департамента по генетика на университета в Станфорд Георги Маринов, цитиран от БТА.

Ето и друг негов цитат:

Цитат

Вирусът има капацитета напълно да избегне сегашните ваксини и няма да му е трудно да го направи, стига да има селекция в тази насока

БНР Новини (bnr.bg)

Биете си ненужни и неефикасни към новите щамове ваксини, разберете! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Joss Bomon написа:

А тези, които не сме ваксинирани с РНК? Защото не всичко е pfizer и moderna, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Joss Bomon написа:

Точно така е. Първи Русия съобщи, че готова с ваксина. Но няма значение. Важно е, че мракобесните тъмни сили в Русия, САЩ, Китай и Великобритания са намислили план за унищожаване на човечеството, но ние ги разбрахме и с вдигнат юмрук и бедра :sunglasses: ще ги съсипем. Защо споменавам само тези държави? - защото те са основните играчи в производството на ваксини. Така, че моля, когато се спомене думата "ваксина" да се разбира тези четири страни, а не да се отделят комунизЪма от останалите "фаши" и "наци" държави. :lol6:

преди 15 минути, Joss Bomon написа:

Биете си ненужни и неефикасни към новите щамове ваксини, разберете! 

Така е, ама го кажи и на китайците, че маса народ изпотрепаха с ненужна ваксина. :*

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, БаалБек написа:

Ами ваксините срещу коронавирус? Отново сме в света на метафорите – ваксините са допинг. Няма спортист на света, който да не подобри резултатите си с помощта на допинг. 

Ами ако вече в тялото си имам допинг (демек антитела)? Нали знаеш какво става когато един спортист предозира с допинг? Властите обаче искат аз задължително да приема още един вид допинг (ваксината) . Това струва ли ти се редно?

преди 7 часа, БаалБек написа:

На въпроса: "Тия, които имаме антитела (но не е от ваксина), защо не ни ги признават?"  - Защото не могат да бъдат измерени. А не могат да бъдат измерени, защото трябва да се мери не само количество, но и качество. Или казано по друг начин – дали си защитен от COVID-19 зависи не само от това колко на брой антитела имаш, но и какви са като вид (вируснеутрализиращи или други), както и какво им е качеството т.е. колко са силни.

След като антителата не могат да бъдат измерени, защо изобщо съществува този тест?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Aumi_ написа:

Не за първи път в историята се искат здравни сертификати за ваксинация.

Сертификатът за ваксиниране от Истанбул , с точен адрес и възраст. Iskhak Nadr 

Няма налично описание на снимката.

Този сертификат е от преди 100 години. Точно преди един век и тогава човечеството оцеля благодарение на науката и сега ще оцелее. Ваксините са единственото спасение на този етап.

Стига сте се чувствали прецакани. Никой не иска да ви чипира, кастрира или умори! С телефоните в ръка сме достатъчно следени, пренасочени и зомбирани и това е предоволно за тези “недоброжелатели”

Така, че обърнете внимание на здравето си, ако не на вашето поне на близките и родителите.

https://www.facebook.com/celal.faik

Добре сега дай декларация, че си поставяш ваксина. И рисковете са за твоя сметка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фашистите в Австралия съвсем изнагляха. Вече почнаха да глобяват и малки деца. Нашите дебили що ли гледат (чакат)? :shock11::helpwanted3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, N1K17Y написа:

Не моят избор, а изборът на властта, която с ежеминутните си реклами на Ковид, напълни болниците с хора, които кашлят ден и половина и имат температура 37.7. Такива хора едно време се лекуваха вкъщи.

на 23.10.2021 г. в 21:27, ivottoshev написа:

За всички, които се чудят защо са препълнени болниците, и за всички, които исакт неваксинираните да си плащат лечението, защото било много скъпо и Ковид пътеката от 1400лв не стигала:

В стремежа си да обрисува  положението с най-черни краски, авторчето без да иска разкрива истината: 

Мислете бе, антиваксъри дървеноглави!

Цитат

...Аз съм на 62.С пълния набор съпътстващи- белодробни и сърдечно-съдови, с три стента на коронарната артерия + предиабет.С две игли Файзер, но пак го пипнах.Вдигнах за ден и половина 37.3, покашлях като настинал ден и половина- и ме изписаха. ..

Какво излиза? Това, което преди ерата на Ковид се лекуваше в къщи, сега пълни болниците. От 6685 души в болница с Ковид диагноза в момента, в интензивното са 595. Много е вероятно сега над 6000 човека лежат с кашлица в болниците за което Здравната каса плаща по 1400лв!!! Заради тези над 6000човека, ако си болен от друго освен Ковид - мреш на стълбите! Ай сиктир.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, N1K17Y написа:

Тия които заемат леглата, са обяснявали същите глупости като теб. И няма "аз". "Твоя" избор не е само твой, а на милиони хора. В пандемията няма "аз", има ние, като общество. "Само аз" да си хвърля найлона от вафлата няма да има никакви последици, но когато милиони го правят, има. Естествено, има и идиоти които си викат "само аз да си хвърля боклука, няма значение" 

След десет години, ако все още нищо ти няма ще си помисля дали и аз да се боцна.

преди 1 час, _Aumi_ написа:

обърнете внимание на здравето си

Това и правим, като не участваме в медицински експерименти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цяла Африка едва 20 процента ваксинирани, как е карат тези хора. 2 млрд хора.

Това си е 1 Китай. 

Тук пише, че са 5 процента.

https://www.nytimes.com/2021/09/30/world/africa/africa-covid-vaccine.html

Как ли се оправят тези хора там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, АСПЕКТ написа:

Цяла Африка едва 20 процента ваксинирани, как е карат тези хора. 2 млрд хора.

Това си е 1 Китай. 

Тук пише, че са 5 процента.

Предполагам се сещаш каква е причината за ниския процент ваксинирани на този континент ? Просто в голяма част от тези държави правителствата не разполагат с бюджети от стотици милиарди излишни долари . В противен случай на този етап щяха да са  надупчили най-малко едни 80 процента от населението с поне 2 дози от елексира на " Живота " . ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване