Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 9 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Предполагам се сещаш каква е причината за ниския процент ваксинирани на този континент ? Просто в голяма част от тези държави правителствата не разполагат с бюджети от стотици милиарди излишни долари . В противен случай на този етап щяха да са  надупчили най-малко едни 80 процента от населението с поне 2 дози от елексира на " Живота " . ;) 

Е, нали помагат на хората. 2 години без ваксини, как мислят те.

Гледам, май в Бразилия ползват CoronaVac. Там не се налага бустерни дози и такива простотии.

https://www.24chasa.bg/novini/article/9996767

Турция също. Турковак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 35,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• miro20

2570

• Реджеп Иведик

2739

• Радул

2926

преди 12 минути, саби написа:

След десет години, ако все още нищо ти няма ще си помисля дали и аз да се боцна.

Това и правим, като не участваме в медицински експерименти.

Дали за всеки препарат, който се е наложило да вземеш по някакъв повод, с такова религиозно рвение си се запознавал как и по какъв начин е създаден? Аз лично се съмнявам. Ти си имаш гледна точка. Аз също. Силно ти/ви пожелавам да не ви стигне някоя гадост, че тогава с връзки се търсят места в експериментални програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що така не искат Пфайзер, Модерна, Янсен, Астра...

https://offnews.bg/zdrave/turtcia-shte-proizvezhda-covid-vaksinata-turkovak-ot-oktomvri-759090.html

Турция ще произвежда COVID ваксината Турковак от октомври

През октомври се очаква да започне серийно производство на турската ваксина Турковак срещу COVID-19, съобщи снощи министърът на здравеопазването Фахреттин Коджа на пресконференция.

Той информира, че всички изпитания на турската ваксина Турковак са приключили успешно, съобщава БТА.

"В момента нашата ваксина Турковак е на етап на кандидатстване за получаване на одобрение за спешна употреба. Веднага щом бъде дадено одобрение, ще започнем серийното производство. Планираме това да се случи през идния месец октомври", каза министър Коджа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, parmobil написа:

Срещу ваксините по прицип ли си или срещу конкретни производители?

ЕС е срещу конкретни производители, щом не признават определени ваксини и карат хората, отново да се ваксинират с ваксини, които ЕС иска.

Голяма простотия. Не стига, че си ваксиниран, а и трябва да определена ваксина, в зависимост от мястото.

Ето още една простотия

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/preboleduvali-virusa-povtorno-ostavat-izvan-registara-i-bez-sertifikat

Ако си преболедувал повторно няма сертификат

Причината - европейските правила не позволяват издаване на цифров COVID сертификат за преболедували, които имат отново положителен резултат от PCR тест, заявиха от здравното министерство.

Но така съществува реалната хипотеза срокът на зеления сертификат спрямо първата дата вече да е изтекъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, parmobil написа:

Дали за всеки препарат, който се е наложило да вземеш по някакъв повод, с такова религиозно рвение си се запознавал как и по какъв начин е създаден? Аз лично се съмнявам. Ти си имаш гледна точка. Аз също. Силно ти/ви пожелавам да не ви стигне някоя гадост, че тогава с връзки се търсят места в експериментални програми.

И ти като останалите ваксъри не осъзнавате, че не всеки е болен и не всеки приема лекарства. И под "болен" имам предвид от каквато и да е болест. Но тъй като искате всички да се инжектират, това означава, че като абсолютна бройка пострадалите от "ваксините" ще са много повече от пострадалите от лекарствата.

Не разбирате ли, че в момента се тества нов метод за прилагане на ваксини и страничните ефекти ще се проявят след години, а някои още от сега са известни?

Европейската агенция по лекарствата е включила рядкото неврологично заболяване Синдром на Гилен-Баре като възможен страничен ефект от ваксината на "АстраЗенека" срещу коронавируса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос

преди 32 минути, parmobil написа:

Отговор

преди 24 минути, АСПЕКТ написа:

ЕС е срещу конкретни производители, щом не признават определени ваксини и карат хората, отново да се ваксинират с ваксини, които ЕС иска.

Голяма простотия. Не стига, че си ваксиниран, а и трябва да определена ваксина, в зависимост от мястото.

Ето още една простотия

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/preboleduvali-virusa-povtorno-ostavat-izvan-registara-i-bez-sertifikat

Ако си преболедувал повторно няма сертификат

Причината - европейските правила не позволяват издаване на цифров COVID сертификат за преболедували, които имат отново положителен резултат от PCR тест, заявиха от здравното министерство.

Но така съществува реалната хипотеза срокът на зеления сертификат спрямо първата дата вече да е изтекъл.

Повече няма какво да се добави. Страх го е сладура да не си сподели, че току-виж му паднал рейтинга. :lol6:

преди 1 час, ivottoshev написа:

След като антителата не могат да бъдат измерени, защо изобщо съществува този тест?

Аз съм го написала, но Вие сте поредния, който чете без да вниква. Със сигурност сте учил преди 1990г. Успех с ползването на "сивото вещество". :44:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, АСПЕКТ написа:

Е, нали помагат на хората. 2 години без ваксини, как мислят те.

Гледам, май в Бразилия ползват CoronaVac. Там не се налага бустерни дози и такива простотии.

https://www.24chasa.bg/novini/article/9996767

Турция също. Турковак.

и нашата скоро ще е готова, тя е същата като другите, използва се същия метод на получаване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам хората, които застават точно и ясно с мнение. Например "Аз съм против всякакви Ковид ваксини". Това за мен е мъжкар (е може и жена да го е казала). Ама да се шикалкави ...мрън, мрън - то аз, такова, да пуснат и други ваксини, че видите ли тези не са читави. И това, ако трябва да ми защитава страната. Пази Боже, пръв ще ми се скрие под полата. Ами България има право да внесе каквато си иска ваксина, но трябва тя да я одобри и да носи отговорност, а не да се крие под юрисдикцията на ЕС. Защо не внесоха, китайска или руска или турска? И сега ще кажат - защото ЕС ни заплаши. Брех да му се невиди, колко удобно да не вземеш самостоятелно решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, БаалБек написа:

Въпрос

Отговор

Повече няма какво да се добави. Страх го е сладура да не си сподели, че току-виж му паднал рейтинга. :lol6:

Аз съм го написала, но Вие сте поредния, който чете без да вниква. Със сигурност сте учил преди 1990г. Успех с ползването на "сивото вещество". :44:

За кое да ми падне рейтинга? Аз ти казвам или пиша, че явно на хората не им приоритет здравето на хората, а бизнеса.

Не виждаш, че има някакви търгашески недоразумения. Къде е последната дума на науката? Къде виждаш в това приоритет да е здравето на хората?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, БаалБек написа:

Пак Ви питам? Можете да отговорите кратко и ясно, както го направи @andreygg преди две минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivottoshev написа:

Не моят избор, а изборът на властта, която с ежеминутните си реклами на Ковид, напълни болниците с хора, които кашлят ден и половина и имат температура 37.7. Такива хора едно време се лекуваха вкъщи.

Е, явно властта от САЩ, през Германия, до Русия, Китай, до Япония са се наговорили и всички пускат страшни реклами по телевизора, за да може кашлящите да умрат от страх. И по една случайност колкото повече ваксинирани, толкова по-малко умрели. Очевидно нямаш роднини или приятели в тежко състояние, иначе щеше да им кажеш, че просто са се уплашили от телевизора и щяха да оздравеят. Аз предпочитам да вярвам, че вирус наистина има. 

преди 1 час, саби написа:

След десет години, ако все още нищо ти няма ще си помисля дали и аз да се боцна.

Това и правим, като не участваме в медицински експерименти.

Участваш, ти си контролната група, която бива заразявана с вирус правен от китайци в лабораторията им ;) 

Странно как не се притесняваш от техните странични ефекти обаче. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, БаалБек написа:

Пак Ви питам? Можете да отговорите кратко и ясно, както го направи @andreygg преди две минути.

Аз пък питам: въпроса за всички ваксини ли се отнася или само тия срещу ковид? Защото експерти казват че по дефиниция за досегашните ваксини, то това, което се предлага срещу ковид не е ваксина.

преди 3 минути, N1K17Y написа:

Аз предпочитам да вярвам, че вирус наистина има. 

И аз вярвам че има вирус, нищо че конкретно този ковид-19 не е изолиран още никъде. Въпреки, че корона вирусите са известни отдавна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, _Aumi_ написа:

Лидерът на БСП Корнелия Нинова е заразена с коронавирус за втори път. Новината съобщи тя в профила си във Фейсбук.

https://bntnews.bg/news/korneliya-ninova-otnovo-e-zarazena-s-koronavirus-1171934news.html

COVID заразява и трети път

Пациенти дават положителни проби след двукратно боледуване

Коронавирусът заразява и по три пъти. За това алармират лекари в социалните мрежи. Оказва се, че все по-често пациенти, които двукратно са преболедували инфекцията, отново дават положителни проби.

https://www.monitor.bg/bg/a/view/covid-zarazjava-i-treti-pyt-277689

Корнелия Нинова е нямала симптоми, само положителен резултат. По-интересен въпрос е какво става с главния здравен инспектор доц. Кунчев? Нещо поизчезна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, БаалБек написа:

Ето това е моят отговор.

https://bnr.bg/post/101539825/zabrana-za-zadaljitelna-vaksinacia-sreshtu-covid-19-v-teksas

Губернаторът на Тексас издаде изпълнителна заповед, която забранява на всички предприятия, включително частните, принуждаване към ваксинация срещу Covid-19 в щата, предаде Би Би Си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, БаалБек написа:

При преболедуване имунната система произвежда повече видове антитела, които влияят на различни части на вируса, но така имунният отговор става разпилян.

Моля? Госпожо от Казанлък, откъде изобщо си черпите информацията, такова свободно "научно" творчество скоро не бях срещала даже тук... направо сте с принос в имунологията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, _Aumi_ написа:

Лидерът на БСП Корнелия Нинова е заразена с коронавирус за втори път. Новината съобщи тя в профила си във Фейсбук.

Корнелка всяка есен като настине и обявява че е заразена с коронавирус. :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vpvelev написа:

Аз пък питам: въпроса за всички ваксини ли се отнася или само тия срещу ковид?

Правилен въпрос. Грешката е моя, защото прекопирах въпроса от друг. А ето как аз съм го задала

преди 39 минути, БаалБек написа:

Уважавам хората, които застават точно и ясно с мнение. Например "Аз съм против всякакви Ковид ваксини".

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Ето това е моят отговор.

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Жалко! :sobbing:Мислех, че имате собствено мнение и ще отговорите Вие. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, witness написа:

Корнелия Нинова е нямала симптоми, само положителен резултат. По-интересен въпрос е какво става с главния здравен инспектор доц. Кунчев? Нещо поизчезна. 

Кунчев знае много добре, че това което говори не е вярно и че му го диктуват от друго място. Например той каза истината преди кризата в бнт пред Кушлуков, че маските нищо не предпазват.

Сега вижда че тук не е катов австралия и като няма правителство като герб да го пази и нещата стават лоши за него. Просто знае че в момента е принуждаван да говори неверни неща за ковида.

Същото се отнася за военни лекари-генерали, други лекари, а математиците съвсем се изпокриха. Поне показаха че владеят простото тройно правило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, witness написа:

Моля? Госпожо от Казанлък, откъде изобщо си черпите информацията, такова свободно "научно" творчество скоро не бях срещала даже тук... направо сте с принос в имунологията.

Ок. Готова съм да коментираме аргументирано. Посочете какви съм ги надробила. За да знам какво да ви отговоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, witness написа:

По-интересен въпрос е какво става с главния здравен инспектор доц. Кунчев? Нещо поизчезна. 

Бил с коронавирус.

Явно ваксината не е сработила при него или е бил с фалшив сертификат :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vpvelev написа:

Кунчев знае много добре, че това което говори не е вярно и че му го диктуват от друго място. Например той каза истината преди кризата в бнт пред Кушлуков, че маските нищо не предпазват.

Сега вижда че тук не е катов австралия и като няма правителство като герб да го пази и нещата стават лоши за него. Просто знае че в момента е принуждаван да говори неверни неща за ковида.

Същото се отнася за военни лекари-генерали, други лекари, а математиците съвсем се изпокриха. Поне показаха че владеят простото тройно правило.

Това какво говори. Некомпетентност. По върховете са настанени "калинки", все хора на "другарките" и "другарите" и моралните и съвестни специалисти или им гледат сеира или отдавна работят на места, където им ценят труда.

Тази шуро-баджанащина не е преставала от времето на "великия развит социализЪм". Ама това е друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@БаалБек, ти видя ли видеото с Кацаров? За Кунчев и Мутафчийски спомняш ли си какво говореха в началото за маските? Има и други, за съжаление предимно лекари.

Не казвай само че ситуацията се мени и изведнъж маските са започнали да спират тоя вирус и затова за започнали да говорят друго. Все пак това са лекари специалисти. Може ли да не знаят маските докъде и от какво могат да пазят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, БаалБек написа:

Ок. Готова съм да коментираме аргументирано. Посочете какви съм ги надробила. За да знам какво да ви отговоря.

Ами и аз не съм специалист, но тези неща ги обясняват даже по нашите телевизии - че естествената инфекция при среща с целия вирус дава широк имунен отговор, което не е така при новите ваксини, насочени само срещу една негова част, шипа. Който точно е най-променящата се от тях, и затова вдигат толкова врява заради вариантите, постоянно ги изследват спрямо антителата, създадени от различните ваксини, дали и до каква степен ги неутрализират или не. Ето сега се появил още един потенциален мутант според "Нейчър", който избягвал антителата от ваксината на Пфайзер и Астра Зенека напълно. Танзанийски вариант... 

преди 30 минути, baitexpo написа:

Бил с коронавирус.

Повече от две седмици. Направиха го лекар на годината, той даже по телефона не се обади да благодари, само на другия ден след 19-ти  имаше някакво задочно интервю в една медия, писано незнайно кога всъщност и оттогава нищо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване