Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Hristo52 написа:

Така е, ама сам не става. 5000 човека има , няма по протестите от цяла София...Нищо не става. А и за бой вече не ставам...Биха ме 3 пъти през 1989-1990 Единия път пред града на истината...Мерси...Става с цяла София ако излезе, но това е утопия!

Не е само София. Вие нямате логическо мислене бе. София не е цяла България.

Бунтовете са повсеместни. 85 % от българите искат на Коледа да наградят зурлестите свине с червено герданче.

И ще ги наградим, помни ми думата. Аз логиката съм я измислил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2182

• miro20

2575

• Реджеп Иведик

2887

• Радул

2926

Имаме типичния случай на https://bg.psychologyinstructor.com/prozorect-na-overton/

Чете тук коментарите във фейса на немците. Промити мозъци. Яко. Нищо чудно, че 1933 година Хитлер е управлявал. Ако се появи подобен човек пак ще управлява. Нищо не се е променило.

Примерно за Неваксинираните били

праисторически хора, егоисти и безотговорни към останалите. Не знаят ли за ваксините против тетанус, шарка...

Какви.чудеса прави ваксината. Те можели и могат да заразят другите. (Сякаш ваксинираните не могат).

И нагли да ползват болницата или интензивното, и то безплатно. Разбираш ли? Нахални хора. (Ваксинираните пък могат да ползват болниците, примерно ако имат рак или инфаркт).

И заради такива хора искат ваксинираните да има само вход за ваксиниране и евентуално преболедували.

Пример за ваксинираните

Солидарни, умни, интелигентни, образовани, ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

като гледам телевизията 

ваксинацията стана

като краставицата с 98 % вода

ваксинирайте се та ваксинирайте се 

е няма да се ваксинирам 

днес си направих антигенен тест

отрицатален 

това какво значи

ковит положителен или отрицателен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Banesc написа:

като гледам телевизията 

ваксинацията стана

като краставицата с 98 % вода

ваксинирайте се та ваксинирайте се 

е няма да се ваксинирам 

днес си направих антигенен тест

отрицатален 

това какво значи

ковит положителен или отрицателен

Само евентуално PCR може да покаже нещо. При другият има много грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, АСПЕКТ написа:

Само евентуално PCR може да покаже нещо. При другият има много грешки.

дреме ми

подарък ми е

нали не съм плащал 

и се зачита 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модерната медикалистка формула гласи:

"Ти си болен. Ако не си болен, ти непременно ще се разболееш и е наложително да бъдеш лекуван сега. Няма значение от какво си болен, ще бъдеш лекуван, каквото и да ТИ коства. Няма значение от какво ще се разболееш, ще бъдеш лекуван веднага щом ние решим, така, както ще бъдат лекувани всички останали, без изключение. Здрави няма и от сега нататък няма да има, защото така повелява "съвременната медицинска наука". Който не се лекува ще умира, който не е умрял ще бъде лекуван, ако ще да умре. Мъртъв или лекуван. Среден път няма."

249627256_421611986044026_198425748897478808_n.jpg.b9855b951610f5b0f08316286d326067.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Hristo52 написа:

Модерната медикалистка формула гласи:

"Ти си болен. Ако не си болен, ти непременно ще се разболееш и е наложително да бъдеш лекуван сега. Няма значение от какво си болен, ще бъдеш лекуван, каквото и да ТИ коства. Няма значение от какво ще се разболееш, ще бъдеш лекуван веднага щом ние решим, така, както ще бъдат лекувани всички останали, без изключение. Здрави няма и от сега нататък няма да има, защото така повелява "съвременната медицинска наука". Който не се лекува ще умира, който не е умрял ще бъде лекуван, ако ще да умре. Мъртъв или лекуван. Среден път няма."

Скоро ще разположат снайперисти по покривите да ни отстрелват като опасност за упществото, ако стъпим навън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, extreme_b_c_d написа:

Скоро ще разположат снайперисти по покривите да ни отстрелват като опасност за упществото, ако стъпим навън.

Излезте за малко от дупките си и ще видите, че няма снайперисти по покривите и никой не се кани да ви стреля. Прекалили сте с филмите. Там все някой стреля по някого. Дори в романтичните комедии, все ще се намери някой стрелец. Съвременното масово кино просто не може без пукотевица. За наша радост, стрелците в реалния живот са несъизмеримо по- малко. И в голяма част от случаите, пак са хора прекалили с филмите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Радул написа:

Излезте за малко от дупките си и ще видите, че няма снайперисти по покривите и никой не се кани да ви стреля. Прекалили сте с филмите. Там все някой стреля по някого. Дори в романтичните комедии, все ще се намери някой стрелец. Съвременното масово кино просто не може без пукотевица. За наша радост, стрелците в реалния живот са несъизмеримо по- малко. И в голяма част от случаите, пак са хора прекалили с филмите.

За стоенето по дупките може би за мен от собствен опит предполагаш?

От самото начало на истерията и на мерките-теглилки не ги спазвам максимално възможно.

Много ми беше кеф първия локдаун, когато ви нямаше гмежта по улиците и транспорта. Много приятно без вас. Гледахте ме от балконите с голям яд, но си седехте по тях като некакви лешояди. Социалният ви живот беше общото балконно ръкопляскане в 9 часа вечерта.

Маска в метрото слагам в изключителен случай, свързан с полицията, и в банките. Ако в някой магазин ми я искат, врътвам се и отивам в друг. И т.н.

ПП. Виж полицейщината в други страни: Австралия, Канада и мн. други, пък после да си говорим за филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, extreme_b_c_d написа:

За стоенето по дупките може би за мен от собствен опит предполагаш?

От самото начало на истерията и на мерките-теглилки не ги спазвам максимално възможно.

Много ми беше кеф първия локдаун, когато ви нямаше гмежта по улиците и транспорта.

Маска в метрото слагам в изключителен случай, свързан с полицията, и в банките. Ако в някой магазин ми я искат, врътвам се и отивам в друг. И т.н.

ПП. Виж полицейщината в други страни: Австралия, Канада и мн. други, пък после да си говорим за филми.

А добре. Искаш да кажеш, че вече си ги виждал тия снайперисти по покривите, така ли? Ми ай кажи и на нас къде са, та да се пазим като излизаме.

п.п. Ти беше в Австралия и Канада да видиш лично ли? Или квото се завърти у фейса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Радул написа:

А добре. Искаш да кажеш, че вече си ги виждал тия снайперисти по покривите, така ли? Ми ай кажи и на нас къде са, та да се пазим като излизаме.

п.п. Ти беше в Австралия и Канада да видиш лично ли? Или квото се завърти у фейса...

Не чакай повече отговори от мен, не виждам смисъл да си губя времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, extreme_b_c_d написа:

Не чакай повече отговори от мен, не виждам смисъл да си губя времето.

Сега не виждаш смисъл, но преди да те питам виждаше. Хехе...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Радул написа:

Хехе...

Ти,в началото на пандемията,беше от другата страна на бариерата!Плюехме заедно с теб мерки,статистики,измисления ковид и т.н. и изведнъж вече пропагандираш точно обратната позиция! Да не са те боцнали и те е ударило в мозъка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Ти,в началото на пандемията,беше от другата страна на бариерата!Плюехме заедно с теб мерки,статистики,измисления ковид и т.н. и изведнъж вече пропагандираш точно обратната позиция! Да не са те боцнали и те е ударило в мозъка?

Грешиш като доста хора, относно страните в цялата тая история. Те пак са две. От едната сме ние хората, а от другата е вируса. Та... нищо не пропагандирам, никога не съм казвал "ваксинирайте се". Няма и да го кажа. Просто ми светна, че борбата не е Гошо срещу Тошо, а е Гошо+ Тошо срещу вируса. И смятам че би било добре на всички да им светне лампичката, защото иначе вирусчето ще продължи да ни яде, а и ние ще се ядем допълнително. И вместо де се отървем от него, ще ставаме все по големи Про и Анти идиоти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казват ви, че не можете да продължите да работите в дадена институция, ако не сте ваксиниран... и трябва да се ваксинирате.Ако не сте наркоразпространител или собственик на 12 апартамента в София и по морето, отивате да се ваксинирате.Щото, нали?!...Там ви предлагат декларация за доброволност (ха-ха-ха!!!) и всъщност по-важното... отказ от търсене на отговорност при усложнения вследствие от...да!...Ваксинирате се...ама...олеле, много лошо ви става (до този момент нищо ви е нямало), почти до умирание например стигате...Обясняват ви мъдро, че сте попаднали за жалост в ония "никакви" 4-5 %, дето...нали?!На въпроса ви"ако не бях се ваксинирал щеше ли да се получи това?" те смутено мълчат...Ако са от тези, които още имат съвест...То и какво да кажат, след като преди ваксинацията сте си бил здрав...Освен да ви обяснят, че не може цял живот да сте здрав...Минава как да е болестта, поизправяте се на крака...След време друг, също ваксиниран, ви зарази и историята се повтаря...(или вие заразите други ваксинирани, та и те обират пешкира)...Отново влизате(и те влизат) в "пренебрежимо малките" 4-5%...Няма от кого да потърсите отговорност, защото сте подписал декларация, нали?! За доброволна ваксинация...информирано съгласие, значи...Макар че информирано съгласие значи някой да ви каже на вас лично как би подействала течността...след детайлно запознаване с историята на ВАШЕТО здраве...Това на опашка пред Пирогов или другаде няма как да се случи...детайлното запознаване имам предвид...Е, кой ви е виновен, а...че сте попаднал в пренебрежимо...хайде, да не се повтарям... Да не сте се ваксинирали, бе! Доброволно е, сам сте си го избрал......Да, де...ама неваксиниран пък сте ограничен отвсякъде...може да се случи пълно изпадане от обществото...може здрав да стигнете като едното нищо до кофите за боклук...На мен лично вариантът здрав да обикалям кофите за боклук някак не ми допада...То и болен да ги обикаляш също не е хубаво...Дилема-а-а-а-а...пред живите хора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Радул написа:

Грешиш като доста хора, относно страните в цялата тая история. Те пак са две. От едната сме ние хората, а от другата е вируса. Та... нищо не пропагандирам, никога не съм казвал "ваксинирайте се". Няма и да го кажа. Просто ми светна, че борбата не е Гошо срещу Тошо, а е Гошо+ Тошо срещу вируса. И смятам че би било добре на всички да им светне лампичката, защото иначе вирусчето ще продължи да ни яде, а и ние ще се ядем допълнително. И вместо де се отървем от него, ще ставаме все по големи Про и Анти идиоти.

Ела да видиш дали е срещу вируса. Срещу хората е. Какво значи няма да лекувам неваксинираните. Защото.... това, онова.

Ми, лекар си ще лекуваш. Това ти е работата. Аз ли да лекувам? И престъпници, и терористи ще лекуваш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

От едната сме ние хората, а от другата е вируса

и онези, които го създадоха и ни причиняват всичко това, до рафинираното насъскване един срещу друг. Не ги наричам хора, понеже тях естествената човешка еволюция не ги интересува и нямат нищо против да са отпаднали от нея. 

Между другото, наскоро NIH признаха, че са финансирали прословутите изследвания "gain of function" в института в Ухан и косвено с това, че Фаучи многократно е излъгал пред Конгреса. Дадоха на Дашак някакъв срок да се отчете, после не знам какво стана. Както и да е. 

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Срещу хората е. Какво значи няма да лекувам неваксинираните.

Ангел Кунчев: Неваксинираните да си плащат лечението ...

А, това нищо не е, в Литва разни депутати и парламентарни говорители пишеха, че във военни времена такива ги разстрелвали. Имат хората, все пак, спомени и цивилизовани традиции от фашистките времена. Евреите знаят за какво става въпрос.

преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

И като паднат от власт

Кой да пада от власт, не може да падне от власт някой, който не е избиран от никого да я има. Тази "власт" трябва да се разцепи отвътре сама, иначе няма как да стане. От много алчност и самозабравяне са си повярвали сами и са позволили на разни "учени"  да им продадат за истини лунатишки теории, изгърмяващи на практика, което е неизбежно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В мрежата ту тук, ту там се прокрадва следната идея - неваксинираните да не получават здравно обслужване, за да стигне то за ваксинираните... болни от това, срещу което са се ваксинирали, за да не се разболяват...тъй като те ставали все повече и не оставали места вече...Няма и преди година достъпът до пълноценно здравно обслужване зависеше най-вече от плащането на здравни осигуровки. А здравните осигуровки не са фиксирана сума, а процент от доходите. Гореописаната идея елиминира простичкия факт, че ако един неваксиниран е плащал пет пъти по-високи осигуровки от ваксинирания, строго погледнато има право на пет пъти по-добро такова...Само че тъй като не е ваксиниран, той не трябвало да го получи...за да останело за ваксинирания...Забелязвате ли какво не е в ред, а?!...Въпрос...трябва да си ваксиниран, за да може да получаваш медицински грижи за болестта, срещу която си ваксиниран ли?!Ваксинацията ти осигурява достъп до медицински грижи, здравните осигуровки - не...Ха-ха-ха...А си се ваксинирал с идеята, че няма да се разболееш от нея, нали?!Забелязвате ли какво не е в ред, а?!...Втори въпрос...Кое е по-голямо нарушение на Конституцията?! Да си се отказал от канадско гражданство, ама още да нямаш документ за това(зависи от чиновник в Канада) или да ти е ограничено правото на медицинско обслужване независимо от това, че си здравно осигурен ( плащал си съвестно осигуровки?!)...По-голяма идиотия не съм виждал...и не съм мислил, че ще видя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Banesc написа:

я някой умник- умница да каже 

какво значи отрицателен антигенен тест 

Означава, че не си се срещал с вируса.

Цитат

Възможно ли е да сме прекарали  коронавирус, но теста да е отрицателен?

Да, възможно е. Когато тестът не е проведен правилно,  и в правилният период има голям шанс той да даде фалшив резултат – както фалшиво положителен така и фалшиво отрицателен.

То и затова по някое време има бум на "заболелите" от кивид. Като получат задача "отгоре" и започнат набързо и неправилно да провеждат тестовете...

Може ли някой да потвърди данните за заразените дали са верни? Кой ги дава? Има ли независимо преброяване?

Изобщо си правят каквото искат с цел сплашване на народа и ваксинация. А щом толкова натискат за ваксинацията, значи има нещо гнило в Дания :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, vpvelev написа:

Означава, че не си се срещал с вируса.

За антигени или антитела ли става въпрос?

Не ми е ясна разликата между тях, но мисля, че и двете спират да се произвеждат от имунната система като ненужни, ако за някое време  вирусът не я е безпокоил. Не знам, колко е това време, може би два-три месеца, а и може да е различно у хората.

Ако съм прав, отсъствието на антигени/антитела не доказва, че не си се срещал с вируса.

Но тестът на Т-клетките би трябвало да покаже, дали имунната ти система е срещала вируса в близките 20-50 години и дали е готова за бой с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Hristo52 написа:

Казват ви, че не можете да продължите да работите в дадена институция, ако не сте ваксиниран... и трябва да се ваксинирате.Ако не сте наркоразпространител или собственик на 12 апартамента в София и по морето, отивате да се ваксинирате.Щото, нали?!...Там ви предлагат декларация за доброволност (ха-ха-ха!!!) и всъщност по-важното... отказ от търсене на отговорност при усложнения вследствие от...да!...Ваксинирате се...ама...олеле, много лошо ви става (до този момент нищо ви е нямало), почти до умирание например стигате...Обясняват ви мъдро, че сте попаднали за жалост в ония "никакви" 4-5 %, дето...нали?!На въпроса ви"ако не бях се ваксинирал щеше ли да се получи това?" те смутено мълчат...Ако са от тези, които още имат съвест...То и какво да кажат, след като преди ваксинацията сте си бил здрав...Освен да ви обяснят, че не може цял живот да сте здрав...Минава как да е болестта, поизправяте се на крака...След време друг, също ваксиниран, ви зарази и историята се повтаря...(или вие заразите други ваксинирани, та и те обират пешкира)...Отново влизате(и те влизат) в "пренебрежимо малките" 4-5%...Няма от кого да потърсите отговорност, защото сте подписал декларация, нали?! За доброволна ваксинация...информирано съгласие, значи...Макар че информирано съгласие значи някой да ви каже на вас лично как би подействала течността...след детайлно запознаване с историята на ВАШЕТО здраве...Това на опашка пред Пирогов или другаде няма как да се случи...детайлното запознаване имам предвид...Е, кой ви е виновен, а...че сте попаднал в пренебрежимо...хайде, да не се повтарям... Да не сте се ваксинирали, бе! Доброволно е, сам сте си го избрал......Да, де...ама неваксиниран пък сте ограничен отвсякъде...може да се случи пълно изпадане от обществото...може здрав да стигнете като едното нищо до кофите за боклук...На мен лично вариантът здрав да обикалям кофите за боклук някак не ми допада...То и болен да ги обикаляш също не е хубаво...Дилема-а-а-а-а...пред живите хора...

Москва: или се ваксинираш, или оставаш без работа От днес фирмите в сферата на гастрономията, услугите, търговията и логистиката в Москва трябва да докажат, че поне 60 процента от служителите им са ваксинирани. В противен случай ги чакат глоби и забрани за работа. Глоби и забрани за работа. Ако някоя компания не изпълни квотата, е заплашена от тежки наказания, обяснява Беляев. "До 50 хиляди рубли или близо 600 евро за частен предприемач, до 300 хиляди рубли за предприятията и до един милион при повторно нарушение." Най-сериозното наказание според него е преустановяването на дейността за 90 дни. "Въпреки че по време на пандемията нямахме много работа, не си го пожелавам." Вече над 40 региони в Русия са въвели московската система на задължителна ваксинация. Някои държавни концерни дори още повече затягат правилата - шефът на енергийния гигант "Роснефт" обяви в началото на годината, че всички 300 хиляди служителите на компанията трябва да се ваксинират срещу коронавирус. Без изключение.  

Мдаа..явно и там настъпва фашизма, а, пардон - комунизма! 

А между другото да Ви попитам @Hristo52 - Как бихте постъпили, ако от Вас зависеха мерките? Много ми е любопитно. Хубаво критикувате, но не видях от Вас, както и от мега експерта @АСПЕКТ решение.

Как бихте постъпили с учениците, туризма, икономиката и същевременно постъпващите в болници с пневмонии и съсиреци да намалеят, така че всичко да работи нормално. Хората да не се чувстват дискриминирани.

Ама съм сто процента сигурна, че няма да ми отговорите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Радул написа:

Последно да вярваме или не на фейса?

Защото и от двете страни се дават доводи от фейса.

преди 3 часа, Радул написа:

борбата не е Гошо срещу Тошо, а е Гошо+ Тошо срещу вируса. И смятам че би било добре на всички да им светне лампичката, защото иначе вирусчето ще продължи да ни яде, а и ние ще се ядем допълнително. И вместо де се отървем от него, ще ставаме все по големи Про и Анти идиоти.

Ако не бяха ограниченията и мерките то вирусчето отдавна да си беше заминало. Също като свинското и пилешкото. И болниците щяха да се напълнят колкото се напълниха от последните две.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване