Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Колко различни свята и държавни системи, но еднакви мерки

https://www.segabg.com/hot/ungariya-vuvede-zadulzhitelna-imunizaciya-na-durzhavnite-sluzhiteli?fbclid=IwAR3Xo_v43fe3I92VhShNojE6nNK4dNDGGK3Tms0b7vcKfCf2Cl7nqMDpLRs

Всички са купени от илюминатите и еднооките рептилии, нали ? :getout:

преди 9 минути, N1K17Y написа:
преди 11 минути, miro20 написа:

Той си каза че мечтае за "модерните леви партии" :lol6:

Знам, че искаш БесиПету да остане завинаги в политиката, че да си управлявате заедно с ДПС, ама им умират глсоподавателите, какво да се прави ;) 

Не. Просто се смея на вас, комунетата как си прикривате червения глутеус максимус  :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 36,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2182

• miro20

2575

• Реджеп Иведик

2887

• Радул

2926

преди 7 минути, miro20 написа:

https://www.segabg.com/hot/ungariya-vuvede-zadulzhitelna-imunizaciya-na-durzhavnite-sluzhiteli?fbclid=IwAR3Xo_v43fe3I92VhShNojE6nNK4dNDGGK3Tms0b7vcKfCf2Cl7nqMDpLRs

Не. Просто се смея на вас, комунетата как си прикривате червения глутеус максимус  :) :)

E, по-добре такъв мускул, отголкото гербеджийски сфинктер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, miro20 написа:

И ние ти се смеем на промития мозък, проверяващ за комунисти под леглото всяка вечер ;) 

Ама не те съдя, всеки диктатор си измисля въображаем враг, който да е виновен за всичко и Той да ни пази от него. Пропагандата е силно оръжие, особено насочена към не особено интелигентни индивиди. Бате ти Бойко те пази от комунистите. Само той може. Другите не могат. Другите дори и те са комунистите. Само Той не е комунист. И те пази от тях. После строи една държавна бензиностанция с изцяло руски горива, за да е пълна защитата ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

249494550_10159960899095680_350400093812

Мерките от режима на Корона и ограниченията. По-малка миграция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Психолозите казват , че поради придръсъдъци  , личен опит и различни религии ,някои хора придобиват  ТУНЕЛНО виждане. Което ще рече , че ако е казано че има вирус и 98% вярват ,а останалите 2% не ,те ще четат и гледат  само това в което вярват! Ето и малко "храна" за ваксинациите:

След объркване и поставена четвърта доза ,китаец  доби магнетизъм

648955189_.png.9128e5d8f231c80e65262c4283e15fa2.png

Група пияни индийски монаси объркали и приели няколко дози наведнъж и като започнали да се молят повдигнали камък от стотина кила във въздуха с молитвите . след спиране на молитвите камъкът с трясък паднал:1530325688_.png.b9273af659cf31a1e46ae478443e9e54.png

При ваксиниране с повече от четири дози вече не е проблем нито за стар , нито за дебел да ходи по стените349411537_.png.09ddd2b2a2e94d6c2888ea5f0f9e5573.png

В миналото неваксинираните  са ги считали за глупаци915961447_.png.30ddc612d95a5695c2c436c91ae2a618.png

И специално обучени лекари са им вадели  камъчето на глупостта1043221692_.png.555d0f8efc523855ee6641ab6fc14e19.png В

В крайна сметка всички сме на път с имунизациите да се превърнем в биороботи1156895702_.png.5ea00b1214777406dff653a52cb0d0c9.png

Които станат по -бързо биороботи ще завладеят света, а другите ще станат техни слуги! Ваксинирайте се ПО–БЪРЗО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само толкова? Една дама преди няколко страници обясняваше, че се вкарва желязо с ваксината!?! И ваксиннираните да си проверят чиповете при ветеринар.....

Скучно ми е и да иронизирам подобни простотии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, N1K17Y написа:

Риторични въпроси нали ? Естествено, че тия нямат решение. За нищо. Могат само да критикуват. Ама, ако им се наложи да търсят болница, ще са най-кресливите, как може да няма места в болницата за тях. 

Ако кихна или се закашлям, ще търся болница разбира се. Пролетта като кашлях се лекувах вкъщи и се оказа че сега за мен няма от заветната залена хартийка. Тази грешка няма да повторя. Влизам в болницата с 200, пък ако заема мястото на някой нуждаещ се от друго лечение - Ай Ем Сорри

Питаш дали имам решение ако съм шеф-диригент. Ето го:

1-во: Приемам че всеки с антитела е преболедувал (има и такива държави)

2-ро: Въвеждам НАИСТИНА БЕЗПЛАТНИ бързи тестове (има и такива държави)

3 -то: Въвеждам праг при който хора със симптоми да влизат в болница, а не всеки с положителен тест да влиза вътре и да натоварва излишно здравната система. Да, може и за някой да е късно и да си отиде само защото не е влязъл веднага в болница, но така ще има място за тези които сега умират на стълбите или ще умрат защото планови операции и повечето други прегледи са отменени, а отделенията са превърнати в "ковид зони". Какво се получава в момента? От 7373 души в болница само 607 са в интензивно отделение. На това трябва да се сложи край.

Тъй като не съм специалист и не знам как точно да се определи прагът по т.3, ще трябва да намеря хора които да ми подскажат как ще е най-разумно да се определи този праг, но съм убеден че такъв трябва да има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ivottoshev написа:

Ако кихна или се закашлям, ще търся болница разбира се. Пролетта като кашлях се лекувах вкъщи и се оказа че сега за мен няма от заветната залена хартийка. Тази грешка няма да повторя. Влизам в болницата с 200, пък ако заема мястото на някой нуждаещ се от друго лечение - Ай Ем Сорри

3 -то: Въвеждам праг при който хора със симптоми да влизат в болница, а не всеки с положителен тест да влиза вътре и да натоварва излишно здравната система. Да, може и за някой да е късно и да си отиде само защото не е влязъл веднага в болница, но така ще има място за тези които сега умират на стълбите или ще умрат защото планови операции и повечето други прегледи са отменени, а отделенията са превърната в "ковид зони". Какво се получава в момента? От 7373 души в болница само 607 са в интензивно отделение. На това трябва да се сложи край.

Тъй като не съм специалист и не знам как точно да се определи прагът по т.3, ще трябва да намеря хора които да ми подскажат как ще е най-разумно да се определи този праг, но съм убеден че такъв трябва да има. 

1-во, кои са те ? разбрах само за Австрия, но го отмениха.

2-ро, тоест всички да плащаме за да може хората да ходят по кръчми и кафенета ? 

3-то, и сега трябва да е точно такава мярката. Ама не вярваш, щото някой анонимен написал, че лежал в болницата един ден. 

И нито едно от тия неща не решават проблема с пандемията. Болниците пак ще са препълнени, като нямаш мерки. Да даваш сертификати не е мярка. Локдаун ли ще налагаш ? Кой ще плаща ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НЕГРАМОТЕН, БЕДЕН, БОЛЕН И ЛЮБИТЕЛ НА КОНСПИРАЦИИ – БЪЛГАРИНЪТ В 7 СТАТИСТИКИ

https://brasnach.wordpress.com/2021/10/20/неграмотен-беден-болен-и-любител-на-ко/?fbclid=IwAR0puzTyN6dl5MQjLhYCOBcusAkTnbCZbOdEoAzN92mpDlS5RnaJIjMsg30

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, N1K17Y написа:

3-то, и сега трябва да е точно такава мярката. Ама не вярваш, щото някой анонимен написал, че лежал в болницата един ден. 

И нито едно от тия неща не решават проблема с пандемията. Болниците пак ще са препълнени, като нямаш мерки. Да даваш сертификати не е мярка. Локдаун ли ще налагаш ? Кой ще плаща ? 

1. Добре, ние ще сме единствената такава държава, но това е начин икономиката да върви по-нормално.

2. Ще плащаме щом това е начинът икономиката да върви по-нормално

3. Значи този праг е много занижен. 

От къде пари? Ще замразя строителството на магистрали за една година. Цял живот сме живяли без тези магистрали, ще отложим с още една година светлото бъдеще 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivottoshev написа:

1. Добре, ние ще сме единствената такава държава, но това е начин икономиката да върви по-нормално.

2. Ще плащаме щом това е начинът икономиката да върви по-нормално

3. Значи този праг е много занижен. 

От къде пари? Ще замразя строителството на магистрали за една година. Цял живот сме живяли без тези магистрали, ще отложим с още една година светлото бъдеще 

Струва ми се, че говориш сякаш проблемът е само в България. В други държави защо не са се сетили да спрат строежа на магистрали и да си решат проблема, глупави ли са ? Затова ли са най-богатите в света ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ваксинират всички държавни служители в Унгария

Цитат
Правителството на Унгария прие работниците в държавните учреждения да бъдат задължително ваксинирани срещу коронавирус, заяви говорител на Виктор Орбан, предаде Reuters.

Работодателите също ще могат да имат избор дали да въведат задължителната ваксинация са служителите си. Случаите в Унгария нарастват през последните седмици, като днес са установени малко над 4 хиляди нови случая.

Това скоро ще се случи и у нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Мойра написа:

И, да не би да си държавен служител?! 

К'во те боли за въпросните?! 

п.п. Или искаш да си такъв, защото в частния сектор е провал?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, ivottoshev написа:

3 -то: Въвеждам праг при който хора със симптоми да влизат в болница, а не всеки с положителен тест да влиза вътре и да натоварва излишно здравната система. Да, може и за някой да е късно и да си отиде само защото не е влязъл веднага в болница, но така ще има място за тези които сега умират на стълбите или ще умрат защото планови операции и повечето други прегледи са отменени, а отделенията са превърнати в "ковид зони". Какво се получава в момента? От 7373 души в болница само 607 са в интензивно отделение. На това трябва да се сложи край.

Напълно съгласен с първите 2 точки, но си мисля че третата ти е продиктувана от незнание или си умишлено бил заблуден. Никъде не взимат кихащи или с лека кашлица в болница, ако ще и 5 положителни теста да имат. Има ясни правила- доказана двойна пневмония и ниска сатурация. И да са болни от ковид разбира се щом ще влизат в ковид отделение. 607 в интензивно, означава че толкова са на командно дишане, не на кислород.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, N1K17Y написа:

Ангиле, ти ли си?! ... Пардон, Анджеле ... :) 

= Това ми прилича на религия ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Мойра написа:

Е нали Орбан бил защитник на "истинската" Европа и пази ценностите ни от злите западни джендъри ? Що се случва така, че по темата за вируса има същото мнение като тях ? Или Орбан не е защитника на Европа, или западните джнедъри са прави за вируса.

преди 6 минути, dioib написа:

Ангиле, ти ли си?! ... Пардон, Анджеле ... :) 

= Това ми прилича на религия ... :) 

Ангел, Аглая... де да знам, все някакви имена с А ми приписвате. Не съм :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, ivottoshev написа:

Не гледаш ли новини? И протести със строителна техника имаше. Г-жа министър каза, че магистрала "Хемус" е платена на 70%, а колко са построени е друг въпрос. Това с магистралите към Бойко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Радул написа:

Никъде не взимат кихащи или с лека кашлица в болница, ако ще и 5 положителни теста да имат. Има ясни правила- доказана двойна пневмония и ниска сатурация. И да са болни от ковид разбира се щом ще влизат в ковид отделение.

Случай от първа ръка:

Малко след Великден (тогава нямаше Ковид вълна) мой близък роднина се оказва със стомашни болки. Отива в най-близката болница (тази в Лом) и след една инжекция се оправя, но след два дни - същото положение. Отива в по-голяма болница (Монтана) и без никакви други симптоми освен стомашни болки и въпреки отрицателният PCR тест го вкарват в Ковид отделението. След една седмица - нов отрицателен PCR тест и го изписаха. 

Толкова по въпроса за пневмонии, сатурации и други алабализми.

преди 14 минути, parmobil написа:

Не гледаш ли новини? И протести със строителна техника имаше. Г-жа министър каза, че магистрала "Хемус" е платена на 70%, а колко са построени е друг въпрос. Това с магистралите към Бойко.

Не говоря за Мухобойко, Радев, Слави или някой друг. Говоря аз какво бих направил ако бях шеф-диригент в сегашната ситуация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ivottoshev написа:

Случай от първа ръка:

Малко след Великден (тогава нямаше Ковид вълна) мой близък роднина се оказва със стомашни болки. Отива в най-близката болница (тази в Лом) и след една инжекция се оправя, но след два дни - същото положение. Отива в по-голяма болница (Монтана) и без никакви други симптоми освен стомашни болки и въпреки отрицателният PCR тест го вкарват в Ковид отделението. След една седмица - нов отрицателен PCR тест и го изписаха. 

Толкова по въпроса за пневмонии, сатурации и други алабализми.

Не говоря за Мухобойко, Радев, Слави или някой друг. Говоря аз какво бих направил ако бях шеф-диригент в сегашната ситуация.

Не е толкова по въпроса. Когато няма "вълна", ковид отделенията са празни и много ясно че ще го придърпат да вземат някой лев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, ivottoshev написа:

и без никакви други симптоми освен стомашни болки и въпреки отрицателният PCR тест го вкарват в Ковид отделението.

И как точно става тоя номер?

На какво основание ще го приемат в Ковид отделение при отрицателен ПСР тест?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, M.Николов написа:

И как точно става тоя номер?

На какво основание ще го приемат в Ковид отделение при отрицателен ПСР тест?

На основание "1400 лв от Здравна каса за всеки Ковид пациент"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Глупости!

То в болниците не се спазват никакви правила, не се попълват никакви документи, всеки си го вкарват, където им скимне, нали?

Оляхте се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Радул написа:

Не е толкова по въпроса. Когато няма "вълна", ковид отделенията са празни и много ясно че ще го придърпат да вземат някой лев.

Сам сметни. Над 6500 души, със симптоми на Ковид са в болниците в момента (това е без тези в реанимация) по 1400лв на пациент --> над 9 000 000лв. Че кой луд бяга от тези пари? Може и да има някои, за които наистина е по-добре да са в болница, но никой не може да ме убеди че за всичките това е наложително. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване