Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

В новините на БНТ престанаха да съобщават не само процента на "новооткритите" "случаи", но и общия брой тестове. Съобщават само повишеното число "положителни", което е повишено заради рязкото покачване на общия брой тестове, свързано с фашистските мерки.

Така човек не може да си направи сам сметката, че процентът "новооткрити" намалява – а именно процентът е меродавен.

БНТ, защо?!

Това ли ти е информацията?!! 

Не, това ти е лъжата, БНТ!!!

Ако ти трябва този процент, може да отидеш на официалния сайт

https://coronavirus.bg/bg/statistika

но и там няма да го намериш току-така, а трябва да поровиш. Сайтът нарочно е направен антиинформативно.

За днес, 29 октомври, "новооткритите" "случаи" са 10.5%. Преди 4-5 дена бяха над 20%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2754

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3281

• Радул

2926

преди 7 часа, Inana.. написа:

Аз избирам с кого да Общувам и към кого да погледна и ти не си в този таргет .

Тогава какво правиш тук ? Защо ни заливаш с фейковете си ?

Трябва ли от друга страна,пък аз да те търпя ? :)  и защо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, miro20 написа:

Мире, ползвайки този жаргон мислиш ли, че те прави по-различен от тези със следния начин на общуване?!

Spoiler

– Ае, брато, гледай тая кви боски има е…
– Ти па, тва е пълен фейк

Тук всеки е за да споделя и обсъжда някаква тема, а кое е фалшиво и кое е истинско, то не този който го констатира е истински, след като ползва жаргона на улицата. = Показва до колко е културен човека. 

Мда ... определено нямаш елементарна култура .... и за това ли си тук: Да разпространяваш халтура?! Това ли ти е идеала?! Ба ... :) 

Миро естета: Той каквото каже е хубаво, а другия не. :) То се вижда каква хубост дава = аз съм против. :) Всичко останало е фалшиво. :) 

И няма тема в която да не се противопоставиш. Няма значение коя е. Да се знае: Миро е против: .... :) ОК, то като гледам не споделяш за какво си съгласен. Тогава до колко тежи твоето мнение?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно и това е по причина, че "хората потърсват лекарска помощ много късно" както обикновено обясняват смъртта на пациент пред болница или на стълбите. Иначе казано нашите лекари са много "кадърни" , никога не грешат!

Мъж почина на стълбите на болница, изписали го минути преди това от COVID отделение.

И това е пак от "кадърен" медицински персонал.

Размениха телата на починали мъж и жена, от болницата отрекоха грешката.

Било рутинна процедура! Е да забравих, че при рутинна процедура обикновено се разменят мъртви тела.... Вашата....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, miro20 написа:

Миро говори за заливане с фейкове... Чудя се вече как да се кръстя. Освен да пробвам с крак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.10.2021 г. в 22:08, Inana.. написа:

Аз не знам тези , които се ваксинираха и сега дават уклон и другите да го направят какво си мислят !

Мислят , че ако всички се ваксинират и "филмът " ще свърши ли ???

Няма такова нещо !!!!   Ще "измислят друг вирус " !  Ще ви сервират , че при новият има нов протеин и шипа му е видоизменен и веднага ще излязат с нови ваксини , които ще наложат да си сложите , понеже старите няма да предпазват !!

И така докато ви уморят !   Това им са плановете на Чудовищата !  Всяка година по няколко инжекции докато Рухнете !

Сега ще вкарат и специални добавки и хапчета за ваксинирани , щото нали , то не може да правиш волни програми в ДНК  и това да остане без последствия и Така ! 

Самият план е толкова Инфантилен и прост , че малко интелект да имаш ще го видиш ...

Нека тези думи Останат в това пространство и пак ще говорим след няколко месеца кой е прав и кой сгрешил .

Много бързо взеха да се изпълняват думите ми :

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/otkriha-covid-shtam-ustojchiv-kym-vaksinite-6133166

преди 8 часа, miro20 написа:

405-247-vaksina-doktor-inzhekciia-lekar.jpg.867b3fd8fb0ef0b44d755e4da83d4825.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Радул написа:

Миро говори за заливане с фейкове... Чудя се вече как да се кръстя. Освен да пробвам с крак.

Точно така. Нали си знаеш домашното - Миро няма нито една лъжа, колкото и да ви дразни това

:hush:

преди 1 час, Inana.. написа:

405-247-vaksina-doktor-inzhekciia-lekar.jpg.867b3fd8fb0ef0b44d755e4da83d4825.jpg

Отново да споделя неприятни новини за мен

Още един мн добър приятел и роднина си отидоха  заради ковида.

Първия случай е  сравнително млад /под 60г/ прекарал заболяването веднъж пролетта. Последните дни е имал оплаквания за дишането и болки в гърдите,  и тази нощ си е заминал човека... Даже до болница не можа д астигне.

Другата е  на възраст, с множество придржаващи заболявания както обикновенно се казва, също за няколко дена с рязко влошаване на дишането, и в болницата  почива.

Така че.. пазете се .

И вие и вашите близки.

За е знам кой път ще се повторя в тази тема - Че може да сме различни по цвят, вяра, политически и спортни пристрастия, и това не е фатално за никой живот.

В случая с тази тема , обаче, имайте малко по висока отговорност и съвест пишейки поредните си глупости и конспирации.

Касае се за реален живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, dioib написа:

И, да не би да си държавен служител?! 

К'во те боли за въпросните?! 

п.п. Или искаш да си такъв, защото в частния сектор е провал?!

Медиците са първата стъпка. Държавните служители са втората стъпка. Утре като ти забранят да си купиш хляб, защото не си човек... така де... нямаш сертификат, какво ще правиш? А и да не забравяме, че изгониха хората от селата и ги набутаха в градовете, където да не могат да си отглеждат сами храната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, саби написа:

Медиците са първата стъпка. Държавните служители са втората стъпка. Утре като ти забранят да си купиш хляб, защото не си човек... така де... нямаш сертификат, какво ще правиш? А и да не забравяме, че изгониха хората от селата и ги набутаха в градовете, където да не могат да си отглеждат сами храната.

Тук така правят. Забраняват да ходиш в магазина, ако не си ваксиниран. Причина. Имаш алтернатива. Поръчваш си онлайн.

Къде бяха или останаха преди 1 година, които твърдяха че е основно право на човека. Придвижване и прехрана. Затова няма затваряне на тези обекти.

Преди малко прочетох един студент е стигнал до съда, защото не може да дава постоянно пари за тестове и така му ограничават достъпа до университета.

Решението на съда. Като ваксината е безплатна сложи си я и няма да ти се налага да плащаш всеки месец огромни суми за тестове и ще си разхождаш, където и да е. Дори и да си заразен. Да носиш заразата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, саби написа:

А и да не забравяме, че изгониха хората от селата и ги набутаха в градовете, където да не могат да си отглеждат сами храната.

Ай, независимо, че съм в град роден, то баща ми е селянин и сега се върнах на село, а не в родния град. 

мнозина които поради това, че работата им е свързана предимно с компютри започнаха да се изселват от градовете. Защо?! 

Да, след първата вълна на КО-19 се усили темпа. 

В днешно време с развитието на технологиите, то може да се пазарува из цял свят он-лайн. Примерно: От Китай ми дойде пратка в незнайното село Нова Махала. :) 

Та, кои останаха в града?! Основният проблем е от така наречени граждани в повече. (аз правя изключение и съм бил столичанин в повече...) 

Какво наблюдавам: Въпросните масово продават имането си от починали роднини в селата (двор с къща и т.н.) за мижави пари. 

По скоро проблема е мързела!!! ОК, нямат необходимите умения да си произвеждат храната, но защо ги нямат?! = Защото са забравели от къде са дошли и не милеят за родното, а предпочитат чуждото. 

И тук е основния проблем: Чуждите налагат на истинските. = Това не е дискриминация, а направо тотално робство от чуждо поклонили се граждани на България. Срамота!!!

Пази боже сляпо да прогледне!!! Такива са в момента там из средите които вземат решение за благото на българите. По-скоро е за благото на други "граждани или селяни", но не и живеещи по тези земи. 

Ако това е Европа, ЕС, и постъпват по този начин със сертификати, то явно определено нямаме ЕС, а ЕСЩ. Ба ... :)  

п.п. Между другото горе в Балкана един мой съсед в сферата на културния обмен посрещаше натурални германци които да подишат чист балкански въздух. :) Страхотна германка съзрях, млада, стройна ик т.н.  е ... не обърнах внимание от кой край на Германия е ... :) 

преди 24 минути, АСПЕКТ написа:

Поръчваш си онлайн.

И какво лошо има в това?! 

п.п. Дори тук на село един хубав ресторант в близко село предлага такава услуга, но е ... по телефона ... :)  

преди 34 минути, АСПЕКТ написа:

Поръчваш си онлайн.

п.п. Помагал съм на по-възрастни от мен и/или неразбиращи за някаква покупка онлайн даже. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е че не ти оставят избор - или се ваксинирай, или умирай от глад. Иначе ехидно ти напомнят, че ваксинацията не е задължителна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vpvelev написа:

Най-лошото е че не ти оставят избор - или се ваксинирай, или умирай от глад.

Така ли? В кой хранителен магазин не те пуснаха, защото не си ваксиниран?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Радул написа:

Имах предвид, че натам отиват нещата. Просто са ни дали още малко време да подишаме. Виж какво става в другите страни. В Италия вече не можеш да работиш, ако не си ваксиниран. За Австралия нямам думи и т.н.

Иначе идеята е много гадно измислена: "Да пазиш другите да не се разболеят, защото живееш в общество".

А въпроса, защо трябва ваксинираните да се страхуват, че ще се заразят щом са ваксинирани, се подминава и премълчава. Очаква се че ваксинираните няма да се сетят да го зададат или се разчита на факта, че щом веднъж са сгрешили да се ваксинират ще ги е срам или яд за тая си постъпка и ще искат всички да са като тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vpvelev написа:

А въпроса, защо трябва ваксинираните да се страхуват, че ще се заразят щом са ваксинирани, се подминава и премълчава.

Защото могат да предадат заразата на някой неваксиниран. Не можа ли да се сетиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Радул написа:

Защото могат да предадат заразата на някой неваксиниран. Не можа ли да се сетиш?

Как да се сетя, като в целия тоя цирк около ковида се случват много нелепи и медицински неиздържани неща. 

П.П. М/у другото виждате ли предния ми пост, защото при мен е в розово и пише "скрито"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Радул написа:
преди 32 минути, vpvelev написа:

А като си останал без работа,без пари,не можеш ли да умреш от глад?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vpvelev написа:

Как да се сетя, като в целия тоя цирк около ковида се случват много нелепи и медицински неиздържани неща. 

П.П. М/у другото виждате ли предния ми пост, защото при мен е в розово и пише "скрито"?

Ако пише скрито, някоя думичка е попаднала в автоматичния филтър и поста е оставен на изчакване за одобрение от модератор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Димитър 59 написа:

... даже и да те пуснат в хранителния магазин.

Те и ваксините не са задължителни. Ама ако не се ваксинираш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Не искам да влизам в спор, но да останеш без работа, не е като да останеш сакат. Оставал съм без работа и то за продължително време, без никакви доходи. Предполагам и ти си оставал. Аз лично си преживях в България и виденовата зима, когато не просто останахме без работа, ами и парите дето ги имахме не ставаха, и да си избършеш гз с тях. А то и да ставаха, нямаше какво да си купиш. Но гледам че и двамата сме живи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Радул написа:

Не искам да влизам в спор, но да останеш без работа, не е като да останеш сакат.

То не е спор,а коментирахме върху фразата:

преди 59 минути, vpvelev написа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ncl написа:

Браво за линка! И тези, които са дали лайкове съм сигурна, че не са схванали какво им казват! 

Даже тази снимка от ДОКЛАДА, която ще поставя няма да могат да я разтълкуват. 

italsars.png.826864e19f8dc183521d33d2812c77d8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Димитър 59 написа:

То не е спор,а коментирахме върху фразата:

Така да е. Мисля че ми схвана мисълта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един жокер от същия доклад:

Цитат

L’insufficienza respiratoria è stata la complicanza più comunemente riportata nel campione di deceduti per 
cui sono state analizzate le cartelle cliniche (93,6%), seguita da danno renale acuto (24,9%), sovrainfezione
(20,1%) e danno miocardico acuto (10,2%).

Дихателната недостатъчност е най-често съобщаваното усложнение в извадката от смъртни случаи от
анализирани медицински досиета (93,6%), следвани от остро бъбречно увреждане (24,9%), суперинфекция
(20,1%) и остро увреждане на миокарда (10,2%).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване