Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 1 час, A.com написа:

Предходното изречение започва с "Може би"?

Това ли ти е оправданието да споделяш глупости?

A.com може би е гей.

Мутафчийски пуснал коронавирус, въпроситела

Номерата на жълтите вестници ли си възприел?

Това, за което ме иронизираш е напълно в тон със статистиката за среден брой починали в Италия за един ден. Такава статистика е несъстоятелна.

А?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Реджеп Иведик написа:

По всичко личи. Нищо не крият.

Ако крият нещо - ще има по форумите ЗАЩО КРИЯТ ОТ НАС.

Ако разкриват всичко - значи преекспонират.

ОТгоре на всичко - няколко човека сред темата смятат едното. Други - другото. И всеки си намира "правилните" за него "доказателства"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спекулация е, защото не мога да ти докажа колко от починалите от коронавирус тази година са преболедували грип в края на миналата.

Защо тогава разпространяваш спекулации? Ето, заради такива като теб аз твърдя, че тази тема е пълна с некомпетентни мнения.

Ако си чул от клюката и я повториш
дори 1 секунда
...
Дали е трябвало
Дали е трябвало изобщо,
Дали е трябвало изобщо да се раждаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

=========

....

Много важно е да се каже, че за да проработи това цялостно третиране на ситуацията и да преминем по добър начин през нея, е много важно всички ние да останем с ума си. Изолирани, на работа или слушайки информацията, която се предоставя, защото ние сме общество, което има травматичен опит с дезинформация, хората са крайно чувствителни към това. Сега обаче се наблюдава един различен ефект на тази преинформираност. Хората започват да се чувстват под натиска на някакви непрекъснато появяващи се нови цифри и ги приемат като лоши новини, като обреченост. Затова е важно наистина да се опитваме с разума си да чуваме това, което се случва, за да може то да ни помага да бъдем информирани. Когато човек е информиран, когато знае какво му предстои, той може да бъде много по-адекватен с действията си и по-правилно да разпознава това, което се случва с него", обяснява д-р Велислава Донкин.

Опитът за самоконтрол също е помощно средство за обективно възприемане на ситуацията: 

"Може човек да си мисли какво преживява, защо тези цифри са нещо логично, а не е нищо извънредно. През призмата на медицината, на световната история, на цивилизациите, може би за всеки от нас е ново, защото никой досега не е имал пряк опит в толкова голям мащаб. Може би това емоционално предизвиква в нас много афекти. Но ако се опитаме да останем разумни, бихме си дали сметка, че нищо чак толкова нечувано и чуждо на живота не се случва".

По думите й, трябва да мислим какво означава извънредно положение, защо е извънредно"Какво означава това, че трябва да се огранича? Така, може би, ще намеря някакъв смисъл в това".

Когато стъпим здраво на земята, бързо ще разберем, че съвременната цивилизация ни предоставя инструменти, с които да преодолеем изолацията. Те могат да бъдат използвани и за предотвратяване на панически състояния:

За щастие, светът в момента е толкова технологизиран, че ние имаме този лукс дори от дома си да бъдем на театър, в музей или да четем нещо, което искаме. Наистина, това е някакво помощно средство да останем тези, които сме, да не позволяваме информацията, която получаваме, да създава паника. Когато човек е изправен пред нещо, което не може да види, да предвиди, една невидима заплаха, започва да се страхува по много първичен начин. Това събужда нашите си собствени демони. Ако, слушайки новините, хората опитват да мислят това, което емоционално се предвизвиква в тях - откъде идва, защо толкова ги плаши, какво си представят, наистина ли нещата са толкова страшни, наистина ли това, което чуват, е толкова ужасяващо, мисля, че това много ще им помогне да станат разумни. А тогава ще можем всички да си партнираме по-добре.

Д-р Велислава Донкин обясни и колко важен е начинът, по който възприемаме информацията:

Важно е да имате рефлексивно мислене. Да обръщаме внимание на това какво самите ние мислим за това, което виждаме. В моменти, когато големи маси от хора в цял свят са изключително напрегнати и тревожни около някаква ситуация, това връщане към рефлексивността и разумността е много важно, защото паниката е една пандемия не по-малко страшна от COVID-19. Тя също може да доведе до много притеснителни явления и трудно управляеми. Хората могат да умрат от много други неща, не само от вирус.

На въпрос от читател дали сравненията между грип и коронавирус помагат да приемем по-леко карантината, психологът отговори:

Човешкият ум работи така, че когато има нещо непознато, има нужда да обработи информацията, като я класифицира, като я сравни с нещата, които вече познава, за да види къде и доколко тези данни пасват. По този начин ние опознаваме нещата. Така че тези сравнения са част от нашия когнитивен опит да се ориентираме в обстоятелствата и да разберем какво се случва.

В края на дискусията д-р Велислава Донкин коментира и въпрос за евентуалната опасност от отчуждаване между хората, породено от продължителното социално дистанциране:

Достатъчна е разумната превенция. Не е нужно да гледаме на всеки човек като на чудовище, което ще ни донесе смърт. Ще кажа нещо стандартно, с което психолозите понякога стават досадни. Нищо отвън не може да ни промени. Въпросът е ние какво правим с него. Много е важно хората да си дават сметка, че статистиката е наука и тя дава данни в смисъл на някаква тенденция. Въпрос на разумно поведение и грижа е в кой процент ще се окажем ние. Психичното напрежение може, не само като обществени прояви, но да се прояви и като телесна болест по много непредвидими и неприятни начини. Също толкова убийствени, колкото този вирус сега.

==========

https://dnes.dir.bg/na-fokus/d-r-velislava-donkin-nevidimata-zaplaha-sabuzhda-nashite-demoni-no-nie-tryabva-da-ostanem-s-uma-si

преди 4 минути, Myanmar написа:

че тази тема е пълна с некомпетентни мнения.

сигурен ли си че "тия мнения" са само чужди - ти самия нямаш ли такива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борисов: Децата ни ще плащат за тази криза (ВИДЕО)

Оппаа, дойде време за плащане, драга панировка. Плащане не със заплата, а с поколения. Стойте си вкъщи, водете се по акъла на малоумници, после излезте да се разболеете да ви дойде акъла и да ви набият акъл, като не ви е стигнал и ми се карате защо не козирувам на мъпет обслужващ всякакви други, но не и националните ни интереси.

Цитат

България е готова да иска кредит от МВФ

like.png like.png like.png

А тука настоявахте, че въпросът не е политически. Не, не е политически, художествен е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Това го имаше в британския "Телеграф". Според теб защо го няма по БНТ или БТВ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Myanmar написа:

Стойте си вкъщи, водете се по акъла на малоумници, после излезте да се разболеете да ви дойде акъла и да ви набият акъл, като не ви е стигнал и ми се карате защо не козирувам на мъпет обслужващ всякакви други, но не и националните ни интереси.

... дори единствен път....

Дали е трябвало... изобщо, да се раждаш..."

-------

Играеш го нахакан, самоуверен и много сигурен... като имаш ъкъл отиди на село... дето са най-големите "национални интереси"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, A.com написа:

Кое точно е чутовна глупост. че доста текст си цитирал.

Глупост го определям, защото завръщалите се от Китай в страните си не са тествани коректно (ако въобще са тествани освен температура), поради простата причина, че тогава знаеха доста по-малко от сега. А сега не, че знаят всичко, но определено знаят много повече. Завърналите се са се оказали зеро-пациентите. Това, нали, ако приемем, че числата, които се изкарват са коректни.... Ако помниш в началото китайците се дърпаха и за информация. Освен, че бяха скрили. Как да го тестват, като не знаят за какво? За пандемия беше обявено от СЗО на по-късен етап. Просто са се получили предпоставки за... идеалната буря - всеки по веригата има своята вина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, A.com написа:

Някой може ли да каже какво означава "коронавирусът е бил директната причина за смъртта само на 12 % от обявените до момента случаи с летален изход"?

Глупости пишат. има причина и последствие от нея. примерно корона вируса възпалил белия дроб, който притиснал слабото сърце на дядото и той бил умрял от сърце, не от корона вируса.

Корона вируса причинява бронхит плеумония, но не е умрял от корона вирус а от бронхита.

Мъчат се да изкривят нещо, но още не е ясно каква им е целта, може би да пожертват населението за да си спасят икономиката премахвайки карантината, защото смъртността не е била вярна.

Малко идва като да те хвърлят от балкона и да твърдят, че те е утрепал тротоара.

преди 2 часа, Myanmar написа:

Ако нещо може да се пръкне по естествен начин, за да приема, че е създадено от човек, като за всяко престъпление, са ми нужни две неща - мотив и оръжие на престъплението. При положение, че няма незасегната страна, и това се отразява негативно на цялата планета, няма логика в това държава да работи против собствените си интереси. В това, което казвам, откривам логика. В конспирации, обвързани с кемтреълс и 5G - не.

Има друга гледна точка с вариант да пострадат всички.  Богаташка къща е обкръжена от няколко бедняшки къщи, които му вредят на реномето или богаташа им е хвърлил око и ги иска, но не се продават.

Подпалва всичко, дори и собствения си имот. Богаташа ще си възстанови имота, но бедняците няма да могат. След това им изкупува парцелите и остава доволен от себе си.

Ако искаш и друг вариант има.  Има учени, които алармират, че планетата е на умиране и са нужни крайни мерки за да спасим въздуха и климата.  Решението е да махнем 15, 20% от населението, което да не разбере от къде му е дошло за да не търси сметка. После, ще боготвори създателите на смърт, защото те същите са създали и противоотвара на отровата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котка се зарази от коронавирус

https://nypost.com/2020/03/27/first-known-cat-infected-with-coronavirus-reported-in-belgium/

Котка от Белгия бе тествана за коронавирус и дала положителна проба за коронавирус.

Тя получила диария, повръщала и имала затруднение с дишането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

Котка от Белгия бе тествана за коронавирус и дала положителна проба за коронавирус.

Тя получила диария, повръщала и имала затруднение с дишането.

Ако търси и тоалетна хартия, пиши я бегАла.

преди 15 минути, nikolela написа:

Подпалва всичко, дори и собствения си имот. Богаташа ще си възстанови имота, но бедняците няма да могат. След това им изкупува парцелите и остава доволен от себе си.

Хубаво, ама мисля, че казуса с парцелите не е валиден. Богатите хора живеят богаташки квартали. Каква друга причина може да измислиш?

преди 4 минути, DarkEdge написа:

spisanie8 е псевдонаучно списание и е проводник на опасни за здравето статии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво стана с патосното промотиране на помощ от "матушката" . Дето ББ бе "обсъдил възможност за закупуване" от там на апарати и др, но ... какво стана последно ?

"матушката" даде ли , не даде ли .... никой не казва... у фейса групите в несвяст повтарят че са дали и винаги се отзовават на неблагодарните българи .. ама аз не съм чул нещо реално .

Междувременно от злите западни соросоиди и гадни НПО-та  :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

И аз съм пил камфор. Помогна ми срещу суха кашлица. За кашлица съм склонен да вярвам, защото съм пил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, acnekt написа:

И аз съм пил камфор. Помогна ми срещу суха кашлица. За кашлица съм склонен да вярвам, защото съм пил.

Абе то и сперм@та може да ти смаже гърлото, ама ми идват малко в повече бабините рецепти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кво ся? Още ли нямаме ваксина? 127 страници и нямаме ваксина! Излагация... как я мислите вие тая? Ми ние докато измислим как да го убиваме, той ще умре от старост бе! А... или ние ше умрем от старост.

Между другото, аз съм съгласен с мнението на видния експерт Крис Рок и може да се приеме като предложение дори. Според него, всички починали на възраст над 60 години, да се записват като умрели от старост. Няма смисъл да се уточнява. Дори да го е блъснал камион, пак е умрял от старост. Защо? Защото ако беше млад, нямаше да е глух, щеше да чуе камиона и да отскочи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

index.jpg.ace9a39dabe4970bf8eb9f8f8da8e780.jpg

преди 1 минута, _Belial_ написа:

Дори да го е блъснал камион, пак е умрял от старост. Защо? Защото ако беше млад, нямаше да е глух, щеше да чуе камиона и да отскочи!

like.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

91468700_2627478914047975_62438634373282

Не го приписвайте на Божинката тва, лафа е на Тръмпиньо! Не може всички глупости да му се мятат на главата.

преди 5 минути, Myanmar написа:

index.jpg.ace9a39dabe4970bf8eb9f8f8da8e780.jpg

Ентусиасти: Да се хванем за ръце!

Генерал: Не, няма да се хванете.

Ахахахахахах... Мерки братче. 😂

https://www.gramofona.com/burgas-obshtestvo/borisovata-cityina-v-burgas-ostana-bez-peyki?fbclid=IwAR1pwQ3w_fBFkcvSkl8PhIoKalAp4E7QUkCk6uHg6OqPxt9fneqH_fL3c2A

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _Belial_ написа:

Всички пейки в Борисовата градина в Бургас са демонтирани... До крайната мярка се стигна след като бургазлии масово не спазваха забраната за събиране по паркове и градини.

a43d598057a60a4a5b11a4f2071e851f.jpg

Ето това е уважение! Да те третират като човек. Няма да си лягаш лии? Никакви играчки повече!

Ама да изкопаят и плочките, защото може някой да върви по тях и ще си проличи, че хората смятат Муфтафчийски за мъпет и им е през уя за мярката "прибиране в кошарите", а трябва първо да се вземат новите милиарди заем от международния валутен фонд!

Пак за гавра на цял свят станахме... Аа ти си от страната, в която ви прибират скамейките. Знам я, знам я, гледахме ви по CNN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

като имаш ъкъл отиди на село

Защо на село, Учителю ?

Ами ако има акъл, къде да отиде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки короната, все още кацат самолети от Иран и от Китай в Германия 

https://m.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/trotz-corona-flieger-aus-china-und-iran-landen-weiter-in-deutschland-69487486

В сряда са кацнали самолети с номер IR721 във Франкфурт от Техеран. Също така е кацнал и самолет пак във Франкфурт с номер CZ461 идващ от Хонконг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся, разбрахте ли далаверата? Разбрахте ли защо има извънредно положение? Разбрахте ли защо онзи военен мъпет ви прави конференции? За да се оправдаят няколко милиарда дълг на суверена - народа, които да спонсорират нови ленти над асфалт и облагодетелстване на кръг от фирми. Какви сложни неща мислихте, а отговора беше пред очите ви непрекъснато. Признавам, чувствам се като жертва в случая. Даже нарушаването на Конституцията, която вие не познавате, а аз съм учил наизуст, не им беше важно. Всичко беше патаклама за едни милиарди долари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за което се опасявах Доналд Тръмп мобилизира военните след като по рано пристигна Тежка военна техника в Европа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 50 минути, andrianivanov написа:

Това за което се опасявах Доналд Тръмп мобилизира военните след като по рано пристигна Тежка военна техника в Европа

Горкия толкова е зле с тия апарати ще бори вируса.На всякъде докторите му казаха че стигне ли се до апарати си заминал вече.Спрът ли апарата спира и дишането като дроба вече за нищо не става и си умираш.Военните ще му требат не за борба с вируса а борба с ония дето след няколко седмици ще почнат да разбиват магазини и да грабат какво ли не.

Редактирано от Pifi Pedolino
greska (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...