Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

ре-белот

@АСПЕКТ

Ваксината ме кара да помня какво постна за "трагичното" дередже на Сингапур. И трети ден ти напомням какви лъжи (ла%на) написа (из%ра).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2797

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3304

• Радул

2926

Скиорите да се готвят за новия "нормален" зимен сезон :)

8PwjUX0.png

https://www.otizvora.com/2021/11/14260/si-dzhey-hopkins-ide-zimata-na-novata-normalnost/

Иде зимата… знаете какво означава това. Точно така, още веднъж сме на прага на периода, когато глобално-капиталистическите властващи класи ще докарат ново-нормалните тълпи до състояние на безмозъчна масова истерия заради един въображаем апокалиптичен вирус. Същият въображаем апокалиптичен вирус, който експлоатираха, за да докарат тълпите до масова истерия и през зимите на предишните две години.

Този път са си опекли работата. Ама сериозно, колко може да се усили масовата истерия на ново-нормалниците от този момент нататък?

Преобладаващата част от Западния свят беше трансформирана в псевдомедицинска дистопия, в която трябва да показваш своите „сертификати за здравна чистота“, за да влезеш в заведение и да изпиеш едно кафе. Хората, които отказват да бъдат експериментално „ваксинирани“ срещу един вирус, причиняващ леки до средни симптоми (или често и никакви симптоми) сред 95% от заразените, а общата смъртност е приблизително между 0.1% и 0.5%, систематично са сегрегирани, пъдени от работа, оставяни без медицинско лечение, демонизирани като „опасност за обществото“, цензурирани, глобявани и репресирани по други начини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо няма да взема втората доза

Аз съм микробиолог и учен. Аз съм микробиолог, защото специализирах в университета и оттогава работя в академичните среди. Аз съм учен, защото отдавам по-висока стойност на задаването на въпроси, отколкото на потреблението на знания. 

Никога преди не съм изпитвал колебания относно ваксините. И все пак взех първата си доза от ваксината Covid-19 миналия март с известно колебание и оттогава реших да не приемам втората доза. 

Нещо ми се стори проблематично много в началото на разказа за Covid-19, когато генералният директор на Световната здравна организация обяви, че въпросният коронавирус е „обществен враг номер едно“ , „безпрецедентна заплаха“ и „враг срещу човечеството“. ' 

Знаех, че нещо не е наред, тъй като това беше терминологията, която беше използвана в края на Втората световна война, не за описание на инфекциозен агент, а за обозначаване на ядрените оръжия и баналността на злото. 

Спазвах първото блокиране в Обединеното кралство през март 2020 г. с неразрешена смесица от недоверие и загриженост, придружена от неизбежен изстрел на страх; въпреки че рационално не вярвах, че въздухът около нас е пълен с нова чума. Дори се включих доброволно за изпитания на ваксини. Това беше Обединеното кралство, което затвори всичко и всички вътре. 

Но постепенно стигнах до мнението, че блокирането е обезпокоително погрешно; в най-добрия случай непропорционално на проблема, който трябваше да реши. Но като мнозина, аз не исках NHS да се разпадне, нито исках сам да хвана SARS-CoV-2 или да го предам на някой друг. Дори се въздържах роботизирано да прегръщам майка си и братята и сестрите си, когато посетих семейството си в края на 2020 г.

Както се оказа, науката беше жертва на токсичен разказ за изключителна спешност и страх, разказ, бързо възприет от повечето правителства и техните съветници по целия свят. Постулатите на Кох (демонстрацията на причинно-следствена връзка между микроб и болест, които ни служат добре повече от сто години от тяхното формулиране от немския лекар Робърт Кох) бяха накратко отхвърлени в полза на корелацията. 

Наличието на фрагменти от SARS-CoV-2, специално насочени и открити с помощта на RT-PCR, стана неоспоримо доказателство, че SARS-CoV-2 е причинителят на симптомите, толкова общи, че лесно могат да бъдат причинени от широк спектър от респираторни патогени , и не само вирусни. 

Но след като изгасите нуждата да демонстрирате причинно-следствена връзка, умът се отдръпва в своеобразна истина, защото когато научното мислене отстъпи, всичко върви, ако се твърди достатъчно пъти. И така ние се превърнахме във всеки един от нас в биологичен проблем. 

Бяхме ограничени до една или друга група: уязвими или инфекциозни, сегрегация, която продължава въпреки доказателствата за съществуващ имунитет и почти универсална ваксинация в Обединеното кралство. И „тест, тест, тест“ беше как това разделение беше насадено в нашето ежедневие. Ако тестът е положителен, значи сте заразни. И ако тестът е отрицателен, вие сте уязвими към инфекция.

В резултат на това положителният резултат от теста стана синоним на клиничен случай. И въпреки че (след известен натиск от несъгласни учени) ежедневните цифри за смъртност от Covid-19 в Обединеното кралство се отчитат като смъртни случаи от всякаква причина в рамките на 28 дни след положителен тест за Covid-19, предупреждението се превърна в просто семантика. В общественото съзнание Covid-19 беше причината за тези ежедневни смъртни случаи; в моята статистиката беше ежедневно съобщение за бавната смърт на ясното мислене.

Сривът на ясното мислене изглежда накара някои да приравнят идеята за елиминиране на SARS-CoV-2 с, да речем, тази на морбили . Фантастичната представа за свят с нулев Covid може да се хареса само на някой, който (съзнателно или несъзнателно) страда от антиутопична мания за безсмъртие. Но много по-лошо, ние вече не сме отговорни само за собственото си благополучие. 

Сега сме обременени със спасяването на всеки друг живот на планетата от болест, чиято смъртност от инфекции не е необичайна в сравнение с други респираторни заболявания, с които човешките цивилизации са съществували, страдали и възстановявали. 

Колективната вина за предаването на най-малкия и най-хлъзгав от всички микроби, вируси, досега беше имплицитно и мъдро споделяна от общността като цена, която си струва да се плати за продължаващия процес на цивилизация. Както каза професор Сунетра Гупта : „Тази верига от вина е по някакъв начин локализирана към индивида, а не да се разпределя и споделя. Трябва да споделяме вината. Трябва да споделяме отговорността. И ние сами трябва да поемем определени рискове, за да изпълним задълженията си и да спазваме обществения договор.” 

Появата на ваксина за облекчаване на човешката популация от заплахата от фатална болест трябва да бъде момент на глобален празник. Но за ума на Zero Covid ваксините срещу Covid-19 са оръжие в борбата срещу природата, а не доброволна здравна намеса за защита на уязвимите. И когато хората със склонността си към объркано мислене се позиционират срещу природата, те неизменно в крайна сметка се позиционират срещу другите хора. 

Не съм против ваксинацията, но съм против принудителните кампании и политиките за привличане на вина за насърчаване на ваксинацията или всяка друга медицинска интервенция по този въпрос. За мен ваксината срещу Covid-19 вече не е въпрос на здраве, а по-дълбок принципен въпрос, добра наука и морална философия. 

По-специално, привличането на деца за защита на възрастните в това, което на практика е текущо клинично изпитване, е просто неразгадаемо. Достатъчно е да гледате тази реклама, за да разпознаете огромното, несправедливо и дезинформирано бреме, на което са поставени децата. Тези, които твърдят, че ваксинацията е необходима, за да се поддържат училищата отворени, трябва да отразяват само частица по-дълбоко в аргумента си, за да разпознаят нейния смущаващ мотив, който е да се вземе по-лесно политическо решение. 

Взех първата доза, но не желая да продължа да бъда част от разказа за ирационализъм , страх и принуда, който насърчава програмата за ваксинация. Може да се наложи да взема втората доза, ако това е необходимо, за да продължа да мога да работя или да пътувам, за да видя семейството си; Аз не съм идеолог. Но засега се отказвам от глобалното клинично изпитване на ваксини Covid-19, защото е морално обезпокоително, от който и ъгъл да го разглеждате. 

Колумнистът-ветеран Саймън Дженкинс беше този, който видя с несравнимо прозрение бъдещето, към което се насочихме. Пишейки в The Guardian на 6 март 2020 г. – малко повече от две седмици преди първото блокиране на Обединеното кралство – Дженкинс завърши своята статия със следния ред. „Хранят ви приказки за война. Оставете да мият ръцете ви, но не и мозъка ви.” Изглежда ни накараха да направим и двете.

Автор

• medhat-bw-scaled-e1636033635873.jpeg

Д-р Medhet Khattar е преподавател по клинична микробиология и инфекциозни болести в Университета в Единбург. Той е заемал изследователски и преподавателски позиции по микробиология в редица институции, включително Университета в Нотингам (1989-1990), Университета в Единбург (1990-1998), Отдела по вирусология на Съвета за медицински изследвания в Глазгоу (1998-2000), Американския университет в Бейрут (2000-2007), Университета на Лийдс (2009-2010) и Университета Нотингам Трент (2010-2015).

оза!       

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, parmobil написа:

@vpvelev

най-учтиво питам, защото уважавам мнениети Ви - нима в Русия/Китай (изток) е различно?

@parmobil, и аз те уважавам и те питам: Всичко това, което се случва, нормално ли е?

Да не изброявам мерките, но най-общо казано цялото това затваряне, нормално ли е?

Вируси колкото си искаш от зората на човечеството. С какво е по-специален тоя?

А ако кажеш, че е по специален от другите вируси, тогава вече минаваме на нова тема - защо е по-специален?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проф. Илко Гетов: Ваксините решават глобален проблем

"Абсолютно нищо не се крие - всички данни са на сайта на ЕАЛ.

Към началото на месец ноември 3008 са случаите на перикардит и миокардит за Comirnaty (Пфайзер/Бионтек) при 420 милиона дози и 776 случая при SpikeVax (Модерна) към 57 милиона дози.В процентно отношение при Comirnaty става въпрос за 0,7 случая при 100 000 дози, а за SpikeVax - 1,3 към 100 000 дози."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@vpvelev 

Изобщо не е нормално. Но противопоставянето Изток/Запад съвсем не е нормално. Което ме подсеща за руски виц.

Дама праща SMS към руското РЗИ, с искане за QR- код за излизане.

РЗИ - С каква цел е излизането?

Дама - Секс.

РЗИ - Стойте на място! Пращаме доброволец. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, vpvelev написа:

@parmobil, и аз те уважавам и те питам: Всичко това, което се случва, нормално ли е?

Да не изброявам мерките, но най-общо казано цялото това затваряне, нормално ли е?

Вируси колкото си искаш от зората на човечеството. С какво е по-специален тоя?

А ако кажеш, че е по специален от другите вируси, тогава вече минаваме на нова тема - защо е по-специален?

Аз какво казах , че този не може да чете още !

Ти му задаваш ясно , точни и конкретни въпроси , той заобикаля и се гмурва в друга тема и разказва вицове !

Е , какво да говорим повече ?!?

И ей такива се натискат за диалог с мен !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, parmobil написа:

Но противопоставянето Изток/Запад съвсем не е нормално.

Естествено, че не е нормално. Но цялата човешка история е само войни и кръвопролития.

И лошото е че: "Когато атовете се ритат, то магаретата теглиме".

Бях чел някъде, че са умували дали война да се прави или нещо подобно като сегашната ситуация (но категорично трябва да се направи едно от двете). Не зная, кое е по-добре вече, но явно са избрали последно това, което се случва сега. Нещо като по-олекотена форма за избиване. Както има нареждане и директиви за хуманитарно отношение към животните докато се колят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

Значи облагодетелствани са неваксинираните с 50 ПЪТИ по-високи разходи за тяхното лечение. Я да видим сега кой скъсява Касата повече?

Колко струва лечението от Ковид? Надвишава ли тези 1600лв. отпускани от касата. Питам за онези над 85% от общият брой случаи които са леки. Ако тяхното лечение е примерно 500лв. (което ми се струва много), това означава че въпреки че има и тежки случаи, които са със скъпо лечение, болниците все пак са на печалба от Ковид пациентите като цяло.

преди 2 часа, цър-вул написа:

За ваксиниране се царчат 70-80лв, а за лечение - 2000+ лева.

Това е за тежките случаи. Повечето случаи в болниците не са такива

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ivottoshev написа:

Колко струва лечението от Ковид? Надвишава ли тези 1600лв. отпускани от касата. Питам за онези над 85% от общият брой случаи които са леки. Ако тяхното лечение е примерно 500лв. (което ми се струва много), това означава че въпреки че има и тежки случаи, които са със скъпо лечение, болниците все пак са на печалба от Ковид пациентите като цяло.

Това е за тежките случаи. Повечето случаи в болниците не са такива

А тези които имат ковид и се лекуват вкъщи, колко харчат за лекарства пълнейки касичките на БигФарма?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.11.2021 г. в 21:18, VeeeSeLa написа:

И аз искам официален източник за това как лекуват и какво прилагат на приетите в ковид отделенията и защо не може да се комуникира дори по телефона/мобилните с болните? Хайде дайте ми!? 
Защо не сложат камери и в тези отделения, ааа?

А пуканки пред ТВ не искаш ли? И да наблюдаваш умиращите. Ако толкова те интересува стани ДОБРОВОЛЕЦ в ковид отделение. Няма по-хубав начин от личния опит. Тогава ще видиш най-достоверно, т.е. със собствените ти очи. Или нямаш доверие на себе си? И ще спестиш на болницата пари за камери, защото така ти било по модерно, а в същото време ще помогнеш с личен труд.

Колко хора от пишещите тук са помогнали на някои непознат, направили са нещо доброволно за населеното място в което живеят, за квартала в който живеят, м? Само се "плюва" по власта (независимо коя е), но никой не каза какво лично е направил предвид неговите възможности и умения. Аз бях доброволка в ковид отделение, но след 26 ден се разболях. Мина ми, ваксинирах се и сега пак ще ходя да помагам в болница.

Малко извън темата: Има един човек, на когото много се възхищавам - Димитър Димитров, собственик на фирма ICDSOFT. Това му е блогът. Накратко - на този човек късно му се е родило дете и решил да си направи страница, в която да описва това което е правил и прави (дано по-дълго) приживе. Да знае детето му какъв е бил. Който иска може да види за какво става дума.

Няма какво да добавя. Вие продължавайте да си разтегляте лафове и да спорите. Но да знаете, че има хора, които помагат без да се натрапват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, _Aumi_ написа:

А тези които имат ковид и се лекуват вкъщи

На кой етаж ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И без "ковид" всеки дава средства , за да си поддържа здравният статус някакси ! Дали хапчета или добавки или имуностимуланти - парите отиват в аптеките !  А кой завъртя това тенденциозно "колело " ? 

Нали пак те !  Храната - ГМО , въздуха умишлено замърсен , водата негодна за пиене , плодове и зеленчуци с неустановен произход и т.н.

За месата няма да говорим - там е плачевно !  И после хората се разболявали ? !

И не разбрах как лечението у дома натоварва здравната каса ! Защото въпросите касаеха именно здравната каса .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, БаалБек написа:

но след 26 ден се разболях. Мина ми, ваксинирах се и сега пак ще ходя да помагам в болница.

Ваксинира се след като си преболедувала ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _Aumi_ написа:

А тези които имат ковид и се лекуват вкъщи, колко харчат за лекарства пълнейки касичките на БигФарма?

Ако твоето твърдение, което знаеш от първа ръка....

на 3.11.2021 г. в 8:05, _Aumi_ написа:

За всеки болен от ковид - получават по 1500 лв на ден за лечение. Отделно бонуси всяка седмица. Да не говорим колко лекарства се продават за лечение на ковид. Сметнете - по 5-6000 заразени на ден само в България!

... е вярно, значи парите за лечението на ваксинирани и неваксинирани са предостатъчни и нямате причина да ревете че лечението било скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.11.2021 г. в 21:14, badr написа:

Всеки, който се ваксинира подписва информирано съгласие, че е наясно с рисковете, което сваля юридическата отговорност. А  че никой не е наясно с последствията е отделен въпрос.Така че дело не може да бъде заведено.

За сравнение - никой не иска информирано съгласие при имунизиране на децата съгласно имунизационните планове.Не виждам разумни аргументи с/у ваксиниране на децата против детски паралич.

А при тези ваксини такова се иска, което е гаранция, че такива проблеми са налице.Това е един от най-тежките и неопровержим аргумент.Означава че  целите на разните производители на тази ваксини са предимно комерсиални.

Неваксиниран също няма как да заведе дело, защото при него липсва правен интерес.Всеки съд веднага ще отхвърли иска като недопустим.

Радвам се за Вас, че не сте юрист, защото щяхте да седите гладен! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Inana.. написа:

И не разбрах как лечението у дома натоварва здравната каса !

И тя не разбра. Пише, колкото да не заспи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Ваксинира се след като си преболедувала ?

Няколко страници (200-300 :lol6:) по назад съм написала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

И тя не разбра. Пише, колкото да не заспи

Забелязваш ли , че повечето ковидясали в тази тема са неадекватни ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето целта на кратко:

"Сериозно, смисълът на цялото това упражнение (или поне тази фаза от цялото това упражнение) е обществото да се трансформира радикално и безвъзвратно в монолитен корпоративен кампус, където всеки трябва да сканира личните си документи на всеки ъгъл в безкрайния лабиринт от постоянно наблюдавани, екологично чисти, полово неопределени, идеологически еднакви, забранени за пушачи, напълно безмесни „безопасни пространства“, притежавани и управлявани от ГлобоКап или техни агенти, дъщерни дружества и възложители."

"Те не могат просто да ни съберат и да ни изпозастрелят – това е глобален капитализъм, а не нацизъм или сталинизъм. Те трябва да ни сломят, да пречупят духа ни, да ни принуждават, манипулират, тормозят и преследват, докато не предадем своята автономия доброволно. И те трябва да направят това през следващите пет месеца."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да обясним тогава на някои неостри индивиди, и тези, които цитират избирателно списание "nature", че здравната каса е "благородна" пирамида. Всички осигуряващи се внасяме пари в нея. Аз може до смъртта си да не се възползвам от нея (дай боже), а гражданин "X" може да си направи няколко операции годишно, защото има проблем. На мен ми удържат, на него му удържат. Да се сърдя ли, че някой е по - здрав?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, vpvelev написа:

Ето целта на кратко:

"Сериозно, смисълът на цялото това упражнение (или поне тази фаза от цялото това упражнение) е обществото да се трансформира радикално и безвъзвратно в монолитен корпоративен кампус, където всеки трябва да сканира личните си документи на всеки ъгъл в безкрайния лабиринт от постоянно наблюдавани, екологично чисти, полово неопределени, идеологически еднакви, забранени за пушачи, напълно безмесни „безопасни пространства“, притежавани и управлявани от ГлобоКап или техни агенти, дъщерни дружества и възложители."

"Те не могат просто да ни съберат и да ни изпозастрелят – това е глобален капитализъм, а не нацизъм или сталинизъм. Те трябва да ни сломят, да пречупят духа ни, да ни принуждават, манипулират, тормозят и преследват, докато не предадем своята автономия доброволно. И те трябва да направят това през следващите пет месеца."

А линк към мястото от където го прочете това?

Не за друго, ами да потърся и други забавни четива там.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване