Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, VeeeSeLa написа:

Напротив, знам. Проблема ми е световната заливаща ни небивалица. 

За вниманието не се кахъри. Спи спокойно, от утре няма да съм в тая тема. Обещавам!

Сега ще спя спокойно. Но ще посънувам кошмари за утрешното ти присъствие... а може и да не заспя, в очакване да не те видя повече. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 41,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2739

• miro20

2661

• Реджеп Иведик

3277

• Радул

2926

току-що, ivottoshev написа:

Няма никакво значене, че са СКРИЛИ 37995 отрицателни теста, нали? Тестовете през този ден са били 80 000 а са отчетени само 40 000. Това е очеизвадна лъжа. Следва да се замислиш (ако можеш) дали само за това са те излъгали? 

Малко офтопик, ако позволите.

По принцип не обръщам внимание на рекламните билбордове, нито на плакатите за избори, но днес докато чаках на сфетофар, в очите ми се наби слогана на една от партиите - "По силни от хаоса"!

Не знам кой им го е измислил, но това е най-голямата глупост, която човек може да твърди, камо ли да я разлепи из цялата страна.

Защото поне в тази Вселена, няма нищо по-силно от хаоса. Той е самата природа.

Знам, какво разбират повечето хора чувайки думата хаос - безпорядък, но знам също, че всъщност хаоса е най-висшата  и единствено стабилна форма на ред. Той е в началото и в края на всичко случващо се. Незаобиколим е, защото е следствие на най-фундаменталния закон на физиката - този за ентропията.

На пръв поглед той е неконтролируем, но за запознатите той също се подчинява на правила. Ако знаеш тези правила и имаш възможността да въздействаш на случващото се, то ти можеш да насочваш хаоса в избрана от теб посока, но пак не можеш да го победиш, резултатът пак ще бъде хаос, но в желаната от теб форма.

Сигурно вече се питате, какво общо имат тези мои приказки с тази тема?

Ами много общо имат.

Този мой пост отговаря на питанията на Тошев, на чуденията за разнопосочните, често противоречащи си изказвания по време на тази пандемия, на отсъствието на логика в много неща, ставащи около нас и т.н.

Погледнеш ли ги през призмата на хаоса, то всичко застава идеално по местата си.

Представете си игра на снукър. В началото има идеално подредени топки, това състояние е нестабилно, защото идеалната подредба носи висок енергиен заряд. Рано или късно, това ще доведе до разместване на тази идеална подредба, но ако човек е добър играч на снукър, то той ще употреби точното количество енергия със своя разбиващ удар, насочена на точното място, така че разпиляните хаотично топки да застанат така, че да е изгодно за него, но още по-важното е, да не застанат така, че да бъдат изгодни за неговия противник.

Същото нещо важи в пълна сила и за обществената постройка, геополитическите цели, икономиката и т.н.

Добрите играчи в тези сфери, често предизвикват или се възползват от възникнал по естествен път хаос и се опитват да го насочват в желаната от тях посока, но стараейки се да затруднят и опонента си., който от своя страна също не спи и не чака техните ходове, като в снукъра, а по-скоро се опитва да ги предугади, като в шахмата и да спечели стратегическо предимство за в бъдеще. Тези ходове могат да бъдат най-невинни наглед изказвания, които обаче препращат обществените или икономически процеси в желаната посока, могат да бъдат дори фейк новини пуснати в никому неизвестен сайт, за всяко такова действие си има причина и малцина са тези, които могат да видят картината в цялост. Ще направя пак алегория с игра - реденето на плочки от домино, след събарянето на които се образува разкошна картина, но ще я оценят тези, които я виждат в цялост. Ако си долу до една малка част от плочките, ще видиш просто разхвърляни плочки от домино.

Едва ли в този форум има поне един, който да може да види картината в цялост, всички виждаме безразборно разхвърляните плочки около нас.

Нашият шанс е да вземем тези плочки и да ги подредим както ни изнася на нас.

Тези, които успеят, ще изпитат поне лично удовлетворение, нищо че не им е било съдено да видят огромната прекрасна картина.

Затова и преди казах, че всеки сам решава какъв да е живота му и дали ще му харесва.

Това не е мантра, както някой ми отговори, това е природен закон.

Разбирайте това кой както си иска, може да ме сметнете за луд, за каквото си щете, но това няма да промени истинността в думите ми.

Който иска има начини сам да се убеди в това.

Който не иска, ще е погрешно разпиляна от мен енергия, за да го убедя.

Историята с тази пандемия отдавна нв е медицински въпрос, ако изобщо някога е била.

С медицински аргументи няма как да обясните логично всичко, което се случва.

Официалните източници не са гарант, че новината не е фейк, спомнете си Тони Блеър и химическите оръжия на Садам.

Приемете, че всичко това е част от процес, стартирал сега или по-рано, но не ви е съдено да го проумеете в цялост.

Затова живейте собствения си живот така, както смятате, че е най-добре за вас и помнете, че за всичко хубаво и за всичко лошо, което ви се случва причината сте самите вие и решенията, които сте взимали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

Ти не спря да ме определяш бе друже. От самата поява на новия ти ник. Почвам да се гордея че си го направил заради мен.

Радулчо, би ли казал кой ми е бил другия ник, че ми стана интересно?

Поне веднъж и аз да науча нещо ново от теб.

От регистрацията си в този форум някога, досега съм ползвал единствено и само този ник.

Има администратори, модератори т.н. могат да проверят дали някога изобщо съм влизал под друг ник.

Не съди за другите по себе си, в тази тема, с този ник, съм писал още миналия май, от тогава ли съм се заял с тебе?

Тогава ми бе интересен Мирча, подигравах се с него, даже доста по-грубо от колкото се подигравам на теб.

Но ми писна, естествено.

И той така се оплакваше, занимаваш се с мен, а не с тезите ми.

Даже си спомням, че ти направих забележка, че не правеше разлика между тест за антитела и антигенен тест, а иначе се пънеше да се бориш с Мирча с напълно неподходящи аргументи, точно така както се пънеш и сега.

Хората са казали, веднъж глупав, цял живот глупав.

Умния човек никога не си обръща мнението на 180 градуса, може леко да го коригира, но от едната крайност да скочи в другата е невъзможно.

Защото умния човек си съставя мнение едва когато има достатъчно познание за това, а не от Уики, детска градина, новини и т.н.

И най-важното, умния човек никога не съставя мнение въз основа на лични преживявания, аз не познавам умрял от този вирус, няма такъв вирус. Ей, мои познати загазиха сериозно от този вирус, значи той е новата чума и ще измрем, ако не слушаме, какво ни говорят.

Чакам ника си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, ivottoshev написа:

Няма никакво значене, че са СКРИЛИ 37995 отрицателни теста, нали? Тестовете през този ден са били 80 000 а са отчетени само 40 000. Това е очеизвадна лъжа. Следва да се замислиш (ако можеш) дали само за това са те излъгали? 

Интересно, щом са ги скрили, ти как разбра за тях? Замисли ли се за това, когато говориш за очеизвадни лъжи?

преди 6 часа, andiay написа:

Радулчо, би ли казал кой ми е бил другия ник, че ми стана интересно?

Поне веднъж и аз да науча нещо ново от теб.

От регистрацията си в този форум някога, досега съм ползвал единствено и само този ник.

Има администратори, модератори т.н. могат да проверят дали някога изобщо съм влизал под друг ник.

Не съди за другите по себе си, в тази тема, с този ник, съм писал още миналия май, от тогава ли съм се заял с тебе?

Тогава ми бе интересен Мирча, подигравах се с него, даже доста по-грубо от колкото се подигравам на теб.

Но ми писна, естествено.

И той така се оплакваше, занимаваш се с мен, а не с тезите ми.

Даже си спомням, че ти направих забележка, че не правеше разлика между тест за антитела и антигенен тест, а иначе се пънеше да се бориш с Мирча с напълно неподходящи аргументи, точно така както се пънеш и сега.

Хората са казали, веднъж глупав, цял живот глупав.

Умния човек никога не си обръща мнението на 180 градуса, може леко да го коригира, но от едната крайност да скочи в другата е невъзможно.

Защото умния човек си съставя мнение едва когато има достатъчно познание за това, а не от Уики, детска градина, новини и т.н.

И най-важното, умния човек никога не съставя мнение въз основа на лични преживявания, аз не познавам умрял от този вирус, няма такъв вирус. Ей, мои познати загазиха сериозно от този вирус, значи той е новата чума и ще измрем, ако не слушаме, какво ни говорят.

Чакам ника си!

Ще чакаш. И аз чакам да почнеш да пишеш по темата, ама нанай. Да видим кой ще чака повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Радул написа:

Интересно, щом са ги скрили, ти как разбра за тях?

Показаха ги по телевизора, ай спри да лъжеш и ти.

преди 6 часа, andiay написа:

но от едната крайност да скочи в другата е невъзможно.

https://v77.tiktokcdn.com/d44cdb933e83049ca4179852f1b72887/618e62a7/video/tos/useast2a/tos-useast2a-pve-0068/d6e1e8ceeb3b4a349c5fe28987965d61/?a=1233&br=834&bt=417&cd=0|0|1&ch=0&cr=0&cs=0&cv=1&dr=0&ds=3&er=&ft=wECoNFxWkag3-I&l=20211112064824010189195015415679A1&lr=tiktok_m&mime_type=video_mp4&net=0&pl=0&qs=0&rc=M3F3bjo6ZnNuODMzNzczM0ApZDdoOmQ2N2U7NzQ2MzM0NWdscGkvcjRvZGRgLS1kMTZzczI0Nl9jMDFiNDFgMy5eXzA6Yw%3D%3D&vl=&vr=

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Радул написа:

Интересно, щом са ги скрили, ти как разбра за тях? Замисли ли се за това, когато говориш за очеизвадни лъжи?

Скриха ги само от официалната статистика на Единния Информационен Портал, г-н Миро21  :hit:

Ако имаше едни 20% положителни от тези тестове, щяха да са там, ама сега биха им развалили хубавата статистика с която да плашат стадото и леееекинко са забравили да ги включат вътре. Сега разбра ли ме , г-н Мирко Дваесеипървий?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Радул написа:
преди 10 часа, Димитър 59 написа:

Човек, спри да се излагаш! Имаш интернет и гугъл, виж поне какво е трометамин и за какво се използва.

Генералния въпрос в случая,не е какво е някаква съставка,а защо въобще подготвят тази ваксина специално за деца!Знае ли компанията, че без нея „напълно ваксинираните“ деца вероятно ще получат видими сърдечни удари? Не е трудно да се досетим,че се опитва да прикрие сърдечно-съдовите проблеми, които причиняват тези „ваксини“ или поне да ги сведе до минимум.Децата дори не се разболяват от COVID-19 ,така че защо се нуждаят от безполезна и опасна „ваксина“, която съдържа скрити лекарства за инфаркт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново питам...защо ТРЯБВА да вярвам на учените, които твърдят, че ваксинацията срещу Ковида спасява светът, а да НЕ ТРЯБВА да вярвам на учените, които не са съгласни и твърдят, че тя носи само бели?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Hristo52 написа:

Отново питам...защо ТРЯБВА да вярвам на учените, които твърдят, че ваксинацията срещу Ковида спасява светът, а да НЕ ТРЯБВА да вярвам на учените, които не са съгласни и твърдят, че тя носи само бели?!

Така казаха по телевизора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получих съобщение, че съм препубликувал фалшива(според StopFake Украйна)информация...Беше изявление на руски учен, че ние познаваме 15 000 вируса, ама те са 100 000 000 и е лудост да мислим, че ще се справим с всичките тях чрез ваксинация...Организмът трябва да се справи, както се е справял досега...И че това е заложено в него...
Кое е фалшиво, тоест невярно в тази...хм...информация?!Броят на вирусите ли, невъзможността с ваксини да се справим чрез ваксинации с всичките тях ли, това че организмът трябва (и може) да се справи ли?!Кое е невярното?!
"Невярно" е, защото тези мисли работят против операцията "глобална" ваксинация...Затова ги обявяват нагло за фейк...със съответните последици за публикувалите ги...И кой ги обявява за фейк?! Украински екип...Ха-ха-ха...Щото някаква украинска лекарка била казала, че ваксините са увеличили продължителността на живота...Не е казала обаче, че казаното от автора е фейк...
Посягат вече и към мисленето ни, дами и господа! Искат да мислим както те ни кажат! И че ако не мислим както те ни кажат, ще ни блъскат по главите...Първо с пръстче, второ- с тояга!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Реджеп Иведик написа:
преди 11 часа, Димитър 59 написа:

Добре де. Защо да не се бием ?

Нищо напротив,но този въпрос води до други изникващи след него.Срещу кои конкретно ще се бием,след като всеки от горе, си е вързал гащите,да не носи отговорност(чрез нагласени закони)?Ако можеше да набием двама трима,за да спре фашизма става,но те са много повече.Не напразно разделиха обществото на два лагера,за да имат защитници при един бой. „Прелъганите“ натровени от ваксината братя,като се намесят и тях ли трябва да бием?Така са го нагласили и насъкали народа един срещу друг,че да самоизбием,а онези от горе да ни се смеят на акъла

преди 3 часа, Реджеп Иведик написа:

Издават ви сертификати за нещо, което е без сертификат

Издават им сертификати,с които да ги водят на въженце към кланицата,за да не могат да им избягат по-късно оцелелите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Димитър 59 написа:

Нищо напротив,но този въпрос води до други изникващи след него.Срещу кои конкретно ще се бием,след като всеки от горе, си е вързал гащите,да не носи отговорност(чрез нагласени закони)?Ако можеше да набием двама трима,за да спре фашизма става,но те са много повече.Не напразно разделиха обществото на два лагера,за да имат защитници при един бой. „Прелъганите“ натровени от ваксината братя,като се намесят и тях ли трябва да бием?Така са го нагласили и насъкали народа един срещу друг,че се да самоизбием,а онези от горе да ни се смеят на акъла

няма закони....

всичко е на ,,временна заповед"....

като не се уточнява до кога

гавазите газят конституция и закони с временни заповеди....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _nib_ написа:

няма закони....

всичко е на ,,временна заповед"....

като не се уточнява до кога

Докато им свършат бустерите ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Докато им свършат бустерите ...

ба...

поточните линии ще бълват още и още...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _nib_ написа:

ба...

поточните линии ще бълват още и още...

Казах го в смисъл,докато им подействат бустерите,че да ги гътнат до крак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Hristo52 написа:

Защото тези които говорят против ваксините са опровергани много отдавна.

преди 32 минути, Hristo52 написа:

Посягат вече и към мисленето ни, дами и господа! Искат да мислим както те ни кажат! И че ако не мислим както те ни кажат, ще ни блъскат по главите...Първо с пръстче, второ- с тояга!

Ти може да искаш да се изхождаш на улицата, и да смяташ че ако ти правят забележка ти посягат на правата и мисленето... но ... едва ли е това, нали ? :)

преди 8 часа, andiay написа:

Ако трябваше да помня всеки гамен който  ползва форума не по предназначение - за заяжданици и тролене, до никъде нямаше да стигнем  :getout:

преди 1 час, ivottoshev написа:

г-н Миро21 

аха.. всеки който не е съгласен с вашите спекулации и фейкове е "Миро".

Нямам нищо против, отдавна съм символ  и образ който е  станал нарицателен за борба с фейкове и спекуланти  :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miro20 написа:

По опроверган съфорумник от теб,в тази тема има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

По опроверган съфорумник от теб,в тази тема има ли?

руснаците имаха една поговорка... "миллионы лемингов не могут ошибаться ... :)

Че и  вашта тук същата работа...

/не очаквам да я знаете поговорката , но и няма значение  /

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, miro20 написа:

Ти може да искаш да се изхождаш на улицата, и да смяташ че ако ти правят забележка ти посягат на правата и мисленето... но ... едва ли е това, нали ? :)

Ако трябваше да помня всеки гамен който  ползва форума не по предназначение - за заяжданици и тролене, до никъде нямаше да стигнем  :getout:

аха.. всеки който не е съгласен с вашите спекулации и фейкове е "Миро".

Нямам нищо против, отдавна съм символ  и образ който е  станал нарицателен за борба с фейкове и спекуланти  :)  

Трябва да си подновиш ваксината. 6 месеца е трайността засега.

И за пръв виждам ваксина, която не предпазва от болеста и се налага да носиш маска, да си правиш тест, да бъдеш в карантина, а носиш вируса със себе си. А така изглагаш на опасност другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Hristo52 написа:
Получих съобщение, че съм препубликувал фалшива(според StopFake Украйна)информация...Беше изявление на руски учен, че ние познаваме 15 000 вируса, ама те са 100 000 000 и е лудост да мислим, че ще се справим с всичките тях чрез ваксинация...Организмът трябва да се справи, както се е справял досега...И че това е заложено в него...
Кое е фалшиво, тоест невярно в тази...хм...информация?!Броят на вирусите ли, невъзможността с ваксини да се справим чрез ваксинации с всичките тях ли, това че организмът трябва (и може) да се справи ли?!Кое е невярното?!
"Невярно" е, защото тези мисли работят против операцията "глобална" ваксинация...Затова ги обявяват нагло за фейк...със съответните последици за публикувалите ги...И кой ги обявява за фейк?! Украински екип...Ха-ха-ха...Щото някаква украинска лекарка била казала, че ваксините са увеличили продължителността на живота...Не е казала обаче, че казаното от автора е фейк...

Какво значи "трябва да се справи" ? Това за всички ваксини трябва да значи тогава. И лекарства трябва да спрем да приемаме. Всичко да е природно и натурално, да се върнем към добрите стари времена, когато средната продължителност на живота е 40 години.

Който е слабак и не може да пребори вируса, заслужава да умре. Брех, що ли са изтрили такова мнение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване