Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 5 минути, БаалБек написа:

Дано сега ме разбереш - а дано, ама на дали! Човешкия мозък е като компютър и работи с електроимпулси. Изкривявания могат да възникнат по ред причини. Много е трудно да се предава научна информация в разума на човек, който е неспособен да мисли самостоятелно. Както казва един друг съфорумец - "Преди само роднините знаеха колко си "умен", но откакто се появиха социалните мрежи вече и другите разбраха.

Прочети си написаното и ако ти се стори, че всичко е точно, значи повредата е в твоя телевизор... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 45,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3030

• miro20

2683

• Реджеп Иведик

3493

• Радул

2926

преди 5 минути, andiay написа:

за да кажа, че ваксините не са ефективни по нито един критерий за ваксина.

Но пък са задължителни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, БаалБек написа:

Подобни неща се подемат от периферни по попуярност страници и групи в социалните мрежи - вкл. проруски фенове, групи за излизането на България от НАТО и ЕС, фен групи на доц. Мангъров, РЕЛИГИОЗНИ и ултраконсервативни общности, групи на любители на конспиративни теории и на представители на три партии. Всички тези канали и места за споделяне имат сборно профили на стотици хиляди последователи.

Питах те нещо съвсем просто, а ти ми разясняваш какви групи има в социалните мрежи?

Благодаря все пак, това е нова информация за мен, не ползвам социални мрежи, освен няколко форума, като само този не е с тематична насоченост.

Но честно казано, нито ме учудва, че има такива групи, нито ме интересува, нито разбирам, какво искаш да ми кажеш с това.

преди 47 минути, БаалБек написа:

Ваксина: суспензия на отслабени, убити или фрагментирани микроорганизми или токсини или на антитела или лимфоцити, която се прилага предимно за предотвратяване на заболяване.

Ваксината може да осигури активен имунитет срещу специфичен вреден агент, като стимулира имунната система да атакува агента. 

Ефективност на ваксината

След времето на Пастьор беше проведено широко и интензивно търсене на нови ваксини и бяха произведени ваксини срещу бактерии и вируси, както и ваксини срещу отрови и други токсини. Чрез ваксинация едрата шарка е била изкоренена в целия свят до 1980 г., а случаите на полиомиелит са намалели с 99 процента. Други примери за заболявания, за които са разработени ваксини, включват паротит, морбили, коремен тиф, холера, чума, туберкулоза, туларемия, пневмококова инфекция, тетанус, грип, жълта треска, хепатит А, хепатит В, някои видове енцефалит и тиф - въпреки, че тези ваксини са по -малко от 100 процента ефективни или се използват само при популации с висок риск. Ваксините срещу вируси осигуряват особено важна имунна защита, тъй като, за разлика от бактериалните инфекции, вирусни инфекции не реагират на антибиотици.

Това е пасажа от твоя пост с учебника, който исках да коментираш.

И тъй като дори тези няколко реда звучат адски профански, затова и те попитах дали е от някой учебник по биология за ученици.

Ако пак ще ме информираш, какво се случва в социалните мрежи, то моля те, не си прави труда, това би било нова информация за мен, но абсолютно излишна.

Такива ги забравям на минутата, да не хабят място на "хард диска".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Joss Bomon написа:

значи повредата е в твоя телевизор...

Телевизора не кендза

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, andiay написа:

Ей, нямаш спирачки, ако беше лек автомобил, нямаше да минеш технически преглед.

За да мога да ти направя обективен статистически анализ за сравнение преди - сега, то ще ми трябват минимум тези данни - данни за здравословен статус преди-сега, данни за структура на населението преди-сега, данни дали са еднакви критериите за обявяване на заболеваемост и смърт от ковид преди-сега, какви други промени са настъпили в Обединеното кралство спрямо миналия период. Има и други, но поне тези дай и ще се постарая да ти дам обоснован отговор на въпроса ти.

А ти щом смяташ, че имаш отговор за Сингапур, давай с удоволствие ще го прочета.

Но що се отнася до ефективността на тези ваксини, достатъчно ми е това, че ваксинираните, в страни с напреднал ваксинационен процес, се заразяват, боледуват, а някои от тях умират, за да кажа, че ваксините не са ефективни по нито един критерий за ваксина.

И мислиш, че за 11 месеца им са се променили нещата, които си изброил до толкова, че да падне смъртността 7-8 пъти ли ? Ама няма начин да е заради ваксините, нали. Доообре ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, БаалБек написа:

Добре, че стана дума за Мангърката. А той къде е? Нещо се е случило с него. Ама атака, АБВ, вЪзРаждане не казват. След изборите

Нищо му няма. Наш клиент е от години и преди няколко дни мина през сервиза да си смени гумите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много,много,много,ама много трудно,да повярвам,че правителствата изведнъж,започнаха да мислят за нашето здраве.При положение,че съм(сме) просто статистика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, N1K17Y написа:

И мислиш, че за 11 месеца им са се променили нещата, които си изброил до толкова, че да падне смъртността 7-8 пъти ли ? Ама няма начин да е заради ваксините, нали. Доообре ;) 

За година и половина нещата са се променили доста.

При тях имаше много яко разпространение на вируса, с много жертви, когато тук Бойко се хвалеше, че сме пример за света.

Тези огромни вълни на зараза, неизменно променят структура на населението - повече хора са се срещали с вируса, повече хора от уязвимите групи са починали в следствие на вируса и т.н.

Променена е и методологията на лечение на болните, неизбежно е, като следствие на поучаване от грешките.

Променена е и организацията в здравната система, също неизбежно като следствие от грешките допускани преди.

И най- вероятно е променена и методологията за отчитане на болни от ковид и починали от ковид.

Доста мога да ти изброявам, какво е променено и какво още влияе върху резултатите сега.

Но всичко това не променя факта, че ваксинираните заразяват, се заразяват, боледуват и дори умират.

А това са единствените критерии за това, дали дадена ваксина е ефективна или не.

Чакам твоят отговор за Сингапур.

А дано, ама надали!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, adobeaa написа:

На мен ми е много,много,много,ама много трудно,да повярвам,че правителствата изведнъж,започнаха да мислят за нашето здраве.При положение,че съм(сме) просто статистика.

просто Европа натиска, че вече почнахме да е излагаме

както твърдим за тъмнокожите бритчеди

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, БаалБек написа:

А който иска да си поразмърда сивото вещество да поразсъждава, защо като си купиш лекарство от аптеката вътре в опаковката има информация за лекарството, както и неговите противопоказания.

А сега виж листовката на ваксината. Тя започва така:

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/01/09/listovka_i_kratka_kharakteristika-moderna.pdf

Цитат

Този лекарствен продукт подлежи на допълнително наблюдение. Това ще позволи бързото установяване на нова информация относно безопасността. От медицинските специалисти се изисква да съобщават всяка подозирана нежелана реакция.

Та какво казваше за противопоказанията, описани в листовките на повечето лекарства и в листовката на ваксината? Има ли разлика според теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ivottoshev написа:

А сега виж листовката на ваксината. Тя започва така:

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/01/09/listovka_i_kratka_kharakteristika-moderna.pdf

Та какво казваше за противопоказанията, описани в листовките на повечето лекарства и в листовката на ваксината? Има ли разлика според теб?

това е стандартен текст - ето за аналгина

Цитат

Ако получите някакви нежелани лекарствени реакции, уведомете Вашия лекар или фармацевт. Това включва всички възможни неописани в тази листовка нежелани реакции. Можете също да съобщите нежелани реакции директно чрез национална система за съобщаване в Изпълнителна агенция по лекарствата, ул. "Дамян Груев" № 8, 1303 София. Като съобщавате нежелани реакции, можете да дадете своя принос за получаване на повече информация относно безопасността на това лекарство.

https://apteka.framar.bg/01005117/аналгин-таблетки-500-мг-20-софарма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andiay написа:

За година и половина нещата са се променили доста.

При тях имаше много яко разпространение на вируса, с много жертви, когато тук Бойко се хвалеше, че сме пример за света.

Тези огромни вълни на зараза, неизменно променят структура на населението - повече хора са се срещали с вируса, повече хора от уязвимите групи са починали в следствие на вируса и т.н.

Променена е и методологията на лечение на болните, неизбежно е, като следствие на поучаване от грешките.

Променена е и организацията в здравната система, също неизбежно като следствие от грешките допускани преди.

И най- вероятно е променена и методологията за отчитане на болни от ковид и починали от ковид.

Всичко друго ("Най-вероятно) ама не и ваксините ;)  Няма какво да споря с екстремисти като теб. 2022 цивилизования свят ще са забравили за статистики, а ние тепърва ще чупим рекорди. 

А щом питаш за Сингапур, имаха едни от най-строгите мерки, включително следене на гражданите чрез телефона. Като разхлабят мерките, скача и смъртността. И дори тогава, 70% от починалите са неваксинирани. Това за държава с 85% ваксинирано население. При положение, че деца няма как да ваксинират, но те така или иначе не умират от Ковид, но са 12% от населението. И какво излиза, 3% неваксинирани възрастни са равни на 70% от смъртността. Как става тоя номер, щом ваксините не работят ? Не трябва ли смъртността да е еднаква за ваксинирани и неваксинирани ? Същото мога да те питам и за Обединено кралство. И за всяка друга държава. Включително България.

Айде обясни тоя номер с още малко философстване :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Без умствен капацитет написа:

та колко са починалите от ковид тук и в сингапур

sshot-1298a1a889b40af32.png

В Сингапур едва ли пациентите са голи и ходят по малка нужда в един кашон. Или да убиват пациентите си с кислород.

Също силно се съмнявам в Сингапур пациентите да умират на стълбите пред болница. В Сингапур съм сигурен, че имат лекарства и нужната апаратура за лечение на корона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заеби. Те и в Израел разправяха че било катастрофа, в Англия било катастрофа... ама истинската катастрофа се случва именно в България. О да, здравната ни система е пълна скръб. И без корона сме на челните места по смъртност и хронични заболявания. Само че, ваксините ни дават възможност, да сме независими от смотаната здравна система.  И поне да не умирме от ковид. Достъпно за всички и безплтно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, N1K17Y написа:

Всичко друго ("Най-вероятно) ама не и ваксините ;)  Няма какво да споря с екстремисти като теб. 2022 цивилизования свят ще са забравили за статистики, а ние тепърва ще чупим рекорди. 

А щом питаш за Сингапур, имаха едни от най-строгите мерки, включително следене на гражданите чрез телефона. Като разхлабят мерките, скача и смъртността. И дори тогава, 70% от починалите са неваксинирани. Това за държава с 85% ваксинирано население. При положение, че деца няма как да ваксинират, но те така или иначе не умират от Ковид, но са 12% от населението. И какво излиза, 3% неваксинирани възрастни са равни на 70% от смъртността. Как става тоя номер, щом ваксините не работят ? Не трябва ли смъртността да е еднаква за ваксинирани и неваксинирани ? Същото мога да те питам и за Обединено кралство. И за всяка друга държава. Включително България.

Айде обясни тоя номер с още малко философстване :) 

Честно казано, вярвай на каквото си искаш, то се е разбрало, че разумен аргумент няма да дадеш.

Въртиш една и съща плоча от двете страни, ту страна А, ту страна Б.

А за тъпата ти хипотеза относно Сингапур, без думи.

Единственото вярно нещо в този пост е, че там имаше много строги мерки, продължили много дълго време и нормално след падането им се повишава не смъртността, а заболяваемостта. Смъртноста е просто логично следствие на повишената вирулентност на вируса.

Сингапур е класически пример за абсурдността на драконовските мерки и безпомощността на ваксините.

Не знам откъде си си изсмукал тези проценти за починали ваксинирани/неваксинирани там, но това статистически е невъзможно при такова ваксинационно покритие.

Явно ти го е казал някой сингапурец, като онзи за Нидерландия.

Но да приемем, че е факт.

При 85% ваксинирано население, при дълга карантина, този вирус изобщо не би трябвало да намери рецепиенти, за да се разпространи.

Да, но ако ваксините действаха като ваксини, а именно да спрат разпространението, като ваксинираните предпазят неваксинираните, като не се заразяват и не заразяват.

А какво имаме там според теб, 30% от умрелите са ваксинирани.

Даваш ли си сметка, че това е невъзможно при работеща ваксина?

Даваш ли си сметка, какво изобщо трябва да прави една ваксина?

Ако това бе наречено хранителна добавка и имаше този ефект, щеше да бъде отлична хранителна добавка и щях смело да я рекламирам, но това е наречено ваксина, а не отговаря на нито едно качество ная ваксините.

Ефективността й е е три пъти по-малка от предварително обявената 92%, но това е само засега, очаквам скоро да падне още повече.

Сега помисли и се постави на мястото на властите в света, дали охотно биха признали, че са похарчили трилиони за лудо и са карали гражданите си да се откажат доброволно от свои права?

Или чисто и просто всячески ще се опитват да защитят "ваксинацията"?

Аз знам как бих постъпил на тяхно място, а ти?

Искам аргумент, който обяснява факта, че ваксинирани хора се заразяват от това, срещу което са ваксинирани, предават заразата на други ваксинирани и неваксинирани, а има и такива които умират от заразата, срещу която са ваксинирани.

Аргумента, че го карат по-леко не важи, защото не е това целта на една ваксинация, а да не се заразяват въобще.

Аргумента, че умират по-малко, пък било и десет пъти, също не важи, защото не това е целта на една ваксинация, а де не умират изобщо.

Аргумента, че не са се ваксинирали достатъчен брой хора, също не важи, защото има много примери на достатъчно голям процент ваксинирани държави.

Добре, че навремето сегашните задължителни ваксини не са били като тези, че днес ковид щеше да ти е последния проблем.

Като на онези в Африка.

Така че вярвай си, успокой се, нали вече си се ваксинирал, но не се опитвай да ме накараш да зачеркна цялото човешко познание досега, само и само, за да ти угодя.

Щом си ваксиниран, който може да заразява, значи ти си опасен за мен, а не аз за теб.

Между другото давате ли си сметка, че ваксиниран, който пренася заразата, срещу която е ваксиниран е оксиморон?

Все едно излекуван да пренася заразата.

То бива хората да са деградирали, но чак пък дотам, че да не осмислят един толкова прост факт - това вече е деволюция.

И според мен процеса е необратим.

Но какво да очаква човек от хора възпитани да бъдат просто потребители.

Потребление, естествено.

А 2022 светът ще бъде на етап поредна бустерна доза, най-вероятно.

А, и на приемането на новото хапче за лечение на Ковид.

Може дори да стигнем до вариант Сигма на вируса.

А може дори да мутира в нов щам.

За него нова порция бързо създадени ваксини с по-няколко бустерни дози.

Навремето така ни обещаваха светло бъдеще, което само най-заблудените вярваха, че е възможно да настъпи.

преди 1 час, Лудар написа:

Заеби. Те и в Израел разправяха че било катастрофа, в Англия било катастрофа... ама истинската катастрофа се случва именно в България. О да, здравната ни система е пълна скръб. И без корона сме на челните места по смъртност и хронични заболявания. Само че, ваксините ни дават възможност, да сме независими от смотаната здравна система.  И поне да не умирме от ковид. Достъпно за всички и безплтно.

Радулчо, не знаеш ли, кое е единственото безплатно нещо на този свят - сиренцето в капана за мишки.

Но да те открехна, че и това е инсинуация, дори то не е безплатно и него някой го е купил, а на мишката само й се струва, че е безплатно.

Ако това беше ваксина, щеше просто да ти подсигури имунитет срещу този вирус.

От здравната система има само два начина да се измъкнеш, прилагаш си самолечение или те изпращат на последното пътуване.

Най-често първото води до второто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, andiay написа:

Честно казано, вярвай на каквото си искаш, то се е разбрало, че разумен аргумент няма да дадеш.

Въртиш една и съща плоча от двете страни, ту страна А, ту страна Б.

А за тъпата ти хипотеза относно Сингапур, без думи.

Единственото вярно нещо в този пост е, че там имаше много строги мерки, продължили много дълго време и нормално след падането им се повишава не смъртността, а заболяваемостта. Смъртноста е просто логично следствие на повишената вирулентност на вируса.

Сингапур е класически пример за абсурдността на драконовските мерки и безпомощността на ваксините.

Не знам откъде си си изсмукал тези проценти за починали ваксинирани/неваксинирани там, но това статистически е невъзможно при такова ваксинационно покритие.

Явно ти го е казал някой сингапурец, като онзи за Нидерландия.

Но да приемем, че е факт.

При 85% ваксинирано население, при дълга карантина, този вирус изобщо не би трябвало да намери рецепиенти, за да се разпространи.

Да, но ако ваксините действаха като ваксини, а именно да спрат разпространението, като ваксинираните предпазят неваксинираните, като не се заразяват и не заразяват.

А какво имаме там според теб, 30% от умрелите са ваксинирани.

Даваш ли си сметка, че това е невъзможно при работеща ваксина?

Даваш ли си сметка, какво изобщо трябва да прави една ваксина?

Ако това бе наречено хранителна добавка и имаше този ефект, щеше да бъде отлична хранителна добавка и щях смело да я рекламирам, но това е наречено ваксина, а не отговаря на нито едно качество ная ваксините.

Ефективността й е е три пъти по-малка от предварително обявената 92%, но това е само засега, очаквам скоро да падне още повече.

Сега помисли и се постави на мястото на властите в света, дали охотно биха признали, че са похарчили трилиони за лудо и са карали гражданите си да се откажат доброволно от свои права?

Или чисто и просто всячески ще се опитват да защитят "ваксинацията"?

Аз знам как бих постъпил на тяхно място, а ти?

Искам аргумент, който обяснява факта, че ваксинирани хора се заразяват от това, срещу което са ваксинирани, предават заразата на други ваксинирани и неваксинирани, а има и такива които умират от заразата, срещу която са ваксинирани.

Аргумента, че го карат по-леко не важи, защото не е това целта на една ваксинация, а да не се заразяват въобще.

Аргумента, че умират по-малко, пък било и десет пъти, също не важи, защото не това е целта на една ваксинация, а де не умират изобщо.

Аргумента, че не са се ваксинирали достатъчен брой хора, също не важи, защото има много примери на достатъчно голям процент ваксинирани държави.

Добре, че навремето сегашните задължителни ваксини не са били като тези, че днес ковид щеше да ти е последния проблем.

Като на онези в Африка.

Така че вярвай си, успокой се, нали вече си се ваксинирал, но не се опитвай да ме накараш да зачеркна цялото човешко познание досега, само и само, за да ти угодя.

Щом си ваксиниран, който може да заразява, значи ти си опасен за мен, а не аз за теб.

Между другото давате ли си сметка, че ваксиниран, който пренася заразата, срещу която е ваксиниран е оксиморон?

Все едно излекуван да пренася заразата.

То бива хората да са деградирали, но чак пък дотам, че да не осмислят един толкова прост факт - това вече е деволюция.

И според мен процеса е необратим.

Но какво да очаква човек от хора възпитани да бъдат просто потребители.

Потребление, естествено.

А 2022 светът ще бъде на етап поредна бустерна доза, най-вероятно.

А, и на приемането на новото хапче за лечение на Ковид.

Може дори да стигнем до вариант Сигма на вируса.

А може дори да мутира в нов щам.

За него нова порция бързо създадени ваксини с по-няколко бустерни дози.

Навремето така ни обещаваха светло бъдеще, което само най-заблудените вярваха, че е възможно да настъпи.

Радулчо, не знаеш ли, кое е единственото безплатно нещо на този свят - сиренцето в капана за мишки.

Но да те открехна, че и това е инсинуация, дори то не е безплатно и него някой го е купил, а на мишката само й се струва, че е безплатно.

Ако това беше ваксина, щеше просто да ти подсигури имунитет срещу този вирус.

От здравната система има само два начина да се измъкнеш, прилагаш си самолечение или те изпращат на последното пътуване.

Най-често първото води до второто.

Едно си баба знае...

Да съм ти говорил въобще за заразяване и разпорстранение ? Единствено за смъртта говоря. Ама не ти изнася и всеки път ме питаш "ама що се заразяват". Ми не знам. Не е най-якото изборетение от рязания хляб, затова. Може другата година да я подобрят. Ама дотогава избора ти е Ковид или ваксина. А това което има, намялява смъртността в пъти. 

За съотнешението на умрели, от тука: https://www.reuters.com/world/asia-pacific/vaccinated-singapore-shows-zero-covid-countries-cost-reopening-2021-10-22/

Цитат

Fully vaccinated people made up about 30% of deaths over the last month

А аз, няма нужда да "вярвам" на каквото и да е. Гледам статистики и си правя изводи. Вие сте тия, които сте с "вярата" и вярвате на всичко постнато в интернет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, N1K17Y написа:

Едно си баба знае...

Да съм ти говорил въобще за заразяване и разпорстранение ? Единствено за смъртта говоря. Ама не ти изнася и всеки път ме питаш "ама що се заразяват". Ми не знам. Не е най-якото изборетение от рязания хляб, затова. Може другата година да я подобрят. Ама дотогава избора ти е Ковид или ваксина. А това което има, намялява смъртността в пъти. 

За съотнешението на умрели, от тука: https://www.reuters.com/world/asia-pacific/vaccinated-singapore-shows-zero-covid-countries-cost-reopening-2021-10-22/

А аз, няма нужда да "вярвам" на каквото и да е. Гледам статистики и си правя изводи. Вие сте тия, които сте с "вярата" и вярвате на всичко постнато в интернет. 

А бе пич, ти осмисляш ли изобщо това, което си прочел?

Или пускаш Гуглето да ти превежда?

Цитат

Now, with barely anyone older than 12 left to vaccinate, they are focusing on booster doses. More than 600,000 individuals have received one, as authorities target those older than 30, beyond the elderly and healthcare workers

Това е от твоя линк.

Как го тълкуваш спрямо цитата, който си пуснал 

преди 52 минути, N1K17Y написа:

Fully vaccinated people made up about 30% of deaths over the last month

Защото аз го разбирам така, при 85% ваксинирано население, неваксинирани са само децата под 12 годишна възраст.

Останалите са ваксинирани, но повечето са без бустерната доза, която сега ще бъде акцента.

От починалите 70% са ваксинирани с две дози, а 30% с пълната програма с бустерна доза.

Или както казах вече, при 100% ваксинирани, 100% от умрелите ще бъдат ваксинирани.

Да ти е'им ваксината!

Или смяташ, че 70% от починалите в Сингапур са деца под 12 години?

Ум царува, ум робува, ум патки пасе.

Тебе и за това не бих те избрал.

Моля те, не ми отговаряй повече, не знам дали знаеш, но и глупостта е заразна - експериментално доказан факт.

И срещу тази зараза също няма ваксина.

Ужас!

П.С. Осмисли и заглаието на статията

Цитат

Analysis: Vaccinated Singapore shows zero-COVID countries cost of reopening.

Че Гуглето го превежда много погрешно, проверих.

Цитат

Анализ: Ваксиниран Сингапур показва нулеви разходи за повторно отваряне в страни с COVID

Правилноро е : Анализ: Сингапур показва на страните с нулев Ковид, цената на отварянето.

Ама така е, когато човек разчита на изкуствен интелект, а е загубил своя.

Нямам думи!

Редактирано от andiay
допълнение (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"ТОВА НИ ЧАКА
Бавно и полека примката се затяга. Вие си мислите, че това е временно положение. Проблемът е, че това е световен план. И правителствата са твърдо решени да го наложат, дори с цената на живота и свободата Ви. През няколко месеца - по игла, не можете да откажете, защото ще се превърнете в престъпник, когото полицията ще погне. Не можете да работите без зелен сертификат и дебела маска на лицето. Малките Ви деца насила ще бъдат ваксинирани - по няколко пъти в годината. Ще има концлагери за неваксинираните. Както в Австралия.
Този прекрасен нов свят ли искате? Погледнете кой какво Ви предлага. Кой иска задължителна ваксинация и подкрепя зелените сертификати. Това са бъдещите Ви палачи.
Прекрасният нов свят не ми харесва и аз ще се боря той никога да не дойде в България! И ще се защитавам, без значение от цената! Ще защитавам и детето си. И всеки, който е заплашен заради мисленето си!"

Елена Гунчева
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, andiay написа:

А бе пич, ти осмисляш ли изобщо това, което си прочел?

Или пускаш Гуглето да ти превежда?

Това е от твоя линк.

Как го тълкуваш спрямо цитата, който си пуснал 

Защото аз го разбирам така, при 85% ваксинирано население, неваксинирани са само децата под 12 годишна възраст.

Останалите са ваксинирани, но повечето са без бустерната доза, която сега ще бъде акцента.

От починалите 70% са ваксинирани с две дози, а 30% с пълната програма с бустерна доза.

Или както казах вече, при 100% ваксинирани, 100% от умрелите ще бъдат ваксинирани.

Да ти е'им ваксината!

Или смяташ, че 70% от починалите в Сингапур са деца под 12 години?

Ум царува, ум робува, ум патки пасе.

Тебе и за това не бих те избрал.

Моля те, не ми отговаряй повече, не знам дали знаеш, но и глупостта е заразна - експериментално доказан факт.

И срещу тази зараза също няма ваксина.

Ужас!

П.С. Осмисли и заглаието на статията

Че Гуглето го превежда много погрешно, проверих.

Правилноро е : Анализ: Сингапур показва на страните с нулев Ковид, цената на отварянето.

Ама така е, когато човек разчита на изкуствен интелект, а е загубил своя.

Нямам думи!

Господин Гугле, колкото ти увереността, толкова и глупости дрънкаш :giggle1: Ама то това си е закон за всички хора. Ефекта на Дънинг-Крюгер му викат. 

Не ти ползвам Гуглето, говоря англйски свободно. От къде реши, че АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ над 12 са ваксинирани ? Имат 14 смъртни случая в момента. И си мислиш, че е невъзможно в цялата страна да нямат няколко стотин неваксинирани ? Ама верно ? :D Съжалявам, че ще те разочаровам и истината не ти отговаря на вярата, но "напълно ваксинирани" все още означава 2 дози. Може би наистина трябва да позлваш Гуглето, че така както "ти го разбираш", нищо не разбираш. 

И хем не може да чете с разбиране, хем с математиката не може да се оправи. 

Цитат

Now, with barely anyone older than 12 left to vaccinate, they are focusing on booster doses. More than 600,000 individuals have received one, as authorities target those older than 30, beyond the elderly and healthcare workers

Я погледни броят на ваксинирани и виж дали, ако 30% от тях бяха с бустерна доза, щяха да са равни на 600 000.  

А като гледам как цялата групичка е съгласна с написаното ти, какво друго да сте, освен анти-ваксъри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Лудар написа:

Поне да не умиране от ковид. Друго си е инсулт, инфаркт или рак?

И как точно няма да умреш, ако се набодеш 5 пъти с ваксина. 

Според новата опорка, защото ги сменят всеки ден, е че и с ваксина и без ваксина товарът на вируса е един и същ.

Досега никаква логика относно този вирус. Може, би защото е политически вирус.

преди 8 минути, N1K17Y написа:

Господин Гугле, колкото ти увереността, толкова и глупости дрънкаш :giggle1: Ама то това си е закон за всички хора. Ефекта на Дънинг-Крюгер му викат. 

Не ти ползвам Гуглето, говоря англйски свободно. От къде реши, че АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ над 12 са ваксинирани ? Имат 14 смъртни случая в момента. И си мислиш, че е невъзможно в цялата страна да нямат няколко стотин неваксинирани ? Ама верно ? :D Съжалявам, че ще те разочаровам и истината не ти отговаря на вярата, но "напълно ваксинирани" все още означава 2 дози. Може би наистина трябва да позлваш Гуглето, че така както "ти го разбираш", нищо не разбираш. 

И хем не може да чете с разбиране, хем с математиката не може да се оправи. 

Я погледни броят на ваксинирани и виж дали, ако 30% от тях бяха с бустерна доза, щяха да са равни на 600 000.  

А като гледам как цялата групичка е съгласна с написаното ти, какво друго да сте, освен анти-ваксъри. 

Ето вашите учени. Умните.

https://trud.bg/amp/ужас-ковидът-атакува-изотзад/

Ужас! Ковидът атакува изотзад

Ето още нещо интересно

https://www.kaldata.com/it-новини/странен-и-много-интересен-начин-за-covid-19-п-357225.html

3090.jpeg?ssl=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...