Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

• Отговори 40,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

2689

• miro20

2658

• Реджеп Иведик

3261

• Радул

2926

Уникален експеримент: когато цял един град е ваксиниран

Бразилия е сред най-тежко засегнатите от Ковид пандемията страни в света с над 600 000 жертви на заразата. Но какво би станало, ако всички без изключение са ваксинирани? Pfizer започва такъв експеримент в град Толедо.

Всички жители на бразилския град Толедо ще бъдат ваксинирани

Бразилия е може би най-силно поляризираната относно имунизациите срещу Ковид-19 страна в света. От една страна имаме един държавен глава, който твърди, че ваксините можели да предизвикат СПИН, заради което Фейсбук и Ютюб свалиха неговото видео от платформите си. От друга страна 94 процента от бразилците държат непременно да се ваксинират, показва актуално проучване на социологическия институт Datafolha. И всичко това се случва на фона на високия брой жертви на пандемията в тази страна дотук – над 600 хиляди бразилци починаха от Ковид-19. 

"Сега целият свят нас гледа"

Именно в държавата, чийто президент Жаир Болсонаро твърди, че вирусът не е нищо повече от „лек грип", започва уникален експеримент на Pfizer: всичките 143 хиляди жители на град Толедо в югозападната част на страната ще бъдат ваксинирани, след което в продължение на една година ще се наблюдава какво се случва, ако всички без изключение са ваксинирани с препарата на BioNTech/Pfizer.

Междувременно 99 процента от жителите на града над 12 години са ваксинирани поне по веднъж, а 65 на сто са получили и втората доза. Поставят се и подсилващи, бустерни дози от ваксината. Според кмета на Толедо Бето Лунити, още от самото начало населението спазва стриктно изискванията за дистанция и носене на маски и като цяло се отнася много положително към проекта. "Сега целият свят нас гледа", казва той.

Как Толедо се пребори за експеримента

Кметът, който е прекарал Ковид-19, разпространил по време на заболяването си диагнозата онлайн - като предупреждение към своите съграждани. „Ние в Толедо вярваме в науката, а аз като човек, който отговаря за почти 150 000 души, трябва да давам пример с поведението си", казва Лунити. „В това отношение нашият президент не е добър пример", убеден е той.

Толедо покрива идеално изискванията за провеждането на въпросния експеримент: той е среден по големина град, в който има здравни служби, болница и университет, които могат да са от полза за изследването. А сред населението няма хора, които да са против ваксините. Толедо успя да се наложи като „столица" на проекта в конкуренция с много други градове - получи най-високата оценка от 100 точки.

Колко трае ваксинационната защита?

Габриела Кушарски, която отговаря за здравеопазването в Толедо, има най-точен поглед върху нещата. „Благодарение на напредъка при имунизациите през последните два месеца осезаемо спаднаха и заразите, и хоспитализациите, и смъртните случаи. В момента имаме само шестима пациенти, и два смъртни случая седмично", казва тя.

Кушарски и екипът ѝ ще продължат да работят в същата посока - в момента в пълен ход е имунизационната кампания за децата над 12 години. За един месец заболяванията във възрастовата група до 19 години са спаднали от 49 на 7, разказва лекарката. И ако в началото на пандемията в Толедо са се използвали и други ваксини, сега имунизациите се правят само с препарата на BioNTech/Pfizer.

Кметът Бето Лунити: "Не си мислете, че всички в Бразилия сме като президента Болсонаро"

„С този проект за 100 процента имунизирано население ще получим в реално време резултати, засягащи хоспитализациите, смъртните случаи и особено - вариантите на вируса. Искаме да разберем как се държи вирусът в един имунизиран град, колко трае например ваксинационната защита", казва Кушарски. Същевременно правилата за дистанция и за носене на маски ще продължат да се спазват.

Толедо е продължение на проекта "S" в Серана

Толедо впрочем е вторият бразилски град, в който се реализира подобен проект - „оригиналът" е градчето Серана, чийто 45 000 жители (само възрастните хора) бяха имунизирани с китайската ваксина CoronaVac.

Резултатът определено е окуражителен, казва директорът на държавната болница в Серана Маркос Борхес. „Броят на симптоматичните случаи на Ковид-19 спадна с 80 процента, необходимостта от хоспитализации - с 86 на сто, а смъртните случаи - с цели 95 процента", казва той. Същевременно е констатиран спад на новите заразявания сред неимунизираните. „Установихме ясно ограничаване на циркулацията на вируса", посочва Борхес.

За Толедо най-голямото предизвикателство в следващите месеци ще е да не се допусне „внос" на пандемията отвън. В Серана входовете към града бяха под строг контрол, а посетителите трябваше да се регистрират и можеха да остават само определено време в града. 

https://www.dw.com/bg/уникален-експеримент-когато-цял-един-град-е-ваксиниран/a-59677478

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, _Aumi_ написа:

Статията с пропагандата ти е от юли!Препратките в нея от февруари до май!...Това е периода,в който се „рекламираше боцкането“.Ако беше намерила малко по стара информация,щеше да пишат:„Ваксинирайте се,за да бъдете свободни...“.А в настоящето всичко се обърна надолу с главата.От тогава умряха милиони....

преди 35 минути, _Aumi_ написа:

Уникален експеримент: ...

Промиването на мозъци и натрапването на страх,са единствената причина, поради която така нареченият вирус изобщо съществува. Ако нямаше интернет, телевизия и правителства, които да прокарват лъжата,животът щеше да продължава да бъде същият като преди 2020 г. За всеки който има мозък,е очевидно, че има пряка връзка между инжектирането,разболяването и смъртността.  Странно е защо всеки трябва да бъде ваксиниран?Защо този натиск за необходимостта от паспорти е по важен от здравето на хората?Те искат да знаят всичко за вас и всичко да бъде надлежно записано в зеленият ви акаунт,за да бъде злоупотребено и използвано от правителството по-късно. Ето един абсурд:Oпитват се да убеждават неваксинираните,че ваксините работят,докато в същото време се опитват да убедят набоцкалите се,че не работят,за да получат поредния бустер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, _Aumi_ написа:

започва уникален експеримент на Pfizer

Пфайзер го започва, Пфайзер и ще го завърши. Познайте с какъв извод, хе-хе!

Ако толкова искаше да се намери истината, Пфайзер трябваше да даде парите за този експеримент на доказано независим научен екип.

Това се нарича конфликт на интереси.

Алоо, Дойче Веле Меле, къде ви остана журналистическата съвест? Ако въобще ви е познато това явление?

преди 24 минути, Димитър 59 написа:

Статията с пропагандата ти е от юли!Препратките в нея от февруари до май!...Това е периода,в който се „рекламираше боцкането“.Ако беше намерила малко по стара информация,щеше да пишат:„Ваксинирайте се,за да бъдете свободни...“.А в настоящето всичко се обърна надолу с главата.От тогава умряха милиони....

Благодаря, не обърнах внимание. Винаги трябва да се обръща внимание на датата на новината.

Може би и самото тревоядно не е обърнало внимение, че... алоооу, Дойче Веле-Меле с Пфайзер-Шмайзер барабар, какви са резултатите? Половин година от тогава е минала.

ПП. Според числото в Дойче Веле-Мелето, смъртността от ковид в Бразилия излиза 100 пъти по-висока от средното в света или в Германия, например.

100 пъти!.. Нещо май статистиката им мнооого куца!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, mitosandov написа:

немците продължават да чупят рекорди със заразени въпреки високата ваксинация :) и кво правим ся?

Хвърлят вина върху Неваксинираните.

Вече официално освен, че не може да пътуваш, да работиш, ако не си ваксиниран, вече и публичния транспорт е забранен за неваксинираните.

Е, някой ще кажат тест... Но всеки ден тест и да си плащаш?

Много ми прилича на едно време през 1933 година.

Спорт, театър, кино, ресторант, университет, училище, това са табу за Неваксинираните.

Отдавна.

Вече и публичния транспорт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Хвърлят вина върху Неваксинираните. Вече официално освен, че не може да пътуваш, да работиш, ако не си ваксиниран, вече и публичния транспорт е забранен за неваксинираните.

Все пак трябва да се радваш,че не ви арестуват военните,с насочено оръжие,както става в Австралия.Да ви разделят семействата,когато един член от тях кихне...и да ви тикат в концлагери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, АСПЕКТ написа:

Хвърлят вина върху Неваксинираните. Вече официално освен, че не може да пътуваш, да работиш, ако не си ваксиниран, вече и публичния транспорт е забранен за неваксинираните.

Е, някой ще кажат тест... Но всеки ден тест и да си плащаш?

Много ми прилича на едно време през 1933 година.

А като свършат неваксинираните, наред идват тези с най-малко игли.

И така до края на света. Все ще има някой да им е виновен – от тези най-отзад на ваксинационното перпетум мобиле – виновен за осраните им гащи.

Абе направо да ги разстрелват, за да скрият гигантската си корумпираност и глупост!

В Австралия това им остава – да почнат да ги стрелят по улиците без предупреждение. Между другото, в Австралия са най-зле, защото дълго време държаха клапана на естествено имунизиране затворен чрез крайните им мерки, и сега налягането се е вдигнало и могат да очакват взрив и при най-малкото смекчаване на мерките. Щото са подтиснали със сила груповия естествен имунитет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Димитър 59 написа:

Все пак трябва да се радваш,че не ви арестуват военните,с насочено оръжие,както става в Австралия.Да ви разделят семействата,когато един член от тях кихне...и да ви тикат в концлагери.

Нямаш право да бъдеш здрав и да се грижиш за здравето си. 

Те преценяват дали си здрав. Парадоксът е, че през цялото време говорят, че всичко това е заради здравето.

Но няма ни 1 един свързан ден със здравето. Нито аутопсия, нито изследвания, нищо. Дори и най-глупавия се сети вече, че е заради бизнес. Правят някакви статистики удобни за бизнеса. Маркетинг.

преди 7 минути, Аралампи написа:

А като свършат неваксинираните, наред идват тези с най-малко игли.

И така до края на света. Все ще има някой да им е виновен – от тези най-отзад на ваксинационното перпетум мобиле – виновен за осраните им гащи.

Абе направо да ги разстрелват, за да скрият гигантската си корумпираност и глупост!

Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.

Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.

Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.

Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.

Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Мартин_Нимьолер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, АСПЕКТ написа:

Нямаш право да бъдеш здрав и да се грижиш за здравето си. 

Те преценяват дали си здрав.

Да,те „преценяват“.Както казах в Австралия,ако си здрав неваксиниран,но някой ваксиниран ти кихне,идват военните.Арестуват теб,защото си имал контакт със заразен,а кихащия да продължава да си киха срещу следващата жертва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Димитър 59 написа:

както става в Австралия

Ти да не би да си мислиш, че Кирчо и Кокорчо няма да ни натикат по концлагери ?

преди 1 час, mitosandov написа:

немците продължават да чупят рекорди със заразени въпреки високата ваксинация

Немската стъкмистика чупи рекорди

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимание, пропаганда.

Говорит, Уошингтън. 

Донт Уейт!

Ваксинейт!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко „храна“ за троловете.Нормалните,може да не го четат:  Документ от 2018 г., поръчан от администрацията на Обама-Байдън и Конгреса, предлага използването на учения за „биологична заплаха“ и комуникационни стратегии за „ускоряване на желаните действия за реакция при пандемия“, като допълнително се намеква за планирана пандемия на COVID !. Опасявали са се.че когато се всичко това се случи, може да накара разумния човек да заключи, че пандемията от COVID-19, може да е някаква предварително планирана измама, хитрост, уловка,тайно учение за национална сигурност, „фалшив флаг“ или друг вид стратегическа измама, предприета от федералното правителство на САЩ и международните правителства.

преди 28 минути, Реджеп Иведик написа:

Ти да не би да си мислиш, че Кирчо и Кокорчо няма да ни натикат по концлагери ?

Аз си го казах:Радвам се,че българите сме на последно място по ваксиниране.Така,няма да им стигнат концлагерите,за да ни съберат всичките вътре...и парите дето им дадоха за помощи,няма да им стигнат,за да ни хранят,докато ни „лекуват“....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, parmobil написа:

След като не си ме виждала, камо ли "пипала" - не е констатация! Аз съм блян в мокрите Ти сънища!

Какъв блян можеш да ми бъдеш ти , бе , смешно човече ? :biggrin:

Събуждай се , не ме кефят сънищата ти.

...........................

Относно Кирил Петков ! 

Пионката на Глобалистите , поредният клоун , който насадиха да измами Българският народ , Инструментът на Чудовищните поробители ! 

Четете , за да знаете , защо го вкараха в политика и за какво ще им послужи ! 

.............................

https://afera.bg/как-и-къде-ще-изтекат-личните-ни-данни-з/

Прочетохте ли ? 

А сега прочетете това и си направете Картинката и сглобете Пъзела !

https://technews.bg/article-129771.html

https://www.bgonair.bg/a/5-science/191524-microsoft-patentova-tehnologiya-za-kriptovaluta-ot-impulsite-na-choveshko-tyalo

.................

Сега сметнахте ли колко 2 + 2 ?

Нещата са простички , нали ? 

Малко Мисъл е Нужда , за да се реши задачката !

Сега по-изчистена ли е картинката ? Защо се случи тази пландемия , защо започна да се провежда тази Фашистка Диктатура , защо натискат за "ваксинация" ?

Ей до там завлякоха горкото Човечество ! 

А малкият човек все още скърца , че някой мислил за здравето му и живота му .. 

"Прости им Господи , те не знаят що вършат " ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Димитър 59 написа:

и парите дето им дадоха за помощи,няма да им стигнат,за да ни хранят

Ми няма да ни хранят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се махам,защото едва се пускат постове в момента.Десния бутон на мишката мисли много дълго.Корекции се правят трудно.Някой се опитва да ни задушава мненията...това го мъча да напиша вече минута...чао за сега.Мъчно се пише.

преди 13 минути, Реджеп Иведик написа:

Те ще ни разреждат бе, няма да ни угояват

Но парите за патроните и отровите ,също няма да им стигнат при такова мнозинство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сега вижте част от плана 2030 на Глобалистите ! От срещата им в Давос !

Това е част от Оригиналният текст , публикувана през 2016г. !!!!! 

И пак ми кажете , че всичко не е било планирано !

https://money.bg/panorama/dobre-doshli-v-2030-a-tuk-nyama-chastna-sobstvenost-i-zhivotat-e-po-hubav-ot-vsyakoga.html

Робите няма да Притежават Нищо и ще бъдат "щастливи " !

Много ясно , когато вече нямат да бъдат хора , а биороботи - послушни и копащи биткойни ...

Чудовищата даже не са крили какво смятат да правят с човечеството ! 

Просто няма кой да ги чете тези новини  , а да ги Осмисля и Свързва още по-малко ..

Хората си мислят , че някой се труди за здравето им и иска да ги "ваксинира " !

А това , което вече взе да се случва в Австралия изобщо не го вземат под внимание !

За ваксинираните е важно и тук да се случи !

"Щом на мен ми е зле и на вуте да му е зле " ! 

И след някоя година като им вземат всичко и като им въведат "базовият доход " и ще скляпат на парцали .

И после , ама много филми гледате ! ? 

Ми разровете се , информирайте се , това са официални документи !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, _sirena_ написа:

Какъв блян можеш да ми бъдеш ти , бе , смешно човече ? :biggrin:

Събуждай се , не ме кефят сънищата ти.

...........................

Относно Кирил Петков ! 

Пионката на Глобалистите , поредният клоун , който насадиха да измами Българският народ , Инструментът на Чудовищните поробители ! 

Четете , за да знаете , защо го вкараха в политика и за какво ще им послужи ! 

.............................

https://afera.bg/как-и-къде-ще-изтекат-личните-ни-данни-з/

Прочетохте ли ? 

А сега прочетете това и си направете Картинката и сглобете Пъзела !

https://technews.bg/article-129771.html

https://www.bgonair.bg/a/5-science/191524-microsoft-patentova-tehnologiya-za-kriptovaluta-ot-impulsite-na-choveshko-tyalo

.................

Сега сметнахте ли колко 2 + 2 ?

Нещата са простички , нали ? 

Малко Мисъл е Нужда , за да се реши задачката !

Сега по-изчистена ли е картинката ? Защо се случи тази пландемия , защо започна да се провежда тази Фашистка Диктатура , защо натискат за "ваксинация" ?

Ей до там завлякоха горкото Човечество ! 

А малкият човек все още скърца , че някой мислил за здравето му и живота му .. 

"Прости им Господи , те не знаят що вършат " ...

Въвеждане на електронно плащане и унищожаване на парите в брой. 

Единствено им липсваше единна парична единица.

Е-пари.

Всичко друго май си имат. Глобална медия, глобална управление, ...

Глобално да се разбере централно. От едно място. Като сървър и клиент.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Клиент-сървър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, АСПЕКТ написа:

Въвеждане на електронно плащане и унищожаване на парите в брой. 

Единствено им липсваше една парична единица.

Е- пари.

Пари не им трябват ! Нужен им е човешкият ресурс , те притежават всичките пари .

Узурпират човешките Физически Носители / телата .

И си мислят , че когато направят този Гнусен и Извратен ПРЕВРАТ върху Човечеството някой ще ги остави да Просъществуват ?!!

Така хубаво ще ги Занулим , че ще ги изтрием от Вселената !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _sirena_ написа:

Пари не им трябват ! Нужен им е човешкият ресурс , те притежават всичките пари .

Узурпират човешките Физически Носители / телата .

И си мислят , че когато направят този Гнусен и Извратен ПРЕВРАТ върху Човечеството някой ще ги остави да Просъществуват ?!!

Така хубаво ще ги Занулим , че ще ги изтрием от Вселената !

Възможно е. Но, примерно. Виж Мъск, не може едно кафе да си вземе.

Няма кеш.

https://www.dnes.bg/world/2021/11/12/mysk-ne-poluchava-zaplata-niama-pari-v-kesh-kak-da-si-kupi-dori-chasha-kafe.509997

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го Мислим !  Този сценарий се повтаря вече няколко пъти и винаги стига до Там - Зануляваме ги ! :D

Въртят , Сучат и една и съща грешка повтарят всеки път !  И започваме пак от "Адам и Ева " !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване